Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Radio Maryja sektą ? 
Autor Wiadomość
Post 
Czy to wg Ciebie usprawiedliwia poglądy profesora?
Tak ochoczo niektórzy ganiaja, potepiaja, tych, którzy ugięli się pod naciskiem rezimu komunistycznegi i podpisali lojalki.
Dozowane miłosierdzie?
A nic nie odpowiedziałaś o postrzeganiu roli kapłanów w zabijaniu, którzy winni wywalić do kosza "pioruny encyklik".


So maja 31, 2008 22:46
Post 
Cytuj:
Tak ochoczo niektórzy ganiaja, potepiaja, tych, którzy ugięli się pod naciskiem rezimu komunistycznegi i podpisali lojalki.


Ja akurat nie potępiam nikogo- jestem tylko za jawnością- niech się przyznają jak np. pan Olechowski- na którego zresztą głosowałam w wyborach prezydenckich...

Dziwne że nikogo nie gorszy, że do Tygodnika Powszechnego pisują ateiści... :?


N cze 01, 2008 22:06
Post 
Może dlatego nie gorszy, że TP nigdy nie pisze, że są "jedynym prawdziwym polskim medium, broniącym wiary i Kościoła" a pozostałe to tylko polskojęzyczne.


Pn cze 02, 2008 8:04
Post 
Może nie pisze, ale tak się zachowuje...Katolicy z kręgu TP są uważani za jedynych prawomyślnych...Tzw. kościół "Łagiewnicki" w przeciwieństwie do toruńskiego...
Co bawi tym bardziej, że to w Radiu Maryja czyta się codziennie "Dzienniczek" i odmawia Koronkę, natomiast ksiądz Boniecki nawołuje od budowy meczetu w Krakowie...ktoś słusznie skomentował może zostałby imamem ??


Wt cze 03, 2008 18:55
Post 
Tylko przypomnij sobie kto zaczął dzielić? :(
Określenie "kościół Łagiewnicki" to kwestia 2-3 lat.
Gdy tymczasem "Polak-katolik" i "jedyne polskie media" funkcjonuje od grudnia 1991r ....pozostałe to "katolewica" i "polskojęzyczne".
TP istnieje ponad 60 lat i nigdy przez te lata nie predentował i nie rywalizował o miano "jedynych prawomyślnych".
Pamiętasz przecież Kościół przed 1990r....to był monolit mówiący jednym głosem.


Wt cze 03, 2008 19:10
Post 
A księża patrioci ??

Kościół nigdy nie był monolitem...

Dzieleniem nie jest nazwanie rzeczy po imieniu...Mozna nie mówić o "katolewicy" ale czy to sprawi że ona zniknie ??


Wt cze 03, 2008 19:55
Post 
Nie zniknie :)...ale wszelka licytacja jest bez sensu.
Św. Augustyn napisał - "Kościół ma ludzi, którzy nie należą do Boga. Bóg ma ludzi, którzy nie należą do Kościoła".
Może w efekcie okazać się, że "katoleicowiec" jest bliżej Boga niż ultraprawicowiec "Polak-katolik".
Czytałaś książkę śp. Marii Simmy "Moje obcowanie z duszami czyścowymi"?
Maria opisuje sytuację, która zaszokowała jej sasiadów i znajomych.
W jednym czasie zmarła młoda dziewczyna, o której wiedziano, że dokonała aborcji i starszy pan bardzo pobożny.
Maria zapytana o losy owych osób odpowiedziała, że owa dziewczyna uzysałał łaskę zbawienia a starszy pan musi jeszcze odpokutować.
Dziewczyna rozpaczliwie żałowała i błagała Boga o wybaczenie, a starszy pan miał styl modlącego sie faryzeusza z przypowieści Jezusa.
Księża-patrioci to mizerny odestek i praktycznie nie widoczny...spotkałaś kiedyś takiego kapłana..bo ja chyba nie.
"Nazywaniem rzeczy po imieniu" ...niekonieczne oddając rzeczywistość.


Wt cze 03, 2008 21:14
Post 
Cytuj:
Czytałaś książkę śp. Marii Simmy "Moje obcowanie z duszami czyścowymi"?


Czytałam i nie masz wrażenia, że są w kościele środowiska- nie ważne jak je nazwiemy- w których wspomnienie o duszach w czyśćcu, Szatanie jako osobie, Aniele stróżu wzbudziłoby jedynie salwę śmiechu ?


Cz cze 05, 2008 22:00
Post 
Niestety są :(
Jeszcze kilka lat temu egzorcyzmy były przyczyną do żartów i kpin...i niestety także dla duchownych.
Aktualnie jakby następuje ocknięcie z letargu.


Pt cze 06, 2008 7:47

Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 17:31
Posty: 52
Post 
Nie czytałem początków wątku a zaledwie ostatnią stronę i nie widzę nigdzie krytyki guru Rydzyka? Pojawiają się natomiast niebezpieczne złogany POLAK - KATOLIK!!! Nie wolno nam prawdziwym katolikom identyfikować się z ruchami nacjonalistycznymi. Kościóło nie powinien też ingerowaćw życie polityczne narodu a skoncentrować się jedynie na zadaniach wynikających z kodeksu prawa kanonicznego.
Te zapędy polityczne szczególnie teraz propagowane przez byłego PZPRowca - niejakiego Nowaka doprowadzą do podziału społeczeństwa na słuchaczy RM pod wodzą guru sekty - Rydzyka i prawdziwych katolików, dla których wiara to nie agresja ale droga przez życie.
Nawoływania do antysemickich zachowań czy wyobrażeń, że jedyna prawda to ta przekazywana przez guru - jest z gruntu fałszywa.
Nie mogą ogłupiałe dziadki wyzywać reportrów np. TVN od ubeków tylko dlatego, że ta telewizja jest inna niż TV Trwam. Ta nienawiść jest obrzydliwa i nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą.

_________________
Wiara w Boga to nie wiara w ludzkie cuda.


Cz sie 07, 2008 0:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Wobec tego proponuję najpierw przeczytać wątek, potem się wypowiadać.

A co, Polak nie ma prawa być katolikiem? Albo katolik nie ma prawa czuć się Polakiem? Od kiedy to wyznanie wyklucza narodowość, albo tożsamość narodowa jest równoznaczna z nacjonalizmem?

Proponowałabym nieco bardziej... racjonalnie myśleć (zakładam, że masz takie aspiracje, patrząc na nick), zamiast pokrzykiwać sloganami...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz sie 07, 2008 6:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Tylko nie należy twierdzić, że PRAWDZIWY POLAK = KATOLIK...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Cz sie 07, 2008 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 10, 2007 17:31
Posty: 52
Post 
Niestety dla wielu tylko katolik to prawdziwy Polak. Reszta to komuniści = wrogowie. A wątek przeczytałem i potwierdzam to co napisałem wcześniej.

_________________
Wiara w Boga to nie wiara w ludzkie cuda.


Cz sie 07, 2008 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sareneth - a tu się z Tobą absolutnie zgadzam. Niemniej spełnienie 2 warunków POLAK i KATOLIK nie oznacza od razu, że ktoś jest NACJONALISTĄ.

Równanie POLAK + KATOLIK = NACJONALISTA jest równie nieuprawnione.


Racjonalista - wielu tak nie myśli. I to chyba tyle w tym temacie, to argument z podobnego poziomu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sie 08, 2008 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Jasne, że OD RAZU nacjonalistą nie jest. Ale wystarczy, że ktoś stwierdzi w nieodpowiednim towarzystwie np. że jest niewierzący, to od razu Żyd, komuch Niemiec itp. Wystarczy przypomnieć sobie reakcje RM na marsz popierający aborcję... Swoją drogą istnieje kilka organizacji, które to równanie spełnia (np. ONR)...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pt sie 08, 2008 12:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL