Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Radio Maryja sektą ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Ale jak to jest z tym bałwochwalstwem, co? Gdzie ono jest? Takie urojenia stawiam w jednym szeregu z teoriami o tym, że o.Rydzyk włada nad Polską i połową Europy, że jest agentem KGB, że okrada staruszki (wyrywa torebki chyba) a także z zachowaniami przejawiającymi się toczeniem piany na sam widok o.Rydzyka.


Śr paź 24, 2007 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post 
Nie napisałam, że włada Polską, bo nie włada, a tym samym nie połową Europy. Nie mam także podstaw przypuiszczać, ze jest agentem KGB, CIA czy CBA, wyrywać torebek także nie wyrywa. Odniosłam się jedynie do Twoich własnych słów, jakoby RM miało stać sie częścią "ja" słuchacza. Rozumiesz?


Śr paź 24, 2007 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 24, 2007 23:45
Posty: 56
Post Re: Radio Maryja sektą ?
Love napisał(a):
Czym się różni radio Maryja od sekty ? tym, że przyciąga staruszków, którzy oddają swoje renty, emerytury. Nie sądzę, żeby przeczytał to jakiś 50-latek "podobno każdy może się zreformować" Więc apel: Jeśli nie macie na co wydawać zbierajcie pieniądze dla wnuczków[...]. Wielu się Bogiem zasłaniało, za każdym razem mieliśmy katastrofę, a życie traciło swój priorytet. [...] Przemówcie do rozsądku swoim babciom, dziadkom, a czasem rodzicom.

--
Pozdrawiam.


.................................

Czym rozni sie Radio Maryja od sekty?.Nie roznila by sie niczym gdyby
zmienila profil i np. dostosowala sie do atakow takich m.innymi
ksiezy ktorzy pracuja w kosciele nawet tych na wyskokim piedestale.
Problem w tym ze do kosciola dostala sie grupa "zasluzonych" ktora
robi wszystko,zeby kosciol przestal istniec.A Radio Maryja nie chce sluzyc
tym przelozonym na sluzbie tylko kieruje sie zasadami wiary i Biblii.
Cos cie tez napadlo z dziadkami,staruszkami,ect,ect.
Wynika z tego ze mlodziez ktora nie wierzy w Voodu a np w Boga
ma przekreconych rodzicow,dziadkow.Slysze o nowej propagandzie
tzw moherowych.Rozumiem ze dziadkowie tych ktorzy atakuja maja
na glowach cosik innego czego wstydza sie czasami ubrac.
A powinni nosic kaski,zeby im mozg ne odparowal.
Moim hobby od nastu lat sa np. symbole masonskie.Interesowalem sie wiele lat hinduizmem,buddyzmem i roznymi filozofiami.Ale jedynie ktos
niespelna albo nie majaca pojecia o czym pisze sugerowala ze Radio
Maryja ma cokolwiek wspolnego z sekta.Tak,dla szatanistow religia katolicka to sekta,dla Voodu i New Age rowniez.Dla wujka Lenina i jego
podobnych rowniez.Adolf tez mial alergie.
Wiesz dlaczego starsi zaczynaja lub chodza do kosciola.Bo najczesciej
w zyciu oprocz kosciola zobaczyli jakie to zycie poza kosciolem jest bagnem.Wiekszosc z nich przez polowe zycia lub 3/4 chodzila do kosciola dla tradycji lub wogole.Trzeba lat zeby zaskoczyc jak grzeskie jest bagno
pseudo wolnosci i filozofii robta co chceta.Odpowiada ci moralnosc i filozofia w krajach gdzie religia jest praktycznie zabroniona.Pasuje ci jak
ci na luzie moga sie .......... na chodnikach ?Jak ich wolnosc polega na
szukaniu emocji komu poderznac gardelko,a kogo wypatroszyc czy ile
zaliczyc?Moze wiele z tych babc wyskoczylo z tej..... wolnosci?
Zajmij sie swoim zyciem i daj spokoj tym ktorzy wola sie modlic
niz uprawiac orgie zwana relax.

[...] Proszę o więcej kultury i nie umieszczanie linkow do stron sekt, ezoterycznych itp. Polecam lekturę Regulaminu.
- baranek


Śr paź 31, 2007 3:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post 
Randolf, własnie w sytuacji, kiedy "nie chce sluzyc
tym przelozonym na sluzbie tylko kieruje sie zasadami wiary i Biblii" - dokłądnie tak jak napisałeś. Bardzo wiele formacji odchodziło od głównych nurtów i szło kierować się "zasadami wiary i Biblii", np. Świadkowie Jehowy.
Uważasz, ze kard. Dziwisz działa na szkodę kościoła i chce go zniszczyć?

Co do kapłanów-sympatyków radia, to także nie wygląda to różowo, bowiem tu raczej wyraxnie widać, ze to część episkopatu słucha Rydzyka a nie odwrotnie.


Śr paź 31, 2007 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 22:59
Posty: 54
Post Re: Radio Maryja sektą ?
Randolf napisał(a):

...
Zajmij sie swoim zyciem i daj spokoj tym ktorzy wola sie modlic
niz uprawiac orgie zwana relax.


Wielu członków sekt mówi tak jak Randolf.

Te Randolf, a wiesz co to jest układ inercjalny i nieinercjalny. Jak nie wiesz to sobie doczytaj. I tak samo jak w fizyce,także poglądy sekciarzy nie obejmują nic poza swoim radiowym światkiem. A i pisze Randolf, że jest hobbystą filozofii wschodu. Jak na hobbystę to dziwnie nie potrafi spojrzeć obiektywnie na te filozofie. I dziwnie, Randolf na podstawie swych hobbystycznych doświadczeń opiera tezę, że sekty mogą występować tylko w kręgach filozofii wschodu.

_________________
Dobrze że Jesteście


N lis 11, 2007 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post Re: Radio Maryja sektą ?
[cut]

Odkąd napisałem pierwszy post w tym wątku minęło sporo czasu... jak dotąd nie zmieniłem swego poglądu w tej sprawie. Piszesz o staruszkach, którzy zobaczyli to jakim bagnem życie było za ich młodości i na starość mogą udzielać lekcji młodym jak należy postępować. "tak to rozumiem"... Zastanowiłeś się co Ci staruszkowie robili jak byli młodzi ? Kocham polskie przysłowia... pozwolę sobie jedno z nich przytoczyć: "Jak trwoga to do Boga".
Polski katolik słuchający radyjka wygląda następująco: W niedzielę na mszy świętej modli się gorliwie, przyjmuje komunię, kocha Pana Jezusa... Wychodząc z kościoła powtarza bombardowany słowem o.Rydzyka nienawiścią do Niemców, żydów... itd. Wybacz, ale chodzenie do kościoła nie czyni Nas lepszymi katolikami. Śmiem twierdzić, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, albo jesteś równie zaślepiony jak rzesza mas w podeszłym wieku, którą skrzywdzono w ciężkich czasach wojennych i powojennych, a którzy nie rozumieją realiów panujących w dzisiejszych czasach i słuchają RM ponieważ nazywa się głosem katolickim.

--
Pozdrawiam. Niech Bóg rozjaśni Ci ciemną ścieżkę, którą podążasz.


So gru 08, 2007 1:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 22:59
Posty: 54
Post 
W końcu ktoś głośno i oficjalnie powiedział kim jest T. Rydzyk. A kto?
Poseł PO J. Palikot. I co T. Rydzyk pozwie Go w sprawie pomówienia i znieważenia. Zapewne nie, bo sąd musiałby dokładnie przeanalizować gdzie sie podziały pieniądze na Stocznie Gdańską i jakie poglądy są promowane na antenie radia którego właścicielem jest T. Rydzyk. Ale T. Rydzyk ma swoich zaufanych podnóżków którzy to złożyli skargę do prokuratury o " obrazę uczuć religijnych" :o (T. Rydzyk = święty, a może nawet jeszcze wyżej ...).
Ale jaja :o

_________________
Dobrze że Jesteście


So maja 24, 2008 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Pisałem juz to pytanie w odzielnym temacie ale został zamknięty wiec jeszcze raz :
Skąd tyle złości w słuchaczach tego radia: http://pl.youtube.com/watch?v=6l_YPhdKE ... re=related dlaczego ci ludzie (a chodzi tu przeważnie o ludzi po 50) atakują każdego kto im sie sprzeciwi kto ma inne zdanie nisz oni i ich radio ?

http://pl.youtube.com/watch?v=3w3gum1Z1Nw&NR=1
http://pl.youtube.com/watch?v=KHoe8S_HF ... re=related


So maja 24, 2008 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 22:59
Posty: 54
Post 
Hm, to ma być pytanie retoryczne pio90?

Bo chyba każdy kogo to interesuje już to wie. Dla mnie nienawiść w sercach członków tej sekty bierze się z nauki ich świętego radia i ich guru T. Rydzyka:
-Inne media to narzędzie szatana
-Żydzi i masoni to szatan
-Wszystko i wszyscy to szatan jeżeli nie klaszczą jak im guru zagra.

Ot i cała odpowiedź

_________________
Dobrze że Jesteście


So maja 24, 2008 18:07
Zobacz profil
Post 
pio90 - masz odpowiedź na pytanie
http://glosrydzyka.blox.pl/2008/05/Radi ... forma.html Prof. Wolniewicz - agnostyk, działacz na rzecz legalizacji w Polsce eutanazji nadaje ton, linię programową :( ...dla słuchaczy RM jest on niepodważalnym autorytetem "Polakiem nieomal katolikiem".


Pt maja 30, 2008 10:28
Post 
Cytuj:
działacz na rzecz legalizacji w Polsce eutanazji


Możesz podać gdzie (w jakiej organizacji) i w jaki sposób prof. działa na rzecz eutanazji ??


Pt maja 30, 2008 20:21
Post 
Kilka linków:
http://www.krajski.com/987stwol.htm
http://free.polbox.pl/d/depresja/sam3.html
http://www.hospicja.pl/biblioteka/article/890/898.html
Na ewentyalny argument, że prof. zmienieł poglądy :)
http://politynka.blogspot.com/2007/09/k ... ci-wr.html
I jeszcze też ciekawy pogląd prof - o ludziach "ze złą duszą"
http://www.prawy.pl/?dz=felietony&id=15117&subdz=16


So maja 31, 2008 12:18
Post 
Ciekawostka- Stanisław Krajski występuje w Radiu Maryja- wątpię więc, że uważa je za sektę...

Tak jak myślałam profesor po prostu wypowiada swoje poglądy nt. eutanazji- nie działa/ nie lobbuje na rzecz jej wprowadzania...

Kiedys w "Warto rozmawiac" z Pospieszalskim jeszcze w Pulsie mówił, że swój pogląd oparł na opinii swojego wuja, który umarł na raka jelita grubego i rzekomo chciał umrzeć...Rak jelita grubego to faktycznie paskudna choroba- a osobę chorą czuje się z daleka- ponieważ wydala ona do plastikowego woreczka przymocowanego do ciała...Było to doswiadczenie które z pewnością wpłynęło na zdanie profesora...

Profesor Wolniewicz broni tez gen Jaruzelskiego- co jest dowodem na to, iz RM nie jest sekstą, gdyż tam nie dopuszcza się odmiennych opinii niezgodnych z nauką sekty.i zdaniem guru..


So maja 31, 2008 21:44
Post 
Krajski nie wypowiada się o RM - ostrzega przed przygarnianiem przez katolickie media ludzi o poglądach prof Wolniewicza.
Nie lobbuje - a czymże innym jest pisanie (książka "Eutanazja w świetle filozofii), wypowiadanie się w mediach o dobroczynności eutanazji?
http://www.czytanki.hox.pl/zadusic.html (dział 15)
A może Teresse skomentujesz opinię o roli jaką prof. upatruje dla kapłanów sakralizujących miłosierne zabijanie "bliskie duchowi chrześcijaństwa"?
Prof. Wolniewicz w RM nie stanowi argumentu do opinii "RM=sekta" - odpowiedziałam na pytanie opata90 o przyczynach agresji słuchaczy.
Obecność przeciwnika Kościoła w katolickim medium może nieźle namieszać słuchaczom w głowach.

Ps. - czy programie Pospieszalskiego prof. Wolniewicz argumentował oponentce..."ty stara babo, jakby cię gówna dusiły, to sama byś się prosiła o śmierć"???...bo ja widziałam i słyszałam ten sposób argumentacji profesora.


So maja 31, 2008 22:05
Post 
Ja nie słyszałam takiej wypowiedzi...choć ukazuje ona smutną prawdę o tej chorobie i potwierdza tezę, że to właśnie choroba wujka spowodowała taką a nie inną postawę profesora...


So maja 31, 2008 22:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL