Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
formek1 napisał(a):
Czyli inaczej mówiąc występuje tam gdzie tłumacz je wstawi.

No wlaśnie: tłumacz, tyle że każdy tłumacz, oprócz tłumaczy ŚJ wstawia tam, gdzie jest w oryginale,?


Tak myślisz?
Wskaż mi zatem miejsca gdzie w BT jest imię boże które jest w oryginale.
Wymień kilka takich miejsc.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie ma w NT takich miejsc w żadnej Biblii, nie tylko wBT. Jedynie ŚJ wstawili w miejsce Kyrios. Jawne fałszerstwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 07, 2017 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Coroner napisał(a):
Ale do jawnych przekrętów w PNŚ już nasz Świadek J się nie odniósł.
Ciężko obalić udowodnione fakty.


Jakich faktów kłamco odniosłem się napisałem że każdy tłumacz wpisuje sobie imię Boże jak chce.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 12:18
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Ale do jawnych przekrętów w PNŚ już nasz Świadek J się nie odniósł.
Ciężko obalić udowodnione fakty.


Jakich faktów kłamco(...)

Chociażby do tych.

Cytuj:
(...) odniosłem się napisałem że każdy tłumacz wpisuje sobie imię Boże jak chce.

Jest różnica między zamianą, która nie zmienia sensu zdania, a taką, która ten sens zmienia. W momencie, kiedy zamiana słowa "pan" na "Jahwe" zmienia sens, to jest fałszerstwo.


Pn sie 07, 2017 12:22

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
formek1 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Ale do jawnych przekrętów w PNŚ już nasz Świadek J się nie odniósł.
Ciężko obalić udowodnione fakty.


Jakich faktów kłamco(...)

Chociażby do tych.

Cytuj:
(...) odniosłem się napisałem że każdy tłumacz wpisuje sobie imię Boże jak chce.

Jest różnica między zamianą, która nie zmienia sensu zdania, a taką, która ten sens zmienia. W momencie, kiedy zamiana słowa "pan" na "Jahwe" zmienia sens, to jest fałszerstwo.

Nie zmieniaj tematu Miałaś napisać Gdzie w Biblii Tysiąclecia występuje Imię Boże z oryginału
Bo dyskutujemy o tym że tłumacz wpisuje albo nie wpisuje sobie imię Boże tam gdzie chce

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 12:53
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
formek1 napisał(a):
Jakich faktów kłamco(...)

Chociażby do tych.

Cytuj:
(...) odniosłem się napisałem że każdy tłumacz wpisuje sobie imię Boże jak chce.

Jest różnica między zamianą, która nie zmienia sensu zdania, a taką, która ten sens zmienia. W momencie, kiedy zamiana słowa "pan" na "Jahwe" zmienia sens, to jest fałszerstwo.

Nie zmieniaj tematu(...)

Niczego nie zmieniam. Kwestia dotyczy fałszerstw Świadków Jehowy. Wskazałem przykłady fałszerstw w PNŚ, więc teraz się do nich odnieś.


Pn sie 07, 2017 13:09

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[
Nie zmieniaj tematu(...)[
Niczego nie zmieniam. Kwestia dotyczy fałszerstw Świadków Jehowy. Wskazałem przykłady fałszerstw w PNŚ, więc teraz się do nich odnieś.


Jak pisałem No widać że z fanatykiem nie ma co dyskutować na razie cześć

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 13:27
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
Atak personalny = brak argumentów. No cóż, nie mogłeś ładniej pokazać, przykro pisać, ale swojego fanatyzmu. Widzisz bowiem, że PNŚ zwyczajnie fałszuje treść wskazanych przeze mnie wersów, ale nie jesteś w stanie przyznać, że "tłumacze" Świadków Jehowy zwyczajnie nakłamali, więc musisz zaatakować personalnie mnie.


Pn sie 07, 2017 13:31
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[
Nie zmieniaj tematu(...)[
Niczego nie zmieniam. Kwestia dotyczy fałszerstw Świadków Jehowy. Wskazałem przykłady fałszerstw w PNŚ, więc teraz się do nich odnieś.


Jak pisałem No widać że z fanatykiem nie ma co dyskutować na razie cześć

Normalnie fanatyk bo pokazał ci gdzie wy jako organizacja wydająca sfałszowane Pismo Święte sfałszowaliście tekst Biblii. A ty zamiast się do tego odnieść uciekasz atakując i wyzywając od fanatyków i kłamców. Na każdym forum jest to traktowane jako ad personam.
Ale rozumiem że masz problem z udowodnieniem swoich racji gdy ich nie masz


Pn sie 07, 2017 13:44

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Coroner napisał(a):
formek1 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[
Nie zmieniaj tematu(...)[
Niczego nie zmieniam. Kwestia dotyczy fałszerstw Świadków Jehowy. Wskazałem przykłady fałszerstw w PNŚ, więc teraz się do nich odnieś.


Jak pisałem No widać że z fanatykiem nie ma co dyskutować na razie cześć

Normalnie fanatyk bo pokazał ci gdzie wy jako organizacja wydająca sfałszowane Pismo Święte sfałszowaliście tekst Biblii. A ty zamiast się do tego odnieść uciekasz atakując i wyzywając od fanatyków i kłamców. Na każdym forum jest to traktowane jako ad personam.
Ale rozumiem że masz problem z udowodnieniem swoich racji gdy ich nie masz


1 Nic mi nie pokazał tylko wymyślił sobie jakieś tłumaczenie.
2 nie dyskutuje na wszystkie tematy świata. Yarpen niestety wymyśla rzeczy a nie odpowiada na temat rozmowy.
3 Ja olewam moje racje. Opieram się na Biblii.
4 Jeśli masz coś do powiedzenia gdzie w Biblii tysiąclecia ST i NT jest z oryginału wstawione imię boże to chętnie posłucham.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 13:52
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
1 Nic mi nie pokazał tylko wymyślił sobie jakieś tłumaczenie.

Kłamiesz, świadku Jehowy. Niczego "sobie" nie wymyśliłem tylko skorzystałem ze źródeł, z których zaczerpnąłem znaczenie wskazanych słów i fraz.

Cytuj:
2 nie dyskutuje na wszystkie tematy świata. Yarpen niestety wymyśla rzeczy a nie odpowiada na temat rozmowy.

Znowu kłamiesz. Temat, w którym się włączyłem, dotyczy fałszerstw Świadków Jehowy w Piśmie Świętym. Wskazałem dwa konkretne fałszerstwa, którego się dopuściliście.

Cytuj:
3 Ja olewam moje racje. Opieram się na Biblii.

Nie jest to prawdą. Gdybyś się opierał na Biblii, to chciałbyś aby była wolna od fałszerstw, a nie ich bronił.

Cytuj:
4 Jeśli masz coś do powiedzenia gdzie w Biblii tysiąclecia(...)

I znowu odwracanie uwagi od tematu, czyli fałszerstw Świadków Jehowy.


Pn sie 07, 2017 14:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
4 Jeśli masz coś do powiedzenia gdzie w Biblii tysiąclecia ST i NT jest z oryginału wstawione imię boże to chętnie posłucham.

Napisałam Ci wyraźnie, że w BT w NT nie ma nigdzie. To Śj powstawiali zamiast Pan (Kyrios) imię Jehowa. Chyba, że uważasz iż BT jest tłumaczeniem jehowitów :lol:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 07, 2017 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
formek1 napisał(a):
4 Jeśli masz coś do powiedzenia gdzie w Biblii tysiąclecia ST i NT jest z oryginału wstawione imię boże to chętnie posłucham.

Napisałam Ci wyraźnie, że w BT w NT nie ma nigdzie. To Śj powstawiali zamiast Pan (Kyrios) imię Jehowa. Chyba, że uważasz iż BT jest tłumaczeniem jehowitów :lol:


Czy ty nie rozumiesz języka polskiego?
"Jeśli masz coś do powiedzenia gdzie w Biblii tysiąclecia ST i NT jest z oryginału wstawione imię boże to chętnie posłucham."
Pytałem o całą Biblię A NIE TYLKO O NT.
Czyli jeszcze raz. W NT nie ma imienia.
to Gdzie w Biblii Tysiąclecia jest imie boże w ST zgodnie z oryginałem .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 20:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadkowie Jehowy
To, że pytałeś, to jedno, a to, że pytałeś zamiast odpowiedzieć na mój zarzut, że ŚJ umieścili imię Jehowa w NT, gdzie go nie ma, to drugie. Nie próbuj ze mną sztuczek. Nie myśl, że mam sklerozę i nie wiem kto o co pytał i jak zacząłes mydlić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 07, 2017 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Świadkowie Jehowy
Małgosiaa napisał(a):
To, że pytałeś, to jedno, a to, że pytałeś zamiast odpowiedzieć na mój zarzut, że ŚJ umieścili imię Jehowa w NT, gdzie go nie ma, to drugie. Nie próbuj ze mną sztuczek. Nie myśl, że mam sklerozę i nie wiem kto o co pytał i jak zacząłes mydlić.


Bo jak pisałem kazdy tłumacz wstawia gdzie chce i nie wstawia jak nie chce .
To ogólna praktyka tłumaczy .
Dlatego tłumacze BT nie wstawili imienia bożego bo tak chcieli, bo tak sobie wymyslili mimo że w oryginałach to imię wystepuje.
Zatem przyganiał kocioł garnkowi.
Jak pisałem każdy tłumacz robi tak jak uważa za słuszne i najlepsze dla tłumaczenia.

Czepianie sie jednych że wstawiaja imie boże a nie reagowanie kiedy inni je usuwają mimo że to imie było w oryginałach to hipokryzja.

Nie ma oryginałów po grecku więc wszystko co znamy to kopie .
Kopia z kopii zawsze bedzie niedoskonała .
Niestety kopia grecka jest przeinaczona poniewaz zacytowane tam fragmenty z tekstu hebrajskiego sa zmieniane .
A cytaty greckim przekładzi w NT ze starego testamentu na pewno powinny zawierać imie boże tam gdzie ono wystepowało . A nie zawiera . Bo to kopia.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pn sie 07, 2017 20:55
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy
formek1 napisał(a):
Dlatego tłumacze BT nie wstawili imienia bożego bo tak chcieli, bo tak sobie wymyslili mimo że w oryginałach to imię wystepuje.

Poproszę o wskazanie oryginalnych tekstów NT, w których występuje imię Jahwe. Ostatecznie, jeżeli nie masz dostępu do oryginałów (a tych nikt nie posiada), mogą być starożytne kopie, które zawierają to imię.

formek1 napisał(a):
A cytaty greckim przekładzi w NT ze starego testamentu na pewno powinny zawierać imie boże tam gdzie ono wystepowało .

E tam. To, że śJ sobie tak wymyślili, bo to pasuje do waszej wiary, nie oznacza jeszcze, że tak samo myśleli Apostołowie. Oni, jak można się przekonać w NT, jednak nie mieli hopla na punkcie imienia Jahwe i nie uznali, że trzeba je zanotować w spisanych przez siebie księgach. Co zresztą nie dziwi skoro Chrystus tego imienia nigdy nie użył (nawet podczas czytania fragmentów ST w synagogach). :)


Pn sie 07, 2017 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 749 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL