Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Tusk, Schetyna, Tekieli i sekty 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Tusk, Schetyna, Tekieli i sekty
Trochę mi ręce opadły, gdy zacząłem przeglądać zawartość linków do siedzib ZŁA podanych na stronie prawdopodobnie należącej do Roberta Tekielego:

http://newage.info.pl

Przeżegnałem się całą dłonią i zajrzałem do rozdziału "Twardy New Age. Sekty."

http://newage.info.pl/index.php?option= ... Itemid=274

Z przerażeniem wyczytałem, że ulubiony przez Polaków Tusk a także Marszałek Schetyna mają udział w rosnącej w Polsce fali sekt:

Cytuj:
Kontr-kulturowa tradycja

Rada Europy zarekomendowała 22 czerwca 1999 roku powoływanie niezależnych centrów informacji o nowych grupach posiadających naturę religijną, ezoteryczną i duchową. Wezwała rządy do wspierania pozarządowych organizacji dla rodzin i ofiar grup posiadających naturę religijną, ezoteryczną i duchową, szczególnie w krajach Europy Wschodniej i Środkowej. W odpowiedzi koalicja SLD-UP-PSL, która doszła do władzy w 2001 roku, rozwiązała zajmujący się tymi sprawami Międzyresortowy Zespół do spraw Grup Psychomanipulacyjnych. Kolejne rządy były solidarne z komunistami. Do dziś nie ma w Polsce żadnego trybu monitorowania destrukcyjnych grup psychomanipulacyjnych.

Rząd PO-PSL kontynuuje tę kontr-kulturową tradycję. – Polski system prawny nie zna pojęcia „sekta" – przekonuje Wioletta Paprocka rzecznik prasowy ministerstwa spraw wewnętrznych. Donald Tusk i Grzegorz Schetyna będą współodpowiedzialni za ludzi zwerbowanych do sekt tego lata. Już w październiku, listopadzie, gdy zaczną wychodzić na jaw destrukcyjne skutki przynależności do grup psychomanipulacyjnych, będą mogli usłyszeć od zrozpaczonych rodzin, o co mi chodzi.

Podręcznik wbijania noża w serce

W jaki sposób przy pomocy psychomanipulacji, technik kontroli świadomości można skłonić człowieka by robił coś na co nie ma ochoty lub co jest dla niego szkodliwe? O tym za tydzień.

tekst zamieszczony w tygodniku "Przewodnik katolicki" nr 29/2008


Gdy trochę ochłonąłem, z wrodzonej ciekawości, poszukałem w internecie "Podręcznika wbijania noża w serce". Niestety, a może na szczęście - nie znalazłem.

Jakoś, w ostatnich latach, znacznie spadły wpływy i znaczenie sekt w Polsce.
Moim zdaniem, dzięki znacznemu wzrostowi świadomości społeczeństwa.

Może jednak, w ostatecznym rozrachunku, Bóg zwycięży?
A nie Tusk, Schetyna, Niesiołowski, czy kandydat na świętego - Tekieli?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N cze 19, 2011 14:36
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Tusk, Schetyna, Tekieli i sekty
Mimo powszechnego, zwycięskiego triumfu wymienionych, wierzę, że Bóg zwycięży.
Tylko jakiś czas jeszcze będziemy odczuwać duży ucisk.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So lis 12, 2011 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Tusk, Schetyna, Tekieli i sekty
oczywiście że Bóg zwycięży,
Bóg przez Ostrzeżenie i ten właśnie Wielki Ucisk przyblizy do siebie miliony, miliony się nawrócą i ostatecznie przez oczyszczenie owieczki Boże wejdą w Erę Pokoju bez grzechu, choroby, szatana..
a kąkol rzucony zostanie w wieczny ogień..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


So lis 12, 2011 11:22
Zobacz profil
Post Re: Tusk, Schetyna, Tekieli i sekty
Znów po linii politycznej? Przypomnę, z 2 lata władze miał PIS i tez nie zrobił nic w sprawie sekt.

Dlaczego nic nie zrobił? Bo pojęcie "sekty" jest tak rozmyte, że jakakolwiek próba ściślejszego zdefiniowania prowadzi lub moze prowadzić do ograniczenia wolności religijnej.

Dam przykład trudności posługując się definicjami z Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji:

Cytuj:
Ujęcie językowe

Łac. sequor - iść, podążać za kimś, czyli sekta to droga, którą się podąża, sposób postępowania. Inni wywodzą słowo "sekta" od łac. secare (oddzielić, obcinać), sekta więc to grupa czy wspólnota, która oddzieliła się od większej, centralnej wspólnoty [Por. Z.Pawłowicz, Kościół i sekty w Polsce, Gdańsk 1996, s. 121].

Jak widać KK świetnie pasuje tu jako sekta żydowska.
Uwaga! Nie atakuję KK, obrazuję tylko skalę problemu.
Cytuj:
Ujęcie socjologiczne

Sekta to grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mającą własną hierarchię wartości i zespół norm zachowania się, z silnie akcentowaną rolą przywódcy [P.T.Nowakowski, Sekty. Co każdy powinien wiedzieć, Tychy 1999, s. 10].

Znów pasuje KK.
Cytuj:
Ujęcie religioznawcze

Sekta to grupa czy ruch religijny, wyodrębniony z jakiejś religii lub związek wyznaniowy, który oderwał się od któregoś z kościołów czy wspólnot religijnych i przyjął własne zasady doktrynalne, kultyczne oraz struktury organizacyjne.

I znów KK jako sekta wywodząca się z religii hebrajskiej.

Cytuj:
Definicja Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji

Sekta to grupa, w której zachodzi jednocześnie wysoki poziom totalności (kontroli życia członków) i psychomanipulacji.

I świetnie pasuje KK z kontrola każdego aspektu życia i kształtowaniem sumień.

Cytuj:
Definicja z Raportu MSWiA

Za sektę można uznać każdą grupę, która posiadając silnie rozwiniętą strukturę władzy, jednocześnie charakteryzuje się znaczną rozbieżnością celów deklarowanych i realizowanych oraz ukrywaniem norm w sposób istotny regulujących życie członków; która narusza podstawowe prawa człowieka i zasady współżycia społecznego, a jej wpływ na członków, sympatyków, rodziny i społeczeństwo ma charakter destrukcyjny.

I to jest pierwsza w miarę rozsądna definicja. Tylko, ze jest w niej wiele punktów, które przy złej woli można zastosować do KK.

Definicji przeróżnych są setki, żadna nie jest wyczerpująca w sposób nie zagrazający wolności religijnej.


So lis 12, 2011 12:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL