Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Ale wiesz, że to, że Ty tak masz, nie znaczy, że mają tak wszyscy?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 08, 2015 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
BTW - fajny klasyczny kawałek sprzed 25 lat, nieźle obrazujący źródła... sceptycyzmu Skandynawów wobec KRK:

Bathory - One Rode To Asa Bay

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 08, 2015 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 08, 2015 8:30
Posty: 7
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Zgadzam się z Tobą Jeden Post, to że ja tak mam to nie znaczy że wszyscy muszą tak mieć, wszystko jednak zależy od tego jak każdy z nas dba o swoje wnętrze i czy zwraca uwagę na to czy postępuje dobrze czy też nie. nieznaczy to jednak że każda muzyka hardcorowa musi być zła, chodziło mi o to żeby baczniej się jej przyglądać aby nie zatracić pewnej duchowej równowagi, jak również jej twórcom, co robią na codzień, czym się zajmują, do jakich grup należą itd.


Śr lis 11, 2015 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Cóż, zawsze warto zwracać uwagę na to, jak muzyka (czy inny rodzaj sztuki) współgra z naszym wnętrzem i wpływa na nie. Obserwację postaw twórców/wykonawców też jestem skłonny poprzeć, zawsze lepiej wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 11, 2015 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Dokładnie to czym się karmi dusza, tym też żyje. Muzyka jest ważna, można wyśpiewywać pięknie na Chwałę Pana Boga w Niebie a można też szargać swoje wnętrze jakimś ścierwem.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lis 18, 2015 21:44
Zobacz profil
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
O, jaki ładny przykład fałszywej dychotomii. Jest jeszcze coś takiego jak ludyczność, jak karnawał.


Cz lis 19, 2015 1:55

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Stanlej napisał(a):
Słuchanie ciężkiej muzyki jest co najwyżej rozwalanie spokoju wewnetrznego, zakłucanie ciszy wewnętrznej, a robi się to z wielu powodów. Można słuchać ciężkiej muzyki ponieważ sumienie wyrzuca nam nasze błędy nasze winy. Słuchanie takiej muzyki może być spowodowane samotnością, potrzebą tzw wyłączenia myśli, podniesieniem adrenaliny, w skrajnych przypadkach może być wychwalaniem szatana i jego bandy. Ja osobiście nie polecam takiej muzyki, bo gdy ją słyszę czuję wewnętrzny nie pokój a w tedy wiem że nie jest to dobre.

Są osoby które wszystko będzie destabilizować wewnętrznie[zaznaczam, że absolutnie nie wyrokuję czy przedmówca do takich osób należy, piszę ogólnie], po co potępiać wszystko jak leci? Metal metalowi nierówny. Są grupy, które tworzą muzykę w której jest mocny perkusyjny rytm i ciężka gitara, ale która jednocześnie jest oparta na wpadającej w ucho melodii i harmonii, nie na brudnych brzmieniach i dysonansach czy dzikich wrzaskach(weźmy np. taki symfoniczny power metal), a kultu Złego tam ze świecą szukać. Taka muzyka może dać sporo dobrej energii, pomóc wydobyć się z marazmu gdy bardziej podniosłe sposoby motywowania zawiodą.


Śr lis 25, 2015 8:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Słuchacz słuchaczowi też nierówny. Mnie np. brudne brzmienia i dysonanse koją, zaś symfoniczny power metal drażni niemożebnie ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 25, 2015 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Ponoć to jest ładne, co się komu podoba, więc nie będę szanownego przedmówcy nawracać na żadną jedynie słuszną muzyczna drogę :lol:
Chodzi mi raczej o to, że "diabelskości" zwykło się upatrywać w muzyce będącej efektem dążenia do zerwania z konwencją, celowego wprowadzania braku harmonii, udziwnień itp., będącej wyrazem buntu. To co boskie kojarzone jest z porządkiem i harmonią. To co diabelskie - z chaosem, brudem, anarchią.
Muzyka ma sporo wspólnego z matematyką: jest w niej pewien porządek (skale, rytm itp - czysta matematyka!), a przynajmniej powinien być - bez tego utwór staje się tylko zbiorem mniej lub bardziej przypadkowych dźwięków. A są pewne podgatunki metalu które mają bardzo konserwatywną strukturę jeśli chodzi o rytm, melodyjność, harmonijność, czystość dźwięku (no dobra - jak na metal...). Teksty to inna para kaloszy, ale jeśli chodzi o samą muzykę, trudno się w takich utworach dosłuchiwać elementów "szatańskich", chyba że się cierpi na jakąś obsesję.


Pt lis 27, 2015 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
No cóż, nawet tak powszechne dziś w kościołach organy budziły w swoim czasie poważne obawy z uwagi na pogańskie konotacje i na ich użycie papież formalnie zezwolił dopiero w 666 roku. Poważnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 27, 2015 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
He he, zabawne, nie? Ale faktem jest, że organki w kościołach przygrywały już wcześniej, w inkryminowanym roku papież tylko oficjalnie przystawił pieczątkę ;-)


Pt lis 27, 2015 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
No tak, ale rzecz w tym, że to tak jak z tymi wszystkimi historiami z haromonią - niby jest to matematyka, tzn. kwestia wspólnych częstotliwości, ale ludzkie poczucie konsonansu i dysonansu (a w następstwie ich kategoryzacja) zmieniało się z czasem. Sam standardowy dziś strój równomiernie temperowany uznawany był za kaleczenie muzyki, odchodzenie od czystości harmonicznej, pierwsze fortepiany ówcześni muzycy postrzegali jako instrumenty o brzydkim, nieczystym dźwięku, ponieważ byli przyzwyczajeni do czego innego... przy czym matematycznie patrząc mieli rację.

Tym niemniej co do chęci uzyskania dysonasowego brzmienia przez wielu muzyków metalowych masz rację, raczej nieprzypadkowo najbardziej ortodoksyjny ideologicznie, tzw. religijny wspłczesny black metal jest z takimi rozwiązaniami muzycznymi najsilniej kojarzony.

https://www.youtube.com/watch?v=3bUle4zMYqE - choćby arpeggia na samym początku

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 27, 2015 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Ja obecnie słucham tylko piosenek z lat 80-90. Ale wśród tych piosenkarzy jest grupka co "należą" do iluminatów szczególnie chodzi o te znaki. Od razu podam kto: Eurythmics, Jean Michel Jarre, B.Idol, i wiele innych co nie chce mi się dokładnie pisać. Po za tym nie myślę nad tym kto kim jest. Ważne, że stworzyli super muze. Gdzie nie ma przekleństw, agresji. Bo współczesne piosenki lipa.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Pt mar 17, 2017 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2017 22:31
Posty: 20
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Co jest największym błędem katolików względem Satanistów ?
Nienawiść i chęć ich destrukcji i patrzenie na nich z poziomu nienawiści i obwinianie ich za całe zło na tym świecie oraz ciągłe ocenianie ich i robienie z nich tych najgorszych nie znając i nie widząc tego co robią w życiu i jacy są ...
Żadna koszulka i ubiór nie jest w stanie odzwierciedlić natury duszy ani tego co człowiek w życiu robi .


N maja 14, 2017 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Satanisci, Metale, ciezka muzyka itp.
Rock progresywny jest wedlug mnie słaby a wartość tekstowa zazwyczaj brak. Wole cos typu Happysad
A satanizm to nie tylko hard rock bo pełno tam Ateistów , Katolików, Protestantów, Prawosławnych robiacych cos dla buntu, odreagowania.

Choc symbolika może wskazywac na podejrzane kontakty z rogatym badz zerowaniu jakis bytow na czlowieku to metal nie jest wcale jakis nad satanistyczny, pop, rozne badziewie typu disco polo, lady zgaga, katy perry, rihana czyli cos ala niewolnicy wytworni illuminatow sa bardziej zniewoleni, metalowcy czy poganie przy nich to trochę tacy satanisci samodzielni.

koszulki z Bahometem powinny być zakazane


Pn maja 15, 2017 1:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL