Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:52



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 12:25
Posty: 225
Post 
Czy ktos moderuje ? Jest taka awantura, pieniacto i flooding (dedykuje zwlaszcza adamowi, i po czesci marcinowi), ze szkoda czytac.

Adam, na innym forum to by cie dawno zbanowali za taki styl pisania. Duza litere i interpunkcje - zjadlo.


Śr sty 03, 2007 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 20, 2006 21:03
Posty: 23
Post 
ziobro Adama napisał(a):
agawiki napisał(a):
Cytuj:
Ziobro Adama napisal:
analizuję co napisałaś i tak sie właśnie zastanawiam, czy jest jakiś sens ciągnąć tę dyskusję ... zapytałem cie o coś, a ty nawet nie raczysz się do tego ustosunkować, nie raczysz odpowiedzieć na pytanie ... ech ...

Moim zdaniem bardzo dokladnie ci napisalam odpowiedz na to, ze tylko sekty interpretuja Biblie na swoj uzytek. Takze dokladnie napisalam, ze katolicy to nie sekta. Uwazam to za zakonczone. Wyraznie podalam definicje.

ja także uważam nasza dyskusę za zakończona, chyba że odpowiesz na moje zapytanie ze str 28 tego wątku, które dotyczyło interpretowania Biblii tak, by KrK móg handlowac odpustami ...
skoro nie zamierzasz odpowiedzieć, to nie mamy o czym rozmawiać

papa


Obecnie odpust- jest to darowanie kary doczesnej za popelnione grzechy podczas sakramentu pokuty. Odpusty sredniowieczne, nie dotyczyly tak jak obecne darowania kary doczesnej za grzechy, ale zmniejszenia pokuty zadawanej podczas spowiedzi. Z tej przyczyny byl mozliwy tzw. handel odpustami, polegajacy na zastapieniu pokuty ofiara pieniezna, a oni nie powolywali sie na Biblie. (Ja nie uwazam, ze hande odpustami byl o.k)
Tylko dlaczego ty sie tego tak czepiles? Rownie dobrze ja moge sie ciebie zapytac, dlaczego zalozyciel S.J handlowal cudowna pszenica, sprzedajac ja szescdziesiecio-krotnie drozej, lub cudowna fasole(5 sztuk za 1$)? A on sie powolywal na Biblie.


Śr sty 03, 2007 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
adam111151 napisał(a):
Cytuj:
A jeśli chodzi o cytat mówiący, iż Jezus i Bóg są jednym, to już wklejałam :)

ten sam cytat dotyczy małzonków
i jakos nie odniosłaś sie do pytania czy malzonkowie ktorzy sa JEDNO sa dla ciebie jedna osoba czy nadal dwoma osobami?
Oczywiście że są dwoma osobami. Jezus i Bóg Ojciec też są dwoma osobami.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 7:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 23, 2005 18:38
Posty: 534
Post 
goostaf napisał(a):
adam111151 napisał(a):
Cytuj:
A jeśli chodzi o cytat mówiący, iż Jezus i Bóg są jednym, to już wklejałam :)

ten sam cytat dotyczy małzonków
i jakos nie odniosłaś sie do pytania czy malzonkowie ktorzy sa JEDNO sa dla ciebie jedna osoba czy nadal dwoma osobami?
Oczywiście że są dwoma osobami. Jezus i Bóg Ojciec też są dwoma osobami.

też?
czyli jest dwóch Panów?

_________________
(32) I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.Jan 8:32


Cz sty 04, 2007 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Nie. Te dwie osoby są JEDNO.
Jest jeden Pan.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
baranek napisał(a):
Jeśli chodzi o Tójcę- 3 osoby , 1 Bóg - analogicznie jest z wodą :)
- para wodna, lód i krople wody to wciąz ta sama woda w innej postaci :)

niezły pomysł, tyle że woda w tych trzech postaciach nie może istnieć obok siebie dłużej niż kilka minut (zresztą nie tylko woda, bo w zasadzie dotyczy to każdej substancji znanej na Ziemi)

baranek napisał(a):
Każdy z 3 listków koniczyny jest częścią jednej rośliny.

to znaczy ze mam się kłaniać koniczynie ? 8)
a co z koniczyną czterolistną ? i co z łodyżką ?

poza tym porównanie wyjątkowo słabe .. Bóg jest chyba na trochę wyższym poziomie rozwoju niż koniczyna ... wszyskie komórki liści koniczyny mają taki sam zasób wiedzy ... natomiast Bóg Ojciec wie więcej niż Syn i Duch Święty ... więc analogia do bani

baranek napisał(a):
A jeśli chodzi o cytat mówiący, iż Jezus i Bóg są jednym, to już wklejałam :)

pewnie, a ktoś inny wklejał, że mąż i żona też są "jednym"

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
goostaf napisał(a):
Nie. Te dwie osoby są JEDNO.
Jest jeden Pan.

to już nie trzy osoby ? gdzie się podziała "Trójca Przenajświętsza" ??

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
adam111151 napisał(a):
moze jakis bibliny werset że Pan jest w tzrech osobach?
nie ma ?
tak myślałem
czyli ten argument skreslamy
Pan jest Jeden(Bóg) i Pan jest drugi (Jezus)
to wynika z Biblii
Wszystkie trzy osoby Boskie objawione są w Piśmie Świętym
Z Biblii wynika że Pan jest jeden.

adam111151 napisał(a):
Jezus i Bóg Ojciec to jeden Pan.
i zapisane jest to w ... ???
rozumiem nie ma wersetu gdzie o tym mowa.
natomiast są wersety ze Jezus jest Panem i ma nad sabą innego Pana
(...)
Jezus NIGDY Nie uwazął się za równego Ojcu
Źle rozumiesz. Jest taki werset: Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Jego posłuszeństwo nie wynika z poddaństwa. Sam przecież ogołocił sam siebie dla naszego zbawienia. I we wszystkim stał się posłuszny. Sam z siebie. Nie z przymusu.

adam111151 napisał(a):
jak to jest uzywane ?
przeciez w BT nie ma takiego imienia
Jest.
Poza tym czemu tak Cię boli BT? Katolicy nie są ograniczeni do jednego tłumaczenia.
Nie rozumie też dlaczego tak Cię boli zgodna z tradycją żydowską zamiana imienia JHWH na Pan. Myślisz że to imię ma magiczną moc? Nie każdy kto mówi Panie, Panie, będzie zbawiony. Nie każdy kto mówi Jahwe/Jehowa będzie zbawiony. Katolicy znają imię Boga i je szanują. Wyróżniają imię Jezus bo jest zbawicielem. A tylko Bóg może zbawić.

adam111151 napisał(a):
chodzi raczej o to ze ten sam Pan jest dla wszystkicj niz Jeden (jako ze innego nie ma )
Jak to? Przecież pisałeś że jest dwóch Panów.

adam111151 napisał(a):
Jezus nadal przestrzega przykazań Ojca swego
Normalnie szok!

adam111151 napisał(a):
ję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego
Choć Jezus mówi że Jego i nasz Ojciec jest tym samym, to jednak rodzaj tego Ojcostwa ma inny charakter. Prawda? Podobnie w inny sposób Ojciec jest Bogiem dla ludzi, a inny dla Jezusa.

Z człowieka może urodzić się tylko człowiek.
Z Boga co może zostać zrodzone?
Jezus jest zrodzony z Boga i z człowieka. Jak Bóg mógł zrodzić tylko człowieka?
Zaraz mi powiesz że są krzyżówki (muł). No wtedy trzeba przyjąć że Jezus nie jest ani Bogiem ani człowiekiem.

ziobro Adama napisał(a):
pewnie, a ktoś inny wklejał, że mąż i żona też są "jednym"
Tak powiedział Bóg.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
ziobro Adama napisał(a):
to już nie trzy osoby ? gdzie się podziała "Trójca Przenajświętsza" ??
Czy jak o czymś nie wspomniałem to znaczy że tego nie ma? Nie wiedziałem że moje słowo tyle u Ciebie znaczy.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
agawiki napisał(a):
Odpusty sredniowieczne, nie dotyczyly tak jak obecne darowania kary doczesnej za grzechy, ale zmniejszenia pokuty zadawanej podczas spowiedzi.

to nie prawda - za pieniądze można było wykupić ludzkie dusze z czyśćca .. tego dotyczył sprzedaż odpustów
agawiki napisał(a):
Tylko dlaczego ty sie tego tak czepiles?

tłumaczę po raz n-ty ... skoro napisałaś, że sekta interpretuje Biblię po to by zarobić na tym, to ja podałem tobie przykład takiej właśnie interpretacji Biblii przez KrK, który zarobił na tym krocie ... tego się nawet nie da chyba zliczyć ...
zatem wg tego co napisałaś - KrK musiałby być sektą ... (naturalnie tak NIE JEST ... o nie ! 8) )
agawiki napisał(a):
Rownie dobrze ja moge sie ciebie zapytac, dlaczego zalozyciel S.J handlowal cudowna pszenica, sprzedajac ja szescdziesiecio-krotnie drozej, lub cudowna fasole(5 sztuk za 1$)? A on sie powolywal na Biblie.

zapytać możesz, ale niestety nie licz na odpowiedź, gdyż ze Świadkami Jehowy mam tyle wspólnego, że raz na kilka lat pukają do moich drzwi :lol:

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
ziobro Adama napisał(a):
to nie prawda - za pieniądze można było wykupić ludzkie dusze z czyśćca .. tego dotyczył sprzedaż odpustów

Cytuj:
Wbrew powszechnemu przekonaniu, odpusty średniowieczne nie dotyczyły tak jak obecne darowania kary doczesnej za grzechy, ale zmniejszenia pokuty zadawanej podczas spowiedzi. Z tej przyczyny możliwy był tzw. handel odpustami, polegający na zastąpieniu pokuty ofiarą pieniężną na rzecz Kościoła. Fałszywe przekonanie o sprzedawaniu odpuszczania kary w czyśćcu umocnił miedzy innymi Henryk Sienkiewicz w powieści Krzyżacy.

Współczesna i średniowieczna nauka o odpustach jest odrzucana przez protestantyzm. Natomiast oszuści sprzedający odpusty w średniowieczu bez upoważnienia Kościoła byli jedną z przyczyn ogłoszenia przez Marcina Lutra jego 95 tez, co zaowocowało wybuchem Reformacji.
Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpust
Słowo przeciw słowu

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 11:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
goostaf napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
to już nie trzy osoby ? gdzie się podziała "Trójca Przenajświętsza" ??
Czy jak o czymś nie wspomniałem to znaczy że tego nie ma? Nie wiedziałem że moje słowo tyle u Ciebie znaczy.

a na temat coś napiszesz ?

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Owszem

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz sty 04, 2007 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
goostaf napisał(a):
Słowo przeciw słowu

jak tak, to tak
http://www.luter.pl/zycie2.htm

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
goostaf napisał(a):
Owszem

czekam więc cierpliwie :)

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz sty 04, 2007 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL