Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 sekta a religia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Gość napisał:
Cytuj:
"Religia, to więź Boga z ludźmi. Jedyną religię założył Jezus Chrystus, natomiast sekty to są wymysły diabła, by odciągnąć ludzi od Boga. "


zgadzam się z tym całkowicie, ze sekty to wymysł diabła by odsuwać ludzi od Boga, i naprawdę mu się to udaje - co widać po liczbach osób należących do sekt. natomiast nie zgadzam sie z twierdzeniem, że kościół katolicki to sekta - oparty jest bowiem na wierze w Boga a nie w człowieka tak jak to ma miejsce w sektach (tutaj zgadzam się z tym co wypisał Baranek). co do innych religii nie bedę się wypowiadał bo nie znam ich praw.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Śr sie 10, 2005 15:52
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
zgadzam się z tym całkowicie, ze sekty to wymysł diabła by odsuwać ludzi od Boga, i naprawdę mu się to udaje - co widać po liczbach osób należących do sekt. natomiast nie zgadzam sie z twierdzeniem, że kościół katolicki to sekta - oparty jest bowiem na wierze w Boga a nie w człowieka tak jak to ma miejsce w sektach (tutaj zgadzam się z tym co wypisał Baranek). co do innych religii nie bedę się wypowiadał bo nie znam ich praw.


Tomaszu, prosze Cie jeszcze raz, doczytaj posty i doczytaj cos na pewne tematy. Sa sekty opierajace sie na wierze w boga, nie w czlowieka, Zas chrzescijanstwo, tak jak i islam, tak jak i hinduizm i jak kazda inna religia pod definicje sekty nie destrukcyjnej podlega, czy tego chcesz czy nie. Sekta nie destrukcyjna to nic innego niz religia. Wiara i wspieranie tej wiary.

[...]

Crosis



[...] - angua


Śr sie 10, 2005 16:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Crosis, ja nie twierdze że wogóle nic nie wiem na temat innych religii, ale wiem za mało by dyskutować na temat używając praw takiej religii, którą znam tylko trochę, ale też twój pogląd jest poglądem ateistycznym i stwierdzasz to z własnego punktu widzenia, a ja jako katolik stwierdzam z własnego opierając się na prawie kościelnym, ale pomijając to, znajdź mi jakiś dokument kościoła katolickiego który przyznaje że jest sektą, nawet "niedestrukcyjną"? miłego szukania życzę

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Śr sie 10, 2005 16:12
Zobacz profil WWW
Post 
TOMASZ32 napisał(a):
Crosis, ja nie twierdze że wogóle nic nie wiem na temat innych religii, ale wiem za mało by dyskutować na temat używając praw takiej religii, którą znam tylko trochę, ale też twój pogląd jest poglądem ateistycznym i stwierdzasz to z własnego punktu widzenia, a ja jako katolik stwierdzam z własnego opierając się na prawie kościelnym, ale pomijając to, znajdź mi jakiś dokument kościoła katolickiego który przyznaje że jest sektą, nawet "niedestrukcyjną"? miłego szukania życzę

pozdrawiam

Kościół otwarcie nie używa określenia "sekta", ponieważ określenie to nabrało obecnie negatywenego znaczenia dlatego KK unika słowa "seksta", co nie zmienia faktu, że określenie to pasuje jak ulał do KK znaczeniowo/etymologicznie i jest wpełni poprawne.


Śr sie 10, 2005 16:17
Post 
Alez nie trzeba szukac. Trzeba tylko przeczytac definicje sekty. Tym bardziej, ze definicja sekty jako ruchu religijnego, niedestrukcyjnego, wcale nie jest negatywna.

Sekta (od łac. secta - kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi - iść za kimś, postępować, towarzyszyć)

Zrodlo - wikipedia. Chcesz wiecej, sam poczytaj. Kosciol byl sekta, kiedy sie rodzil, podchodzi pod definicje sekty tak jak teraz, tak samo jak kazda religia. Oczywiscie caly czas wykluczamy sekty destrukcyjne.

Crosis


Śr sie 10, 2005 16:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
TOMASZ32 napisał(a):
natomiast nie zgadzam sie z twierdzeniem, że kościół katolicki to sekta - oparty jest bowiem na wierze w Boga a nie w człowieka tak jak to ma miejsce w sektach


Wiesz, jak dla mnie mozesz sie nawet nie zgodzic, ze ziemia jest okrągła i twierdzic ze jest płaska, co jednak nie wpłynie w zaden sposób na jej kształt. Faktem jest to, ze chrześcijaństwo to sekta judaizmu i kropka. Niezaprzeczlalna zas zgodnośc z cechani tzw "sekty destrukcyjnej" jest dośc komiczna.
Prosze podac mi takie cechy odróżniające zwyczajny związek od grupy destrukcyjnej, który jest jasny i klarowny. Wszystkie naduzycia o których piszecie mają miejsce w KRK - jaka jest więc obiektywna różnica? Nie chce tu nikomu "dowalić", poprostu chcę jasnego i jednoznacznego kryterium, tak, bym wiedział czy dana grupa jest destrukcyjna czy nie. Chcę chronić sowje dziecko przed wpływem takich grup, stosując sie więc do tych punktów musze je chronic przed KRK - czy tak?
Ponadto po raz trzeci się pytam - jak to jest z Jezusem, który (jeśli istniał) był człowiekiem, wy zas twierdzicie że jest on bogiem? Czym to sie rózni od wiary Egipcjan, któy twierdzili, ze faranon (ktory na pewno istnial) jest bogiem? Prosze podac mi jakąś obiektywna róznice. Albowiem obiektywnie rzecz biorac, to że chrzescijanie wierzą, iz Jezus był bogiem, nie oznacza iż był on nim na prawdę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wasze przekonanie o fakcie jezusowego bycia bogiem jest tak silne, że nie moge liczyc na obiektywizm, ale co tam, sprobowac zawsze mozna.

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Śr sie 10, 2005 18:29
Zobacz profil WWW
Post 
Wojen - roznica jest prosta. KK jakby nie patrzec, nie pochwala na glos samooklaczenia, zbiorowych samobojstw, nie wymaga od wiernych slepego posluszenstwa (prosze Was o nie podawanie teraz przykladow w stylu ojca dyrektora i jakichs ksiezy fanatykow). KK nie wymaga porzucenia swojego calego zycia, oddania sie sekcie i przywodcy. Nie pierze mozgu (owszem, sa przypadki, ale patologie zdarzaja sie wszedzie).

tak to latwo go odroznic. Ja ogolnie KK oceniam pozytywnie, tak samo jak wiare chrzescijanska (nie przywyklem wyrozniac poszeczegolnych odlamow). Nie patrze przez pryzmat paru idiotow na cala rzesze ludzi, z ktorych wiele jest naprawde fantastycznymi osobami chcacymi zrobic cos dobrego.

Crosis


Śr sie 10, 2005 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Crosis napisał(a):
nie wymaga od wiernych slepego posluszenstwa


co rozumiesz przez "slepe posluszenstwo"?

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Śr sie 10, 2005 18:56
Zobacz profil WWW
Post 
Cos takiego, co karze setkom ludzi oddac swoje zycie, majatek, poswiecic rodzinem wyrzec sie czlowieczenstwa.


Crosis


Śr sie 10, 2005 19:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Wojen, a może znajdziesz mi taki zapis, który mówi że kościół katolicki to sekta? chyba taki zapis może istniec w sektach, bo raczej nie w dokumentach kościoła, ale miłego szukania, może ci się uda.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Śr sie 10, 2005 20:29
Zobacz profil WWW
Post 
Tomasz, o co Ci chodzi z tym zapisem? Czy Ty nie potrafisz zrozumiec, ze katolicyzm tak jak i kazda inna religia miesci sie w pojeciu "sekta"? Tak ciezko zerknac do jakiejs encyklopedii? Przeczytac co to sekta, ruch religijny (nie destrukcyjny)?

Crosis


Śr sie 10, 2005 20:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
jestem ciekawy czy wszyscy forumowicze uczestniczący w tej dyskusji mają takie samo zdanie na ten temat co ty?, ja bynajmniej nie dam się do tego przekonać, a jeszcze bardziej upewnia mnie do tego porównanie które podał Baranek, te różnice pomiędzy kościołem a sektą, to wystarczający powód by go nie uznawać za sektę.

a ty Crosis możesz mówic co chcesz, nikt ci chyba tego nie zabrania, w końcu to tylko dyskusja, ja swoje zdanie oparłem na porównaniu Baranka oraz na swojej wiedzy i to mi wystarczy, by nie zmieniac poglądów, ty napewno masz inne zdanie i także chcesz się go trzymać prawda?. szanuję twoje zdanie na ten temat - uwierz mi, ale pozostaję przy swoim i tego będę się trzymał.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Śr sie 10, 2005 21:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
TOMASZ32 napisał(a):
Wojen, a może znajdziesz mi taki zapis, który mówi że kościół katolicki to sekta? chyba taki zapis może istniec w sektach, bo raczej nie w dokumentach kościoła, ale miłego szukania, może ci się uda.



Rozumiem, ze aby uznac kogos za przestepce, on sam musi to potwierdzic? Proponuje przeprowadzic ankiete w wiezieniu - i kazdego kto uzna sie za niewinnego wypuscic :)

Tu nie chodzi o zapis, tylko o zgodnosc cechami grupy nazywanej "sekta". Jesli grupa odpowiada tym cechom, to nia jest i koniec, bez wzgledu na to czy to sie komus podoba czy nie.

No wiec jak to jest z ty OBIEKTYWNYM wyznacznikiem sekciarstwa? Dowiem sie w koncu?

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Śr sie 10, 2005 22:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Crosis napisał(a):
Cos takiego, co karze setkom ludzi oddac swoje zycie, majatek, poswiecic rodzinem wyrzec sie czlowieczenstwa.


W KRK taka postawa jest cnota i daje podstawe do zyskania posmiertnego tytulu "swiety"..

a co znaczy "wyrzec sie czlowieczenstwa"?

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Śr sie 10, 2005 22:20
Zobacz profil WWW
Post 
Wojen, z tego co wiem, switymi zostali raczej Ci, co oddali zyie innym ludziom.

Mimo wielu bledow, jakie sie w Krk trafily, nigdy nie nazwe go organizacja szkodliwa spolecznie.


Crosis


Cz sie 11, 2005 3:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL