Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy zielonoświatkowcy są sektą? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
czytelnikBiblii napisał(a):
Moje pytanie o WŁAŚCIWE rozumienie Biblii przez katolików, bierze się z tego, że widzę różnice między tym, co napisane, a tym, co widać w katolickich praktykach...

Proszę o zakończenie tego OT.
Jest dział "Biblia", "Wiara i Prawda".
My natomiast widzimy różnicę pomiędzy tym, co napisane, a tym, co widać w protestanckich praktykach. Ok?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz wrz 22, 2016 9:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Ale rozmawiacie o Kościele Zielonoświątkowym czy o ruchach pentekostalnych w Kościele katolickim?


Cz wrz 22, 2016 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
W obu dzieją się dziwne rzeczy... Trzeba być czujnym!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Cz wrz 22, 2016 16:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
czytelnikBiblii napisał(a):
W obu dzieją się dziwne rzeczy... Trzeba być czujnym!


A u ciebie "czytelnikuBiblijny" nie dzieją sie dziwne rzeczy?
Przecież ty też jesteś chrześcijańskim odłamem który oderwał sie od głównego nurtu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 22, 2016 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 26, 2016 16:09
Posty: 4
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Robek napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
W obu dzieją się dziwne rzeczy... Trzeba być czujnym!


A u ciebie "czytelnikuBiblijny" nie dzieją sie dziwne rzeczy?
Przecież ty też jesteś chrześcijańskim odłamem który oderwał sie od głównego nurtu.


Zacznijmy od tego, że w każdym wyznaniu dzieją się dziwne i niezrozumiałe rzeczy.
Chodzenie po wodzie jest z lekka dziwne.
Zmartwychwstanie też.
Pozwolenie na powieszenie się na krzyżu tym bardziej.


Pn wrz 26, 2016 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 12, 2016 19:09
Posty: 5
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Daffodil napisał(a):
Witam. Temat już zakurzony, ale warty odświeżenia. Byłam u "zielonych" 10 lat....

Jestem członkiem kościoła zielonoświątkowego i przyznam szczerze, że chyba mam szczęście, bo z tego co opisywałaś to w moim zborze bardzo mało ludzi( może kilka procent) ma takie poglądy o których pisałaś, że nie chodzą do lekarza, bo to oznacza "brak wiary" itp i nie przypominam sobie aby ktokolwiek widział wszędzie demony i "nadmiernie zajmował się gromieniem szatana". Jak ktoś ma konkretne pytania chętnie odpowiem.

Odpowiadając na pytanie czy zielonoświątkowcy to sekta mogę odpowiedzieć, że z mojego doświadczenia nie jest to sekta. Tak jak napisała Daffodil, główny nurt "zielonych" w Polsce jest umiarkowany.

_________________
Chrześcijanin, protestant, zielonoświątkowiec.
Ciekawi Cię inne spojrzenie na Boga i Biblię? Pisz śmiało ;)


Cz paź 13, 2016 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Zielonoświątkowcy w Polsce (poza tym że podzielili się na dwa obozy) są bardzo różni - nawet bardziej niż baptyści. Są całkiem porządne grupy i są całkowicie odjechane. Zależy od pastora.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt paź 14, 2016 0:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
@Marek_Piotrowski

A czy mógłbyś rozbić jakoś tę argumentację, z poprzedniej strony tego wątku? Bardzo chętnie poczytałbym, jak obalasz poniższe zarzuty, bo niestety nikt dotąd tego nie uczynił...

Login2 napisał(a):
Cytuj:
Przepraszam ale pleciesz głupoty. Czy te "biblijne wspólnoty" rozsprzedają swoje majątki i rzeczy i rozdzielają każdemu członkowi zboru według potrzeby (Dz 2, 45)? wszystko mają wspólne (Dz 4, 44)? mają bezżennych mężczyzn, którzy troszczą się o sprawy Pana (1 Kor 7, 32), którzy nie szukają żony (1 Kor 7, 27)?kobiety które nie wyszły za mąż (1 Kor 7, 34)? Nie chce mi sie dalej wyliczać ale chyba według tych zasad nie są zorganizowani? Jeżeli chcesz powtarzać rzeczy którymi cie zaprogramowali to z góry mówię że słyszałem takie teksty juz dawno i nie mam ochoty na nielogiczne rozmowy.


Kto ile komu daje i czy wszystko mają wspólne to nie wiem. Natomiast w KK na mszy spotykają się ludzie którzy nawet się nie znają jeden z drugim, więc tam nawet nie ma mowy o jakiejkolwiek wspólnocie.... Te dalsze fragmenty które przytaczasz, to zupełny brak zrozumienia tego co Paweł napisał w listach. W tych fragmentach Paweł pisze o osobistym podejściu każdego wierzącego, nie o Kościele jako wspólnocie. O Kościele i jego przełożonych pisał tutaj:

Cytuj:
"Pozostawiłem cię na Krecie w tym celu, abyś uporządkował to, co pozostało do zrobienia, i ustanowił po miastach starszych(prezbiterów), jak ci nakazałem, (6) takich, którzy są nienaganni, są mężami jednej żony, którzy mają dzieci wierzące, które nie stoją pod zarzutem rozpusty albo krnąbrności. (7) Biskup bowiem jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku,"
Mąż jednej żony! Chyba nie tak naucza KK, co nie?

Cytuj:
Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. (2) [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. (3) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył

Biblia poucza, że ci którzy zabraniają się żenić odpadli od wiary, a ich nauka jest nauką demonów. KK zabrania się żenić swym kapłanom właśnie. Nie jestem fachowcem ale słyszałem, że jak się na księdza idzie, to też są jakieś tam pokarmy których spożywać nie wolno. Ja po prostu cytuję z Biblii i nikt mnie nie zaprogramował. Tak głosi Słowo Boże, czy ci to się podoba, czy nie.

Cytuj:
-katolicy to bałwochwalcy (rzeźby obrazy)
-katolicy to poganie bo świętują Boże Narodzenie i święto zmarłych
-poganie bo czczą Izydę
-poganie bo używają pogańskich symboli (mitra, plac św Piotra, rozety w oknach itd.)
-zafałszowali biblię by udowodnić prymat św Piotra
-używają sfałszowanej biblii z przypisami
-KK to wielka nierządnica z Apokalipsy (to akurat powtarzają po Willkersonie który miał widzenie w pokoju hotelowym podczas podróży do Polski)


1. Jeśli ktoś się kłania przed obrazami, rzeźbami i przypisuje im jakieś magiczne właściwości, to jest to bałwochwalstwo. Nie siedzę w głowie każdego katolika i nie wiem o czym myśli klęcząc przed przedmiotem, ale zapewne jest wielu takich którzy przypisują moc tym przedmiotom. Dlatego tez Bóg zabronił czynić tego typu przedmiotów, aby przez przypadek ktoś nie podpadł w bałwochwalstwo. Zapewne większość katolików nie oddaje czci obrazom, ale czy wszyscy?

2. Boże narodzenie i święto zmarłych mają swoje korzenie w pogaństwie i to trzeba otwarcie powiedzieć. Jeśli masz co do tego jakieś wątpliwości to chętnie odpowiem.

3. Kult Maryjny jest zupełnie niebiblijny i nie ma nic w Biblii, na jego poparcie. O jakiejś królowej nieba jest mowa tylko w jednym fragmencie. Maryję nazywa się właśnie królową nieba/świata. Świat ma tylko króla i jest nim Bóg. Nie ma żadnych królowych.
Cytuj:
Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. (17) Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. (18) Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu. (19) A kobiety powiedziały: Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary? (20) Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: (21) Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? (22) Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. (23) Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj. (24) Następnie powiedział Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet: Słuchajcie słowa Pańskiego, cały ludu judzki, przebywający w Egipcie! (25) To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, mówicie to własnymi ustami i wykonujecie własnymi rękami, mówiąc: Wypełnimy niezawodnie nasze śluby, jakie uczyniłyśmy, by ofiarować kadzidło królowej nieba i wylewać na jej cześć płyny. Dobrze! Wypełniajcie więc swe śluby, wylewajcie płynne ofiary! (26) Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, cały Judo, mieszkający w ziemi egipskiej. Przysiągłem na swe wielkie Imię - mówi Pan - że w całym Egipcie nigdy nie będzie już wzywane moje Imię przez kogokolwiek z Judy, który by mówił: Na życie Pana! (27) Oto czuwam nad wami na wasze nieszczęście, a nie na pomyślność.


Bo widzisz ty uznajesz, że jak się weźmie jakiś obrzęd/święto pogańskie i da się temu nazewnictwo Chrześcijańskie, to to stanie się Chrześcijańskie. Tak właśnie Szatan wykorzystał postać Marii. Wziął starożytny kult Asztarte/Izydy i w ich miejsce wstawił imię matki Jezusa, a lud na to poszedł. Dlatego zielonoświątkowcy nazywają kult Maryjny pogaństwem.

4. Oczywiście, że używają pogańskich symboli, zapożyczonych z tych właśnie religii. Sam nawet napisałeś część z nich. Co stoi w centrum placu św.Piotra? Pogański obelisk przywieziony z Egiptu o ile się nie mylę. Mitra zapożyczona z pogańskiego kultu boga Dagona, podobnie jak święcenie wodą. Można by wymieniać i wymieniać.

5. Prawda...

Biblia Katolicka:
"A wy za kogo Mnie uważacie? (16) Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. (17) Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój,"

Biblia Gdańska:
"A wy kim mię być powiadacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, on Syn Boga żywego. (17) Tedy odpowiadając Jezus rzekł mu: Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jonaszowy! bo tego ciało i krew nie objawiły tobie, ale Ojciec mój, który jest w niebiesiech. (18) A Ja ci też powiadam, żeś ty jest Piotr; a na tej opoce zbuduję kościół mój,"

Biblia Warszawska:
"A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół "

Jak widzimy kłamstwo polega na wstawieniu [czyli skała] zaraz po imieniu Piotr. W celu narzuceniu interpretacji, że to Piotr jest głową Kościoła.

W tekście greckim Jezus używa słowa Petros tam gdzie jest "Piotr", natomiast tam gdzie jest "opoka"/"skała" używa słowa petra!!! Są to dwa różne słowa o innym znaczeniu!!!!!

Podaję znaczenie obu słów w oparciu o konkordancje Stronga http://pl.wikipedia.org/wiki/Konkordancja_Stronga

PETRA: Opoka, Skała

Tego słowa użyto w Biblii kilkanaście razy, przykłady:
Mat 7:24-25 "Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce(petra). (25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce(petra)"

1Kor 10:4 "i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały(petra), która im towarzyszyła, a skałą(petra) tą był Chrystus."
Jak widzimy petra=skała odnosi się bezpośrednio do Chrystusa.

Rzymian 9:33 "jak napisano: Oto kładę na Syjonie Kamień obrazy i skałę(petra) zgorszenia, a kto w niego uwierzy, nie będzie zawstydzony. "
Chyba nie ma wątpliwości, że w tym wersecie mowa o Jezusie? Tutaj także użyto słowa petra w odniesieniu do niego.

PETROS: Kamień, Głaz
Tego słowa użyto w Biblii kilkadziesiąt razy, zawsze tylko w odniesieniu do osoby Piotra.
Np. Mt 4:18 8:14 10:2 14:28 Łk 6:14 8:45 8:51 9:20 i wiele innych.


NA Jakiej Opoce Zbudowany Jest Kościół Jezusa?
Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.... i na tej opoce zbuduję Kościół.

Na wierze w Niego. To wyznanie, że Jezus jest Synem Bożym jest fundamentem chrześcijaństwa. Dlaczego Jezus powiedział Piotrowi "Ty jesteś Piotr(kamień)"?
Dlatego żeby podkreślić jego przynależność bo tej budowli jaką jest cały Kościół Chrystusowy. On jest fundamentem, a my kamieniami/cegiełkami. Pamiętajmy, że Piotr zaprał się Jezusa.

Fajnie ta sprawa została wyjaśniona w tym miejscu. http://adelfos.republika.pl/katalog_nauka/piotr.htm

6.

To tyczy się większości współczesnych Biblii, nie tylko wydawanych przez Katolików.
Przykład:
Biblia Tysiąclecia "A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Rzekli więc Jego bracia do Niego: Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz....Wy idźcie na święto; Ja jeszcze nie idę na to święto, bo czas mój jeszcze się nie wypełnił."

Biblia Poznańska "Idźcie na święto, Ja nie idę na to święto, bo mój czas jeszcze nie nadszedł."

Zauważcie, że Jezus jest kłamcą wedle poznańskiej. Powiedział, że nie idzie na święto, a poszedł. Jest różnica między "nie idę na święto", a "Jeszcze nie idę na święto".
Takich małych zmian jest naprawdę wiele i nie da się ich znaleźć zwyczajnie czytając. Np. najnowsze amerykańskie przekłady mijają się do 800 razy z tekstem greckim. Z tego co ja się orientuję, najwierniejszym polskim przekładem jest ten najstarszy, Biblia Gdańska. Niestety wiele w niej archaizmów;/

7.
Nie wiem co to za Wilkerson, ale po nim tego na pewno nie powtarzają. Już pierwsi protestanci (Luter), to głosili. Swoją drogą ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że nierządnica z apokalipsy to KK, a o Wilkersonie nie słyszałem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pt paź 14, 2016 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
gaazkamm napisał(a):
@Marek_Piotrowski

A czy mógłbyś rozbić jakoś tę argumentację, z poprzedniej strony tego wątku? Bardzo chętnie poczytałbym, jak obalasz poniższe zarzuty, bo niestety nikt dotąd tego nie uczynił...
CHętnie rozmawiam na każdy temat, ale mam zasadę - jedno twierdzenie naraz
Uważam że wysuwanie kilkunastu różnych zarzutów naraz jest nieuczciwym sposobem prowadzenia dyskusji (zwłaszcza na forum) - wiadomo, że oskarżać jest łatwiej (dlatego czyni to szatan...), często obrona wymaga dużo więcej pracy (bo prawda ma swoją sekwencję, a kłamliwy zarzut - no cóż, wystarczy, by był efektowny).

Dlatego dziękuję za zaufanie, jakim jest to pytanie, ale proszę o podzielenie pytania na pojedyncze kwestie, które chętnie wszystkie omówię, ale po kolei.
Oczywiście, jesli coś już omawiałem, wskażę miejsce gdzie jest mój tekst na ten temat, a jesli nie, postaram się przygotować odpowiedż.

Zatem proszę o zdecydowanie, który temat najpierw.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt paź 14, 2016 20:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
No dobrze. To może najpierw prosiłbym o omówienie zarzutu, że Kościół Katolicki zafałszował Biblię, by narzucić interpretację, że św. Piotr otrzymał od Jezusa prymat nad Kościołem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So paź 15, 2016 19:25
Zobacz profil
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Źle trafiłeś. Marek jest katolikiem i to niezbyt charyzmatycznym. Ale ma dość dużą wiedzę na temat charyzmatyków. Przynajmniej z tego co czytałem jego wypowiedzi


So paź 15, 2016 22:00

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
gaazkamm napisał(a):
No dobrze. To może najpierw prosiłbym o omówienie zarzutu, że Kościół Katolicki zafałszował Biblię, by narzucić interpretację, że św. Piotr otrzymał od Jezusa prymat nad Kościołem.

To dość ogólna teza. Z tezą ogólną trudno dyskutować (bo nie wiadomo z czym) co najwyżej można napisać "nie" (no, ale to chyba nie byłoby satysfakcjonujące).
Może zróbmy tak - na ten temat napisałem polemiczny tekst, który znajdziesz tu http://analizy.biz/marek1962/prymat.pdf
Zerknij proszę, a potem porozmawiamy o kwestiach, których nie poruszyłem lub które Cię nie przekonały, OK?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 16, 2016 0:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Coroner napisał(a):
Źle trafiłeś. Marek jest katolikiem i to niezbyt charyzmatycznym. Ale ma dość dużą wiedzę na temat charyzmatyków. Przynajmniej z tego co czytałem jego wypowiedzi
Dokładniej - już nie jestem charyzmatykiem.
W wyniku refleksji nad Pismem zaprzestałem pewnych praktyk, co do których usiłowano mi wmówić, że są "charyzmatyczne" (doprowadzanie ludzi do "spoczynku w Duchu", czy też "dar języków" polegający na wydawaniu dźwięków nie mającym nic wspólnego z jakimkolwiek ludzkim językiem).
Jednak nie oznacza to że nie wierzę w charyzmaty - raczej neguje, iż charyzmatami jest większość tego co jest brane za charyzmaty u Zielonoświątkowców (ale także w Odnowie).
Oczywiście zdarzają się i prawdziwe charyzmaty (w tym przypadki mówienia językami) ale są znaaaacznie rzadsze i oczywiście nie polegają na grupowym śpiewie "językami anielskimi".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 16, 2016 0:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
Coroner napisał(a):
Źle trafiłeś. Marek jest katolikiem i to niezbyt charyzmatycznym. Ale ma dość dużą wiedzę na temat charyzmatyków. Przynajmniej z tego co czytałem jego wypowiedzi


Uczciwie mówiąc nie wiem, czemu ma to go czynić osobą nieodpowiednią do polemiki z zarzutami protestantów wobec Kościoła Katolickiego?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


N paź 16, 2016 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy zielonoświatkowcy są sektą?
gaazkamm napisał(a):
Coroner napisał(a):
Źle trafiłeś. Marek jest katolikiem i to niezbyt charyzmatycznym. Ale ma dość dużą wiedzę na temat charyzmatyków. Przynajmniej z tego co czytałem jego wypowiedzi
Uczciwie mówiąc nie wiem, czemu ma to go czynić osobą nieodpowiednią do polemiki z zarzutami protestantów wobec Kościoła Katolickiego?
Ja też.
Zwłaszcza, że na temat rozumienia charyzmatów nie będziemy rozmawiać, z Zielonych raczej lubię (to znaczy niektórych tak, niektórych nie - jak pisałem zbory bardzo różnią się od siebie, ale generalnie tak).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 16, 2016 19:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL