Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 czy powstanie nowy kościół w Raciborzu? 
Autor Wiadomość
Post 
Przejżałem linki podane przez Saxona ...
Poszukałem i innych:

"Stepinac w listach do bonzów NDH interweniował na rzecz prześladowanych. Pisał do Pavelicia: Przekonany jestem, że dzieje się tak poza Pańską wiedzą. Nie był zwolennikiem poglavnika (wodza), jednak liczył jeszcze na jego dobrą wolę. Gdy przekonał się o bezskuteczności perswazji, zaczął protestować"

Ze strony:
http://free.ngo.pl/wiez/11gor_jb.htm

Wiesdz, Godunowie ...
Wydaje mi się, że sedno sprawy tkwi właśnie w tym akapicie:

"Ksiądz kardynał Alojzy Stepinac spędził 14 lat w więzieniach nie pozwalając na odłączenie Kościoła Chorwackiego od Stolicy Apostolskiej i nie godząc się na kompromisy z komunistyczną władzą"

Ze strony:
http://misje.sercanie.org.pl/chorwacja.html
Oraz w widocznej ostatnio " w sieci" nagonce na Ojca świętego Jana Pawła II :(


N maja 02, 2004 22:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 18:45
Posty: 156
Post Re: szukanie
Old spirit napisal
[Oczywiście to ich wolna wola, lecz gdzie wolność wyboru w sytuacji gdy mamy do czynienia z kilkoma kwestiami tego samego obszaru? Ludzie sami się go pozbawiają, lecz to naprawdę trudne będąc karmionym czymś od dziecka, będąc poddanym wpajaniu, szukać, analizowac, porównywać, badać. Pojawiające się symptomy, że jednak coś może tutaj być nie tak - zostają szybko zagłuszone poprzez środowiskową presję, uwarunkowania, konwenanse i silne systemy przekonań - swoje i innych odziaływujących.]

Co mnie, zawsze zasatanawia w argumentacji ludzi, ktorzy do wiary podchodza z dystansem, to piersze co mowia to wolna wola, ktorej niby katolicy nie maja... ale to zalezy od kazdego czlowieka, jego doswiadczen i przezyc, uogolnianie to jest uproszczanie sprawy...Fakt zostaja na wpojone pewne rzeczy od dziecka,ale ten co bedzie szukal, pytal, ten tez wykorzysta swoja wole, ze tak powiem, a obojetnie na jaki temat nie bedziesz dyskutowac, znajdziesz argumenty "za" i "przeciw". Wazne jest by pomimo tego wszystkiego znalezc swoja droge i swoje miejsce( Czesto jest to przez wspolnoty).Nie czujemy sie sami odosobnieni,ale droge wiary to juz sam musi kazdy znalezc, jedni przez wspolnote, inni przez sam na sam z Bogiem, i wiele innych mozliwosci... co wybierze ktos i jaka droga pojdzie to Jego wybor...Jesli przy tym zalezy Mu na zdaniu srodowiska???to dlaczego tak jest...niech kazdy sam pomysli...
PS.Jesli jakis blad to przepraszam :)


Śr cze 30, 2004 15:00
Zobacz profil WWW
Post 
ddv163 napisał(a):
"Stepinac w listach do bonzów NDH interweniował na rzecz prześladowanych. Pisał do Pavelicia: Przekonany jestem, że dzieje się tak poza Pańską wiedzą. Nie był zwolennikiem poglavnika (wodza), jednak liczył jeszcze na jego dobrą wolę. Gdy przekonał się o bezskuteczności perswazji, zaczął protestować"


A protest wyglądał tak:

Obrazek

Stepinać o prawosławnych:
Archbishop Stepinac said this on March 28, 1941:
All in all, Croats and Serbs are of two worlds, northpole and southpole, never will they be able to get together unless by a miracle of God. The schism (Eastern Orthodoxy) is the greatest curse in Europe, almost greater than Protestantism. Here there is no moral, no principles, no truth, no justice, no honesty


Cytuj:
"Ksiądz kardynał Alojzy Stepinac spędził 14 lat w więzieniach nie pozwalając na odłączenie Kościoła Chorwackiego od Stolicy Apostolskiej i nie godząc się na kompromisy z komunistyczną władzą"


Nie 14 lat tylko zdaje się 5. Bo został ułaskawiony dzięki interwencji Watykanu.

I nie za obronę Kościoła tylko za współpracę z Ustaszami, którzy zamordowali ponad 800 tys. prawosławnych, Cyganów i Żydów i ok. 2 mln. "nawrócili" na katolicyzm.

Za tę "dobrą robotę" już po wojnie szef Ustaszów - Pavelić został uratowany przed Międzynarodowym Trybunałem przez Watykan:
- po wojnie chroni się w klasztorze w Klagenfur
- styczeń 1946 roku (prawdopodobnie) jako "zakonnik" przybywa do Austrii i chroni sie w katolickim kolegium przy via Giacomo Belli.
- maj 1946 prawdopodobnie przebywa w Castel Gandolfo.
- 6 listopada 1947 wreszcie ląduje w Am. Południowej


Śr cze 30, 2004 16:42
Post 
Agni !
Bądź łaskawa podać źródła na jakich opierasz swoje wypowiedzi ...
Albo zaznacz, w którym miejscu Twoja wypowiedź jest tylko Twoim przekonaniem ...


Cz lip 01, 2004 20:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Posty zostały usunięte ze względu na niezgodność z tematem.


So lip 03, 2004 10:38
Zobacz profil
Post 
_dzika_ napisał(a):
Posty zostały usunięte ze względu na niezgodność z tematem.


Zamiotłaś śmieci pod dywan... ale, mimo że z wierzchu wygląda czysto, to te śmieci nadal tam są.

2 tys. lat temu jeden gość wspominał coś o grobach z zewnątrz pobielanych... prawda?
Ale kto to dziś pamieta....


So lip 03, 2004 21:41
Post 
Rz 16:17-18
17. Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich.
18. Tacy bowiem ludzie nie Chrystusowi służą, ale własnemu brzuchowi, a pięknymi i pochlebnymi słowami uwodzą serca prostaczków.
(BT)


To tez sprzed 2 tys lat..................


So lip 03, 2004 21:54
Post 
Belizariusz napisał(a):
Rz 16:17-18
17. Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich.
18. Tacy bowiem ludzie nie Chrystusowi służą, ale własnemu brzuchowi, a pięknymi i pochlebnymi słowami uwodzą serca prostaczków.
(BT)


To tez sprzed 2 tys lat..................


Mr 12:38-40
38. I nauczając dalej mówił: Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku,
39. pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
40. Objadają domy wdów (to chyba o Rydzyku - dop. Agni) i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok. (BT)


N lip 04, 2004 23:34
Post 
1 Ptr 5:8-9
8. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.
9. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie.
(BT)


N lip 04, 2004 23:39
Post 
Belizariusz napisał(a):
1 Ptr 5:8-9
8. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.


Ap 13:18
18. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. (BT)

Moze chodzi o Zastępce Syna Bożego?
Vicarivs Filii Dei
V+I+C+I+V+I+L+I+I+D+I = ??


Pn lip 05, 2004 0:11
Post 
2 Tm 3:8-9
8. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną:
9. bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.
(BT)

Pewien tygodnik........


Pn lip 05, 2004 0:22
Post 
Belizariusz napisał(a):
2 Tm 3:8-9
8. Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną:
9. bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.
(BT)


Prz 1:24-32
24. Ponieważ prosiłam, lecz wyście nie dbali, rękę podałam, a nikt nie zważał,
25. gardziliście każdą mą radą, nie chcieliście moich upomnień:
26. więc i ja waszą klęskę wyszydzę, zadrwię sobie z waszej bojaźni,
(...)
32. odstępstwo prostaków uśmierci ich, bezmyślność niemądrych ich zgubi. (BT)


Pn lip 05, 2004 17:34
Post 
Agni, trzeba bardziej patrzeć w swoje sumienie. Jest takie porzekadło: "Jeśli Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera".


Wt lip 06, 2004 8:20
Post 
Cytuj:
Prz 1:24-32
24. Ponieważ prosiłam, lecz wyście nie dbali, rękę podałam, a nikt nie zważał,
25. gardziliście każdą mą radą, nie chcieliście moich upomnień:
26. więc i ja waszą klęskę wyszydzę, zadrwię sobie z waszej bojaźni,
(...)
32. odstępstwo prostaków uśmierci ich, bezmyślność niemądrych ich zgubi. (BT)


agni.....przyjmuje to jako Twoja samokrytyke.

pozdrowka :P


Wt lip 06, 2004 8:40
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
Agni, trzeba bardziej patrzeć w swoje sumienie. Jest takie porzekadło: "Jeśli Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera".


Doskonale widać to po kilku osobach na tym forum...


Wt lip 06, 2004 17:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL