Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy grozi nam uzależnienie od chatowania??Napisz swoje zdani 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 28, 2003 16:19
Posty: 4
Post Czy grozi nam uzależnienie od chatowania??Napisz swoje zdani
Mam nadzieję, że nam to nie grozi, ale miło jest spotkać się od czasu do czasu na czacie nie uważacie?Nie należy jednak przesadzać zbytnio z tym siedzeniem.To może potem stać się uzależnieniem jak papierosy czy alkohol.Chciałaby aby jak najwięcej osób odpowiedziało na moje pytanie.CZekam.


Śr maja 28, 2003 18:43
Zobacz profil
Post 
Kajko, witaj na forum i dzięki za nowy temat :)

Ta kwestia pojawiła się już w ramach tematu "Blaski i cienie czatu", ale możemy ją tu rozważyć głębiej...

Znalazłem artykuł, który oczywiście nie mówi o naszym czacie, ale porusza problem uzależnienia od "czatów erotycznych i randkowych" :idea:


Śr maja 28, 2003 19:11
Post 
wiem czym to grozi - niepoprzatane mieszkanie, byle jaki obiad, wszystko robione byle jak .byle szybciej - usiąść przed kompem to jest to!


Śr maja 28, 2003 19:55

Dołączył(a): Śr maja 28, 2003 16:19
Posty: 4
Post Re: Czy grozi nam uzależnienie od chatowania??Napisz swoje z
Kajka napisał(a):
Mam nadzieję, że nam to nie grozi, ale miło jest spotkać się od czasu do czasu na czacie nie uważacie?Nie należy jednak przesadzać zbytnio z tym siedzeniem.To może potem stać się uzależnieniem jak papierosy czy alkohol.Chciałaby aby jak najwięcej osób odpowiedziało na moje pytanie.CZekam.

ps.Zajrzałam dziś na forum i bardzo,ale to bardzo Wam wszystkim dziękuję za to, że napisaliście tu parę słów :D
Czekam na kolejne wypowiedzi do zobaczenia :) :) :)


Pt maja 30, 2003 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Grozi Grozi!

Wiecie czym to grozi?
1)zaburzenia relacji interpersonalnych (np. rezygnacja z bezpośredniego kontaktu)
2)utrata zainteresowania wszelkimi formami aktywności społecznej
3)zaniedbanie życia rodzinnego
4)zaniedbywanie nauki lub pracy
5)zapominanie o posiłkach( tu mam na myśli szczególnie jedną osóbke ;) )
6)zaburzenia w sferze uczuć i emocji
7)utrwalenie postaw egocentrycznych
8)zaburzenia w zakresie własnej tożsamości
9)zawężenie zainteresowań i możliwości intelektualnych
10)zmiana języka (zubożenie, techniczny slang, używanie skrótów)
11)rezygnacja z innych rozrywek i przyjemności
12)niekontrolowanie czasu spędzanego w sieci
13)brak troski o własne zdrowie (zarwane noce, nieregularne posiłki) i higienę osobistą
14)kłopoty finansowe (przy korzystaniu z kosztownej sieci w domu)
15)utrata pracy (przy wykorzystywaniu dla swoich potrzeb sieci w firmie)

Zastanawiam się ilu z Was znalazło te symptomy u siebie? Ja wole sie na swój temat nie wypowiadać... ;)

pozdrawiam :D


So maja 31, 2003 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Dzika ciekawe rozwinięcie problemu, ale u mnie to juz było nawet wcześniej nim poznałem net, więc co tu wiecej mówić, wszędzie tak samo a uzależnic sie idzie od wszystkiego i od niczego.


So maja 31, 2003 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
Boze! Dzika w depresje mnie wpedzilas!!!


Yasmin :?


So maja 31, 2003 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Dzika naprawde cie podziwiam :D skad masz tyle sily aby o sobie w tak krytycznym swietle mowic :D Naprawde podziwiam :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So maja 31, 2003 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Nic nie powiem :D :D :D

I tak wszyscy wiedzą że jestem uzależniona ;)


So maja 31, 2003 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
To czy zagraża uzależnienie od czatu jest subiektywne. Jestem jedną chyba z najdłużej czatujących osób na na szym czacie- bo prawie od samego pocżtku istnienia czatu z księdzem, wtedy gdy był tylko jeden ksiądz , a czatujący księża ukrywali się pod rozmaitymi nickami i tylko sposób rozmowyczasem swiadczył że jest wybitnym znawcą tematu.

Prawie codziennie jestem na czacie. Mam mnóstwo swoich obowiązków również. Myslę ,że spełniam je sumiennie. Mam rodzinę. Gotuje obiady ,robię zakupy, sprzątam ,prasuję .. itd
Codziennie chodzę do pracy i pracuję 8 godzin, a czasem coś mądrego musze poczytac w domu , by się również dokształcać.
Pomagam w Duszp. Akademickim, opiekuję sie wolontariatem nauczycieli w Caritasie, piszę artykuły do gazetki parafialnej , uczestniczę w zebraniach Akcji Katolickiej w parafii, (choś nie tak bardzo się jeszcze z nimi utożsamiam.) Codziennie jestem równiez na Eucharystii,ale to rano ,bo faktycznie po południe jest dość krótkie.
Czasem podczas czatu coś gotuje ,ale jeszcze nigdy nie zdażyło się mi przypalić garnek :!: :!:
Myślę ,że się nie uzaleznię od czatu, i tu duże dzięki składam Celnikowi ,za rozmowę której słowa pozostały w moim sercu i o nich pamiętam ( Celniku-to zdanie o klawiaturze komputera :!: :!:

Nie ukrywam,że jest mi smutno jak muszę wyjezdzać i nie moge czatować, ale wtedy staram się spotykac w realu z czatownikami i jest jeszcze przyjemniej. Dobrze ,że ludzie z całej Polski siedzą sa na naszym czacie. :D
Nikogo nie chcę również uzalezniać od czatu dlatego piszę listy-bardzo lubie pisać- takie "z duszą " a nie maile- ale nie zawsze mam odpowiedzi na nie i jest mi przykro :(
Myslę ,że uzależnienie mi nie grozi ,choć zawsze lubie byc na czacie, jest to dla mnie relaks. :idea:


So maja 31, 2003 15:45
Zobacz profil
Post 
Uzaleznienie od czatowania jest wtedy gdy niszczy sie wszelkie kontakty miedzyludzkie, nie dąży do poznania nowych ciekawych ludzi i nie pomaga się innym.


So maja 31, 2003 20:35
Post 
ja jestem uzależniona - przyznaję się bez bicia :(


N cze 01, 2003 20:43
Post 
a ja jestem uzalezniona ,dlatego nie podaję swojego nicka. Po przyjści z uczelni od razu właczam komp. I sorawdzam czatowników ,kto jest i zaczyna się ,. potem troche spraw własnych no i znowu , Musze cos z tym zrobić . Dobrze że beda wakacje
ciekawe czy beda czaty?
Ciekawe czy trzeba siespowiadać z czatowania, tylko mały problem jak ksiądz się zbytnio zainteresuje grzechem czatowania sam może się złapać w sidła sieci i co wtedy?
Dla czatowników to dobre byłby juz ksiądz_na_czacie6


Śr cze 04, 2003 11:14
Post 
Przydałby się już ksiadz_na_czacie6 :p


Śr cze 04, 2003 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 09, 2003 21:39
Posty: 150
Post 
wiecie??pewnie wiecie!!! ja też jestem uzalezniona, i jak narazie to z tym nie walcze. chyba zle co????
buuuuu
pozdrawiam
z Panem...!
:D :lol:


    Pn cze 09, 2003 23:48
    Zobacz profil WWW
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

    Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
    Nie możesz odpowiadać w wątkach
    Nie możesz edytować swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz dodawać załączników

    Szukaj:
    Skocz do:  
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
    Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
    Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL