Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 17:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czy opiki nie nadużywają swoich ''uprawnień''??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post Czy opiki nie nadużywają swoich ''uprawnień''???
Wydaje mi się, że nadużywają. Jestem z okolic Gdańska i mam Neostradę. Wiąże się to z tym, że mam takie samo IP jak Glaurung i inne osoby z Gdańska i okolic. Po rozmowie właśnie z ludżmi z Gdańska (lub okolic) stwierdzam, że niektóre opiki dają bany osobom, które mają gdańskie IP. Za nic, naprawdę za nic. Czasem nawet od razu po wejściu zostaję wyrzucona, bez możliwości powrotu. Dlaczego?? Może boją się, że każdy to Glaurung i narobi ''szaszoru''. Piszę tak jak piszę bo naprwdę nie wiem już co o tym sądzić. Bywa, że tygodniami nie mogę dostać się na chat i bardzo mnie to martwi jak i denerwuje. Jeżeli ktoś wie o tym coś wiecej lub także ma taki problem proszę o odezwę. :-X i :(

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


N paź 03, 2004 10:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Wyjaśniam. Nie nadużywają. W tej chwili z konieczności banowane jest wejście z Gdańska. Z tego wzglęgu, że znacznie więcej jest skarg od tych, którzy odchodzą z czatu rozczarowani, aniżeli od tych, którzy na czat wejść nie mogą. Każdego dnia dostaję w tej sprawie po kilka, czasem kilkanaście maili. Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad rozwiązaniem tej kłopotliwej również dla nas sytuacji, ale to wymaga czasu i nakładów finansowych. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości sytuacja na czacie ulegle radykalnej poprawie.

admin_czatu


Ps. Fragment skargi, jaką otrzymałem dzisiaj w południe:

Cytuj:
nosilam sie z napisaniem tego maila juz dośc dlugo, ale zmotywowalo mnnie to co dzieje sie na czacie w takie niedzielne przedpoludnia jak dzis........:((( Wchodzi jakis palant, podszywa sie pod nicki, bluzga okropnie, zaśmieca caly all.....A ludzie ktorzy wchodza przypadko wychodza zdegustowani - pisza "co to za czat, co za ludzie.." etc... Zbyt malo jest opow, ludzi ktorzy mogliby wchodzić częściej, na ktorych inni mogliby miec namiary i uprzedzać, wolac......

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


N paź 03, 2004 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post Oki, rozumiem.
Spoko, rozumiem i cieszę się, że próbujecie coś z tym zrobić. Dzieki za odpowiedź ;-)

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Cz paź 07, 2004 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
to ja mam pytanie, czy opiki zapomniały, że istnieje funkcja "kick" ?
jeśli opik raz (1) zwraca uwagę z prośbą o zmianę nicka (nie był wulgarny, a już na pewno nie bardzo), a następnie, nie czekając na moją reakcję daje mi bana na ponad 30h to chyba coś jest nie tak.. ?
szczególnie, że czas reakcji opika od zwrócenia uwagi do zbanowania to ledwo kilka sekund i w wypadku lagów w zasadzie nie ma szans na jakąkolwiek reakcję..
a nawet jeśli mogę zareagować to wygląda to tak:
opik: proszę zmień nicka
ja: mogę spytać czemu?
**zostałeś wyproszony z pokoju wiara.pl przez operatora** (ban na kilkadziesiąt godzin)
koniec rozmowy

to jest tak troszkę nie fair..

Pozdrawiam

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Śr gru 01, 2004 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
eh nie jesteście w stanie użyć czegoś takiego jak proxy? ..... :?

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Śr gru 01, 2004 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
inspektorze
jasne, że można.. żaden problem (choć trochę się nie chce ;) ) ale nie w tym rzecz..
problemu nie rozwiąże się obchodząc go..

Pozdrawiam

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Śr gru 01, 2004 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
bejot napisał(a):
inspektorze
jasne, że można.. żaden problem (choć trochę się nie chce ;) ) ale nie w tym rzecz..
problemu nie rozwiąże się obchodząc go..

Pozdrawiam



No niby racja. Zwracam honor.

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Śr gru 01, 2004 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
bejot napisał(a):
(nie był wulgarny, a już na pewno nie bardzo)


To był wulgarny czy jednak nie był? ;)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr gru 01, 2004 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
IMHO nie był
wg opików był

więc nie podejmuję się jednoznacznej oceny ;)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Cz gru 02, 2004 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Ja podam konkretny przykład by nie było niejasności.

Byłem świadkiem dwóch scen – w roli głównej opik6
1. opik rozmawia [ żartuje] z nickiem „penis” i wcale mu nie przeszkadza, że ów nick jest niedozwolony wg zasad regulaminu. Nie przeszkadza mu również, że nick ten bulwersuje wchodzących na czat wiara. Rozmawia opik z „penisem” gdyż jakoś nikt nie włącza się do rozmowy z kimś kto lekceważy wszystkich samym nickiem.
Zdziwieni czatownicze proszą początkowo a później domagają się usunięcia tej osoby [penisa] z czata a opik odpowiada, że należy napisać pismo w tej sprawie do redakcji Gościa Niedzielnego na ul. Wita Stwosza. Nick „penis” zadowolony z sytuacji rzuca epitetem w kierunku protestujących no i to w końcu stało się powodem usunięcia go z czata.
2. Na czat wchodzi osoba z nickiem „bogini” opik6 wpisuje na ogólnym, żeby osoba i nicku bogini zmieniła nick gdyż za 30 sekund zostanie wyrzucona. Wszyscy zdziwienia łącznie z zainteresowaną pytają opika, o co chodzi i w zamian za odpowiedz i wyjaśnienie – „bogini” zostaje usunięta z czata a opik wychodzi bez uzasadnienia.
3.
Asienkka może skomentujesz tą konkretną sytuację. :D

Myślę, że takie zachowania jak wyżej podałem [jedno z nielicznych zresztą] rzutują na opini tego czata jak i prowokują do zachowań chamskich i wulgarnych. Nie jest oczywiście wytłumaczeniem chamskie zachowanie jednak – skoro można opikowi to, dlaczego nie można userowi zachowywać się na miarę „swoich możliwości” ?
Jaka jest różnica pomiędzy opikiem a userem w powyższej sytuacji ? a no taka, że opik nie ponosi konsekwencji i może robić co chce nie licząc się z nikim i niczym, a user musi liczyć się z opikiem – zgadując w jakim on jest humorze. :rotfl2: :jupi: :puknij:

Życząc wszystkim „zdrowego rozsądku” serdecznie pozdrawiam :)

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


Pt gru 03, 2004 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Jaka jest różnica pomiędzy opikiem a userem w powyższej sytuacji ? a no taka, że opik nie ponosi konsekwencji i może robić co chce nie licząc się z nikim i niczym


rozumiem, larsie, ze pisząc powyzsze słowa opierasz sie na swoim doświadczeniu? tzn wielokrotnie zwracales uwagę na takie zachowanie opika i pisałeś do ludzi, którzy postanowili kiedyś, by dana osoba została opikiem? wiesz o wszystkich rozmowach i dyskusjach, jakie sie odbyły pomiedzy danym opikiem a prowadzącymi portal? siedzisz na czacie 24h na dobę i masz PEŁNY obraz zachowania sie danego opika wobec wszystkich kontrowersyjnych nicków?

jeżeli jest inaczej, to robisz teraz dokładnie to samo, co robią ludzie mający pretensje do Kościoła, ze od razu nie wywala ze swoich szeregów księży za każde podejrzenie, a nawet czasem pewność [usankcjonowaną wyrokiem sądu] dotyczącą jakiegos przestępstwa danego księdza

nie bronię zachowania tego opika - nie było mnie wtedy na czacie, ale od tego jest na czacie botop [miedzy innymi], by takie skargi czy uwagi userów były rozpatrywane przez ludzi, którzy podejmują decyzje o "zatrudnieniu" kogos jako opika


Pt gru 03, 2004 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Lars_P napisał(a):
Asienkka może skomentujesz tą konkretną sytuację. :D



Tylko, że ... nie bardzo rozumiem co mam komentować ? :D

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pt gru 03, 2004 13:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Witam

Niechaj w mym pierwszym poście w życiu zapytam Cie bejot cóż znaczy ten skrot - IMHO ?
Bo jam niedouczona jest :)
Pozdrawiam.


Pt gru 03, 2004 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
IMHO - in my humble opinion - moim skromnym zdaniem :)

a niezależnie, miło Cię tu widzieć szklany :):):)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Pt gru 03, 2004 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
IMHO - In My Humble Opinion - Moim skromnym zdaniem

najlepiej w takich przypadkach szukać tutaj:

http://www.idg.pl/slownik/index_alfabet ... slownik=ak


Pt gru 03, 2004 14:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL