Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "księża" i "ojcowie" na czacie 
Autor Wiadomość
Post "księża" i "ojcowie" na czacie
Nieraz spotkałem się na czacie (jak i wszyscy) z tymczasowymi nickami, których częścią było słowo "ksiądz" lub "ojciec"
Nie mam możliwości sprawdzenia, kto rzeczywiście kryje się za takim nickiem - z regulaminu dowiedziałem się, iz istnieje zakaz używania słowa "ksiądz" w niku bez zgody administratora - mam prośbę
o dołączenie do tego zakazu również słowa "ojciec" w sensie zakonnik...

pozdrawiam
scriptor


Pt gru 10, 2004 18:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
ten zakaza obejmuje rowniez "siostra" "s" i pochodne ;)

Jezeli chcesz wiedziec kto rzeczywiscie jest ksiedzem/zakonnikiem/siostra itp (ma zgode Administratora na uzywanie takiego nicka) kliknij tutaj

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt gru 10, 2004 20:59
Zobacz profil
Post do zielonej mrówki
Droga zielona mrówko :-)

wiem, jak sprawdzic, który z księży, zakonników i sióstr zakonnych przedstawiających się na czacie jest prawdziwa......
chodzi mi oto, aby do regulaminu dodać słowo "ojciec", tak aby ktos przedstawiający się jak np. ojciec adam, nikogo nie zwodził (chociaz istnieje prawdopodobieństwo, iz jest zakonnikiem)
tylko tyle
pozdrawiam
scriptor :-)


N gru 12, 2004 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
ale pod slowem "ksiadz" rozumie sie "ksiadz/zakonnik/ojciec/siostra/brat/kleryk" itp ;) przynajmniej tak mi sie zawsze wydawalo :) A wiec skoro jest zakaz ksiedza to jest zakaz i pozostalych bo niby czym mialby sie dla admina roznic ksiadz od ojca?

Pozdrawiam :)

ps. hmm... choc moze jak uwazasz powinno sie to znalezc w regulaminie - ja po prostu to szerzej rozumiem.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N gru 12, 2004 20:14
Zobacz profil
Post 
" Ksiądz" jest kapłanem świeckim, a " ojciec " zakonnym :) Ot i cała różnica, jednak dla niektórych osób istotna. Zdarza się, że ktoś woli porozmawiać z zakonnikiem, niż księdzem diecezjalnym... ale nie we wszystkich zakonach kapłani posługują się tytułem " ojciec", np. Księża Chrystusowcy , więc gdybyśmy chcieli wprowadzić możliwość odróżnienia księży świeckich od zakonnych, proponowałabym raczej skrót "zak." :D


N sty 23, 2005 14:49
Post 
Witajcie

a... ja nadal postuluję, aby do regulaminu włączyć słowa "ojciec", "brat" itp - słowem wszelkie słowa, których konotacja łączy się z osobami duchownymi :-)

pozwoliłem sobie na doświadczenie - mianowicie wszedłem na czat z tymczasowym nickiem O. Adam - nie potwierdzałem i nie zaprzeczałem, że jestem osobą duchowną - przez parę minut na czacie ogólnym traktowano mnie jak zakonnika - podczas rozmowy na privie przyznałem się swej romówczyni do mistyfikacji... a zaraz potem opuściłem czat

Z tego powodu postuluję nieustannie o włączenie do regulaminu wszelkich słów, które na naszym czacie kojarzą się z osobami duchownymi.
Inna uwaga - nikt nie zwrócił mi uwagi na to, iż łamię regulamin i traktowano mnie właśnie jak osobę duchowną.
kolejna uwaga = przyznałem się swej rozmówczyni, iż dokonuję doświadczenia - ale jeśli ktoś podszywa się pod osobę duchowną a jego potencjalni rozmówcy wierzą w to - taka osoba jest w stanie (niestety) skrzywdzić kogoś, kto wierzy, iz rozmawia z księdzem, zakonnikiem, klerykiem, katechetą, siostrą zakonną itp....

drodzy czatowicze - proszę o większą czujność - gdyż, jeśli nawet nas ktoś nie zwiedzie, oszukany może zostać ktoś, kto naprawdę chce poklikać z PRAWDZIWĄ osobą duchowną.
Dlatego proszę reagujcie - nie po to, by nie dać się oszukac, lecz po to, aby ktoś nie został oszukany

pozdrawiam serdecznie

Scriptor


N sty 30, 2005 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 10, 2004 9:38
Posty: 20
Post 
To prawda.
Podpisuję się pod postem Scriptora. Rękami i nogami :)
[i]Zważać trzeba nie tylko na słowa, ale też i na osoby na czacie, do których swoje słowa się kieruje.

Pozdrawiam.

_________________
"...A pomnij, że jest prawo, co Bóg postanowił.
Że każdy zda mu liczbę z próżnych słów, co mówił..."


Śr lut 02, 2005 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 23, 2005 9:38
Posty: 287
Post 
Zgadzam się z postem Scriptora i również się pod nim podpisuję.
Baranku co oznacza: " Ksiądz" jest kapłanem świeckim, a " ojciec " zakonnym " bo nie kumam tego podziału 8)

_________________
Obrazek
"Nie możemy stać z założonym rękami, gdy tysiące ludzi umiera z głodu.
Nie możemy próżnować, ciesząc się naszym bogactwem i wolnością, gdy gdzieś pod naszymi drzwiami leży Łazarz XX wieku!" JPII


So lut 19, 2005 19:47
Zobacz profil
Post 
Pablo napisał(a):
Baranku co oznacza: " Ksiądz" jest kapłanem świeckim, a " ojciec " zakonnym " bo nie kumam tego podziału


W skrócie: kapłan świecki = ksiądz diecezjalny ; ojciec = zakonnik :)

A szerzej odpowiem Ci słowami ks. Malińskiego:

Cytuj:
Jeszcze zanim wstąpiłem do seminarium, jasno sobie powiedziałem, że chcę być księdzem świeckim, nie zakonnym. A słowo "świecki" rozumiałem dosłownie. Ksiądz zakonny ma dom, przełożonego, braci i wraca po pracy do domu (czyt. wspólnoty zakonnej).Powiedziałem sobie, że nie wracam po pracy do żadnego domu ani na plebanię, tylko zostaję wśród świeckich. Oni są moją wspólnotą (...)


A wracając do osób zalogowanych jako ks., są dwa problemy-
1. niewiele osób zwraca im uwagę
2. owi księża nie reagują na uwagi... jak się okazuje, często w ogóle nie znają regulaminu :(


So lut 19, 2005 20:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 23, 2005 9:38
Posty: 287
Post 
oki Baranku Dzięki :)

_________________
Obrazek
"Nie możemy stać z założonym rękami, gdy tysiące ludzi umiera z głodu.
Nie możemy próżnować, ciesząc się naszym bogactwem i wolnością, gdy gdzieś pod naszymi drzwiami leży Łazarz XX wieku!" JPII


So lut 19, 2005 20:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Przypomnę tylko, że od przeszło półtorej roku funkcjonuje lista osób duchownych, odwiedzających nasz czat. W myśl przyjętej zasady osoby takie zgłaszają się do administratora czatu. Ten weryfikuje otrzymane informacje, a następnie stały nik umieszcza na liście, która znajduje się tutaj: http://wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1073256561 Inni z reguły proszeni są o zmianę nika. Jeśli tego nie zrobią, to... :D

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


Pn lut 21, 2005 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
celnik napisał(a):
Jeśli tego nie zrobią, to... :D


... ta Administrator sie serdecznie usmiecha jak widac na zalaczonym cytacie ;)

Pozdrowka :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn lut 21, 2005 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 04, 2010 17:54
Posty: 3
Post Re: "księża" i "ojcowie" na czacie
poznam chetnie jakiegos ks;)


Pt lut 25, 2011 16:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: "księża" i "ojcowie" na czacie
To może po prostu wejdź na czat?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lut 26, 2011 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: "księża" i "ojcowie" na czacie
taaa jotka :-D ..i kogo ona tam spotka?..tradycjonalistę didiego z którym akurat za bardzo nie porozmawia ;)


So lut 26, 2011 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL