Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Cenzura, bo nie rozumiem... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1. O zbieżności z tematem decyduje przede wszystkim prowadzący i osoby nadzorujące czat tematyczny. Ale na ogól wydaje mi się to dość jasne...

Kiedyś już podawałam ten przykład...
Ktoś rzuca temat: "Jaki samochód najlepiej kupić w tej chwili, żeby go używać w takich i takich sytuacjach?"
Na co pada odpowiedź: "A po co ci samochód, on zanieczyszcza środowisko!"

Istotnie - słowo "samochód" w odpowiedzi padło, ale to zupełnie nie znaczy, że jest to rozmowa na temat. O czym innym chciał rozmawiać ten, kto go postawił.

2. Zapis czatu tematycznego nie jest przede wszystkim reklamą czatu, tylko zapisem rozmowy na poruszany temat. Takim, który będzie można przeczytać i może się czegoś dowiedzieć, zaciekawić, poszukać. A normalnych pogawędek nikt nie zapisuje, ani w necie ani w realu.

3. Jeśli będę pracowała z bezdomnymi, to też ich nie będę upominać co do sposobu wypowiadania, bo nie po to tam jestem. Ale to nie znaczy, że jest mi obojętne w jaki sposób wyrażają się np moi goście czy znajomi...

Rozumiem, że używasz słów wulgarnych w charakterze emotikonek. A nie ma możliwości zastąpienia ich innym słowem bądź obrazkiem?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sty 28, 2006 14:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post 
Pam, już wiem o co chodziło... Dowiedziałem się :)

Więc wyobraź sobie, że organizujesz sympozjum na temat "Życie codzienne w pańskie Inków". Na sali znalazło się jednak paru ludzi, którzy w ramach dyskusji zaczynają rozmawiać o metodach datowania wykopalisk. Nie interesuje ich temat sympozjum, uparli się, żeby prowadzić dyskusję na interesujący ich temat. Usunięcie ich z sali nazwiesz cenzurą? Bo ja nie. Za to ich zachowanie nazwę brakiem znajomości podstawowych zasad współżycia międzyludzkiego.

Bo nikt nie broni Ci organizować czatów na interesujący Cię temat. Ba, możesz go nawet poruszyć na naszym czacie. Ale kiedy o 21 jest czat na podany przez prowadzącego temat, to tego się trzymamy. Chyb mamy prawo rozmawiać o tym, o czym sami chcemy, a nie ciągle wysłuchiwać tych, którzy głośniej krzyczą?

Bo sama mówisz, że jesteś na tym czacie nowa. Jako jego stały bywalec powiem Ci: podobnych sytuacji na naszym czacie była już cała masa. Rozmawiamy sobie na interesujący nas temat, ktoś wchodzi i domaga się, żeby rozmawiać o tym co akurat jego interesuje. Czy my jesteśmy maszynami do zajmowania się tylko tymi, którzy akurat na jakiś temat chcą rozmawiać? Nasze pragnienia się nie liczą? Przecież jesteśmy u siebie...

Jeśli Cię to nie przekonuje to podaj adres. Przyjadę, wejdę w ubłoconych butach do Twojego mieszkania. Poczęstuję sie kawą, posłucham mojej ulubionej muzyki (przez cały dzień, nie dopuszczę Cię do sprzętu ani na moment). Pooglądam programu w teklewizji, które akuat mnie zainteresują, a od Ciebie będę żadał. A to kanapek, a to ciekawej książki, a to żebyś mnie bawiła rozmową, a to zebyś się przymknęła. Dla mnie to nie problem... Może wtedy rozumiesz co znaczy żyć z innymi. Bo do tej pory widzisz głównie czubej własnego nosa...


So sty 28, 2006 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Bezimienny napisał(a):

Może wtedy rozumiesz co znaczy żyć z innymi. Bo do tej pory widzisz głównie czubej własnego nosa...


Uważam, że wyczerpaliśmy temat. Dzięki Wam orientuję się, co jest grane na chacie. Wyrazy szacunku i podziwu dla osoby, która porządkowała moje pochlastane posty. Mnie zapewne nie starczyłoby cierpliwości, prędzej by mnie rozerwało w obliczu zaprezentowanego lamerstwa. Ów Ktoś jest w moim odbiorze najbardziej przekonywujący spośród wszystkich gadaczy. Ta.. wyrozumiały, cierpliwy, cichy-słowem katolik?
Pozdrawiam Wszystkich rozmowców


So sty 28, 2006 20:33
Zobacz profil YIM
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL