Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cenzura, bo nie rozumiem... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post Cenzura, bo nie rozumiem...
Czytalam zapis pewnego chata, w którym uczestniczyłam. Był niemiłosiernie okrojony, a poprzez to stał sie nudny i mdły w odbiorze. Nie pojmuję czemu mają slużyć ugłaskane zapisy. Świadomość cięć prowadzi do autocenzury, ta zaś nie służy swobodzie myśli i co za tym idzie - wypowiedzi. Chat przypominający pytania i odpowiedzi z katechizmu nie ma najmniejszego sensu. Nie należy naginać nastroju spotkania towarzyskiego w tym kierunku. Obedrzeć je z żartu, odrobiny pieprzyku, meandrowania wokół tematu to znaczy zabić zabić tę formę netowej komunikacji. Kogo ma zachęcić do wejścia na chat sztywny, układny zapis odbiegający od znacznie sympatyczniejszej rzeczywistości? Ja wpakowalam się przypadkiem, więc moderatorzy zapisu nie mieli pkazji mnie uprzednio zniesmaczyć. Przykre w dzisiejszych czasach zetknąć się ze szkodliwą cenzurą.


Pt sty 27, 2006 19:49
Zobacz profil YIM
Post 
Zapis rzadzi sie pewnymi prawami...i jak to zapis jest MARTWY.
W przeciwieństwie do samego czatu, który powinien byc zywy i nie powinien dryfować w kierunku katechezy szkolnej lub oazowych rozważan (brrrrr)......ale to nie ja decyduje...mimo to w pewnym stopniu podpisuje sie pod Twoim apelem obiema "ręcamy i nogamy" (jak mawial nasz były prezio)


Pt sty 27, 2006 20:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post 
Zapis czatu jest robiony tak, żeby był jak najbardziej czytelny...

A przy okazji: chyba tak naprawdę nie wiesz czym była (i w niektórych miejscach na świecie jest) cenzura. Bo inaczej z powodu takiej błahostki nie uderzałabyś w tak dramatyczne tony...


Pt sty 27, 2006 21:02
Zobacz profil
Post Re: Cenzura, bo nie rozumiem...
Pam napisał(a):
Nie należy naginać nastroju spotkania towarzyskiego w tym kierunku.


Czat tematyczny nie jest z założenia spotkaniem towarzyskim. Żarty swoją drogą... ale wyobraź sobie, że ktoś kto nie był na czacie woli przeczytać, o czym był czat, a nie kilkanaście stron rozmów w różnych kierunkach , z czego część typowo prywatnych uwag ;)

Cytuj:
Kogo ma zachęcić do wejścia na chat sztywny, układny zapis odbiegający od znacznie sympatyczniejszej rzeczywistości?


A "rzeczywistość" bywa znacznie mniej sympatyczna ....


Pt sty 27, 2006 21:06

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Cytuj:
W przeciwieństwie do samego czatu, który powinien byc zywy i nie powinien dryfować w kierunku katechezy szkolnej lub oazowych rozważan (brrrrr)......


Wyrzucono mnie z chatu, jestem bez pojęcia czym się naraziłam. Widać obowiązuje prawomyślność i nie dopuszcza się dialogu z obcymi. Moje zdziwienie jest niepomierne. Rozmowa toczyła się o otwarciu na drugiego człowieka, a tu fuuurrr... i już mnie było. Jeśli tacy są katolicy, to ja serdecznie dziękuję. Przyszłam na www.wiara.pl, żeby ich poznać.


Pt sty 27, 2006 22:25
Zobacz profil YIM
Post 
MOze przeszkadzałąs w czasie czatu tematycznego...czyli pomiedzy 21 a 22 godzina.....a w tych godzinach obowiazuje regulamin. Gadac mozesz, byle na temat i tak było zawsze i tak powinno pozostać.....bo inaczej bydełko sie zrobi


Pt sty 27, 2006 23:11

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Może przeszkadzałam. Chat włącznie z regulaminem należy do tego, kto go założył. Nie ma przymusu bywania. Z grubsza tak to rozumiem. W końcu katolik też człowiek, może mu nie pasować ten lub ów, zupełnie jak mnie. Wszyscy jesteśmy ludźmi.


So sty 28, 2006 8:45
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Bezimienny napisał(a):
A przy okazji: chyba tak naprawdę nie wiesz czym była (i w niektórych miejscach na świecie jest) cenzura. Bo inaczej z powodu takiej błahostki nie uderzałabyś w tak dramatyczne tony...


Nie wiem, gdzie doszukałeś się dramtycznych tonów. Chat katolików to naprawdę nie mój ogródek. Że się wściekłam wynikło pewnie z tego, że nie lubię partaczenia roboty. Wasz system wartości nie jest zły, trudno mu odmówić uniwersalizmu, jako taki może dobrze służyć ludziom, dawać oparcie i być punktem odniesienia dla gó...y, a ci są najbiedniejsi. Za to kochają cenzurę i regulaminy.
Przepraszam, że się wtrącam tam, gdzie mnie nie proszą.

Zmieniono. Proszę o więcej kultury wypowiedzi także na forum
baranek


So sty 28, 2006 9:11
Zobacz profil YIM
Post 
Pam napisał(a):
Może przeszkadzałam. Chat włącznie z regulaminem należy do tego, kto go założył. Nie ma przymusu bywania.


Sama przyznajesz, że przeszkadzasz, a potem masz pretensje, że ktoś Cię wyprosił.....

Nie wiem także, co znaczy słówko " wyłącznie" , bo faktem jest, że każdy czat, forum, mało tego- kawiarnia, teatr, czy Twój własny dom, ma zasady, które ustala gospodarz.... niektóre pisane, inne przyjęte zwyczajowo.... i raczej obowiązuje zasada dostowania do wymogań gospodarza , a nie narzucanie mu swoich.

Jak pobędziesz trochę dłużej, to się przekonasz, że dyskusje są toczone na różne tematy - często z udziałem niewierzących, lub członków różnych ruchów religijnych.... cenzura... hmm...... musiałabym powycinać wszelkie wypowiedzi satanistów, neopogan itp. żeby sprostać " Twojemu obrazowi" tego czata i Forum ;)

Tyle tylko , że - jak zauważył Belizariusz- inne zasady są na czacie tematycznym - po to jest kilka pokojów, żeby osoby nie zainteresowane dyskusją prowadzoną przez księdza mogły tam się przenieść.

Widzisz- zapis robi się z czatu tematycznego. Jeżeli każdy będzie przeszkadzał rozmowami nie na temat, dopiero dużo trzeba będzie wyciąć ... :? W ten sposób sama przyczyniasz się do takiego zapisu czatu, jakiego nie lubisz...


So sty 28, 2006 10:37

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Cytuj:
Przepraszam, że się wtrącam tam, gdzie mnie nie proszą.

Zmieniono. Proszę o więcej kultury wypowiedzi także na forum
baranek


Uważasz, że kultura polega na doborze słów? Wykrzykniki są potrzebne w pisanej rozmowie, ba.. niezbędne.


So sty 28, 2006 11:25
Zobacz profil YIM
Post 
Jakie wykrzykniki ?? Zobacz, co zostało zmienione w Twoim poście... mam na myśli WULGARYZMY.


So sty 28, 2006 11:30

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
baranek napisał(a):
Pam napisał(a):
Może przeszkadzałam. Chat włącznie z regulaminem należy do tego, kto go założył. Nie ma przymusu bywania.


Sama przyznajesz, że przeszkadzasz, a potem masz pretensje, że ktoś Cię wyprosił.....


Przypuszczam, że mogę nie pasować do Waszej chorągwi.

baranek napisał(a):
Nie wiem także, co znaczy słówko " wyłącznie" , bo faktem jest, że każdy czat, forum, mało tego- kawiarnia, teatr, czy Twój własny dom, ma zasady, które ustala gospodarz.... niektóre pisane, inne przyjęte zwyczajowo.... i raczej obowiązuje zasada dostowania do wymogań gospodarza , a nie narzucanie mu swoich.


Dlatego nie wpuszczam księży kolędników.
Co znaczy słowo _ewangelizacja_?

baranek napisał(a):
po to jest kilka pokojów, żeby osoby nie zainteresowane dyskusją prowadzoną przez księdza mogły tam się przenieść.


Ksiądz zadawał pytania i oczekiwał z gory przewidzianych odpowiedzi, w ten archaiczny sposob podążał do SWEGO celu. To nie dyskusja, a lekcja w przedwojennej szkółce.

baranek napisał(a):
Widzisz- zapis robi się z czatu tematycznego. Jeżeli każdy będzie przeszkadzał rozmowami nie na temat, dopiero dużo trzeba będzie wyciąć ... :?


Kto i na jakiej zasadzie decyduje o zbieżności z tematem?

W sumie masz rację, a co mnie to...
Pozdrawiam


So sty 28, 2006 11:38
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
Szedł śmiało między trędowatych...

To o WULGARYZMACH. A Nowaka znasz na pewno lepiej ode mnie. Stykał się wśród podopiecznych wyłącznie z salonowym językiem.


So sty 28, 2006 11:46
Zobacz profil YIM
Post 
To może jeszcze 2 uwagi ;)
1. Odhacz w profilu : " Wylącz BBC kode" - bo inaczej żaden cytat Ci nie wyjdzie,
2. Cytuj poprawnie .... znowu zmieniłam Twój post ( pewnie cenzura ;) :D ) ale sama przyznasz, że teraz da się przynajmniej odróżnić Twoje wypowiedzi od moich :) To samo: CZYTELNOŚĆ ma na celu redakcja tekstów. Znasz gazetę, w której nie pracuje redaktor ??


So sty 28, 2006 11:50

Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 10:41
Posty: 11
Post 
baranek napisał(a):
To może jeszcze 2 uwagi ;)
1. Odhacz w profilu : " Wylącz BBC kode" - bo inaczej żaden cytat Ci nie wyjdzie,
2. Cytuj poprawnie .... znowu zmieniłam Twój post ( pewnie cenzura ;) :D )


Staram się jak mogę. Niemniej istnieją pewne ograniczenia. Mnie to w..a na pewno bardziej niż Ciebie. Dzięki.

Cytuj:
CZYTELNOŚĆ ma na celu redakcja tekstów. Znasz gazetę, w której nie pracuje redaktor ??


Gazeta reprezentuje. Bywa także niezależna prasa. Ta zaprasza do rozmowy wyznawców różnych idei i poglądów. Jestem w domu.


So sty 28, 2006 13:55
Zobacz profil YIM
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL