Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2018 11:35
Posty: 2
Post BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
Niech będzie pochwalony Jezys Chrystus!

Nazywam się [...] i mieszkam z narzeczoną, Darią. W styczniu zeszłego roku opuściłem po 2,5 roku mury zakładu karnego (gdzie odbywałem karę pozbawienia wolności za wyłudzenie - nie będę usprawiedliwiał swijego czynu, do wszystkiego się przyznałem przed sądem a przede wszystkim przed Bogiem za złamanie jego przykazań).

Cały czas czekała na mnie Daria, z którą chcieliśmy zacząć wszystko od nowa. Ona studiowała, postanowiliśmy razem zamieszkać i zawrzeć sakrament małżeństwa, po czym założyć rodzinę (marzymy o Eliaszu...). Wszystko zaczęło się układać po naszej myśli. Ja szybko znalazłem pracę, co prawda przez agencję pracy tymczasowej (ale najważniejsze, że była, a ja robiłem wszystko aby swoją postawą zasłużyć na kolejne miesięczne umowy). Niestety po 3 miesiącach kolejnej nie otrzymałem.

Nie zraziło mnie to i znów bardzo szybko znalazłem nową pracę, na lepszych warunkach i z umową bezpośrednią z pracodawcą. Po 3 miesiącach umowy próbnej, dostałem nową już na 6 miesięcy. W tym samym czasie Daria także zaczęła pracę w tej samej firmie, tylko w innym miejscu.

Darii niestety nie przedłużono umowy po okresie próbnym. Ale ja wciąż pracowałem, poza tym ona miała prawo do renty rodzinnej. Niestety, krótko przed Świętami Bożego Narodzenia wezwał mnie na rozmowę mój kierownik. Najpierw oskarżył mnie o zatajenie faktu karalności pokazując mi moją, tzw. Książeczkę sanepidowską (choć złożyłem ją z pieczątkami przy podpisywaniu pierwszej umowy), po czym oskarżył że po mojej ostatniej zmianie w kasie sejfu brakuje 1 600 zł i wyrzucił z pracy z wpisem o rozwiązaniu umowy z mojej winy...

Przez to nie mam prawa nawet do zasiłku (choć staż pracy mam odpowiedni, pracowałem też w zakładzie karnym) a poszukiwania pracy z takim wpisem są bezskuteczne jak narazie...

W chwili obecnej utrzymujemy się z renty rodzinnej Darii w wysokości 854 zł. Od 3 miesięcy zalegamy z opłatami za wynajem mieszkania (i choć mamy wspaniałych i wyrozumiałych właścicieli to dali nam czas na spłatę zaległości tylko do końca marca, sami mają przez nas dług w Spółdzielni Mieszkaniowej). Darii zagraża skreślenie z listy studentów (nie stać nas było na opłatę czesnego za jej studia) a co za tym idzie bezpowrotną utratę prawa do renty rodzinnej.To wspaniała dziewczyna, która już dość się nacierpiała (w dzieciństwie była bita i maltretowana przez ojca alkoholika...)

Na pomoc rodziny nie mamy co liczyć - moi rodzice utrzymują się jedynie z emerytury ojca, której część zajmuje komornik, natomiast mama Darii nie chce nam pomóc póki ona jest w związku ze mną, przestępca...

Daria podjęła pracę ale zanim otrzyma pierwsze wynagrodzenie możemy stracić wszystko - mieszkanie, jej studia, jej rentę... Ja wciąż szukam, nie poddaje się... Choć mam zdiagnozowaną chorobę afektywną dwubiegunową, z którą życie jest bardzo trudne, tym bardziej w takich okolicznościach...


To wszystko skłiniło mnie do wystosowania tego apelu, błagania o pomoc...
Ja wiem, że jest mnóstwo ludzi, którzy są w gorszej sytuacji i to im bardziej należy pomóc, tym bardziej, że jestem przestępcą.

Ale błagam Was o pomoc, nie śmiem Was prosić o jałmużnę ale może ktoś mógłby zaproponować pracę(podejmę się każdej) albo np. chciałby kupić książkę (mam np. kilka pozycji ks. J. Kracika, Normana Daviesa, Rozważania i modlitwy na każdy dzień roku Jana Pawła II, czy też wspaniałe wydanie Pisma Świętego Wyd. Sw. Wojciecha, i inne). A jeśli nie chcecie lub nie możecie pomóc w sposób finansowy to BŁAGAM WAS O MODLITWĘ ZA NAS lub dobre słowo (rozmowę) wsparcia dla nas... To też jest dla nas ważne.

[...]

Szczęść Boże


Ostatnio edytowano N mar 25, 2018 21:36 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

usunięte dane osobiste



N mar 25, 2018 21:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
Zdecydowanie polecam jakiś odpowiedni serwis. Taki jak ten: https://www.siepomaga.pl/potrzebujacy

Forum nie pozwala zweryfikować ogłoszeń, więc trudno kogoś przekonać do udzielenia pomocy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 25, 2018 21:32
Zobacz profil
Post Re: BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
Może warto pójść do sądu pracy?
Pomówienie też jest ujęte w KK - oczywiście, jeśli nie masz z tym nic wspólnego.
Jest jeszcze opieka społeczna.
Ze zdiagnozowaną chorobą możesz też starać się o ustalenie stopnia niepełnosprawności. - Pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną może pod pewnymi warunkami otrzymać z PFRON dofinansowanie do ZUS-u tej osoby.


N mar 25, 2018 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
baranek napisał(a):
Może warto pójść do sądu pracy?
Pomówienie też jest ujęte w KK - oczywiście, jeśli nie masz z tym nic wspólnego.
Jest jeszcze opieka społeczna.
Ze zdiagnozowaną chorobą możesz też starać się o ustalenie stopnia niepełnosprawności. - Pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną może pod pewnymi warunkami otrzymać z PFRON dofinansowanie do ZUS-u tej osoby.



Trzeba było od razu iść do sądu pracy, czy tam jakiegokolwiek innego sądu.
Musisz sie z tego jakoś wybronić, bo inaczej to nie da rady.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 25, 2018 22:21
Zobacz profil
Post Re: BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
sąd pracy jest darmowy.
Nie można zwolnić kogoś na podstawie podejrzenia. Winę pracownika trzeba udowodnić.

Nie wiem, gdzie mieszkasz- ale istnieją też fundacje pomagające byłym więźniom w powrocie do życia po ZK.


N mar 25, 2018 23:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: BŁAGAM o pomoc i MODLITWĘ...
Ładnie wszystko opisałeś. Ja bym się postarał o:
1. wsparcie lokalnego Urzędu Pracy także w temacie zwolnienia z pracy i ewentualnych kroków prawnych przeciw pracodawcy, o ile wina Twoim zdaniem jest po stronie pracodawcy, jeśli zostałeś niesłusznie oskarżony i potrafisz dowieść swej niewinności. Oczywiście w Twojej sytuacji, gdy tak dużo sobie w życiu nagrabiłeś, pozostaje Ci tylko i wyłącznie 100% prawdy, uczciwości i otwartości. Ukrywanie przeszłości i choroby to moim zdaniem najgorszy sposób na pozyskanie pracy. To pozwoli Ci odzyskać dobre imię i wyczyścić papiery z ostatniej pracy, może też uzyskasz jakieś odszkodowanie za utracone możliwości i czas pracy - warto o to zawalczyć i porozmawiać z prawnikiem bezpłatnym z urzędu.
2. pójście w kierunku urzędowego poradnictwa pracy konkretnie dla osób skazanych z orzeczoną niepełnosprawnością psychiczną czyli w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach pracy. Zdiagnozowana choroba afektywna dwubiegunowa to wg lekarskiej wiedzy rodzaj psychozy maniakalno-depresyjnej, to nie przelewki jeśli chodzi o zatrudnianie w firmach z innymi pracownikami, którzy nie cierpią na choroby psychiczne i nic o nich nie wiedzą.
3. jeśli jest już tak źle jak opisane, poszedłbym w kierunku prac fizycznych o takim charakterze, których niewiele osób chciałoby wykonać, np. praca w zakładzie oczyszczania miasta, przy osobach starszych i/lub umierających (hospicja), tam gdzie nie jest wymagany częsty kontakt z innymi ludźmi czy odpowiedzialność za mienie itd. Oczywiście z polecenia odpowiedniej instytucji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi psychicznie, a więc i z dofinansowaniem.

Ponieważ zazwyczaj nie wspieram finansowo ogłoszeń niezweryfikowanych, ze swej strony obiecuję modlitwę w Waszej intencji.


Wt sty 08, 2019 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL