Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Tabernakulum czeka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Tabernakulum czeka
"Pewien zwierzchnik /synagogi/ przyszedł do Niego i, oddając pokłon" (Mt 9, 18).
Biegnij i ty do Mistrza i adoruj Go. Biegnij przed tabernakulum! Czyń to choćby ze względu na obojętność, jaką świat płaci Zbawicielowi za tyle miłości. Albowiem zaprawdę, na tabernakulach naszych spełniają się jak najdokładniej słowa Pisma św.: "Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy?" (Pwt 4, 7). A dlaczego tak bliski? Jedynie tylko z miłości ku nam. Jedynie dlatego, gdyż "znajduje radość przy synach ludzkich" (Prz 8, 31). W Najśw. Sakramencie stały się błogosławioną prawdą słowa Jezusa: "Nie zostawię was sierotami" (J 14, 18).
Ale jaka jest odpłata za tyle bezinteresownej miłości? Tomasz a Kempis skarży się: "Wielu pielgrzymuje do rozmaitych miejsc dla uczczenia relikwii Świętych Pańskich. A oto Ty sam obecny jesteś tu przy nas na tym ołtarzu". - Inny miłośnik Boga w Hostii Przenajświętszej biada: "Na odwiedziny towarzyskie jest czasu dość, ale nie ma go, by odwiedzić Boga w tabernakulum ".
Co ty uczynisz? Co powinien uczynić? Odwdzięczaj się wreszcie miłością za miłość. Miłością wynagradzaj za tyle oziębłości świata. Ilekroć tylko możesz, odwiedzaj wielkodusznie i z miłością swego Mistrza. Nie o to chodzi, byś szedł na całą godzinę, czy na pół, ale byś wstępował na kilka minut. A jeżeli wskutek pracy zawodowej nie zawsze będziesz mógł odprawić takie nawiedziny, wtedy postaraj się w swoim otoczeniu, wśród swoich krewnych o to, by zawsze jeden przynajmniej przyniósł od Jezusa w Najśw. Sakramencie błogosławieństwo dla wszystkich. Szczególnie zaś wtedy biegnij przed tabernakulum, gdy cię przygniata ciężkie cierpienie, gdy cię dręczą ciężkie pokusy, gdy masz powziąć donioślejszą decyzję. Nigdy tego nie pożałujesz! Jak to czytamy w Piśmie św.? "Jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja pragnie i tęskni do przedsieni Pańskich" (Ps 84, 2).

msza.net

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lis 06, 2012 5:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Tabernakulum czeka
Bardzo ciekawy i mądry tekst.
Przypomniała mi się zasłyszana kiedyś taka historyjka:

Dwóch młodych przyjaciół Adam-katolik i Dżafar-muzułmanin, zwiedzaja katolicki kościół. W pewnym momencie Dżafar pyta:
- Co jest w tej tam pozłacanej szafce nad która się pali ta czerwona lampka?
- To tabernakulum w którym mieszka Żywy Bóg pod postacia chleba - odpowiada Adam.
Na to Dżafar z usmiechem.
- Gdybyście naprawdę wierzyli, że tam jest Żywy Bóg to zbliżając się do Niego czołgalibyście sie po posadze i zlizywali z niej proch.


Wt lis 06, 2012 7:44
Post Re: Tabernakulum czeka
:)
Hmm...W którymś z objawień jest mowa o tym, w jaki sposób Maryja
przyjmowała Jezusa w komunii - leżąc krzyżem przez trzy godziny po
Jego przyjęciu...
Cóż, dla nas raczej niewykonalne, ale zmuszają te historie do zastanowienia
jaką każdy z nas, osobiście oddaje cześć Jego obecności w konsekrowanym
opłatku.


Wt lis 06, 2012 8:15
Post Re: Tabernakulum czeka
Cytuj:
ale zmuszają te historie do zastanowienia
jaką każdy z nas, osobiście oddaje cześć Jego obecności w konsekrowanym
opłatku.


My wierzymy, że to Żywy Bóg jest w tym opłatku.....ale nasza wiara jest jakaś taka dziwna i kiepska.
Jak to pisał Tomasz a Kempis, którego zacytowała AHAWA, szukamy tanich sensacji w prywatnych często podejrzanych objawieniach, rozwlekając sie nad nimi, wzdychając, szlochając i co tam jeszcze bardziej infantylnego robiąc, a po co????
Przecież w każdym kościele mamy "pod ręką" największy Cud, Cud Eucharystii, przy którym wszystko inne to..betka, a my przechodzimy obojętnie i wydajemy kasę na wyjazdowe "pokazy".

Czy w tym Roku wiary nie należałoby przewartościowac naszej wiary i nakierowac ja na własciwe tory?


Wt lis 06, 2012 8:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Tabernakulum czeka
humalog napisał(a):
Przypomniała mi się zasłyszana kiedyś taka historyjka:

Dwóch młodych przyjaciół Adam-katolik i Dżafar-muzułmanin (...)
Ja znam podobne, tylko że w tamtych muzułmanin jest protestantami.

"Pewien protestant zapytał swojego kolegę katolika: (...)"
http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/1,DA2012-03-01,index.html

"Gdy byłem w Niemczech w 1946 r., podszedł do mnie żołnierz,
jak się później okazało – protestant i tak się do mnie zwrócił: (...)"
http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/1,DA2012-06-21,index.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lis 06, 2012 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Tabernakulum czeka
humalog napisał(a):
Bardzo ciekawy i mądry tekst.
Przypomniała mi się zasłyszana kiedyś taka historyjka:

- Gdybyście naprawdę wierzyli, że tam jest Żywy Bóg to zbliżając się do Niego czołgalibyście sie po posadze i zlizywali z niej proch.


gdybyśmy tak robili to nie wiele różnilibyśmy się od takich dżafarów właśnie :)

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lut 14, 2017 14:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Tabernakulum czeka
Coś jest natchnionego w tym pierwszym poście! Chce się chwalić Pana Boga i trochę przy Nim po prostu posiedzieć.


Wt lut 14, 2017 21:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL