Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zgłaszanie stron www 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 14, 2016 21:41
Posty: 38
Post Zgłaszanie stron www
Witam,
natknąłem się niedawno poszukując informacji w sieci o obecności Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi na taką oto stronę na liście wyników w wyszukiwarce ( screen przesyłam pod postem ). Jest to strona satanistyczna i obawiam się że mogą tam być informacje zachęcające do profanacji ( ze względu na tytuł itd, wolałem się w niej nie rozczytywać, a po zobaczeniu zrzutu ekraniu pojawiają się domysły ). Może są podstawy prawne do zgłoszenia tej strony na podstawie obrazy uczyć religijnych ( albo inne jeśli są ) ? Zastanawia mnie to że może warto by jakoś to usystematyzować i masowo zgłaszać takie treści w końcu jest przepis o obrazie uczyć religijnych ( albo i inne ) i może to będzie usuwane. Poza tym jakby szukać w sieci to myślę, że jest niejedna strona które promuje takie czyny. Wydaje mi się naszym obowiązkiem moralnym że jeśli mamy możliwość to tępić takie rzeczy. Druga kwestia to samo zgłaszanie, czy zostaje tylko udanie na się na komisariat/prokuraturę czy może jakąś łatwiejszą drogą ?

Pozdrawiam


Załączniki:
Komentarz: Usunąłem inne wyniki wyszukiwania a zostawiłem ten jeden budzący podejrzenia.
obraz 1.png
obraz 1.png [ 10.2 KiB | Przeglądane 2850 razy ]
Cz sty 14, 2016 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zgłaszanie stron www
MPK2 napisał(a):
. Jest to strona satanistyczna i obawiam się że mogą tam być informacje zachęcające do profanacji ( ze względu na tytuł itd, wolałem się w niej nie rozczytywać, a po zobaczeniu zrzutu ekraniu pojawiają się domysły ).


Jak chcesz zgłaszać, samemu nie czytając o co chodzi?

Nie ma tam żadnego namawiania do profanacji (które zresztą i tak nie wyczerpywałoby znamion czynu z paragrafu o obrazie uczuć religijnych, ponieważ prywatnie każdy może sobie profanować co mu się żywnie podoba), tylko przedstawienie kościelnej procedury.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 15, 2016 8:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 14, 2016 21:41
Posty: 38
Post Re: Zgłaszanie stron www
Ok, dzięki za odpowiedź. Nie czytałem bo nie lubię takich stron czytać a najpierw się chciałem dowiedzieć co i jak. Co do paragrafów. Jesteś pewien że jeśli by ktoś w sieci namawiał do profanacji/opisywał przeżycia jakie to fajne z niej to w naszym państwie nie byłoby karane ?


Pt sty 15, 2016 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zgłaszanie stron www
Karalna jest profanacja publiczna:

Cytuj:
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Jeśliby ktoś namawiał kogoś (konkretną osobę) do popełnienia takiego właśnie czynu, mógłby ewentualnie odpowiedzieć za podżeganie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%BCeganie

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 15, 2016 18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL