Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona
 Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji 
Autor Wiadomość
Post Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Cytuj:
Fundacja Życie i Rodzina zamierza zebrać milion podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Jedynie taka liczba podpisów może przekonać rządzących, by uchwalić prawo chroniące nienarodzone dzieci – mówi Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Fundacja zamierza w sierpniu zawiadomić marszałka Sejmu o utworzeniu komitetu inicjatywy obywatelskiej, a na początku jesieni rozpocząć zbiórkę podpisów pod projektem. Zgodnie z prawem ma na to trzy miesiące. Pod projektem obywatelskim musi się podpisać co najmniej 100 tys. osób.

– W ubiegłych latach, jeśli zsumować wszystkie zbiórki pod projektami antyaborcyjnymi, to podpisów było już w sumie ponad 2 mln. My liczymy na to i tak celujemy, żeby tym razem zebrać milion. Wiemy, że to jest taka liczba, żeby przekonać rządzących do tego, żeby wreszcie takie prawo uchwalić – podkreśla Kaja Godek

http://www.radiomaryja.pl/informacje/srodowiska-pro-life-chca-zebrac-milion-podpisow-projektem-zatrzymaj-aborcje/


So cze 10, 2017 8:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Byleby tylko mądrze ten projekt teraz przygotowali, bez jakichś opcji z karaniem matek, które abortowały dzieci, bo przez ten zapis się w kraju zrobił bałagan i zamieszanie.Sam Episkopat Polski alarmował, żeby zapis zmienić, zamiast się wtedy w Sejmie tym zająć w jakiejś komisji to niestety zaniedbano kwestię, a szkoda, bo byśmy juz mieli dobrą reformę idącą w tym kierunku.
Oby teraz coś mądrego i dobrego z tego wyszło :)
Trzeba się o to gorliwie na różańcu modlić do Mamy Maryi :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So cze 10, 2017 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Nie bardzo rozumiem postulat, by nie karać dzieciobójczyń. Chyba że chodzi o taktykę i o poparcie społeczne.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 10, 2017 13:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
To ta przemiła organizacja odpowiada za paradowanie w centrach miast ze zdjęciami poćwiartowanych ludzkich płodów, prawda (wnioskuję z fotograficznego gabinetu strachów dla ubogich, z pikiety przedstawionej na za linkowanej stronie) ?

Skrajna nieodpowiedzialność, głupota i chamstwo – przez to na podobne "atrakcje" narażane są małe dzieci, które ostatnie czego potrzebują to ciosu w psychikę drastycznymi fotkami podczas spaceru z rodzicami...
Ci "aktywiści" przypominają mi skrajne feministki, które latają po mieście z wywalonymi nagimi piersiami, mając gdzieś dobry smak i fakt przebywania w miejscu publicznym. Kolejni „katolicy”- makiaweliści działający pod auspicjami „jakże chrześcijańskiej” maksymy cel uświęca środki?


So cze 10, 2017 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Gdyby mordowano nie dzieci, ale na przykład - ja wiem - Żydów, Cyganów albo fryzjerów, to również nie poparłbyś WSZELKICH środków, by to zatrzymać (pod pozorem "drastyczności zdjęć")?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 10, 2017 16:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Iago napisał(a):
To ta przemiła organizacja odpowiada za paradowanie w centrach miast ze zdjęciami poćwiartowanych ludzkich płodów, prawda (wnioskuję z fotograficznego gabinetu strachów dla ubogich, z pikiety przedstawionej na za linkowanej stronie) ?

Skrajna nieodpowiedzialność, głupota i chamstwo – przez to na podobne "atrakcje" narażane są małe dzieci, które ostatnie czego potrzebują to ciosu w psychikę drastycznymi fotkami podczas spaceru z rodzicami...
Ci "aktywiści" przypominają mi skrajne feministki, które latają po mieście z wywalonymi nagimi piersiami, mając gdzieś dobry smak i fakt przebywania w miejscu publicznym. Kolejni „katolicy”- makiaweliści działający pod auspicjami „jakże chrześcijańskiej” maksymy cel uświęca środki?
A do Oświęcimia dzieci można wprowadzać?


So cze 10, 2017 16:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Gdyby mordowano nie dzieci, ale na przykład - ja wiem - Żydów, Cyganów albo fryzjerów, to również nie poparłbyś WSZELKICH środków, by to zatrzymać (pod pozorem "drastyczności zdjęć")?


Oczywiście że nie poparłbym WSZELKICH środków, ponieważ tak się składa, że nie jestem zwolennikiem, maksymy "cel uświęca a środki". Zdaję sobie jednak sprawę, że co poniektórzy, pożal się Boże chrześcijanie są innego zdania; mamy tedy takie fotograficzne gabinety strachów dla ubogich jak powyżej oraz innych chrześcijańskich terrorystów∑ którzy mordują lekarzy dokonujących aborcji.

Coroner napisał(a):
A do Oświęcimia dzieci można wprowadzać?


To podlega decyzji opiekunów, czy ich dziecko jest wystarczająco dojrzałe by zapoznać się z tym miejscem. Zgadnij, dlaczego do Oświęcimia nie ma wycieczek szkolnych w podstawówce a dopiero bodaj w trzeciej klasie gimnazjum są organizowane?Dlaczego w "Regulaminie zedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau" § 1 (5) stoi, iż "Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 roku życia"?


So cze 10, 2017 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie bardzo rozumiem postulat, by nie karać dzieciobójczyń. Chyba że chodzi o taktykę i o poparcie społeczne.


Czytałeś to co ogłosili na KEP w tej sprawie w swoim czasie biskupi? :)
http://www.tvp.info/27217889/kep-nie-po ... nie-kobiet
szkoda, że nie rozumiesz tak prostego postulatu, bo o tym w Piśmie Świętym jest, Pan Bóg powiedział wprost przez Proroka Mojżesza ->
„Pomsta jest moja i odpłata” (Pwt 32:35), tak w skrócie.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So cze 10, 2017 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Iago napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Gdyby mordowano nie dzieci, ale na przykład - ja wiem - Żydów, Cyganów albo fryzjerów, to również nie poparłbyś WSZELKICH środków, by to zatrzymać (pod pozorem "drastyczności zdjęć")?

Oczywiście że nie poparłbym WSZELKICH środków, ponieważ tak się składa, że nie jestem zwolennikiem, maksymy "cel uświęca a środki". Zdaję sobie jednak sprawę, że co poniektórzy, pożal się Boże chrześcijanie są innego zdania; mamy tedy takie fotograficzne gabinety strachów dla ubogich jak powyżej oraz innych chrześcijańskich terrorystów∑ którzy mordują lekarzy dokonujących aborcji.
Nie manipuluj. Mowa jest o zatrzymaniu zabijania wszelkimi środkami. Zatem środki które mogłyby uniemożliwić zabijanie, nie mogą być z oczywistych względów zabijaniem.
Dlatego podawanie przez Ciebie przykładu z mordowaniem lekarzy dokonujących aborcji, to próba fałszowania celu rozmowy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 10, 2017 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
dominikbartlomiej napisał(a):
http://www.tvp.info/27217889/kep-nie-po ... nie-kobiet
szkoda, że nie rozumiesz tak prostego postulatu, bo o tym w Piśmie Świętym jest, Pan Bóg powiedział wprost przez Proroka Mojżesza ->
„Pomsta jest moja i odpłata” (Pwt 32:35), tak w skrócie.


To też, ale Marek ma rację - dzieciobójczynie należy karać

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 10, 2017 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
dominikbartlomiej napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie bardzo rozumiem postulat, by nie karać dzieciobójczyń. Chyba że chodzi o taktykę i o poparcie społeczne.


Czytałeś to co ogłosili na KEP w tej sprawie w swoim czasie biskupi? :)
http://www.tvp.info/27217889/kep-nie-po ... nie-kobiet
szkoda, że nie rozumiesz tak prostego postulatu, bo o tym w Piśmie Świętym jest, Pan Bóg powiedział wprost przez Proroka Mojżesza ->
„Pomsta jest moja i odpłata” (Pwt 32:35), tak w skrócie.
Czyli, konsekwentnie, żadnego zbrodniarza za nic nie nalezy karać? :o
Nie tak mówi Biblia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 10, 2017 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
chwat napisał(a):
Nie manipuluj. Mowa jest o zatrzymaniu zabijania wszelkimi środkami. Zatem środki które mogłyby uniemożliwić zabijanie, nie mogą być z oczywistych względów zabijaniem.
Dlatego podawanie przez Ciebie przykładu z mordowaniem lekarzy dokonujących aborcji, to próba fałszowania celu rozmowy.


To Ty manipulujesz albo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Mowa o zatrzymaniu zabijania konkretnych podmiotów, czy to ludzkich płodów czy to żydów, cyganów, fryzjerów z markowego postu. Sposobem tedy na zatrzymanie zabijania owych podmiotów może być zabicie tego, który interesujące nas podmioty zabija.


So cze 10, 2017 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Iago, o czym Ty piszesz? Nikogo nie zamierzamy zabijać.
Nie porównuj wywieszania plakatów z zabijaniem kogokolwiek.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 10, 2017 20:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Andy72 napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
http://www.tvp.info/27217889/kep-nie-po ... nie-kobiet
szkoda, że nie rozumiesz tak prostego postulatu, bo o tym w Piśmie Świętym jest, Pan Bóg powiedział wprost przez Proroka Mojżesza ->
„Pomsta jest moja i odpłata” (Pwt 32:35), tak w skrócie.


To też, ale Marek ma rację - dzieciobójczynie należy karać

Tylko razem ze wspolwinnymi ojcami zabitych dzieci.


So cze 10, 2017 20:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje" od jesieni zbiorka podpisow
Iago napisał(a):
Mowa o zatrzymaniu zabijania konkretnych podmiotów, czy to ludzkich płodów czy to żydów, cyganów, fryzjerów z markowego postu.
He he
Konkretnych, co? No troszkę się konkretny podmiot @Iagowi naciągnął, bo w Markowym poście mamy:
Marek_Piotrowski napisał(a):
ale na przykład - ja wiem - Żydów, Cyganów albo fryzjerów...
Czy @Iago rozróżnia między "konkretnym" a "przykładowym"?
Konkretem jest temat, czyli zabójstwo, a przykłady go opisują, żeby eliminować anonimowość odbioru.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 10, 2017 20:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL