Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego 
Autor Wiadomość
Post Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Hej! Dzisiaj w dyskusji o ewolucji chciałem użyć słowa "d​uplikacja". Niestety cenzura wycięła mi i ze słowa "d​uplikacja" zrobiło się "duplikacja".

Chcecie wiedzieć, jak udało mi się teraz napisać to słowo? Otóż użyłem prostego tricku - wstawiłem do słowa znak "spacja o zerowej szerokości" (kod unicode #200B), którego nie widać, ale skutecznie oszukuje bota.

Dlatego prosiłbym o jakieś ukrócenie szaleństw Waszego pupila. Kto będzie chciał, to i tak go oszuka, a jednocześnie cierpią słowa, które w żadnym razie nie są wulgarnymi.


Cz lip 20, 2017 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Trick ma tę wadę, że w niektórych przypadkach przy "łamaniu wiersza" mamy d
uplikację. Dziś przypadkowo zauważyłem, bo na komórce muszę czcionkę na maksa powiększać.

Osobiście wolę trick Ergo, który część słowa zaznacza kolorem czarnym te swoje duperele.
Kod:
[color=#000000]du[/color]perele

... bo wykorzystuje kody forum. I przynajmniej w mojej przeglądarce słowo pozostaje zawsze w całości.

Ale my tu nie o wykiwaniu cenzor-bota, ale o jego likwidacji mieliśmy gadać... no to ja jestezm "za". Raczej nie obawiam się, że zaleje nas fala przekleństw, choć być może paru co bardziej krewkich userów trzeba by temperować na początku. Co nie, zefciu?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lip 20, 2017 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Należy uszczelnić bota, aby tym bardziej rozpoznawał i usuwał spamerskie obejścia. Z drugiej strony, aby nie eliminował zwykłych słów typu brzydkie słowo + acja

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 20, 2017 10:36
Zobacz profil
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Andy72 napisał(a):
Należy uszczelnić bota, aby tym bardziej rozpoznawał i usuwał spamerskie obejścia.
To jest wyścig zbrojeń, w którym spamerzy zawsze będą krok do przodu. Jak chcesz, to pisz wyrażenia regularne, które łapią sztuczki, o których było tu pisane. Ale nie zmuszaj innych, żeby za darmo wykonywali żmudną, niepotrzebną robotę.


Cz lip 20, 2017 10:52

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
gaazkamm napisał(a):
Jako że jestem z natury czepialski, to czepnę się.

Jaki ma sens automatyczne blokowanie "złych" wyrazów i zastępowanie ich pięknym (censored)?

Argumentacje przeciw temu mam dwie.

Linia argumentacji pierwsza.


To zakrawa o pruderię i obłudę. Co wykażę na przykładzie. Otóż ja nie mogę napisać słowa p i e r d ó ł k a, bo filtr się czepia. O, tak: (censored).

Ale co gorsze: słowo p i e r d ó ł k a, czy tekst podobny do tego:

jakiś tam forumowicz z forum.wiara.pl kiedyś napisał(a):
PIS tworzy jakiś rodzaj nowomowy.
To jest coś, tak mi się wydaje, w rodzaju onanizmu wewnątrzpartyjnego.
Co ich onanizuje, albo lepiej, czym mają się żołnierzyki na rozkaz szarej eminencji onanizować?


Chyba nie muszę pisać, który tekst jest ostrzejszy? Tymczasem powyższy tekst nie został wyciachany przez moderatora (moim skromnym zdaniem słusznie, że nie został), natomiast słowo p i e r d ó ł k a już ciachane (przez automat) jest.

Przykład drugi, choć nie z tego forum. W pewnym innym forum ktoś napisał, że massmedia plują "g ó w n e m". Mod się czepnął. Trzeba było zmienić na "ł a j n e m". (IMHO czepialstwo moda przesadzone). Ale na tym samym forum, w innym wątku, ktoś inny napisał do kogoś, żeby się zabił. Mod milczał. Ja uważam, że taki tekst jest niedopuszczalny. Stoję twardo na stanowisku, że życzenie komuś, by się zabił jest nieporównanie ostrzejsze aniżeli pisanie, że przekaz medialny to "g ó w n o".

Ale, żeby być "czystym", będziemy blokować wszystkie teksty które zawierają uznane za nieprzyzwoite zbitki liter (przepuszczając po drodze teksty ich niezawierające, ale nieporównanie bardziej obraźliwe, pogardliwe, uwłaczające godności człowieka).

Linia argumentacji druga.

To jest bez sensu, albowiem automat jest za głupi. Tak jak kiedyś nie można było na forum wpisać "ś m i e r ć", bo były spamy z zegarem śmierci. Czyli bezsensowne blokady. O ile pamiętam, dochodziło do tego, że automat cenzurował URLe!!

Więcej o tym bezsensie ktoś już napisał, więc ja nie muszę: https://blog.codinghorror.com/obscenity ... -bad-idea/

Nie wspominają już o tym, z jaką łatwością można obejść takie filtry. Piedrółka. Pie.rdółka. P1erdółka. Pіerdółka. (ogłaszam konkurs na to, kto mi powie, jak udało mi się obejść filtr w tym ostatnim przypadku!)


viewtopic.php?p=906702#p906702

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pt lip 21, 2017 14:52
Zobacz profil
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Cytuj:
(ogłaszam konkurs na to, kto mi powie, jak udało mi się obejść filtr w tym ostatnim przypadku!)
A co jest do wygrania?
Kod:
>>> for c in "Pіerdółka":                                                                               
...     print(hex(ord(c)))                                                                             
...                                                                                                     
0x50                                                                                                   
0x456                                                                                                   
0x65                                                                                                   
0x72                                                                                                   
0x64                                                                                                   
0xf3                                                                                                   
0x142                                                                                                   
0x6b                                                                                                   
0x61

Druga literka od braci zza Buga: https://vazor.com/unicode/c0456.html

Oczywiście dla Andy'ego zdobycie kompletnych danych na temat wszystkich liter z obcych alfabetów, które przypominają litery polskie to jak w kij pi𝖾rdnąć... Oczywiście pi𝖾rdnąć przez "𝖾" matematyczne, a nie "e" zwykłe, bo takie pi𝖾rdzenie nie jest wulgarne.


Pt lip 21, 2017 15:48

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Po co? Bot móglby blokować wszystkie wyrazy z mieszanymi alfabetami ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 24, 2017 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
zefciu napisał(a):
Dlatego prosiłbym o jakieś ukrócenie szaleństw Waszego pupila.


Tak sobie próbuję przypomnieć czy przez sześć ostatnich lat jakakolwiek prośba tego typu, tj. przekraczająca możliwości i uprawnienia moderatora tego forum, została spełniona i... nie. Nie przypominam sobie takiej.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn lip 24, 2017 16:37
Zobacz profil
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Andy72 napisał(a):
Po co? Bot móglby blokować wszystkie wyrazy z mieszanymi alfabetami ;-)
Czyli nie wolno zacytować niczego po rosyjsku (nawet z tłumaczeniem)? Albo wpisać wzoru matematycznego?

białogłowa napisał(a):
Tak sobie próbuję przypomnieć czy przez sześć ostatnich lat jakakolwiek prośba tego typu, tj. przekraczająca możliwości i uprawnienia moderatora tego forum, została spełniona i... nie. Nie przypominam sobie takiej.
W ogóle mam takie wrażenie, że forum jest przez portal traktowane trochę po macoszemu. Ostatnio np. z profilu użytkownika zniknęły jakiekolwiek forumowe linki. Na forum klikamy "profil" chcąc np. wyświetlić posty użytkowika i wylatujemy z forum.


Pn lip 24, 2017 16:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Przynajmniej dokonują napraw, gdy coś nie działa. Ale może spróbuję wydrążyć coś więcej.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lip 24, 2017 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Offtop: W ogóle jak na moje oko to należałoby zastąpić phpBB użyte na tym forum silnikiem Coyote, zastosowanym tutaj: https://4programmers.net/Forum/

Myślę że dałoby się przenieść posty?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 24, 2017 20:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Na razie to dziś po południu udało się usunąć dup* z bota cenzorskiego (oklaski niepotrzebne). A Ty o zmianie silnika...

Posty zawsze da się jakość przenieść ale silnik forum został zintegrowany z portalem (wspólne konta) i raczej nikomu nie będzie się chciało robić tego od nowa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lip 24, 2017 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Soul33 napisał(a):
Na razie to dziś po południu udało się usunąć dup* z bota cenzorskiego (oklaski niepotrzebne).

Coś było robione, to na pewno. Plus za chęci, minus za fuszerę, bo widzisz, możesz już komuś od serca napisać, że pie.doli (autocenzura), a do tej pory o ile mnie pamięć nie myli nie można było(?), natomiast spróbuj rozwinąć temat o Jebusytach ;)
Tu przeszli tylko dlatego, że część słowa zaznaczono kolorem.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lip 25, 2017 16:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Zobaczymy, co da się zrobić. :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 25, 2017 17:47
Zobacz profil
Post Re: Prośba o ukrócenie zapędów bota cenzorskiego
Bardzo dziękuję za spełnienie prośby.


Wt lip 25, 2017 19:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL