Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Rekolekcje z Wiara.pl 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Rekolekcje z Wiara.pl
Wczoraj się zakończyły :) Były bardzo kameralne - uczestniczyło 16 osób. Myslę, że dzięki temu dla mnie przynajmniej wniosło to atmosferę rodzinności :) Choć pewnie i ważne było to, że większość tych osób znała sie wzajemnie. Jednak osoby nowe czuły się wśród nas równie dobrze i otwarcie, więc może to nie tylko zasługa znania sie wzajemnego, ale nastawienia? :)

Założyłam ten temat, bo chciałam podziękować :)
Bogu, który w cudowny i zaskakujący sposób prowadzi mnie ku ludziom i ludzi ku mnie; za Jego Obecność w Przenajświętszym Sakramencie - dosłownie na wyciągnięcie ręki - ponieważ kaplica nie była zbyt duża :) podziękować za to, że był ze mną długo, że miałam świadomość, że nie jest ukazany na pół godziny, ale tak długo, aż będą chętni, by przed Nim być :) [żałuję, że przed Nim nie zasnęłam ;) skoro dopiero o 1ej w nocy ksiądz Adam chował Go do tabernakulum - była okazja ;)]; chcę podziękować Bogu za spełnienie wielkiego pragnienia serca - by przed Nim śpiewać i grać....

ludziom, którzy byli obok:
- księdzu Adamowi za chwile podczas nauk, w których mówił bardzo od siebie, w których dzielił się tym, co było bliskie jego sercu - najbardziej za porównania i przykłady, w których obrazował Bożą opiekę i pokazywał ojcostwo Boga....
- mężowi, który dzielnie przetrwał pierwszy dzień i dwie "wstępne" nauki, by na drugi dzień powiedzieć mi, że jest zadowolony, że został; i za to, że ze mną śpiewał w kaplicy :)
- i Wam wszystkim, z którymi słuchałam, modliłam się, śpiewałam, z którymi żartowałam i grałam w siatkówkę [dzięki za dwa wygrane sety ;)], dziękuję za poważne rozmowy i za każde słowo, jakie padło....

i zyczę nam wszystkim, by owoce tych rekolekcji... owoce Ducha świętego zagościły w Waszych i mojej duszy, by ubogaciły postrzeganie świata i postrzeganie drugiego człowieka


dziękuję :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn lip 11, 2005 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Ano tak....
To były dziwne trzy dni - dziwnie piekne....

Coś chce napisać, ale nie wiem jak....
Od pół godziny próbuję cos tu wysmarowac i nie wychodzi.
Może dlatego, że brak mi słów żeby wyrazić swoje odczucia i radośc z uczestnictwa w tych rekolekcjach.

Po prostu: jestem szczęśliwa, że tam byłam i dziękuję
- saxonowi za nauki, a zwłaszcza za wstęp do nich.... Jakże brutalnie prawdziwy i trafny :) oraz za te wszystkie modlitwy, których ilość w programie budziła moje szczere przerażenie przed rekolekcjami.

- i tym którzy tam byli....

Co do siatkówki to sobie elka tak nie schlebiaj "wygranymi" setami, bo po prostu GŁUPI MA SZCZĘŚCIE !! :P:P:P

_________________
Bo ja kocham koty


Wt lip 12, 2005 13:19
Zobacz profil
Post 
Nie byłem na rekolekcjach - i tego żałuje ... :(
Cóż zrobić - nie zawsze można pojechać akurat tam, gdzie by się chciało :(


Wt lip 12, 2005 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tylko pół godziny? Ja się zastanawiam od rana, jak ująć to w słowa... :)

Dziękuję Bogu... Dziękuję prowadzącemu, dziękuję grającym i prowadzącym śpiewy, dziękuję wszystkim.

Nie potrafię znaleźć konkretnych słów, wyróżnić tych ważnych i nieważnych. Nie potrafię ich zlokalizować. Nie wiem, kiedy padały - czy to psalm, czy hymn, czy czytania mszalne, czy konferencja, czy pieśń, czasem grana po prostu w czasie Adoracji, czy słowa modlitwy - wszystko mi się zlało w jedno, wszystko mówiło to samo... To co najważniejsze.

A potem wśród wielu ważnych słów, moich pytań i watpliwości jedno zdanie: Nie bój się wziąć swojego krzyża, bo to co będzie nad Twoje siły Chrystus poniesie." Droga krzyżowa, Stacja druga :)

Słowa odpowiedzi na świeżo powstałe pytania i słowa, które okazały się znaczyć więcej...

Dziękuję wszystkim, którzy ze mną byli. Dziękuję za każdy gest, choćby najdrobniejszy i za każde słowo. Dziękuję za każdą sytuację. Nawet te trudniejsze okazały się nieocenione.

Wiem, że to brzmi strasznie :) Ale i tak staram się pisać oględnie :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lip 12, 2005 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 11:16
Posty: 192
Post 
Aaaa zapomnialabym o bardzo ważnym podziekowaniu:
dziękuję _workowi_ i dzikiej za przedłużenie rekolekcji na poniedzialek i wtorek - zwłaszcza dzikiej za gloszone całą powrotna drogę konferencje połączone z pieśnia podsumowującą rekolekcje..... :P:P:P:P

Oraz Belemu za wzięcie do swojego samochodu ciężaru Koronki i Różańca :P

Salezjanom za wytrwałość, a wszystkim tym, którzy nie znali wcześniej szklanego_człowieka za nie przywiezienie ze sobą ostrych tudzież ciężkich przedmiotów :P

_________________
Bo ja kocham koty


Śr lip 13, 2005 0:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ja tez niue bylam i tez zaluje :( szkoda, ze nie dalam sie przekonac :beksa:

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr lip 13, 2005 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Julinko też żałuję, ale względy rodzinne nie pozwoliły mi pojechać, mam nadzieję że następne mnie nie ominą:)

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Śr lip 13, 2005 10:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
To był dziwny czas...
Radości przeplatanej smutkiem. Łez szczęscia i łez rozpaczy. Żartów i powagi.

Refleksja przyszła teraz. Na spokojnie. Po powrocie.

Cieszę się, że tam byłam. Żałuje że z niektórymi nie zamieniłam ani słowa... bo za brakło czasu... żałuję, że nie byłam w stanie poświęcić wszystkim należytej uwagi. Nie potrafie jednak opisać radości ze spotkania z Wami. Każdy z nas dał mi świadectwo. Swiadectwo obecności Boga w człowieku.

Potrzebowałam ludzi którzy zaprowadzą mnie do Boga, a znalazłam Was którzy tym Bogiem żyjecie.
Potrzebowałam wsparcia i uśmiechu, a znalazłam Was którzy tym mnie otoczyliście.
Potrzebowałam utwierdzenia starych przyjaźni,a znalazłam nowy powiew w naszych relacjach.
Potrzebowałam obecności ludzi, a znalazłam przyjaciół.
Potrzebowałam chwili wytchnienia, a znalazłam ciszę przy Tabernakulum.

Znalazłam wszystko co było mi potrzebne.
Znalazłam Boga. Wreszcie Go znalazłam.




Ps. Szklany... Bog otworzył nowe możliwości,pokazał inny kawałek życia. Nastepne kroki należą już do nas. I Tobie dzieki!


Śr lip 13, 2005 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Po rekolekcjach zawsze rodzi się chęć podzielenia się przeżyciami. Ja miałam 11h jazdy z powrotem z tego spotkania, więc wystarczająco wiele czasu na przemyślenia, wyciąganie wniosków i odnajdywanie radości z dobrego czasu. Niestety potem czekał mnie jeszcze tydzień urlopu z dala od komputera i już nie zdążyłam moich dumań przelać na binarny papier ;)

W skrócie jednak czas dzięki opatrzności Bożej udało nam się dobrze przeżyć (mimo, że nie udało mi się przepchnąć pomysłu z bezwzględnym milczeniem wszystkich uczestników //zwłaszcza księdza rekolekcjonisty ;) :D//). Dziękuję za słowa w każdej z prywatnych rozmów, dziękuję za ten czas gdzie nie liczyły się słowa, a wystarczała obecność. Dziękuję za szczerość i optymizm na każdym kroku. Dziękuję również za wypełnienie tak czasu, że brakowało mi go na sen. Na końcu dzięki dla Saxona, za odwagę podjęcia tego wyzwania.

Szkoda tylko, że tak mało czasu było nam dane.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N lip 17, 2005 23:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
Późno piszę, więc będzie krótko..

Chcę się dołączyć do podziękowań:

-Panu Bogu - za ten czas, za spotkanych ludzi, usłyszane Słowo..
-wszystkim - za to, że byli - że te rekolekcje mogły dojść do skutku
-Elce - za pomoc w śpiewach i za śpiewy po prostu.. i za dużo więcej...
-szklanemu człowiekowi - za rozmowy, bycie bez wzajemnego krzywdzenia
-workowi za śpiewy pozaliturgiczne ;)
-nie wymienionym z nicka za rozmowy, uśmiechy, wspólną modlitwę, grę w siatkówkę..
-.. i saxonowi - za wiele trafiających słów.. i za jedno zdanie...

Dziękuję :)


PS szklany - z tym meczem.. oni nie byli głupi.. po prostu wiedzieli komu zapłacić :P

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Śr sie 10, 2005 16:10
Zobacz profil
Post 


Jeżeli by mierzyć czas w nowych forumowiczach (nf), to od rekolekcji upłynęło właśnie 200nf.



Wt sie 16, 2005 13:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL