Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 ankieta: e--duszp@sterstwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2005 11:37
Posty: 4
Post ankieta: e--duszp@sterstwo
Witam Wszystkich . Jestem nowa, choc znowu, nie taka nowa, poniewaz od dluzszego czasu podgladam forum i uczestnikow z "ukrycia". Jakis czas temu zrodzil sie w mojej glowie pomysl, aby napisac prace magisterska o e-duszp@sterstwie. Postanowilam swoj pomysl wprowadzic w zycie . I tak wiec zwracam sie do wszystkich uczestnikow z prosba o wypelnienie kwestionariusza. Licze na pomoc... Podaje linka do strony: http://republika.pl/kwestionariusz2005/


N sie 07, 2005 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... no ja troszkę biegam po różnych forach wyznaniowych, stronach, serwisach itp... ale jakoś nigdy się nie spotkałam z terminem e-duszp@sterstwo? w ogóle co to jest? i dlaczego tam jest "małpka" zamiast "a"? na adres e-mailowy i tak to nie wygląda? W każdym razie proszę zdefiniować ten wytwór "e_duszp@sterstwo".

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N sie 07, 2005 14:23
Zobacz profil
Post 

Drobny szczegół (detal):
Ateizm, judaizm, hinduizm, buddyzm, islam, to nie są wyznania ;-)


Pn sie 08, 2005 13:11
Post 

I kwestie inrepreptacji...
Weźmi pierwszy punkt.
Brzmi on: "Myślę, że za pomocą forum religijnego mogę nawiązać przyjaźń"
Możliwe odpowiedzi: zdecydowanie nie, nie, raczej nie, tak, zdecydowanie tak

Ktoś mógłby rozumować tak, że punkt pierwszy brzmi: "Chciałbym za pomocą forum religijnego nawiązać przyjaźć" i do takiej formuły odpowiadać (bo ona się wydaje bardziej naturalna).

Natomiast do sformułowania obecnego, można odpowiedzieć jedynie: "Tak" lub "Zdecydowanie tak", ponieważ jest oczywiste, że za pomocą forum (dowolnego) MOŻNA (a nie trzeba) nawiązać przyjaźń.

Możesz mieć problemy z interpretacją swojej ankiety.



Pn sie 08, 2005 13:15
Post 

Na pytanie 2 powinna być odpowiedź: "Nie wiem" ;-)



Pn sie 08, 2005 13:16
Post 

Dlaczego wśród wykształcenia nie ma opcji "doktorat" ? Ja nie mam, ale przecież to bardzo proste zrobić doktorat i wiele osób posiada takie wykształcenie. :-D


Pn sie 08, 2005 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A ja uważam, że w takich ankietach nei powinno być pytań przeczących bo wiele osób się myli. Np na pytanie "nie wstydzę się dyskutować" wiele osób mechanicznie odpowieada "nie" w domyśle "nie wstydzę się" bo uważa, że nie ma nic w tym złego, zamiast zaznaczyć "tak"... ot taki częsty błąd ankiet... po prostu przy takiej konstkukcji pytania nigdy nie ma pewności czy osoba, rzeczywiście zaznaczyła odpowiedź zgodną z prawdą...

Ech PTRuś a my znów sami ze sobą gadamy ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sie 08, 2005 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
mam nadzieje, że wyniki ankiety zostaną opublikowane na łamach tego forum... :)

czekam z niecierpliwością


Pn sie 08, 2005 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2005 11:37
Posty: 4
Post 
Hmm.. Widzę wiele komentarzy i pytań, które nie są zbyt pochlebne. Zacznę od początku: Po pierwsze: e-duszp@sterswto to najprościej mówiąc „elektroniczne duszpasterstwo”. I właśnie chciałabym wiedzieć, czy takie zjawisko w Necie istnieje.
Po drugie wyznanie wiary może i powinno być i inne religie, ale moim zdaniem wszystko jest jasne.
Po trzecie: Nie wiem, czy z interpretacją będę problemy. Być może tak, być może nie. To nie jest pierwsza ankieta, którą przeprowadzam, za to pierwsza w Internecie.
Po czwarte: doktorat wydaje mi się być wykształceniem podyplomowym?
Nie wiem, czy opublikuje wyniki, raczej nie.
Może zareagowałam ostro, może moja ankieta nie jest doskonała- w końcu jestem studentką i się uczę. Jednak, jak widzę najprościej jest krytykować, że coś jest źle, coś się nie podoba itd.
Szkoda tylko, że nie mogę liczyć na pomoc w wypełnieniu ankiety. No, cóż…


Wt sie 09, 2005 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
PWN napisał(a):
DUSZPASTERSTWO, działalność Kościoła polegająca na głoszeniu zasad wiary i celebrowaniu liturgii;


Ja się pytam co rozumiesz pod pojęciem "duszpasterstow", a nie co znaczy "e-" ;) Bo np w necie nie ma czegoś takiego jak celebrowanie liturgii, wiec podstawowa definicja PWN wyklucza coś takiego jak e-duszpasterstwo.

Jeśli z interpretacją będą kłopty, badanie nie będzie wiarygodne.

hmm... a co do podyplomówki... doktorat jest po jakimś dyplomie, ale podobnie magister jest po dyplomie, więc tutaj też jest trochę namieszane i na to PTR zwrócił uwagę.

A co do naszej pomocy... z tego co wiem kilka osób wypełniło tą ankietę...

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt sie 09, 2005 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2005 11:37
Posty: 4
Post 
Wiem, że nie w jakimkolwiek słowniku pojęcia e-duszp@sterstwa. Zainspirował mnie artykuł ks. Robaka., który możesz znaleźć na stronie:
http://republika.pl/robak/duszpasterstw ... rstwo.html

O interpretację wyników pomartwię się sama, ale nie piszę swojej pracy magisterskiej na własną rękę- mam promotora. Ankiety, czy też kwestionariusze z taką kafeterią istnieją i wymyślili je o wiele mądrzejsi ludzie ode mnie. Jak będzie nie wiem… Nie chcę się za bardzo wymądrzać.

Jeśli o metryczkę odnośnie wykształcenia to tutaj się nie zgodzę, ponieważ magister posiada wykształcenie wyższe, a nie podyplomowe. Może zamiast podyplomowego powinien być doktorat, bądź też podyplomowe, a potem doktorat. Musze się nad tym zastanowić.


Wt sie 09, 2005 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2005 11:37
Posty: 4
Post 
A i jeszcze jedno… Poproszę o trochę wyrozumiałości, ponieważ miałam spore kłopoty z założeniem strony w Internecie. I tak nie jest tak, jak powinno być.
A słowa krytyki nie pomagają. Zresztą krytykować jest kogoś naprawdę łatwo.


Wt sie 09, 2005 11:34
Zobacz profil
Post 

Dobrze, dobrze - już się nie czepiamy zatem :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)


Wt sie 09, 2005 11:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
dziękuję za link właśnie o coś takiego pytałam na samym początku.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt sie 09, 2005 15:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL