Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tiszert dla wolności! 
Autor Wiadomość
Post Tiszert dla wolności!
Fantastyczna akcja, wspierana przez fantastycznych ludzi. Ja juz kupilem koszulke.

http://193.91.26.240/tiszertdlawolnosci ... .php?id=29

Zamowic swoja mozna na:
http://www.tiszert.pl/index.htm

Postarajmy sie uczynic nasz swiat lepszym.

Crosis


So wrz 10, 2005 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
Ja poczekam na koszulki z napisami: "Nie lubię Michnika", "Nie czytam Wyborczej" oraz "Byłem trzymiesięcznym płodem" - można sobie takie też zamówic w ramach tej wolności?? ;)

Postarajmy sie uczynic nasz swiat lepszym!!

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


So wrz 10, 2005 20:07
Zobacz profil
Post 
Mozna.

Crosis


So wrz 10, 2005 20:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
TO ja bym prosiłą koszulkę płakałam po Papieżu, jak mi taką załątwisz to kupię ;-) :D
Dzziękuję za taką wolność


So wrz 10, 2005 20:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Sam pomysł akcji nie jest głupi - myślę np o tych koszulkach anty-nacjonalistycznych czy anty-stereotypowych (jestem ze wsi, jestem bezrobotny).

Tyle że część haseł nie do przyjęcia - jak dla mnie, wprost siejąca zło.

Crosis - nie bierzesz pod uwagę, że chlubienie się popełnianiem zła jest o lata świetlne odległe od tego, co teoretycznie chcą wprowadzić? Bo czym jest koszulka "dokonałam aborcji" czy "mam spiralę", jak nie popieraniem zła? Robieniem ze zła normy?

Czym jest część haseł, jeśli nie promowaniem nieakceptowanych zachowań? Nikt mi nie wmówi nietolerancji dla osób masturbujących się, z bardzo prostego powodu - to nie jest czynność publiczna ani fakt podawany do publicznej wiadomości. I nie powinien być. A dla robienia z tego faktu czynności publicznej tolerancji mieć nie będę. Wolność ekshibicjonisty narusza moją wolność. Tyle.

To w dużej mierze nie jest kampania dla tolerancji, tylko kampania promująca niewiarę, promująca nieakceptowane przez Kościół zachowania seksualne, promująca aborcję. I to mi się bardzo nie podoba

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So wrz 10, 2005 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
PS.
Co byś powiedział na T-shirty:
jestem mordercą
jestem gwałcicielem
jestem złodziejem
jestem pedofilem

??

To też są przecież ludzie, prawda? I też ich nie można dyskryminować. Czemu takich napisów tam nie ma?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So wrz 10, 2005 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 11:10
Posty: 248
Post 
nie mam nic przeciwko koszulkom z napisami (choć tego typu ekshibicjonizm jest mi obcy).Osobiście uważam, że niektóre napisy są chore, ale jak ktoś jest chory i chce to ogłosić światu, to niech sobie nosi.
I jeżeli koszulka jest wyrazem wolności;)


N wrz 11, 2005 9:23
Zobacz profil
Post 
Jotka, sama koszulka o aborcji faktycznie jest kontrowersyjna. Mysle, ze nie ma sensu zaczynac w tym temacie tematu o aborcji, bo na to sa inne ;)

Zas co do koszulek promujacych niewiare i nieakceptowane przez kosciol zachowania seksualne: z duma musze stwierdzic, ze nie wszyscy w Polsce sa katolikami, a nawet nie wszyscy katolicy uwazaja, ze takie zachowania sa czyms zlym albo nienormalnym.

Jako, ze kosciol w Polsce nie stanowi prawa obowiazujacego wszystkich Polakow, a tylko ludzi, ktorzy decyduja sie w mysl tego prawa postepowac, takie koszulki sa calkowicie w porzadku wg mnie. Tym bardziej, ze sam popieram homoseksualistow i ich dazenia (nie zawsze moze sposob, ale generalnie sprawe).

Ponadto nie wiem dlaczego, ale Ty jo_tko i wiele innych osob, w kwestiach homoseksualizmu i aborcji zawsze wraca do tych samych, nardzo niskopoziomowych argumentow:

Co byś powiedział na T-shirty:
jestem mordercą
jestem gwałcicielem
jestem złodziejem
jestem pedofilem


W kwestii aborcji - ok, takie jest nauczanie KK, tak uwazajcie. Ale jednak nie jest to ani 100% pewne ani 100% udowodnione, wiec sa ludzie myslacy inaczej. Przekonajcie ich, ale nie w ten sposob.

Ale to o gwalcicielu? Pedofilu? Zlodzieju? Co do ma wspolnego z reszta tych koszulek (pomijajac aborcje i spirale)? Nie wierze, ze upadlabys tak nisko, aby takie przyklady dac do koszulek popierajacych homoseksualizm.

To w dużej mierze nie jest kampania dla tolerancji, tylko kampania promująca niewiarę, promująca nieakceptowane przez Kościół zachowania seksualne, promująca aborcję. I to mi się bardzo nie podoba

Juz Ci pisalem, i taka akcja jest dowodem tego, ze wielu ludzi nie zgadza sie ze stanowiskiem kosciola w sprawie takich zachowan seksualnych. Ja zreszta tez. A kosciol nei jest wyrocznia dla wszystkich Polakow.

Meg:
TO ja bym prosiłą koszulkę płakałam po Papieżu, jak mi taką załątwisz to kupię

Taka koszulke mozesz zamowic sobie sama. Ja jak narazie mam dwie: "jestem Arabem" i "mam dwie mamusie". A po papiezu plakalem sam, i taka tez bym chetnie kupil. Tylko ze w Polsce nie spotkalem sie ani razu z negatywnym stosunkiem do ludzi, ktorzy tak zareagowali na smierc tego czlowieka.

Crosis


N wrz 11, 2005 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
szczuka miała koszulkę ,,mam okres".Podobno kobiety podczas okresu mają nizszą sprawność intelektualną.Uwzględniając powyższe rozumiem skad taka koszulka u owej pani:)
Agata Passent,,jestem bezrobotna"Co ta wypieszczona damulka wie o bezrobociu??????????????

PG zamów 2 koszulki z Michnikiem:)


N wrz 11, 2005 11:40
Zobacz profil
Post 
Awa, nie zrozumialas idei tych koszulek. A mi sie w sumie nie chce tego tlumaczyc.


Crosis


N wrz 11, 2005 11:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie wszyscy w Polsce są katolikami. Zgoda.
Ale to w założeniu jest kampania przeciw fobiom i stereotypom, jak rozumiem? No to nie zauważyłam fobii i stereotypów w stosunku do:
- osób masturbujących się (bo tego zwyczajnie o człowieku nie wiesz, a jeśli masz okazję to zauważyć, to to już ekshibicjonizm)
- miesiączkujących kobiet (sądząc po liczbie reklam akcesoriów higienicznych nie jest to żadne tabu, a może powinno? co to w końcu kogo obchodzi?)
- kobiet, które dokonały aborcji lub stosowały środki wczesnoporonne (tu nie chodzi przecież o fobię, tylko o stwierdzenie: to normalne, wiele osób tak robi, miałaś do tego prawo - a to już jest propagowanie zła)
- na temat homoseksualistów nie napisałam, mam wrażenie, ani słowa?

Te zdania, które napisałam, bulwersują Cię tak bardzo? Ale przecież jest koszulka: byłem/byłam w wiezieniu - skąd wiesz, za co? Dlaczego zakładasz, że nie za kradzież, morderstwo, gwałt? Lepiej nie wiedzieć?

Jeślibym była zabójcą i złodziejem, byłabym godna wyłącznie wyklęcia i potępienia? Dokładnie taka jaka jestem, w tej chwili? Skąd wiesz, kim jest lub był człowiek, z którym rozmawiasz?

Czemu nie ma koszulki: Jestem alkoholiczką? Jestem narkomanką? Jestem prostytutką? (w dowolnej wersji płciowej). Oni nie są ludźmi zasługującymi na szacunek i obronę? Czy dlatego, że to wstyd? To nie fobia i stereotyp? Ich nie dotyczy odrzucenie społeczne?

Dlatego twierdzę - przynajmniej w części to jest promocja pewnego stylu życia. Tylko podciągnięta pod kampanię anty-stereotypową. I ja nie bronię go nikomu promować, ale niech mówi jasno co robi i po co, a nie zasłania się hasłem wolności. I nie musi mi się to podobać :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 11, 2005 16:58
Zobacz profil
Post 
Jest koszulka o narkomanii ;) POza tym, wzorow przybywa caly czas - sa one zglaszane przez ludzi. Dlatego, jesli masz ochote, wyslij swoja typ i stworz swoja koszulke - wlasnie temu sluzy ta akcja. Uwazasz, ze jakas grupa/typ myslenia sa traktowane stereotypowo, z pewna doza "fobii"? Wiec zrob koszulke. Co do okresu - z tego co czytalem chodzilo o to, ze wiele kobiet spotyka sie z twierdzenim "zostaw ja, bo ma okres". W pracy itd (tak umotywowala to autorka hasla"). Wg niej bylo to krzywdzace, akurat ona spotkala sie ze zidiocialym typem mezczyzn traktujacych ten calkowicie normalny mechanizm naturalny jako cos "innego" (ze tez tacy jeszcze chodza po swiecie :P ) i wtedy zrobila sobie koszulke.

A o wiezienie - znow siegasz do tych najgorszych. A co ma powiedziec czlowiek, ktory poszedl do wiezienia. Za kradziez, za cos innego. Osiedzial swoje, zostal zresocjalizowany. Ale teraz, w naszym spoleczenstwie jest przegrany. Wiem, jest to jakas konsekwencja jego czynow, nie moze byc tak, ze po 10 latach za kratkami czlowiek jest wybielony.... ale w Polsce Ci ludzie bardzo czesto nie maja nawet szans pokazac, czy faktycznie sie zresocjalizowali. Sa przegrani juz na samym starcie.

Crosis


N wrz 11, 2005 17:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Crosis - nie rozumiesz. Ja nie mam nic przeciw koszulce "byłem/am w wiezieniu". Ja tylko mówię, że ona obejmuje tych wszystkich ludzi, których wymieniłam.

Odpowiesz mi na pytanie? <off topic, ale trudno>
Cytuj:
Jeślibym była zabójcą i złodziejem, byłabym godna wyłącznie wyklęcia i potępienia? Dokładnie taka jaka jestem, w tej chwili?

Znasz kogoś - o kim się nagle czegoś takiego dowiadujesz - i co?

A do kampanii hasła nie zgłoszę. Obawiam się tej drugiej strony: "jestem alkoholiczką? to co, wielu jest..." W przypadku narodowości to nie działa, w pozostałych już tak...

Zaproponuj koszulkę "jestem muzułmaninem/muzułmanką" ;)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 11, 2005 17:15
Zobacz profil
Post 
A wiesz, ze to genialny pomysl? Dziekuje :cmok1:

A oczywiscie: na Twoje pytanie odpowiem. Ale najpierw cos wyjasnie, pomoze to zrozumiec moja odpowiedz.

Mianowicie, moje towarzystwo (czy raczej byle towarzystwo) to byl czesto margines. Mam znajomych po wyrokach itd... I calkowicie rozumiem ludzi, ktorzy na starcie, dowiadujac sie o czyjejs przyszlosci, boja sie o siebie. Tylko, ze czasem reaguja zbyt ostentacyjnie. Ale nie rozumiem ludzi, ktorzy znajakogos jakis czas, jest super i w ogole, i dowiadujac sie wtedy, zapominaja o tym, ze ten czlowiek byl dotad taki super. W tym momencie to wszystko bierze w leb i liczy sie tylko to, co bylo kiedys. Dlatego odpowiem Ci na pytanie: jako osoba, ktora kare za to poniosla - nie bylabys. Jesli natomaist zabojca czy zlodziej pozostaje na wolnosci - tak w tym czasie jest godny potepienia.

mam nadzieje, ze taka odpowiedz Cie satysfakcjonuje.

Crosis


N wrz 11, 2005 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ok - więc zaakceptowałbyś jednak koszulki takie jak zacytowałam? ;)
Skoro zaakceptowałbyś takich ludzi?

PS. Ja nie mam znajomych "po wyrokach" - a mimo to mnie taka postawa nie dziwi. Wręcz przeciwnie, uważam ją za normalną. Ale nie dziwi też odrzucenie...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 11, 2005 17:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL