Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 PRemiera spektaklu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 25, 2004 22:09
Posty: 339
Post PRemiera spektaklu
Zapraszamy na inscenizację "Głodnej tygrysicy" Rafe Martina pod tytułem: "Król węży i inne bajki buddyjskie".

Premiera: sobota, 1 pażdziernika o godz. 18.00 w Muzeum Opowiadaczy Historii - Konstancin-Czarnów, ul. Diamentowa 8; (nie ma bezpośredniego dojazdu autobusem - trzeba wysiąść na przystanku Skolimów (dojazd linia 710 - 40 min. od pętli Metro Wilanowska); organizator może stamtąd dowieźć na miejsce po uprzednim zawiadomieniu telefonicznym: 754 62 25; 509 454 871.

Więcej informacji: www.storytellermuzeum.org

Spektakl wzbogaci muzyka na instrumentach etnicznych.

Zapraszamy

KRÓL WĘŻY – i inne bajki buddyjskie

„Król węży…” to spektakl słowno-muzyczny dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Jarka Kaczmarka („Grupa Studnia O”) – opowiadanie, muzyka i Sebastiana Wielądka (Yerba Mater- instrumenty etniczne – ney, kaval, drumla, lira, bendir – inne…).
W programie bajki przeplatane i ilustrowane muzyką (m.in. opowieści o dzielnej papużce, wole zwanym Wielka Pociechą, królu węży oraz końcu świata, który rozpoczął się pod drzewem mango…).
Scenariusz na podstawie książki: „Głodna tygrysica” Rafe Martina (wyd. ELAY).

Czas trwania: 1h 20 min.

O bajkach:

Tradycyjne kultury mądrze unikają podziału swej spuścizny na literaturę dla dzieci i dla dorosłych, stawiając pytania istotne dla każdego, bez względu na wiek: Co jest dobre? Co jest złe? Jak było niegdyś? Jaki jest właściwy sposób życia? Dżataki odnoszą się do takich pytań nie poprzez filozofię, lub ustalony opis świata, lecz przez żywą demonstrację funkcjonowania wartości moralnych i duchowych w naszym życiu.

Dżataki, często zwane bajkami buddyjskimi, wykorzystują motyw przeszłych wcieleń historycznego Buddy. Przez ostatnie 2500 lat były one opowiadane, rysowane, malowane i odgrywane we wszystkich bodaj krajach Azji. Niektóre mają jednak znacznie starszy rodowód i zostały prawdopodobnie przystosowane do tradycji buddyjskiej przez późniejszych nauczycieli i mistrzów, którzy dostrzegli w nich ważne, ponadczasowe treści.

Ich uniwersalne przesłanie to współczucie, szacunek i miłość do wszystkich form życia, odwaga, wytrwałość, pogoda ducha i wiara.


Rafe Martin opiera się w swym wyborze zarówno na podstawowej wersji palijskiej jak i na wersjach sanskryckich, starając się w żywy i przystępny sposób przekazać ich bogactwo nam, ludziom Zachodu.


Wt wrz 13, 2005 21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL