Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Ankieta... proszę o pomoc :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 20:08
Posty: 3
Post Ankieta... proszę o pomoc :)
Cześć.
Jestem studentem dziennikarstwa z Wrocławia. Piszę pracę o religijności Polaków, w ramach której realizuję małe badanko, zapraszam więc uczestników forum do wypełniania ankiety. Adres poniżej:

http://www.abellard.nazwa.pl/baza1/ankieta1.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam :biggrin:
Z Bogiem


Śr maja 17, 2006 23:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Chętnie wypełnię. Co jednak w trzecim pytaniu
Cytuj:
3. Czy Twoi rodzice/opiekunowie są/byli osobami praktykującymi?
tak
nie

w sytuacji, gdy jest pół na pół? ;-)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz maja 18, 2006 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
1. To samo pytanie, co Angua :)

2. Wysłałem :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 18, 2006 7:33
Zobacz profil WWW
Post 
Wypełniłabym, ale jak dla mnie troszeczkę niedorobiona ta ankieta.
Oprócz pytania, które już wzbudziło wątpliwości, mnie zastanawiają także dwa inne:


2. Jak często uczestniczysz w praktykach religijnych (we Mszy Św.)?

Co w sytuacji kiedy jest to częściej niż tylko w niedzielę, ale nie codzinnie. Powiedzmy tak 2-3 razy w tygodniu plus niedziela?



8. Czy uczestniczysz czynnie w życiu swojej parafii, angażując się np. w akcje pomocy ubogim, akcje charytatywne, wolontariat itp.?

Interesuje cię taka forma działalności tylko w parafii? A co wtedy gdy ktoś też się w to angazuje, ale nie w parafii lecz w jakims kościele przyklasztornym?


Cz maja 18, 2006 8:30
Post 
angua napisał(a):
Chętnie wypełnię. Co jednak w trzecim pytaniu
Cytuj:
3. Czy Twoi rodzice/opiekunowie są/byli osobami praktykującymi?
tak
nie

w sytuacji, gdy jest pół na pół? ;-)

Jak to co? Oczywiście <nie>, ponieważ zdanie "Twoi rodzice/opiekunowie są/byli osobami praktyjuącymi" nie jest prawdziwe.


Cz maja 18, 2006 9:05

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Zdanie "Moi rodzice nie są osobami praktykującymi" również nie jest prawdziwe :P

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz maja 18, 2006 10:19
Zobacz profil
Post 

Ankieter się Ciebie nie pyta, czy "Twoi rodzice nie są osobami praktykującymi". Ankietera ciekawi, czy "Twoi rodzice/opiekunowie są/byli osobami praktyjuącymi".
Otóż rodzice Twoi nie są osobami praktykującymi. Owszem jeden rodzic tak, ale rodzice nie.
Interpretacja wynikóa to już problem ankietera i czasu jaki włożył w sformułowanie ankiety. Niewykluczone, że promotor mu to wytknie.

Ta ankieta w ogóle jest interesująca. Zobacz, że część ludzi głęboką przeżywających wiarę nigdy nie powiedzą, że są bezgrzeszni, mają tak wyczulone sumienie, że na pytanie 4 odpowiedzą <nie> (gdyż uważają, że zawsze w czymś tak niedomagają). Ta ankieta nie ma w ogóle mechanizmów umożliwiających rozpoznanie takiego stanu.

Z punktu 8 dowiedziałem się, że uczestniczenie w akcji charytatywnej organizowaniej przez parafię jest uczestnictwem w życiu parafii. W życiu bym na to nie wpadł, że wrzucenie do skarbonki pieniążka jest uczestniczeniem w życiu parafii. A to jest uczestniczenie w akcji charytatywnej, by gdy się pytamy czy ktoś uczestnicy w akcji WOŚP, to rozumiemy przez to, że czy ją wspiera czy nie. Oczywiście ankieta tego nie rozpoznaje.


Cz maja 18, 2006 10:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post 
Zrobione :biggrin:


Pozdrawiam


Cz maja 18, 2006 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
w pytaniach 5 i 6 jest błąd

gdy wybieram w obu "żadne z powyższych" robi sie miszmasz z zaznaczeniem
przeskakuje z jednego na drugie
nawet zaznaczone jest w 6 możliwe dwóch naraz odpowiedzi przy braku w 5...

ale wysłałem ankiete hehe
dziwne, że przyjęło
i nie wiem jak wyszły...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz maja 18, 2006 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 20:08
Posty: 3
Post co do uwag...
Witam wszystkich
Wielkie dzięki za poświęcony czas, wypełnienie ankiety i wszystkie uwagi, złoci z was ludzie :)
Głosy krytyczne uwzględniłem, oczywiście na tyle na ile się dało, aby nie robić sobie metodologicznego młynu i nie zaprzepaszczać tego co już jest na serwerze.

Co do zaistniałych wątpliwości:
W pytaniu 3-cim dotyczącym kwestii rodziców i opiekunów...
Jak słusznie zauważył jeden z przedmówców, chodziło mi o praktykę obydwojga rodzicieli. Jeżeli jedno z nich nie uczęszcza do Kościoła odpowiedź na pytanie powinna być negatywna.

W pytaniu szóstym był robak w skrypcie :) już poprawiłem, dzięki Mieszek.

W pytaniu ósmym chodzi mi o udział czynny, tzn. taki, w którym respondent poświęca swój prywatny czas, by zrobić coś pożyteczniejszego niż tylko wyciągnięcie rączki :) i wsparcie potrzebującego datkiem.

Raz jeszcze dziękuję za wszystkie głosy. Pozdrawiam
Z Bogiem


Pt maja 19, 2006 14:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Dzięki :)

No to zagłosowałam. Mam nadzieję, że - zgodnie z obietnicą - poznamy wyniki ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt maja 19, 2006 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Jak słusznie zauważył jeden z przedmówców, chodziło mi o praktykę obydwojga rodzicieli. Jeżeli jedno z nich nie uczęszcza do Kościoła odpowiedź na pytanie powinna być negatywna.


a nie uważasz, iz jest to przekrecenie faktycznego stanu duchowego rodziny?
co z tego,że rodzic mówi "spalić kościół" kiedy jesli chodzi o I Komunie Św , pogrzeb itp zawsze są w kościele
według takiego rozumowania to równie dobrze można by nazwać masochiste normalnym człowiekiem tyle tylko, że czasami ma jakieś odchyły

przypomina mi się kawał żydowski

Pewien człowiek w zakładzie dla psychicznie chorych odmawia przyjmowania posiłków, żądając koszernego jedzenia. Jego żądania zostają spełnione i otrzymuje jedzenie przygotowanie zgodnie z żydowskimi przepisami religijnymi. W sobotę można zobaczyć, jak ten sam człowiek z przyjemnością pali cygaro. Lekarz z oburzeniem zwraca mu uwagę, że ktoś, kto przestrzega przepisów religijnych, nie powinien tego dnia palić. - To na co by mi było moje wariactwo?

otóż w wypadku twoich pytań obojętnie jaka odpowiedź padnie to i tak zakłamuje stan faktyczny
może liczysz na to by zgodnie z modą stwierdzić
Polska wcale nie jest krajem katolickim...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt maja 19, 2006 15:49
Zobacz profil
Post Re: co do uwag...
abellardo napisał(a):
W pytaniu ósmym chodzi mi o udział czynny, tzn. taki, w którym respondent poświęca swój prywatny czas, by zrobić coś pożyteczniejszego niż tylko wyciągnięcie rączki :) i wsparcie potrzebującego datkiem.



A ja pytałam nie o to czy chodzi Ci o udział czynny, tylko o to czy chodzi ci o taką działalnośc wyłącznie w parafii? Bo wiesz.... są jeszcze np. kościoły przyklasztorne (nie będące parafiami).


Pt maja 19, 2006 19:29

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 20:08
Posty: 3
Post 
Bez obaw Mieszko, nie jestem pochopny w wyciąganiu daleko idących wniosków :) też jestem uczestnikiem życia, po pierwsze obiektywizm, choć będą tacy którzy stwierdzą, że go nie ma, obstawał będę przy twierdzeniu że istnieje "prawda". Zapytasz: co to jest prawda? Nie jeden pytał :)

Moniko zauważ, że postępując za Twoją sugestią, w treści pytania dodałem wątek "lokalne Kościoły".


So maja 20, 2006 0:17
Zobacz profil WWW
Post 
abellardo napisał(a):
Moniko zauważ, że postępując za Twoją sugestią, w treści pytania dodałem wątek "lokalne Kościoły".


Ok - wypełniłam Ci :-)


So maja 20, 2006 0:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL