Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Pomoc dla homoseksualistow 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Staszek37 napisał(a):
Więc tłumaczenie że może ci cegła spaść na głowę i zostajesz w ten sposób niepoczytalny, jest dla mnie mało przekonujące


Tu nie ma nic do przekonywania, to jest po prostu fakt.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr kwi 12, 2017 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Pomoc dla homoseksualistow
W internecie mozna przeczytać pełno bzdur na temat Pomocy2002. Jakoś wcale mnie to nie dziwi w dzisiejszej dobie wszechobecnej akceptacji i tolerowania wykolejenia moralnego. Środowiska "prohomo" pełne niestety tęczowego szamba za pewne szlag trafia, że ktoś probuje pomoc zagubionym osobom w inny sposob, kierujac sie tym co wazne - prawdami wynikajacymi z Pisma Świętego. Jeżeli ktoś jest wierzący i pragnie żyć zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego to czemu mu mamy zamykać drogę do życia zgodnie z tym w co wierzy :)? Czemu mamy zniechecac go do poznania osob ktore wzajmnie wspieraja sie w drodze ku poszanowaniu swojego ciala i ciala drugiego czlowieka? Akurat miałem styczność z grupą Pomoc2002 i to co tu czytam w wypowiedziach na temat tej grupy budzi we mnie pewne refleksje. Ludzie by chcieli osiągnąc pewne cele bez grama wysilku i poswiecenia. Gdy to nie wychodzi od razu lub gdy pojawiaja sie pewne wymagania przed nimi nie kryja oburzenia i szukaja innych miejsc i srodowisk ktore nie wymagaja nic, a wrecz zachecaja do pewnych destruktywnych moralnie dzialan i zachowan. Nie na reke im zmieniac siebie i swoje zachowania wiec wolą zmieniac prawa do ktorych winni sie dostosowywac. Tyle mamy ile od siebie wymagamy. Jesli wymagamy nic to i mamy nic i nie pomogą żale na forum jaka to niedobra grupa pomoc2002 bo wymaga i stawia pewne granice. Wybor i tak nalezy do Ciebie ktorą sciezką isc i jakie dzialania podjac by zmienic swoje zycie i zobaczyc jego sens :) ale to trzeba wyjsc ze swojej strefy komfortu, a to juz dla niektorych rzecz z góry niemozliwa i "be", przy okazji ciągną w dół innych.


Pt kwi 28, 2017 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Nastepny marzyciel ?
Orientacji homoseksualnej nie mozna zmienic.
Mozna tylko nie dzialac zgodnie z jej kierunkiem, ale jakos nie pamietam nikogo komu by sie to udalo w dluzszym niz kilka lat okresie.


Pt kwi 28, 2017 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Subadam. Kolejny, ktory gdzies tam kogos poznal albo i nie, ktory nie pamieta albo i pamieta i wypowiada sie na forum. Podaj wyniki badań naukowych, ktore pokazują ze sie nie da, chyba ze sam je przeprowadziles.


Pt kwi 28, 2017 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Dapple05 napisał(a):
Jeżeli ktoś jest wierzący i pragnie żyć zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego to czemu mu mamy zamykać drogę do życia zgodnie z tym w co wierzy :)


Od kiedy Nauka KRK wymaga tego aby homoseksualiści poddawali się jakiemukolwiek "leczeniu"?


Pt kwi 28, 2017 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Zadnych badan nie przeprowadzalem, ani nie zamierzam, pracuje wsrod homoseksualistow od 30 lat i jakos zaden orientacji nie zmienil :).


Pt kwi 28, 2017 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Iago. Pokaz mi chociaz jeden wers w mojej wypowiedzi w ktorej wskazalem na koniecznosc jak to ujales "leczenia".


Pt kwi 28, 2017 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Subadam. Widocznie nie czują takiej potrzeby i dobrze im z tym kim są. Tak jak napisalem kazdy ma prawo do wyboru w jaki sposob będzie zyl :)


Pt kwi 28, 2017 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
"Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje". (Mt 19,11-12)
"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili..." (J 15,16)

a młodzieniec, któremu zabrakło odwagi, by zostawić majątek - odszedł smutny... (Mt 19,16-22)


Pt kwi 28, 2017 18:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Tu masz przegląd badań dotyczących próby zmiany orientacji:
http://drdoughaldeman.com/doc/ScientificExamination.pdf

Poza tym to raczej Ty podaj dowody, że można zmienić orientację. Tak to w naukach społecznych jest, że dowodzi się skuteczności terapii. Niemal każdy wie, że jego orientacja jest stała i od początku taka sama. Przypadki samoistnych zmian są ekstremalnie rzadkie, a solidnych badań ściśle dowodzących możliwości zmiany brak.

Wszystkie opisy historii zmian orientacji, jakie czytałem, przypominały opisy uzależnień. Wyglądało to zatem na biseksualistów uzależnionych od seksu z mężczyznami. Gdy wyszli z nałogu, mogli sobie wejść w związek z kobietą. Nic w tych historiach nie dowodzi zmiany orientacji.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 28, 2017 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Soul33. Dlatego uwazam ze porywanie sie na stwierdzenia typu "orientacji nie da sie zmienic" jest rownie ryzykowne co stwierdzenie ze "orientacje da sie ja zmienic" tym bardziej ze jak sam napisales "solidnych badan scisle dowodzacyh mozliwosci zmiany brak". Poza tym tak jak napisalem wyzej, nie wypowiadalem sie n.t. "leczenia" czy nie ryzykowalem stwierdzen ze jest to cos niezmiennego czy zmiennego. Nikt tez nie pisal nic o "terapii" a pomocy i wsparciu osob z takimi odczuciami, ktore są u nich niechciane.


Pt kwi 28, 2017 18:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
To pisz konkretnie, o co chodzi, bo tak to tylko lejesz wodę i zaciemniasz temat.

No wolno nikomu robić nadziei na zmianę, ponieważ próbować szkodliwych dla niego terapii.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 28, 2017 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Solul33. czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi innych. Nikt wody nie leje i nie zaciemnia tematu.


Pt kwi 28, 2017 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Soul, chyba juz za pozno i zdania ci sie kielbasza.
Dapple, wszystkie moje rozmowy z homoseksualistami na temat orientacji wygladaly w ten sam sposob, tzn od wieku dojrzewania ( a nawet wczesniej ) wiedzieli ze sa "inni", a potem im sie rozjasnialo jak inni.
W okolicy mam kilka spektakularnych przypadkow walki ze zmiana orientacji ( akurat dotyczaca transow a nie homo ) i za kazdym razem byla to przegrana - musieli wrocic do swojej prawdziwej "skory" ktora zostala im dana.


Pt kwi 28, 2017 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Subadam. Osoby, których ta kwestia doświadcza są w szczegolnej sytuacji. Nie mozna zapomniec ze ludzie tacy maja swoją godność, honor i oczywiscie prawo do tego zeby byc szczesliwymi. Niejednokrotnie są oni jednak w swoich środowiskach pozostawieni sami sobie i szukają różnych sposobów zeby sobie radzić z mniej lub bardziej chcianymi pożądliwościami. Uwazam ze kazdy z nich zasluguje na szanse wyboru i samodzielne podjęcie decyzji w ktora stronę decyduje sie pojsc.


Pt kwi 28, 2017 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL