Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 10:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [ankieta] 

Mój stosunek do SI - sztucznej inteligencji ChatGPT
Nie wiem, co to jest SI ChatGPT i nie chcę wiedzieć. 0%  0%  [ 0 ]
Nie znam tematu, ale chyba warto się przynajmniej czegoś dowiedzieć. 0%  0%  [ 0 ]
Nie orientuję się za bardzo, ale już sporo słyszałem. 0%  0%  [ 0 ]
Mam dość wiedzy o SI, ale nie próbowałem z nią rozmawiać. 8%  8%  [ 1 ]
Podjąłem próbę rozmowy, ale nie będę tym dłużej zainteresowany. 8%  8%  [ 1 ]
Spróbowałem rozmów z SI i jestem dość pozytywnie nastawiony. 33%  33%  [ 4 ]
Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jakie daje SI i mam zamiar na stałe jej używać. 25%  25%  [ 3 ]
Nie chcę w ogóle na Forum czytać czegokolwiek, co pochodzi od SI. 0%  0%  [ 0 ]
Chętnie podam w tym temacie swoje zapytania do SI, aby Jerzy_67 to z SI opracował. 8%  8%  [ 1 ]
Chcę w tym temacie mieć możliwość czytania tego, co Jerzy_67 może tu zamieścić w ramach swoich rozmów z SI. 17%  17%  [ 2 ]
Liczba głosów : 12

 Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [ankieta] 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 695
Post Re: Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [anki
viona napisał(a):
Swiete jest wszystko, co istnieje...co JEST.

Jest to ryzykowna teza, ale za to fałszywa. Szatan jest i nie jest święty. Złoczyńca jest, choć nie jest święty.

viona napisał(a):
Bog JEST wszystkim, co istnieje...a wiec JEST swiety.
Jeśli tak, to nie ma zła na świecie. Ani tym, ani tamtym.

viona napisał(a):
Czlowiek (kobieta z mezczyzna) jest swiety, bo JEST Jego dzielem i JEST do Niego podobny.

A jak człowiek (kobieta z kobieta albo mężczyzna z mężczyzna)> Albo sama kobieta wzgl. sam mężczyzna? No i sam szatan, który też jest dziełem Bożym.

viona napisał(a):
Czlowiek jest swiety bez kanonizacji.
Częściowa prawda. Człowiek może być świętym bez kanonizacji. A nawet zwykle jest. Ale apokatastaza nie jest zgodna z Nauką Kościoła. A nawet sprzeczna.

viona napisał(a):
Kanonizacja to poprawianie dziela Boga Ojca.
Totalnie, nie. Kanonizacja nie ma żadnego związku z poprawianie działa Boga. Nie ma w tym żadnego elementu upoważniającego do takich twierdzeń. Chyba, że chce się wyłącznie wyśmiewać tan proces.

viona napisał(a):
Zachecam do lektury i przeanalizowania w duchu przypowiesci biblijnej o synu marnotrawnym.
Bardzo dobra i mądra zachęta. Ale warto nie ograniczać się do jednej przypowieści, ale analizować całą Biblię, szczególnie NT.
Natomiast intryguje mnie to, jaki związek z omawianym tematem widzi Viona w przywołanej przypowieści.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz maja 02, 2024 7:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2048
Post Re: Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [anki
:-)
Żyj Bożym Słowem #15

Mam następujący tekst biblijny do opracowania według schematu:
KOMENTARZ + PYTANIA DO REFLEKSJI + ZACHĘTA

    Ga 6,2 WSP
    Dźwigajcie wzajemnie swoje ciężary, a w ten sposób spełnicie prawo Chrystusa.
ChatGPT
    KOMENTARZ:
    W tym fragmencie Listu do Galatów apostoł Paweł wzywa wiernych do wzajemnej troski i pomocy. Chrześcijańska wspólnota jest wezwana do solidarności, do dzielenia się ciężarami i wspierania się nawzajem w trudnych chwilach. Wypełnianie tego nakazu jest nie tylko wyrazem miłości bliźniego, lecz także spełnieniem prawa miłości, które Chrystus objawił w swoim nauczaniu.

    PYTANIA DO REFLEKSJI:
    - Jak często jesteśmy gotowi dźwigać ciężary naszych braci i sióstr w wierze?
    - Czy potrafimy być otwarci na pomoc i wsparcie od innych, czy też zamykamy się w sobie, myśląc tylko o własnych problemach?

    ZACHĘTA:
    Niech ten fragment Pisma Świętego będzie dla nas przypomnieniem o istocie chrześcijańskiej wspólnoty opartej na wzajemnej miłości i trosce. Dzielmy się z sobą ciężarami życiowymi, wspierajmy się nawzajem w modlitwie i czynach miłości. W ten sposób spełniamy prawo Chrystusa i budujemy autentyczną wspólnotę wiary.
:-)

Czy są jakieś granice wspierania/pomagania innym?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N maja 05, 2024 5:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 214
Post Re: Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [anki
Idący napisał(a):
viona napisał(a):
Swiete jest wszystko, co istnieje...co JEST.

Jest to ryzykowna teza, ale za to fałszywa. Szatan jest i nie jest święty. Złoczyńca jest, choć nie jest święty.


Gdzie jest "szatan"? Kim (czym) jest "szatan"?
Dlaczego "zloczynca" czyni "zlo"?
Czy ty nie jestes "zloczynca"?
A moze jestes dobroczynca?

Cytuj:
viona napisał(a):
Bog JEST wszystkim, co istnieje...a wiec JEST swiety.
Jeśli tak, to nie ma zła na świecie. Ani tym, ani tamtym.


Jest jedno dzielo boskiego stworzenia. I jest ono doskonale, poniewaz zawiera w sobie dobro i zlo i dzieki temu pozostaje w harmonii. Bog , ktory JEST "wszystkim we wszystkim" zna dobro i zlo. Czlowiek, ktory jest dzieckiem Boga( a wiec elementem Jego doskonalosci) ) ma rowniez mozliwosc poznac ciezką, ciemną, materialną strone tej doskonalosci...aby stac sie "takim jak Bog" i byc z Nim w jednosci.
Tak w duzym skrocie przedstawia sie sens wydanego przez Syna Bozego "swiadectwa prawdy".

I jesze jedno. Nie ma "tego i tamtego swiata". Jest jedno doskonale dzielo stworzenia, a "ten swiat" jest tylko fikcją zagubionych w gąszczu klamstw ludzi, ktorzy nie wiedza kim sa w swojej prawdziwej istocie i jaki jest sens i cel ich pobytu na ziemi.
"Ten swiat" -jak mowil Syn Bozy- nalezy (mentalnie) opuscic. Pewnego dnia "ten swiat" przestanie istniec, bo nie ma w nim boskiej esencji, czyli prawdy...nie ma w nim milosci do prawdy.
"Ten swiat" zbudowany zostal na klamstwie i strachu, tworzac "diabelski" system, z ktorego bez pomocy ducha prawdy nie da sie wrocic do Domu Ojca.


Cytuj:
viona napisał(a):
Czlowiek (kobieta z mezczyzna) jest swiety, bo JEST Jego dzielem i JEST do Niego podobny.

A jak człowiek (kobieta z kobieta albo mężczyzna z mężczyzna)> Albo sama kobieta wzgl. sam mężczyzna? No i sam szatan, który też jest dziełem Bożym.


"Bog stworzyl czlowieka jako mezczyzne i kobiete", na swoje podobienstwo, czyli w calym stworzeniu odnajdujemy meski i zenski aspekt Boga. Cala otaczajaca nas swieta natura jest damsko-meska.

"Szatan" to dzielo tworczosci ludzkiej, pozbawione esencji boskiej(prawdy) i w zwiazku z tym skazane na "zaglade", jak kazda fikcja.
Cytuj:
viona napisał(a):
Czlowiek jest swiety bez kanonizacji.
Częściowa prawda. Człowiek może być świętym bez kanonizacji. A nawet zwykle jest. Ale apokatastaza nie jest zgodna z Nauką Kościoła. A nawet sprzeczna.


Czlowiek, dziecko Boga Ojca, jest swiety w Jego oczach i nic(nikt) tego nie zmieni. Ty tez nie kombinuj, Idący".

Cytuj:
viona napisał(a):
Kanonizacja to poprawianie dziela Boga Ojca.
Totalnie, nie. Kanonizacja nie ma żadnego związku z poprawianie działa Boga. Nie ma w tym żadnego elementu upoważniającego do takich twierdzeń. Chyba, że chce się wyłącznie wyśmiewać tan proces.

A wiec czym wg ciebie jest kanonizacja i czemu(komu) ona sluzy?

Cytuj:
viona napisał(a):
Zachecam do lektury i przeanalizowania w duchu przypowiesci biblijnej o synu marnotrawnym.
Bardzo dobra i mądra zachęta. Ale warto nie ograniczać się do jednej przypowieści, ale analizować całą Biblię, szczególnie NT.


Biblie mozna sobie analizowac, a nawet trzeba, aby oddzielic ziarno od plewy w jej tresci.

Cytuj:
Natomiast intryguje mnie to, jaki związek z omawianym tematem widzi Viona w przywołanej przypowieści.


Zwiazek jest oczywisty dla kazdego, kto odkryl swoja elitarna tozsamosc dziecka bozego, rodzac sie na nowo w duchu i zmieniajac swoj sposob myslenia(metanoia).
Mam nadzieje, ze "szukasz" i ze "znajdziesz" sposob, aby znalezc sie w tym elitarnym gronie swiadomych wlasnej tozsamosci dzieci bozych, tworzacych Kosciol Chrystusa, gdzie na kazde twoje pytanie otrzymasz odpowiedz pochodzaca bezposrednio ze zrodla prawdy.

"Przypowiesc o synu marnotrawnym"-jak kazda przypowiesc- kierowana jest dla tych, ktorzy nie rozumieja sprawy swietosci i patrza na drugiego czlowieka przez pryzmat klamstwa i strachu.


Pn maja 06, 2024 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2048
Post Re: Jerzy_67 i jego pogawędki ze sztuczną inteligencją [anki
:-)
Żyj Bożym Słowem #16

Mam następujący tekst biblijny do opracowania według schematu:
KOMENTARZ + PYTANIA DO REFLEKSJI + ZACHĘTA.

    Iz 45,5-6 PAU
    (5) Ja jestem PANEM i nie ma innego, oprócz Mnie nie ma boga! Przepasuję cię do walki, chociaż Mnie nie znasz,
    (6) aby poznano od wschodu aż po zachód, że oprócz Mnie nie ma nikogo! Ja jestem PANEM i nie ma innego.
ChatGPT
    KOMENTARZ:
    W tych wersetach z Księgi Izajasza słyszymy wyraźne potwierdzenie jedyności Boga oraz Jego suwerenności nad światem i historią ludzkości. Bóg objawia się jako Jedyny i Wszechmogący, który prowadzi swoje dzieło w historii, nawet jeśli ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Jego chwała i władza mają być ogłoszone na całej ziemi, aby wszyscy ludzie mogli poznać Jego prawdziwą istotę.

    PYTANIA DO REFLEKSJI:
    - Jakie wyzwania stawia przed nami wiara w jedynego Boga w społeczeństwie, które często promuje pluralizm religijny i subiektywizm światopoglądowy?
    - W jaki sposób możemy pogłębiać nasze zrozumienie Jedynego Boga i dzielić się tą wiedzą z innymi?

    ZACHĘTA:
    Pamiętajmy, że Bóg jest Jedyny i Wszechmogący. Niech ta prawda kieruje naszym życiem i działaniami każdego dnia. Zachęcamy do pogłębiania relacji z Bogiem poprzez modlitwę, studiowanie Pisma Świętego i praktykowanie Jego nauk w codziennym życiu. Niech nasza wiara w Jedynego Boga będzie źródłem nadziei i siły w każdej sytuacji.
:-)

No właśnie: Nawet czatek zauważa, że jest promowany w świecie "pluralizm religijny i subiektywizm światopoglądowy"... W świetle tego, chrześcijaństwo ze swoją wyjątkową rolą Chrystusa bywa odbierane jako wrogie wobec innych religii i życiowych postaw nielicujących z nauką chrześcijańską...
Jakie macie na ten temat przemyślenia? Czy może powinniśmy trochę pójść na rękę innym religiom i uznać, że ich bogowie są nie gorsi niż nasz?...
Albo może powinniśmy przychylić się do niechrześcijańskich zasad życia, uznając, że w sumie to da się i tak żyjąc do nieba trafić?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt maja 14, 2024 5:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL