Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Bykom stop! Oraz także łańcuszkom! 
Autor Wiadomość
Post 
1 wyjątek - jedno potwierdzenie reguły.
2 wyjątki - reguła potwierdzona dwoma przypadkami.
3 wyjatki - reguła potwierdzona trzema przypadkami.
100% wyjątków - reguła potwierdzona znakomicie.

brrrrr... niecierpię humanistów :?


Śr kwi 27, 2005 14:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Rozalko :)
Jesli nas wytniesz w pien,to ktoz sie ostoi? :) :)

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Śr kwi 27, 2005 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
coz takich bykow niestety wiele sie znajdzie w moich postach, za co przepraszam.

A juz myslalem ze ktos chce walczyc z corida, albo ze wszystkimi urodzonymi pod koniec kwietnia i w maju.

O jakie lancuchy chodzi????


So maja 14, 2005 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
PTRqwerty napisał(a):
I potem poloniści (nie lubię polonistów ;-) ) wymyślają takie bzdury jak "wyjątek potwierdza regułę".



.. w języku polskim nie ma wyjątków .. są tylko reguły tak stare, że wszyscy najstarsi Polacy już je pozapominali i nawet Profesor Miodek nie jest w stanie ich zrekonstruować ( no, może On to by umiał) ..

.. zapomniane reguły zazwyczaj przekształcają się w dogmaty (podobnie jest z dogmatem św. Trójcy w KRK - trzeba przyjąć na wiarę, że jest w tym jakaś logika) i funkcjonują w życiu siłą tradycji ..

.. zresztą .. skomplikowany język, z którego skądinąd słyniemy w świecie, jest świadectwem naszego dziedzictwa (bogactwa) kulturowego albo - z drugiej strony - atawistycznej obawy przed wynarodowieniem .. dwieście lat zaborów .. pięćdziesiąt lat komunizmu z towarzyszącą temu groźbą sowietyzacji, obecna globalizacja ze zhomogenizowanym, lekkostrawnym, przez co szalenie expansywnym językiem angielskim ..

.. sami zwróćcie uwagę, że chociaż prawie każdemu dosyć spore trudności sprawia polska ortografia, często się przeciw niej buntujemy, stylizując nasze wypowiedzi, to jeśli rzeczywiście zdarzy nam się ortopomyłka, wtedy się wstydzimy, a jeśli to się powtarza, wtedy jesteśmy szczerze zmartwieni (na szczęście, to nie tylko przypadłość Wikingów :wink: ) , mimo tego, że na tym Forum nie grożą nam oceny niedostateczne ..

.. jeśli to, co tu naskrobałem Was nie przekonuje, to pomyślcie sobie o Chińczykach ..
:D :D :D ;)

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


So maja 14, 2005 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 05, 2005 21:49
Posty: 65
Post 
W języku polskim są wyjątki, np.: skuwka, zasuwka i są reguły, no bo jak wiadomo, żeby były wyjątki potrzebne sa regóły, bo od każdej regóły są wyjątki :D :D :D
A co do języka polskiego w ogóle to ja uważam, że to najpiękniejszy język na świecie :-) co prawda ortografia jest trudnai nawet ja mam z nią kłopot, ale to jest tylko niewielka cząstka języka.

a do tego czo napisał PTRqwerty: HUMANIŚCI GÓRĄ I POZDROWIENIA DLA POLONISTÓW :biggrin: :biggrin: :biggrin:

_________________
....::::daj się prowadzić::::....


So maja 14, 2005 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
wiking napisał(a):
coz takich bykow niestety wiele sie znajdzie w moich postach, za co przepraszam.

A juz myslalem ze ktos chce walczyc z corida, albo ze wszystkimi urodzonymi pod koniec kwietnia i w maju.

O jakie lancuchy chodzi????

Wikingu łańcuszki to np. maile z jakimś tekstem które masz nakazane rozesłać do iluś tam osób bo inacej będziesz mieć nieszczęście :killer: :killer: :killer: :zniesmaczony: :zniesmaczony: :zniesmaczony: :zly: :zly: :zly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: ;[ ;[ ;[
Nienawidzę łańcuszków :zniesmaczony: ;[ :killer:

_________________
Obrazek Obrazek


So maja 14, 2005 17:00
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A'propos humanistów - zauważyliście, że statystycznie mniej błędów ortograficznych robią osoby o ścisłych umysłach? :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So maja 14, 2005 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Nutka a co maja wspolnego lancuszki z bykami???

Faktycznie humanisci czesto rzadaja prawa wolnosci poetyckiej, bo przeciez pisarzom i szczegolnie poetom wszytko mozna. (tak zawsze robilem w liceum).

Niech zyje wolnosc slowa!!!!!!!!!!!! :3majsie: :P :PPP :jezor: :rotfl2:


So maja 14, 2005 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Nie wiem Wikingu. To nie mój temat.
Właśnie przeglądałam sobie stronkę i oglądałam pezentacje w powerpoincie Był ktoś długowłosy, ze wstrętną mordą grożący że jeśli tego nie wyśle to za 7 dni przyjdzie do mnie :puknij: :puknij: :puknij: :zniesmaczony: :zniesmaczony: :zniesmaczony: Zobaczymy :puknij: Nie będę nikomu wysyłać i straszyć ludzi !!!!!!!!!!!!!

_________________
Obrazek Obrazek


So maja 14, 2005 19:30
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
łancuszki trącą zabobonem

ale gościu na tej stronce przesadza
Cytuj:
Jeśli chcesz oddać hołd Temu Wielkiemu Człowiekowi - wyłącz komputer i się pomódl.


dla niektórych najlepiej by było byśmy poszli do klasztoru sie modlić w zamknięciu
i nic nierobili
a tymczasem praca uszlachetnia i fizyczna i duchowa
i muszą być razem ciągnięte po inaczej grozi bez jednej nogi bam

Ora et labora

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N maja 15, 2005 3:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Czy łańcuszek jest pracą fizyczną?

Całkowicie się zgadzam z dewizą "módl się i pracuj", ale jakbym nie główkowała, to wysyłanie łańcuszków nie podchodzi mi ani pod jedno, ani pod drugie...

Zdanie przez Ciebie zacytowane mogłoby równie dobrze brzmieć "Jeśli chcesz oddać hołd Temu Wielkiemu Człowiekowi - wyłącz komputer i zrób coś dobrego" lub "Jeśli chcesz oddać hołd Temu Wielkiemu Człowiekowi - wyłącz komputer i zajmij się czymś pożytecznym". Generalnie - przestań zajmować się głupotami w złudnym poczuciu, że przysłużysz się Papieżowi.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 15, 2005 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
angua napisał(a):
A'propos humanistów - zauważyliście, że statystycznie mniej błędów ortograficznych robią osoby o ścisłych umysłach? :)

.. ba! .. matematycy właśnie po to wymyślili statystykę .. :zly:

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


N maja 15, 2005 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No jasne, trzeba umieć dbać o swoje potrzeby :))

Można to było przedstawić radykalniej, na przykład w ten sposób: prawie wszyscy ludzie robiący błędy ortograficzne to humaniści. Gdzie "prawie wszyscy" oznacza "wszyscy z wyjątkiem skończonej ilości". Ale nie chciałam być tak niemiła ;-)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 15, 2005 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Czy łańcuszek jest pracą fizyczną?

Całkowicie się zgadzam z dewizą "módl się i pracuj", ale jakbym nie główkowała, to wysyłanie łańcuszków nie podchodzi mi ani pod jedno, ani pod drugie...

Zdanie przez Ciebie zacytowane mogłoby równie dobrze brzmieć "Jeśli chcesz oddać hołd Temu Wielkiemu Człowiekowi - wyłącz komputer i zrób coś dobrego" lub "Jeśli chcesz oddać hołd Temu Wielkiemu Człowiekowi - wyłącz komputer i zajmij się czymś pożytecznym". Generalnie - przestań zajmować się głupotami w złudnym poczuciu, że przysłużysz się Papieżowi.


droga skończona ilosci
wydaje mi się , że sprawy ducha i ciała tak nachodzą na siebie , że bardzo trudno je rozdzielić są powiązane ze sobą pieknem
gdy duch umiera pociągnie za sobą z pewnością i ciało kulturalnie w stronę błotka
czy ktoś śmierdział ze świętych i mówił, że to kulturalne ?
i jest drogą do świętości?

ty nie główkuj lepiej :razz:
podchodzi jak najbardziej pod prace fizyczną bo sie macha łapką z długopisem
i pod sprawy ducha bo sie tyczy modlitwy
więc jedno drugie przenika

nietrzeba przed komputerem siedzieć dla papieża można dla Chrystusa
uczyć się i pomóc w przyszłości swą wiedza innym
tak sie przyspaża wynalazków światu miedzy innymi

oj niezdecydowane te kobiety , ech

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N maja 15, 2005 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Jeju, teraz to już nic nie rozumiem :co:

Co mają wspólnego łańcuszki z długopisem?

Cytuj:
nietrzeba przed komputerem siedzieć dla papieża można dla Chrystusa
uczyć się i pomóc w przyszłości swą wiedza innym
tak sie przyspaża wynalazków światu miedzy innymi

Co to ma wspólnego z łańcuszkami ??
No chyba że wynalezienie nowego programu antyłańcuszkowego :D:D:D

Przepraszam bardzo, dłubanie w nosie też podpada pod Twoją definicję pracy, myślisz że tego dotyczy "ora et labora"?

Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej, bom głupie niezdecydowane dziewczę - i to jeszcze blond :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 15, 2005 21:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL