Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Owsiak 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 20:19
Posty: 79
Post Re: Owsiak
mykitos Tam na Woodstocku rzeczywiście jest Sodoma i Gomora wystarczy zobaczyć filmy na YouTube, ale zaraz obok jest wspaniałe dzieło ewangelizacji - Przystanek Jezus.

Co do Owsiaka to na niego nie daje (choćby ze względu na jego powiedzenie "róbta co chceta" - nie panie Jurku nie! "wolność jest dana i zadana-JP2"), daje za to na Caritas który gdyby był tak rozpowszechniony przez media (byłyby aukcje, koncerty, zaangażowanie) to ubogi człowiek doświadczył by wielkiej miłości od drugiego.

Jesteśmy wolni i może nie polemizujmy nad tym czy dawać na Owsiaka czy też nie, sami zdecydujmy na kogo dać, ważne jest by z naszych gestów płynęła szczera chęć pomocy i prawdziwa miłość względem tych najmniejszych, ubogich i potrzebujących.

_________________
Obrazek
Solidarni z prześladowanymi
Jestem trzeźwy - bądź i ty

Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. św. Jan Maria Vianney


N sty 08, 2012 18:19
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
Szakal napisał(a):
mykitos Tam na Woodstocku rzeczywiście jest Sodoma i Gomora wystarczy zobaczyć filmy na YouTube, ale zaraz obok jest wspaniałe dzieło ewangelizacji - Przystanek Jezus.

Co do Owsiaka to na niego nie daje (choćby ze względu na jego powiedzenie "róbta co chceta" - nie panie Jurku nie! "wolność jest dana i zadana-JP2"), daje za to na Caritas który gdyby był tak rozpowszechniony przez media (byłyby aukcje, koncerty, zaangażowanie) to ubogi człowiek doświadczył by wielkiej miłości od drugiego.

Jesteśmy wolni i może nie polemizujmy nad tym czy dawać na Owsiaka czy też nie, sami zdecydujmy na kogo dać, ważne jest by z naszych gestów płynęła szczera chęć pomocy i prawdziwa miłość względem tych najmniejszych, ubogich i potrzebujących.

Ja daję i na Caritas i WOŚP :) - i cieszę się, dziekuję Bogu, że mam tą możliwość wspomóc innych.


N sty 08, 2012 18:22

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Owsiak
Wiele szkody jednak w umysłach młodzierzy zrobił powtarzając "róbta co chceta". Zwracam uwagę, że od kilku lat tego hasła już nie ma. My Polacy lubimy wielkie akcje, tak na codzień z miłosierdziem raczej u nas marnie. Chciałabym sie mylić. Jak będzie okazja wspomogę. Inna sprawa, że chory jest system który nie zapewnia chorym , co im sie należy, tylko potrzebne są akcja w stylu Pana Owsiaka.


N sty 08, 2012 18:38
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
Z tego słynnego "róbta co chceta" Owsiak wycofał się dawno temu i wiele razy tłumaczył się z tego


N sty 08, 2012 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 20:19
Posty: 79
Post Re: Owsiak
mykitos napisał(a):
Z tego słynnego "róbta co chceta" Owsiak wycofał się dawno temu i wiele razy tłumaczył się z tego

Szkoda że nazywa swoją nową książkę tym samym hasłem.

Dobra nie polemizujmy nad tym, dawajmy od serca a nie dla tego że inni dają, dawajmy z miłości a nie z poprawności społecznej.

_________________
Obrazek
Solidarni z prześladowanymi
Jestem trzeźwy - bądź i ty

Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. św. Jan Maria Vianney


N sty 08, 2012 19:38
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
Szakal napisał(a):
Szkoda że nazywa swoją nową książkę tym samym hasłem.

Nie słyszałem o tej książce.

Szakal napisał(a):
Dobra nie polemizujmy nad tym, dawajmy od serca a nie dla tego że inni dają, dawajmy z miłości a nie z poprawności społecznej.

Słusznie. Ja daję ponieważ chcę pomagać innym a nie z przekonań politycznych czy światopoglądowych. Komu WOŚP i pan Owsiak się nie podobają niech nie daje. Tylko niech przeciwnicy Owsiaka nie naskakują na tych co wspierają tą akcje


N sty 08, 2012 20:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Owsiak
mareta napisał(a):
Wiele szkody jednak w umysłach młodzierzy zrobił powtarzając "róbta co chceta". Zwracam uwagę, że od kilku lat tego hasła już nie ma. My Polacy lubimy wielkie akcje, tak na codzień z miłosierdziem raczej u nas marnie. Chciałabym sie mylić. Jak będzie okazja wspomogę. Inna sprawa, że chory jest system który nie zapewnia chorym , co im sie należy, tylko potrzebne są akcja w stylu Pana Owsiaka.


"róbta co chceta" to niekompletny cytat z św. Augustyna,
(bez pierwszej części)

Św. Augustyn:
"kochaj - i rób co chcesz"

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N sty 08, 2012 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post Re: Owsiak
Widze , że z okazji kolejnej edycji WOŚP wrócił temat Owsiaka .
W tym roku nawet nie obsmarowano go nadzbytnio :) .
Niemniej jednak postanowiłem sie wypowiedzieć .


Zaczne od tego , że zgadzam się z poglądem , że w dobrze zorganizowanym społeczeństwie tego typu akcje z zasady nie mają racji bytu . Państwo jest strukturą powołaną do redystrybucji środków , także w kwestii opieki medycznej .
Wszelkie pozarządowe organizacje charytatywne dublują funkcje państwa , generując zbędne koszty .

Niemniej jednak mamy takie państwo jakie mamy , więc niech matce naturze będą dzieki że Owsiak je wspomaga .

Co do samego Owsiaka , chciałem się podzielić zupełnie subiektywnymi odczuciami , będącymi wynikiem niesprawdzonych plotek i zasłyszanych opinii , z czasów gdy byłem młody i piękny , a Owsiak mało znanym menadzerem estradowym .
Owsiak organizował koncerty rockowe w Jarocinie [ z której to funkcji go później "wygryziono" ] .
Były to festiwale dające "powiew wolności" w czasach komunistycznej dyktatury .
Stanowiły pewien "wentyl bezpieczństwa" dający upust energii młodzierzy .
Jako rganizator "Jarocina" dał się poznać przybyłej młodzierzy jako człowiek na którego można liczyć . Mimo że organizacja takiej imprezy to nie lada wyzwanie , nie był niedostępnym bssem liczącym kase , tylko człowiekiem na którego pomoc można liczyć niezależnie od tego czy dostałeś sraczki , czy po powrocie z pod prysznica stwierdziłeś że okradli Ci namiot i zostałeśw samych kompielówkach . Masz problem - wal do Owsiaka .
Tym zyskał sobie szacunek i życzliwość zbuntowanej młodzierzy .
Młodzierzy , którą komendant policji i ksiądz proboszcz nie byli skłonni podejrzewać o jakiekolwiek ludzkie odruchy i najchętnej umieścili by od razu w więzieniu , albo jeszcze lepiej w piekle .

Cóż więc Owsiak uczynił z tym pozyskanym szacunkiem ?

Powiedział : Wiem że macie swoje problemy ale są tacy co mają większe , mimo że nie są temu winni . Są dzieciaki które potrzebują pomocy i jak by każdy z was odmówił sobie jednego piwa to mogli byście zrobić coś wielkiego .
Tym samym dał młodym ludziom , z których wielu ocierało się wręcz o margines życia społecznego inspiracje do społecznego zaangarzowania w pozytywny cel .

"Jarocin" przyciągnoł niemal bezwarunkową akceptacją zbuntowana aspołeczną często młodzierz i zdołał dokonać jej metamorfozy znajdując akceptowalny dla niej cel jednoczących tę grupę abnegatów w społeczną siłę zdolną czynić zauważalne dobro .

Idea ta stala się społecznie "nośna" bo skoro taka banda pijusów , narkomanów i leniów mogła zdobyć się na zfinansowanie odrobiny sprzętu do ratowania dzieci , to zgodnie z typowo polskim rozumowaniem : " Ja nie dam rdy ??!! " . Tak narodziłą się WOŚP .
A przynajmniej tak ja to odbieram jako świadek tej epoki .

Kolejnym etapem była "rafinacja" WOŚP jako ruchu ogólnospołecznego .
Jako organizacja świacka łamiąca praktyczny monopol kościoła na dobroczynność wzbudziła furie chierarchi kościelnej . Nie chodzi o to , że odbierała pieniądze zbiórkom organizowanym przez organizacje kościelne , ale o to że działała bez odwoływania się do ideologii i mitologii chceścijańskiej . Stanowiła wiec żywy przykład kłamliwości [ popularnego wówczas ] twierdzenia wierzących , że wiarai religia warunkują moralność i jakiekolwiek "altruistyczne" zachowania .
Tego Owsiakowi nie mogli darować .

WOŚP stała sie obiektem wszelkich możliwych ataków kleru , z nasyłaniem wszelkich możliwych kontroli . Dlatego WOŚP jest najlepiej skontrolowaną i najbardziej jawną z organizacji harytatywnych . Ku rozpaczy wierzacych nikt do niczego nie mógł się przyczepić .
W odróżnieniu od działalnści organizacji kościelnych wszystko było jawne i z zgodne z deklaracjami . Tym bardziej drażniła wierzących .

Tym bardziej także zyskiwała akceptacje społeczną .
Ja też jak będę miał okazje to coś do puszki wrzuce .

Kościół od wieków realizuje zasadę , że jeśli czegoś nie może pokonać , to musi się do tego przyłaczyć . Nie wykluczone , że kiedyś zobaczymy z okazji WOŚP biskupa u boku Owsiaka , a zbiórki będą także w kościoach . Może nawet kiedyś [ niewiem jakiego i czy w ogóle jest wyznania ] Owsiak zostanie ogłoszony świętym - kto wie :) .

Pozdraiam .

_________________
-p => [ p => q ]


Pn sty 09, 2012 2:26
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
danbog - a kto niby wrzuca przez 20 lat pieniadze do puszek jak nie wierzący?...o których piszesz "tym bardziej drażniła wierzących".
Jesli już czynisz opracowanie, to pisz, określaj poprawnie - bo autentycznie wierzący wspomagając nie wnika w wiarę, przekonania potrzebujących.
Ci co wnikają i dają tylko "swoim" to mają i "swoją" wiarę.


Pn sty 09, 2012 9:41

Dołączył(a): So paź 23, 2010 15:36
Posty: 11
Post Re: Owsiak
Odświeżam temat, bo chciałbym porozmawiać na temat WOŚP.
Jestem katolikiem, ale nagonka kościoła na WOŚP mnie przeraża. Zapoczątkowało to chyba RM mówiąc, że ma niejasne rozliczenia finansowe, organizuje woosctock, i przysłania działalność Caritasu. Najśmieszniejsze jest to że RM mówi tak o organizacji która z każdej złotówki rozlicza się na stronie internetowej, gdzie caritas tego nie robi. Woodstock jest pogardzany jako przystanek szatana, a ludzie tam nie różnią się niczym od tych z festynów parafialnych, techno, disco polo czy hip-hop. To są po prostu takie środowiska, zawsze te 20% pijanych będzie bardziej dostrzeganych. Prawda jest taka, że w szpitalach widać jego sprzęt, i uratował już nim setki dzieci... teorie spiskowe typu "owsiak ma powiązania z rządem" są głupie, bo bez argumentów.


Pn sty 09, 2012 12:53
Zobacz profil
Post Re: Owsiak
mosillo napisał(a):
Odświeżam temat, bo chciałbym porozmawiać na temat WOŚP.
Jestem katolikiem, ale nagonka kościoła na WOŚP mnie przeraża. Zapoczątkowało to chyba RM mówiąc, że ma niejasne rozliczenia finansowe, organizuje woosctock, i przysłania działalność Caritasu. Najśmieszniejsze jest to że RM mówi tak o organizacji która z każdej złotówki rozlicza się na stronie internetowej, gdzie caritas tego nie robi. Woodstock jest pogardzany jako przystanek szatana, a ludzie tam nie różnią się niczym od tych z festynów parafialnych, techno, disco polo czy hip-hop. To są po prostu takie środowiska, zawsze te 20% pijanych będzie bardziej dostrzeganych. Prawda jest taka, że w szpitalach widać jego sprzęt, i uratował już nim setki dzieci... teorie spiskowe typu "owsiak ma powiązania z rządem" są głupie, bo bez argumentów.

O. Rydzyk i kilku ultrapicowców-narodowców to nie cały Kościół.
Dowodem choćby Przystanej Jezus, spotkanie śp abp Życińskiego z młodzieżą na PW.


Pn sty 09, 2012 13:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Owsiak
mosillo napisał(a):
Odświeżam temat, bo chciałbym porozmawiać na temat WOŚP.
Jestem katolikiem, ale nagonka kościoła na WOŚP mnie przeraża. Zapoczątkowało to chyba RM mówiąc, że ma niejasne rozliczenia finansowe, organizuje woosctock, i przysłania działalność Caritasu. Najśmieszniejsze jest to że RM mówi tak o organizacji która z każdej złotówki rozlicza się na stronie internetowej, gdzie caritas tego nie robi. Woodstock jest pogardzany jako przystanek szatana, a ludzie tam nie różnią się niczym od tych z festynów parafialnych, techno, disco polo czy hip-hop. To są po prostu takie środowiska, zawsze te 20% pijanych będzie bardziej dostrzeganych. Prawda jest taka, że w szpitalach widać jego sprzęt, i uratował już nim setki dzieci... teorie spiskowe typu "owsiak ma powiązania z rządem" są głupie, bo bez argumentów.


Wrażenie nagonki na owsiaka może być mylące
"nagonki' z reguły bywają hałaśliwe rzucające się w oczy

katolicy różnie oceniają WOŚP
- najczęściej dobrze
(bo ktoś przecież zapełnia te puszki)

co do ataku kleru to też nie tak

co do księży to wiem, że są tacy co popierają
i wpierają finansowo (nie wiem ilu, ale są)

co do biskupów to nie wiem
ale sądzę, że tylko kilku ma wrogi stosunek do WOŚ (a jest ich 131)
reszta się nie odzywa, więc słychać tylko tych kilku

jest grupa (grupy?) uważająca, podpierająca się autorytetem kościoła
i głosząc wszem i wobec, że że ich poglądy
są poglądami Kościoła

a potem idzie to wszystko na konto Koscioła
i są tego skutki....

to ostatnie, to była uwaga ogólniejsza
nie tylko na temat tego co dzieje się wokół WOŚP

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn sty 09, 2012 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Owsiak
igor napisał(a):
Jak wrzucasz do puszki w czasie finału WOŚP
to każdy grosz z tego co wrzucasz ma trafić na cel jaki jest podany w momencie organizacji zbiórki.
Przystanek Woodstock oraz inne koszty Fundacji opłacane są z innych źródeł dochodu
(zgaduję, że z pieniędzy zebranych np. z aukcji czy z pieniędzy otrzymanych poza finałową zbiórką itp
"Wszystkie pieniądze zbierane podczas finału WOŚP idą na leczenie,
bo wszystkie pieniądze muszą być przeznaczone na ten cel.
Nie możemy żadnych pieniędzy przeznaczyć na nasze koszty - pensje czy wodę dla pracowników.
Wtedy nie dostalibyśmy zezwolenia od MSWiA na zbiórkę.
Jedyny koszt, który możemy pokryć ze zbiórki to druk serduszek.
Drukujemy ich 35 mln i płacimy za to kilkanaście tysięcy"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7498170,Owsiak_o_zarzutach__Rz____Pieniadze_WOSP_ida_na_leczenie_.html

Szakal napisał(a):
Co do Owsiaka to na niego nie daje
(choćby ze względu na jego powiedzenie "róbta co chceta" - nie panie Jurku nie! "wolność jest dana i zadana-JP2")
"Chętnie bym usiadł i pogadał z ojcem Rydzykiem.

Newsweek: O czym?

Jerzy Owsiak: O tym, że tak naprawdę działamy w tej samej sprawie.
Bo już nawet wspomniana prasa katolicka przyznała,
że to moje „Róbta co chceta” nie jest filozofią abnegacji, negacji, anarchii.
Myśli pani, że „Róbta co chceta” było koniunkturalizmem?
Podpisałem umowę w TVP na siedem wydań programu tak zatytułowanego, który miał być emitowany w czasie ferii.
Zrobiliśmy w sumie 128 programów i wymyśliliśmy, że przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Miał być jeden finał."
http://polska.newsweek.pl/-co-roku-pukam-do-drzwi-rydzyka---jerzy-owsiak-dla--newsweeka-,86822,1,1.html


jesienna napisał(a):
jest grupa (grupy?) uważająca, podpierająca się autorytetem kościoła
i głosząc wszem i wobec, że że ich poglądy
są poglądami Kościoła

a potem idzie to wszystko na konto Koscioła
i są tego skutki....
Są np. takie:

(Dajesz na Orkiestrę? Idź do spowiedzi)
"Jerzy Owsiak - autor amoralnego hasła "Róbta co chceta"
i organizator "Woodsctocków", uznawanych za przedsionek "piekła na ziemi".
Czy "bełkocący dyrygent" WOŚP wprowadził kogokolwiek z młodych chłopców czy dziewcząt
na wyżyny bohaterstwa, heroizmu i świętości?
Jerzy Owsiak jest powiązany z Hare Kryszna - jedną z najbardziej niebezpiecznych sekt,
której doktryna i etyka są całkowicie sprzeczne z chrześcijaństwem."
"Człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich".
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10924006,Poniatowa___Dajesz_na_Orkiestre__Idz_do_spowiedzi_.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 09, 2012 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Owsiak
macie arcybiskupa Budzika

"Gratulujemy tym, którzy pomagają innym - powiedział metropolita lubelski abp Stanisław Budzik komentując tegoroczny finał WOŚP. Według metropolity należy cieszyć się z tego typu inicjatyw...-

radzę odsłuchać, nie tyko przeczytać
http://moje.radio.lublin.pl/arcybiskup- ... omocy.html

abp. tarnowski Wiktor Skworc powiedział, że "akcje te - WOŚP i pomoc Caritas wspaniale się uzupełniają"

śp. Abp Życiński " wyraził "Wielkie uznanie" i powiedział "Popieram, to za mało"
oraz przkazał swój dar na orkiestrową aukcję - maskę z Nowej Gwinei.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wielkie- ... omosc.html

Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź wsparł WOŚP -

przekazał na licytację podczas WOŚP osobiste
pióro włoskiej marki Visconti
oraz bombkę świąteczną z herbem biskupim i wizerunkiem Bożej Rodziny.

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/ga ... 4fba4b7484


jeszcze, ktos ma wątpliwości, że mówienie, "że kler urządza nagonkę"
to krzywdzące wielu uogólnienie
wystarczy?
mam szukać dalej?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn sty 09, 2012 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Owsiak
"Dogmat o nieomylności i świętości Jurka Owsiaka jest dogmatem heretycko-schizmatycznym"
(Joachim Brudziński, Prawo i Sprawiedliwość)
http://www.tvn24.pl/0,1730745,0,1,dogmat-o-swietosci-owsiaka-to-herezja,wiadomosc.html

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn sty 09, 2012 14:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL