Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 ateizm w zarodku 
Autor Wiadomość
Post ateizm w zarodku
W brzuchu ciężarnej kobiety były bliźniaki. Pierwszy zapytał się drugiego:
- Wierzysz w życie po porodzie?
- Jasne. Coś musi tam być? Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to co bedzie potem.
-Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Jak by miało wyglądać?
- No nie wiem, ale będzie więcej światła. Może bedziemy biegać, a jeść buzią....
- No to przecież nie ma sensu! Biegać się nie da! A kto widział żeby jeść ustami! Przecież żywi nas pępowina.
- No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę, i ta się będzie o nas starać.
- Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według Ciebie wogóle jest?
- No przecież jest wszędzie wokół nas... Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było.
- Nie wierzę! Żadnej mamy jeszcze nie widziałem czyli jej nie ma...
- No jakto? Przecież jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać jak śpiewa, albo poczuć jak głaszcze nasz świat. Wiesz ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się aż później.


Śr mar 02, 2005 20:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no tak... ale tu czuje sie bezpiecznie... mam co jesc... jest mi cieplo... ja nie chce stad wychodzic... przeciez tam... czy poza tym co widze jeszcze cos moze istniec?

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr mar 02, 2005 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Rzeczywiście, nie jest to zabawne (choć trafiło do działu "Czy Bóg się uśmiecha:))). I rzeczywiście przypomina bardzo świat ludzki. Na szczęście są tacy ludzi jak "zarodek 1", i niestety tacy jak "zarodek 2 "...

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Śr mar 02, 2005 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 20:03
Posty: 4
Post 
ja wierze że jest "Coś" lub "Ktoś" dalej.... ale czy tak jest to sie jeszcze okaże :)


Śr mar 02, 2005 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
coś lub ktoś mówisz.

szkoda że dopiero później chcesz się przekponać, skoro już wiadome że jest Ktoś, i wiadomo Kto.

życze bys jak najprędzej Go spotkał i doswiadczył GO


Cz mar 31, 2005 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
To jak już tak robimy porządek, to tu to samo z trzema bohaterami :))

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz mar 31, 2005 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Ateizm w zarodku, ale i nadzieja.
Ja bym taki temat temu zagadnieniu dała. Bo ja się właśnie doczytałam tego, o czym mówił zarodek, że tak powiem pozytywny, optymistyczny.
Jakoś tylko jego słowa do mnie dotarły, a ten drugi powątpiewający zadawał po to drugiemu pytania, by go przekonać o życiu po życiu.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Pt maja 20, 2005 8:07
Zobacz profil
Post 
W brzuchu ciężarnej kobiety były bliźniaki. Pierwszy zapytał się drugiego:
- Wierzysz w życie po porodzie?
Cytuj:
- Jasne. Coś musi tam być? Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to co bedzie potem.
-Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Jak by miało wyglądać?
- No nie wiem, ale będzie więcej światła. Może bedziemy biegać, a jeść buzią....
- No to przecież nie ma sensu! Biegać się nie da! A kto widział żeby jeść ustami! Przecież żywi nas pępowina.
- No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę, i ta się będzie o nas starać.
- Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według Ciebie wogóle jest?
- No przecież jest wszędzie wokół nas... Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było.
- Nie wierzę! Żadnej mamy jeszcze nie widziałem czyli jej nie ma...
- No jakto? Przecież jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać jak śpiewa, albo poczuć jak głaszcze nasz świat. Wiesz ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się aż później.


Różnica jest w tym, że ten embrion stwierdził, nie posiadając odpowiedniej wiedzy, że matki nie ma, natomiast ateiści dowodzą na podstawie wiedzy, że Boga nie ma.

Cytuj:
coś lub ktoś mówisz.

szkoda że dopiero później chcesz się przekponać, skoro już wiadome że jest Ktoś, i wiadomo Kto.

życze bys jak najprędzej Go spotkał i doswiadczył GO


To, że w coś wierzysz, nie implikuje, że to istnieje.

Generalnie - tu nie ma analogii.


N cze 05, 2005 14:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
alp. napisał(a):
(...)Różnica jest w tym, że ten embrion stwierdził, nie posiadając odpowiedniej wiedzy, że matki nie ma, natomiast ateiści dowodzą na podstawie wiedzy, że Boga nie ma.


Jakiej wiedzy ?? Takiej że - "Nie widzę = nie istnieje" ?? To w takim razie miłości też nie ma, duszy też nie ma

A ja widzę Boga w każdym jego dziele, w krzaczku, wróbelku, słońcu i deszczu...... w ludziach którzy nie boją się uśmiechnąć do obcego człowieka :)):):))


alp napisał(a):
(...)
To, że w coś wierzysz, nie implikuje, że to istnieje.

Generalnie - tu nie ma analogii.


Ależ owszem jeśli w coś wierzysz przynajmniej dla ciebie to istnieje ;) :):)):)

_________________
Obrazek Obrazek


Pn cze 06, 2005 6:34
Zobacz profil YIM
Post 
Cytuj:
Jakiej wiedzy Takiej że - "Nie widzę = nie istnieje" To w takim razie miłości też nie ma, duszy też nie ma


Ty brak wiedzy własnie wykazałaś. Wiadomo, że miłość jest efektem działania okreslonych substancji chemicznych na okreslone struktury mózgu. A duszy, istotnie - nie ma.


Cytuj:
A ja widzę Boga w każdym jego dziele, w krzaczku, wróbelku, słońcu i deszczu...... w ludziach którzy nie boją się uśmiechnąć do obcego człowieka


Błędnie zakładasz, że to "dzieło Boga". To wynik zdeterminowanego rozwoju Wszechświata - krzaczek, wróbelek, Słońce i deszcz. Oraz wszystko inne.


Pn cze 06, 2005 15:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Srata tata. Pisz sobie co zechcesz a ja wiem swoje. Wynik zdeterminowanego rozwoju Wszechświata.....Yasne :puknij: I tak samo z siebie się zaczęło w wielkim bum :hahaha:
Dusza JEST-> moje zdanie
BÓG jest-> j.w.
miłość jest, ->j.w.

powodzenia w Twoim naukowym życiu :)

_________________
Obrazek Obrazek


Pn cze 06, 2005 18:16
Zobacz profil YIM
Post 
A spotkałaś sie kiedyś z bogiem ?


Wt cze 07, 2005 14:00
Post 
Cytuj:
Srata tata. Pisz sobie co zechcesz a ja wiem swoje. Wynik zdeterminowanego rozwoju Wszechświata.....Yasne I tak samo z siebie się zaczęło w wielkim bum
Dusza JEST-> moje zdanie
BÓG jest-> j.w.
miłość jest, ->j.w.

powodzenia w Twoim naukowym życiu


A Ty żyj w swoim relatywizmie i nizinie intelektualnej.


Wt cze 07, 2005 14:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
O, jaka ostra wymiana zdań. Wtracę się, drogi alp.-ie.
Czy ty będąc w brzuchu swojej rodzicielki widziałeś i wierzyłeś, że znajdziesz się w innym świecie? Ty napewno nie! Tak samo, jak nie wierzysz w to, że istnieje inne, lepsze życie po tym tu na ziemi.
A jednak się TU znalazłeś, masz to życie TU, TU naukowo podchodzisz do zagadnień i TU żyjesz, jak sam między wierszami stwierdzasz: "na wyżynie intelektualnej". Czy tobie w brzuszku u mamy musiał ktoś udowadniać, że widział TEN właśnie świat, na którym miałeś się ukazać?! Nie, ty po narodzinach, zobaczyłeś go sam otworzywszy oczy Tu, właśnie TU.

Rozumiem, że forum służy do wymiany poglądów, ale twoje wypociny są tu dia bła warte, może on własnie jest w tobie. Poczekaj, a może zmienisz swoje zdanie. Cierpliwość mile widziana.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Pt cze 10, 2005 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL