Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
 Ciekawe wypowiedzi z forum 
Autor Wiadomość
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Osiris napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Teraz to mam niejakie wrażenie, że Osiris dałby się zgwałcić dziecku. I to chyba zamyka sprawę.


Nie zamyka. To co mnie ciekawi to czy człowiek rzeczywiście ma wolną wolę. W układzie nerwowym zachodzą procesy których nie jesteśmy świadomi i które wplywają na decyzje które podejmujemy. Nikt nie ma wpływu na to gdzie i kiedy się urodził, w jakiej rodzinie wychował, jaką religię mu zaszczepiono, jaki ma kolor skóry, jakie geny posiada a jakich nie czy w jakim środowisku żyje. To wszystko jest dziełem przypadku a determinuje zachowanie każdego człowieka w dużym stopniu. Każdą decyzję którą podejmuje człowiek poprzedzają podświadome procesy mózgu na które nie ma wpływu. Czy nasza świadomość podejmuje autonomiczne decyzje?
Ciekawy jest przypadek Charlesa Whitmana, który zastrzelił 17 osób w latach sześćdziesiątych w Teksasie. Morderca napisał list, prosząc aby zrobić sekcję jego mózgu po śmierci gdyż nie rozumie dlaczego robi to co robi. Okazało się, że miał guza mózgu w okolicy ciała migdałowatego które jest odpowiedzialne za agresję i mogło mieć duży wpływ na jego działanie. Jeśli guz miał taki wpływ jego działanie to czy jest on całkowicie odpowiedzialny za morderstwa czy tylko po prostu miał pecha?
W mniejszym stopniu można to przełożyć na każdego człowieka. Dokonywanie wolnych wyborów przy takich założeniach nie wydaje się wolne w żadnym wypadku.


Sam piszesz ze moglo miec wplyw, ale to wcale nie oznacza ze mialo wplyw.
Gdyby mial np. tik nerwowy palca wskazujacego, to mialo by to wplyw, ale wtedy nie powinien nosic broni palnej. Wolal jednak nosic i posiadac bron palna.
Czy myslisz ze w dzisiejszych czasach pozwolenia na bron to tylko pusty wymog?
Wolna wola to glownie wybor czy byc czlowiekiem, czy zwierzeciem.
Jesli nie widzisz roznicy, to powinienes sie dobrze nad tym zastanowic.
Bedac w armii, mialem ciagly problem na strzelnicy, bo musialem mierzyc i strzelac z broni palnej do sylwetki popiersia czlowieka i wyniki byly mizerne, dopiero jak zaczalem starac sie nie widziec sylwetki, tylko ponumerowane kolka tarczy na tej sylwetce, wyniki byly zaskakujace nawet dla mnie samego, nie wspominajac o dowodcy, ktory dawno stracil nadzieje na to ze w ogole trafie kiedykolwiek do tarczy. A gdy dowodca snajperow sie zainteresowal i zaczal obserwowac moje strzelania, szef kompanii poprzestawial przyzady celownicze w mojej broni, tak abym znow nie trafial do tarczy i sam nie trafil w pojedynke np. do Afganistanu czy innego rejonu.
Pierw bylem zly ze ktos przestawil mi bron i urlopy za wyniki strzelania sie skonczyly, do czasu (juz po sluzbie) gdy uslyszalem opowiadanie kolegi snajpera, ktory do dnia dzisiejszego nie moze funkcjonowac normalnie.


N lis 05, 2017 11:15
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
sameone1 napisał(a):
Prykladem jest Korea Polnocna, ktora watpie by miala jakiekolwiek nawet najmmniejsze zamiary podbojow czy tp. dzialan. Oni po prostu nie chca dawac sie zastraszac i zyc tak jak zyja dlatego staraja sie miec bron rowna broni przeciwnika, by przeciwnik nie cul sie bezkarny gdy najda go imperialistyczne zamiary.

Ludzie, słuchajcie, słuchajcie! Tego jeszcze nie było! Byly trolle ruskie, były trolle pisowskie, ale nie było jeszcze trolla północnokoreańskiego! Noż ku-dwa, autentyczny ideowy komunista, fascynat dżucze nam się trafił!


So lis 18, 2017 20:56
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Nie do wiary. Przecież nawet naczelny ideolog dżucze stamtąd zwiał, bo widział, jak naprawdę to wygląda.


So lis 18, 2017 22:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Quinque napisał(a):
Najprosciej jest przyjąć że dusza wygląda podobnie do człowieka

Pewnie że tak. A może by jeszcze przyjąć, że wszystko jest podobne do człowieka? Ile spraw by to uprościło...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 21, 2017 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Tytuł: Masturbacja żony w trakcie seksu

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Klatki? Wolność to możliwość nałożenia sobie ograniczeń, a nie samowola.


Nie chciałem w temacie robić beki, ale - w kontekście tematu - zabrzmiało to jak pochwała dla kinbaku, kajdanek czy innych praktyk, których przez wzgląd na forum nie będę wymieniać po imieniu. Wolność to 50 twarzy Greya :o

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 27, 2017 17:03
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
chwat napisał(a):
Jako że w Piśmie nic nie jest sformułowane wprost, nie ma sensu mówić o jego naukach.

Kapitalne.

A zauważcie, jeszcze ksiądz Benedykt Chmielowski pisał o wodzie zewnątrz sfery gwiazd stałych. Dlaczego? Bo tak stało w Piśmie, że są wody ponad sklepieniem.


Wt lis 28, 2017 19:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Świetny przykład.
Jak widać mamy tu interpretację Kościoła głosem ks. Chmielowskiego, a nie przyzwolenie Kościoła do rzekomego odczytu "wprost" z Pisma i wyciąganie własnych "nauk".

Osobna sprawa to prawidłowość interpretacji ks. Chmielowskiego, jak się nie mylę to papieżem nie został i ex cathedra się nie wypowiadał...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 19:56
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
No. Ale mnie chodzi o co innego, co już wyartkułowałem na forum. Że mianowicie przy takim traktowaniu Pisma UNK może wszystko. Chyba nawet łącznie z ogłoszeniem dogmatu o reinkarnacji. A chwat będzie musiał to wyznawać posłusznie.


Wt lis 28, 2017 20:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Znaczy się, co dla Ergo, jest trosk jego przyczyną? Nadmiar mocy w UNK, czy smutny los chwata niewolnika? :(

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 20:46
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Ja się nie troskam. Ja jestem rozbawiony.

Widzisz, chwat – nie umiesz czytać cudzych kontekstów, a chcesz się bawić we wszczepianie własnych. Zrozum to wreszcie [...], że nauczanie to nie jest młócenie ziarna dla baranich łbów, żeby się zapchały i beczeć przestaly. Nauczanie to jest sztuka.


Ostatnio edytowano Wt lis 28, 2017 22:48 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

ad personam



Wt lis 28, 2017 20:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Takoż świadom nauczania jako sztuki, przestrogę tę światłą, Ergo sam stosować i od młócki chwatowego łba "nie umiesz" cepami odstąpić winien, by się chwatów łeb do cna nie zapchał.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 28, 2017 21:20
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
No widzisz. To teraz zastosuj tę zasadę do siebie samego.

A tak w ogóle to: "Kościół naucza, Kościół interpretuje, Kościół to, Kościół tamto". Z tego wynika, że skoro jesteś częścią Kościoła, to masz prawo do interpretowania Pisma. Ale ty tę możliwość odrzucasz i dajesz do zrozumienia, że tylko powtarzasz po Kościele. Czyli że do Kościoła nie należysz. Czyli że dla bezpieczeństwa własnej duszy nie należy ciebie w ogóle słuchać w kwestiach wiary. Logika.


Śr lis 29, 2017 12:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
ErgoProxy napisał(a):
A tak w ogóle to: "Kościół naucza, Kościół interpretuje, Kościół to, Kościół tamto". Z tego wynika, że skoro jesteś częścią Kościoła, to masz prawo do interpretowania Pisma. Ale ty tę możliwość odrzucasz i dajesz do zrozumienia, że tylko powtarzasz po Kościele. Czyli że do Kościoła nie należysz.


Według tej logiki kto należy do państwa ma prawo do ściągania podatków, no bo państwo ściąga podatki. A jak uczeń nie uczy to nie należy do szkoły, no bo to szkoła uczy... Dziwne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 29, 2017 13:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Drogi ErgoProxy
zanim zaczniesz pouczać katolików na temat ich katolicyzmu zapoznaj się chociaż, proszę, z podstawami tego katolicyzmu.
W tym przypadku z tekstem św. Pawła:
Cytuj:
Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć?


Rozumiemy się?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 29, 2017 13:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Aye. Ale ja nie dysktuję o tym, co jest, tylko co wynika z wypowiedzi chwata, w których, jak mniemam, ścisłość, precyzja i wierność prawdzie padają ofiarą niezmożonej chęci przyłożenia innowiercy.

Np. chwat orzekł, że w Piśmie nic nie jest wyłożone wprost, zatem nie można z niego wyczerpać żadnej nauki. Toteż Twój argument w przypadku chwata jest inwalidą, niestety. Co innego Katechizm, encykliki i tak dalej. To znaczy, o ile chwat nie orzeknie inaczej; bo już wypsnął mu się osąd, że nawet księżom (czyli Kościołowi Nauczającemu, zgadza się?) zdarza się odchodzić od doktryny.


Śr lis 29, 2017 14:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL