Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Ciekawe wypowiedzi z forum 
Autor Wiadomość
Post Ciekawe wypowiedzi z forum
Ciekawe, szalone a czasem mało zrozumiałe. Proponuję tu wsadzać wszystko to co nas powaliło, zgorszyło, rozbawiło albo i zatkało, a co znajdziemy na naszym forum.

Prawem pierwszego wpisu wstawiam wypowiedź tajfuna:

fokus jakbyś to byś pomyślał dlaczego ci to napisałem - medytacja nie rodzi się z ilości przeczytanych książek - lecz z chęci bycia sam na sam ze sobą - to jest podstawa , a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę ) sam nie wędkuje - ale wtedy jesteś sam ze sobą .dlatego ty nie chcesz medytować .ty w książce chcesz znależć gotowce - których tam nie ma .a po następne polecam ci na początek lekture książek św . teresy . nic lepszego na temat medytacji , modlitwy nie znajdziesz . i jeszcze medytacja to teoria którą poprzez medytację chołubisz .

  1. fokus
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Fokus.
  2. pomyślał dlaczego
      Przed tym spójnikiem stawiamy przecinek. Powinno być: pomyślał, dlaczego.
  3. to jest podstawa , a możesz
      Spację wstawiamy po przecinku, nie przed przecinkiem. Powinno być: to jest podstawa, a możesz.
  4. na wędkowaniu (tak myślę )
      Nie wstawiamy spacji przed nawiasem zamykającym. Powinno być: na wędkowaniu (tak myślę).
  5. a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę ) sam nie wędkuje
      W tym zdaniu złożonym brakuje przecinka lub spójnika. Prawdopodobnie powinien się znaleźć po nawiasie: a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę), sam nie wędkuje.
  6. sam nie wędkuje
      Błąd gramatyczny. Powinno być: sam nie wędkuję
  7. ze sobą .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: ze sobą.
  8. dlatego ty
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Dlaczego ty.
  9. dlatego ty
      Nie zaczyna się zdania od "dlatego".
  10. medytować .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: medytować.
  11. ty w książce
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Ty w książce.
  12. znależć
      Błąd ortograficzny. Powinno być znaleźć.
  13. których tam nie ma .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: których tam nie ma.
  14. a po
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: A po.
  15. a po następne
      Błąd stylistyczny. Powinno być: a następnie.
  16. lekture
      Błąd ortograficzny. Powinno być lekturę.
  17. książek św .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: książek św.
  18. teresy
      Błąd ortograficzny. Imiona własne piszemy z dużej litery. Powinno być: Teresy.
  19. teresy .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: Teresy.
  20. nic lepszego
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Nic lepszego.
  21. na temat medytacji , modlitwy
      Spację wstawiamy po przecinku, nie przed przecinkiem. Powinno być: na temat medytacji, modlitwy.
  22. nie znajdziesz .
      Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: nie znajdziesz.
  23. i jeszcze medytacja
      Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: I jeszcze medytacja.
  24. to teoria którą
      Brak przecinka w tym fragmencie zdania. Przecinek prawdopodobnie należy postawić tak: teoria, którą.
  25. chołubisz
      Błąd ortograficzny. Powinno być hołubisz.
    • chołubisz .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: hołubisz.

    To nie znaczy że też trzeba umotywować swój przykład. O, bynajmniej.


    So paź 29, 2011 12:50
    Moderator
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
    Posty: 8669
    Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
    To ja będę drugi:
    Cawilian napisał(a):
    fokus jakbyś to byś pomyślał dlaczego ci to napisałem - medytacja nie rodzi się z ilości przeczytanych książek - lecz z chęci bycia sam na sam ze sobą - to jest podstawa , a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę ) sam nie wędkuje - ale wtedy jesteś sam ze sobą .dlatego ty nie chcesz medytować .ty w książce chcesz znależć gotowce - których tam nie ma .a po następne polecam ci na początek lekture książek św . teresy . nic lepszego na temat medytacji , modlitwy nie znajdziesz . i jeszcze medytacja to teoria którą poprzez medytację chołubisz .

    1. fokus
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Fokus.
    2. pomyślał dlaczego
        Przed tym spójnikiem stawiamy przecinek. Powinno być: pomyślał, dlaczego.
    3. to jest podstawa , a możesz
        Spację wstawiamy po przecinku, nie przed przecinkiem. Powinno być: to jest podstawa, a możesz.
    4. na wędkowaniu (tak myślę )
        Nie wstawiamy spacji przed nawiasem zamykającym. Powinno być: na wędkowaniu (tak myślę).
    5. a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę ) sam nie wędkuje
        W tym zdaniu złożonym brakuje przecinka lub spójnika. Prawdopodobnie powinien się znaleźć po nawiasie: a możesz to znależć na wędkowaniu (tak myślę), sam nie wędkuje.
    6. sam nie wędkuje
        Błąd gramatyczny. Powinno być: sam nie wędkuję
    7. ze sobą .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: ze sobą.
    8. dlatego ty
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Dlaczego ty.
    9. dlatego ty
        Nie zaczyna się zdania od "dlatego".
    10. medytować .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: medytować.
    11. ty w książce
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Ty w książce.
    12. znależć
        Błąd ortograficzny. Powinno być znaleźć.
    13. których tam nie ma .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką, tylko po kropce. Powinno być: których tam nie ma.
    14. a po
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: A po.
    15. a po następne
        Błąd stylistyczny. Powinno być: a następnie.
    16. lekture
        Błąd ortograficzny. Powinno być lekturę.
    17. książek św .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: książek św.
    18. teresy
        Błąd ortograficzny. Imiona własne piszemy z dużej litery. Powinno być: Teresy.
    19. teresy .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: Teresy.
    20. nic lepszego
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: Nic lepszego.
    21. na temat medytacji , modlitwy
        Spację wstawiamy po przecinku, nie przed przecinkiem. Powinno być: na temat medytacji, modlitwy.
    22. nie znajdziesz .
        Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: nie znajdziesz.
    23. i jeszcze medytacja
        Początek zdania zaczynamy od dużej litery. Powinno być: I jeszcze medytacja.
    24. to teoria którą
        Brak przecinka w tym fragmencie zdania. Przecinek prawdopodobnie należy postawić tak: teoria, którą.
    25. chołubisz
        Błąd ortograficzny. Powinno być hołubisz.
      • chołubisz .
          Nie wstawiamy spacji przed kropką. Powinno być: hołubisz.

      Nie mogłem się powstrzymać. Ale żeś to przeanalizował :D Zauważam, że takie niechlujne wypowiedzi, jak tajfuna, są bardzo powszechne w Internecie. Zwykle jednak, tym bardziej, nie używa się wtedy polskich znaków :)

      _________________
      Don't tell me there's no hope at all
      Together we stand, divided we fall

      ~ Pink Floyd, "Hey you"


      So paź 29, 2011 13:36
      Zobacz profil
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Cawilian, jeśli się nie mylę, nie jest to forum gramatyczne ani ortograficzne.
      Skoro nauka wymyśliła dysgrafię, dysortografię i jeszcze parę innych dys- , to myślę, że i my powinniśmy przymknąć oko na drobne problemy z poprawnym pisaniem.
      W końcu najważniejsza jest treść.

      Dobry, sympatyczny i jeszcze zakochany w modlitwie człowiek to doprawdy rzadkość na tym forum.
      Więc jeśli już jakiś się trafi, to proponuję nie zaglądać mu w gramatykę.

      Heroizmem na tym forum byłoby założenie wątku do cytowania wypisywanych głupocin.
      Po wielekroć, tej samej treści, w każdym możliwym wątku.
      Ostrzegam jednak, trolle objęte są ochroną gatunkową, za tępienie ustawodawca przewiduje najcięższe kary.
      Jeśli jednak założysz taki wątek, chętnie się włączę.


      So paź 29, 2011 13:41
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): N gru 26, 2010 18:03
      Posty: 177
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      oleksa57 napisał(a):
      Cawilian, jeśli się nie mylę, nie jest to forum gramatyczne ani ortograficzne.
      Skoro nauka wymyśliła dysgrafię, dysortografię i jeszcze parę innych dys- , to myślę, że i my powinniśmy przymknąć oko na drobne problemy z poprawnym pisaniem.
      W końcu najważniejsza jest treść.

      Bzdura! Forma ma umożliwiać zrozumienie treści, a na forum polskojęzycznym ma być używana poprawna polszczyzna! Dysgrafia nie ma zastosowania przy pisaniu na klawiaturze, a od dysortografii jest autokorekta błędów. Jeśli ktoś nie potrafi poprawnie pisać, ani korzystać z narzędzi, które mu w tym pomogą, to powinien siedzieć cicho!

      Chyba, że masz na myśli jeszcze "dysrozumię", którą pokazuje wielu użytkowników tego forum. Wtedy, owszem, dopisać sobie w stopce "jestem za głupi / głupia żeby pisać poprawnie, przepraszam" i po sprawie.

      _________________
      A rychło nastanie niepozorne wydarzenie. I jedni będą płakać, a inni się radować. Bs-c 21:39


      So paź 29, 2011 14:27
      Zobacz profil
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      grzmot napisał(a):
      oleksa57 napisał(a):
      Cawilian, jeśli się nie mylę, nie jest to forum gramatyczne ani ortograficzne.
      Skoro nauka wymyśliła dysgrafię, dysortografię i jeszcze parę innych dys- , to myślę, że i my powinniśmy przymknąć oko na drobne problemy z poprawnym pisaniem.
      W końcu najważniejsza jest treść.

      Bzdura! Forma ma umożliwiać zrozumienie treści, a na forum polskojęzycznym ma być używana poprawna polszczyzna! Dysgrafia nie ma zastosowania przy pisaniu na klawiaturze, a od dysortografii jest autokorekta błędów. Jeśli ktoś nie potrafi poprawnie pisać, ani korzystać z narzędzi, które mu w tym pomogą, to powinien siedzieć cicho!

      Chyba, że masz na myśli jeszcze "dysrozumię", którą pokazuje wielu użytkowników tego forum. Wtedy, owszem, dopisać sobie w stopce "jestem za głupi / głupia żeby pisać poprawnie, przepraszam" i po sprawie.

      Przeoczyłeś, więc dla przypomnienia - umknęła Ci ważniejsza część mojego posta:
      oleksa57 napisał(a):
      Dobry, sympatyczny i jeszcze zakochany w modlitwie człowiek to doprawdy rzadkość na tym forum.
      Więc jeśli już jakiś się trafi, to proponuję nie zaglądać mu w gramatykę.

      Heroizmem na tym forum byłoby założenie wątku do cytowania wypisywanych głupocin.
      Po wielekroć, tej samej treści, w każdym możliwym wątku.
      Ostrzegam jednak, trolle objęte są ochroną gatunkową, za tępienie ustawodawca przewiduje najcięższe kary.

      Jeśli jednak założysz taki wątek, chętnie się włączę.


      Dopiero cztery posty w wątku, a jak się pięknie zapowiada...
      Jeden dyskutant chce się zabawić w panią od polskiego, i będzie nam podkreślał na czerwono...
      Drugi chce nas uczyć gramatyki "siłom i godnościom osobistom", jak nie pomoże zawstydzanie, to można będzie za błędy dostać z buta.
      grzmot napisał(a):
      Bzdura! Forma ma umożliwiać zrozumienie treści, a na forum polskojęzycznym ma być używana poprawna polszczyzna! Dysgrafia nie ma zastosowania przy pisaniu na klawiaturze, a od dysortografii jest autokorekta błędów. Jeśli ktoś nie potrafi poprawnie pisać, ani korzystać z narzędzi, które mu w tym pomogą, to powinien siedzieć cicho!

      grzmot, jeśli nawet niektórym udaje się napisać poprawną polszczyzną jeden czy drugi post, to jednak nie oznacza to automatycznie, że jest to pisanie odkrywcze i wartościowe.
      Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy "wspaniałej" inicjatywy.


      So paź 29, 2011 14:59
      zbanowany na stałe
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
      Posty: 3507
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Ocena liczącej sobie tysiące lat filozofii hinduskiej.

      jaczylija napisał(a):
      Ja słyszałem z ust ks. Pawlukiwicza słowa świadectwa byłego hindusa i jogina( europejczyka) : same ćwiczenia i pozycje Jogi , to taniec pochwalny na cześć demonów . Jak się długo tańczy to demony biorą człowieka w obroty . A te brednie nie trzymające się kupy o Brahman to "kit" dla idiotów . Ta cała filozofia hinduska jest bezsensu .


      viewtopic.php?p=634084#p634084

      Zwraca uwagę głębokość argumentów, powołanie na merytoryczny autorytet. Niestety w nazwach własnych osób widać błędy, co zubaża wydźwięk tekstu i moc jego konkluzji.

      _________________
      Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
      Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
      Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


      So paź 29, 2011 17:38
      Zobacz profil
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Fajny temat :)
      Oto przykład jak można skonstruować wypowiedź, żeby przeciwnikowi poszło w pięty :)

      Ja (o słowach Jezusa z krzyża) :
      -To jest całkowicie irracjonalne..tylko, że jak bardzo dana sytuacja nie byłaby nieprawdopodobna, to i tak nie zmienia faktu, że mimo wszystko mogła sie zdarzyć.

      aquilaSPQR:
      -Nie.

      Cytuję, bo mnie to rozbawiło, nie ze złośliwości zupełnie i mam nadzieję, ze następne posty też będą do śmiechu.

      viewtopic.php?f=1&t=3321&start=15


      Pn paź 31, 2011 12:56
      zbanowany na stałe

      Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 13:43
      Posty: 72
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Rychu napisał(a):
      Szymon - Trzymaj się chłopie. Po forum widzę, że już sporo się meczysz. Przestań się onanizować ( i nie tłumacz siebie, że tylko czasami ) już ci kiedyś pisałem, gry też nie pomagają. Onanizm to chyba z większych egoizmów ( sex sam ze sobą ) cóż za narcyzm . No i nie zapominaj o Chrystusie - który cierpiał za nas mimo swojej sprawiedliwości - My cierpimy raczej wiemy za co a jednak trudno nam wytrzymać bardzo często wiem po sobie. Lecz jednak trzeba być cierpliwym - może być lepiej, ale równie dobrze może być gorzej. Każdy ma swój Krzyż i on prowadzi do zbawienia - innej drogi nie ma. Życzę ci szybkiego zerwania z grzechami nałogowymi :)

      :D

      noOne napisał(a):
      zaqzax napisał(a):
      Szymon, krótko mówiąc polecam Solian 400mg i 0,5mg Xanaxu :x
      Nie baw sie w zadnych egzorcystow bo ci to tylko namiesza w glowie
      albo i nawet zindukuje psychozy, wiara tez moze szkodzic, wiem to po sobie.

      rzekł kudłaty..
      kudłaty strasznie boi się egzorcyzmów, modlitwy. kapłana katolickiego, sakramentów, dlatego udziela takich porad..

      módl się Szymon jak najwięcej, przyjmuj Sakramenty Św czytaj Słowo Boże - w tym wszystkim jest MOC Boga
      porozmawiaj ze spowiednikiem, lub egzorcystą


      noOne napisał(a):
      Polska musi zostać rzucona na kolana, dopiero zawoła o ratunek do Chrystusa Króla,
      niedawny wynik wyborów jest kolejnym krokiem do tego upokorzenia Polaków,
      bo to tylko kwestia czasu jak Polska zawyje z bólu i ucieknie się do pomocy niebios (wraz z naszym episkopatem),
      a stanie się to w niedługim czasie o czym mówi Jezus i Maryja..

      czekam na Króla,
      króluj nam Chryste :)


      noOne napisał(a):
      na świecie - liczba zamordowanych nienarodzonych dzieci przekroczyła cyfrę 12 miliardów :(


      NoOne powinien jakiś kabaret założyć.


      Pn paź 31, 2011 14:13
      Zobacz profil
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
      Posty: 8227
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      viewtopic.php?p=634411#p634411 - Nowy testament spisany po 70 roku
      LJ91 napisał(a):
      Skoro coś daje mi korzyści znaczy, że jest prawdziwe.

      _________________
      The first to plead is adjudged to be upright,
      until the next comes and cross-examines him.

      (Proverbs 18:17)

      Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
      (Weatherby Swann)

      Ciemny lut to skupi.
      (Bardzo Wielki Elektronik)


      Pn paź 31, 2011 15:06
      Zobacz profil
      Moderator
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
      Posty: 8669
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Podpowiedź: link do konkretnego postu znajduje się w jego lewym górnym rogu. To jest ta "kropka" przed tytułem postu, tutaj np. przed "Re: Ciekawe wypowiedzi z forum". Wystarczy nacisnąć prawy klawisz i skopiować adres odnośnika.

      _________________
      Don't tell me there's no hope at all
      Together we stand, divided we fall

      ~ Pink Floyd, "Hey you"


      Pn paź 31, 2011 15:26
      Zobacz profil
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      jeżeli mogę się odnieść do tego co napisał cawilian - otóż to samo otrzymałem na prywatną pocztę , ale z jednoczesnym jakby to określić ostrzeżeniem , lub z napomnieniem iż nie mogę się wypowiadać jako chrześcijanin itd,itd .
      dlatego nie dziwi mnie , że pojawił się tutaj mój post , zwłaszcza iż po takim jakby nie było ostrzeżeniu cawiliana jakie otrzymałem powinienem zamilknąć , a już na pewno ustąpić z tego forum .kolega cawilian powinien zdawać sobie sprawę ,że troszkę posuniety w latach jestem , dlatego i pisanie może mi sprawiać pewną trudność jak i mniej strachliwy jestem .
      natomiast odnośnie tego postu - to tak sobie myślę , że akurat kolega cawilian doskonale ten tekst zrozumiał . :czytaj:


      Wt lis 01, 2011 14:13
      zbanowany na stałe
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
      Posty: 3507
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      W temacie "Po wyborach" czytamy:

      Alus napisał(a):
      Piszemy o PiS bo nie chcemy aby - jak ich nazwała J. Staniszkis, podobne miernoty nie przejęły władzy
      http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tuje_.html
      Gdyby samolot nie wlądował, co dzieki Bogu się nie stało, napisałby, że "bydle wraz z Moskwą zabiło 240 osób".


      viewtopic.php?p=634797#p634797

      Dla mnie absolutne mistrzostwo świata w pisaniu nie na temat, w dodatku całkiem niezrozumiale, tak, że zupełnie nie wiadomo, o co chodzi. I chyba wbrew popularnemu przysłowiu, wcale nie chodzi o pieniądze. :-D

      _________________
      Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
      Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
      Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


      Śr lis 02, 2011 10:28
      Zobacz profil
      zbanowany na stałe
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
      Posty: 3507
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      No i kolejna cudna perełka: :lol:

      Alus napisał(a):
      Dyskusje naogół nie schodzą do poziomu pyskówek, jakie często uprawiają zwolennicy ks. Natanka, a daleko im do rzucanych klątw.


      Temat: Ks. Boniecki ma się zamknąć.
      viewtopic.php?p=635408#p635408
      :brawo: :D

      _________________
      Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
      Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
      Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


      Pt lis 04, 2011 22:37
      Zobacz profil
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Z wątku o aikido
      WZasadzieNiegroźny napisał(a):
      szyszkownik napisał(a):
      Co to jest bezwładność mózgu?


      Jak odpowiednio mocno walniesz kogoś w głowę to dozna wstrząsu mózgu, ponieważ jego bezwładność, jako masy zawieszonej poniekąd wewnątrz czaszki, doprowadzi go do spotkania z jej przemieszczającą się ścianą 8) .

      :D


      N kwi 08, 2012 16:09
      Avatar użytkownika

      Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
      Posty: 806
      Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
      Szkoda, że dopiero teraz ten wątek .. kiedy byłam dużo bardziej aktywna na forum było wiele perełek. Przelatują mi po głowie posty Szarotki, CzłowiekaBezOczu, Liama czy Durala:) Brakuje ich :)

      _________________
      Szukaj mnie
      Bo sama nie wiem już
      Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


      N kwi 08, 2012 18:32
      Zobacz profil
      Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
      Odpowiedz w wątku   [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

      Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
      Nie możesz odpowiadać w wątkach
      Nie możesz edytować swoich postów
      Nie możesz usuwać swoich postów
      Nie możesz dodawać załączników

      Szukaj:
      Skocz do:  
      Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
      Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
      Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL