Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 19:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 talenty od Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 03, 2008 8:54
Posty: 35
Post talenty od Boga
Każdy doskonale zna z ewangelii przypowieść o talentach. Ja tu rozmyślam o tym co Pan Bóg dla mnie przygotował, umiem szydełkować, haftować, robić na drutach, i ciągle uczę się czegoś nowego, praktycznie codziennie. Tak się zastanawiam dlaczego Bóg dał mi taki talent a nie inny, na przykład do matematyki albo fizyki, może informatyki. A tak siedzę w domu na bezrobociu i nic nie mogę znaleźć. Dlaczego tak jest?

_________________
Wszystko mogę w tym który mnie umacnia


Pt lut 03, 2012 16:03
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
O matko... ile ja bym oddała za talenty manualne! Nie wiem kochana dlaczego tak jest, dlaczego masz takie zdolności a nie inne... Próbowałaś te swoje umiejętności przekuć na pieniążki? nawet niewielkie?


Pt lut 03, 2012 16:15

Dołączył(a): N lut 03, 2008 8:54
Posty: 35
Post Re: talenty od Boga
no właśnie nie ma szans, tyle razy próbowałam sprzedać,a nikt nie chce ani kolczyków ani aniołków :( a za 5 zeta aniołków nie opłaca się robić

_________________
Wszystko mogę w tym który mnie umacnia


Pt lut 03, 2012 16:24
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
no nie dziwie się... chodziło mi raczej o szydełkowane sweterki, tuniki i sukienk iz włóczki, czapki, szaliki, obrusy, poszewki na podsuzki, etc etc


Pt lut 03, 2012 16:27

Dołączył(a): N lut 03, 2008 8:54
Posty: 35
Post Re: talenty od Boga
dzięki za podpowiedź, tylko gdzie to potem sprzedawać

_________________
Wszystko mogę w tym który mnie umacnia


Pt lut 03, 2012 18:28
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
zacznij od allegro, swistaka i portalów szafiarskich typu mojeciuchy.pl szafa.pl itp. jesli zainteresowalabys sie moda i aktualnymi trendami moglabys robic modne rzeczy a to zwiekszaloby twoje szanse.


Pt lut 03, 2012 19:26

Dołączył(a): Wt sty 17, 2012 19:31
Posty: 15
Post Re: talenty od Boga
próbuj i nie poddawaj się - trochę cierpliwości i zobaczysz efekty swoich działań.


N lut 05, 2012 21:02
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
Wełna 100% kosztuje więcej niż gotowy wyrób. Mogę sobie zrobić piękny sweter taki jakiego nie kupię, ale nikt by mi nie zapłacił ceny, którą jest wart. Skarpetki z owczej wełny kupowałam na targu po 5zł. Haftowanie jest też czasochłonne. Przy tych ręcznych robótkach zawsze psychicznie odpoczywałam, ale zarabiać na tym...
Życzę powodzenia, nie chcę zniechęcać, sama to bardzo lubię. :)


Wt lut 07, 2012 20:41
Post Re: talenty od Boga
wełna może i tak, ale jest jeszcze włóczka. z niej chyba też da się coś zrobić? na allegro motki sią już po 6 zł


Wt lut 07, 2012 22:09

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: talenty od Boga
hm...ja bardzo lubię robić na drutach. Sama sobie zrobiłam szaliczek.
Matematykę lubię. Muszę trochę zadanek zrobić.
Nareszcie zabrałam się za angielski
Myślę, że człowiek jak nie ma pracy to i tak powinien sobie coś znaleźć. Np. malować, pisać wiersze. To co potrafi robić bo nie wiadomo kiedy mu to będzie akurat potrzebne.
Czas bezrobocia może być czasem na zmianę. Tak jest u mnie.


Pt maja 04, 2012 21:33
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
talenty to nie to co potrafisz zrobić , szydełkować , malować czy śpiewać . talenty to twoja duchowość twoje wnętrze , dobroć , wyrozumiałość , miłość .
nie staniesz przed Bogiem z wyszydełkowanym kawałkiem materiału, lecz staniesz z naręczem swojej dobroci , miłości czy przebaczenia . to są właśnie talenty . :papa2:


Pt lip 13, 2012 19:07
Post Re: talenty od Boga
trup jesteś genialny!
dzięki za podpowiedz na czas.


Pt lip 13, 2012 23:38

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: talenty od Boga
Cytuj:
talenty to nie to co potrafisz zrobić , szydełkować , malować czy śpiewać . talenty to twoja duchowość twoje wnętrze , dobroć , wyrozumiałość , miłość .

A ja tam myślę, że jak Rafka zrobi mamie szaliczek na drutach to się kwalifikuje.


So lip 14, 2012 0:21
Zobacz profil
Post Re: talenty od Boga
a ja myślę , że nie . nie ubliżając rafce . szacunek wzgledem rodzica nie jest oznaką jakiegoś dobrego uczynku , lecz zwykłą powinnością . toć i żli ludzie względem siebie są dobrzy co nie oznacza , że poprzez to są dobrzy . ;)


So lip 14, 2012 1:32
Post Re: talenty od Boga
trup napisał(a):
toć i żli ludzie względem siebie są dobrzy co nie oznacza , że poprzez to są dobrzy .


tzn?


So lip 14, 2012 1:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL