Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Deja vu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 12, 2014 23:05
Posty: 26
Post Re: Deja vu
Nie bardzo rozumiem...

Myślę, sprawdza się i przychodzi coś następnego lub kończy się.
Ja sobie nie przypominam tego, co przed chwilą się sprawdziło..

O co chodzi z tą błędną pamięcią?.

Edycja.
Jeśli chodzi o wpis z neta (niżej), to mam tak co kilka tygodni (?).

“Osoba znajduje się w pewnym mieście po raz pierwszy w życiu i nagle ma dziwne uczucie, że już kiedyś tu była, widziała te same budynki, gołębie i przejeżdżającą obok taksówkę“.


Wt sty 14, 2014 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Deja vu
Czyli twierdzisz że najpierw masz myśl że coś będzie a potem rzeczywiście jest? tego nie można wytłumaczyć na gruncie psychologii ale parapsychologii.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 14, 2014 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 12, 2014 23:05
Posty: 26
Post Re: Deja vu
Tak, dokładnie tak. Oczywiście, jak już wcześniej pisałem, nie zawsze każda myśl się sprawdza.


Wt sty 14, 2014 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Deja vu
Andy72 napisał(a):
tego nie można wytłumaczyć na gruncie psychologii ale parapsychologii.


Można. Zdawaniem sobie sprawy co-się-dzieje i gromadzeniem wspomnień zajmują się różne ośrodki mózgu. Jeżeli z jakiegoś powodu ten pierwszy zatrybi nawet ułamek sekundy później, stan rzeczy postrzegany jako aktualny będzie już „pamiętany”.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 15, 2014 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 24, 2013 19:32
Posty: 72
Post Re: Deja vu
Sam często przeżywam taki stan. Czasami coś robię gdzieś jestem i nagle wydaję mi się jak by ta chwila która przed sekunda minęła już kiedyś była. Jak bym ją już kiedyś przeżył. Chociaż mi zawsze się wydawało ze ta chwila nie tyle co była a mi się śniła. Za każdym razem miałem takie przeczucie jak bym o tym kiedyś śnił. Wiem że wiele osób przeżywa coś takiego jest to związane z percepcja przekazem podprogowym.


Śr sty 15, 2014 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Deja vu
JedenPost napisał(a):
Andy72 napisał(a):
tego nie można wytłumaczyć na gruncie psychologii ale parapsychologii.


Można. Zdawaniem sobie sprawy co-się-dzieje i gromadzeniem wspomnień zajmują się różne ośrodki mózgu. Jeżeli z jakiegoś powodu ten pierwszy zatrybi nawet ułamek sekundy później, stan rzeczy postrzegany jako aktualny będzie już „pamiętany”.

Tu chodzi o 10-30 sekund a nie o ułamek sekundy

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 15, 2014 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Deja vu
Andy72 napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Andy72 napisał(a):
tego nie można wytłumaczyć na gruncie psychologii ale parapsychologii.


Można. Zdawaniem sobie sprawy co-się-dzieje i gromadzeniem wspomnień zajmują się różne ośrodki mózgu. Jeżeli z jakiegoś powodu ten pierwszy zatrybi nawet ułamek sekundy później, stan rzeczy postrzegany jako aktualny będzie już „pamiętany”.

Tu chodzi o 10-30 sekund a nie o ułamek sekundy


Co oznacza, że przez tyle czasu ośrodki działają wadliwie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 09, 2014 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
Witam chyba temat zamknięty. Ale jestem ciekaw czy deja vu odnosi się tylko do odczucia że daną sytuacje się już przeżyło ale nie da się tego określić w czasie kiedy, a czy też może być takie deja vu, że np. dana osoba na jawie widzi sobie pewne okoliczności (marzy o czymś) mając 15 lat potem mając 30 lat przeżywa duchowe cierpienie i znowu zaczyna marzyć i prosić Boga o pomoc "planując" swoje, życie znowu oczami wyobraźni na jawie widzi pewne sytuacje, których wcześniej nie dało się przewidzieć. Dopiero mając 35 lat te marzenia na jawie następują jak wspomniane deja vu z tą różnicą, że dana osoba dokładnie pamięta czas i okoliczności kiedy daną sytuację przeżyła i w istocie tego zjawiska nigdy wcześniej nie będąc w tych miejscach, które w oczach wyobraźni marzyła mając lat 15.
Czy też jest deja vu?


Pn wrz 19, 2016 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Deja vu
zigi2006 napisał(a):
Witam chyba temat zamknięty. Ale jestem ciekaw czy deja vu odnosi się tylko do odczucia że daną sytuacje się już przeżyło ale nie da się tego określić w czasie kiedy, a czy też może być takie deja vu, że np. dana osoba na jawie widzi sobie pewne okoliczności (marzy o czymś) mając 15 lat potem mając 30 lat przeżywa duchowe cierpienie i znowu zaczyna marzyć i prosić Boga o pomoc "planując" swoje, życie znowu oczami wyobraźni na jawie widzi pewne sytuacje, których wcześniej nie dało się przewidzieć. Dopiero mając 35 lat te marzenia na jawie następują jak wspomniane deja vu z tą różnicą, że dana osoba dokładnie pamięta czas i okoliczności kiedy daną sytuację przeżyła i w istocie tego zjawiska nigdy wcześniej nie będąc w tych miejscach, które w oczach wyobraźni marzyła mając lat 15.
Czy też jest deja vu?


To co opowiadasz, nie ma ci wspólnego z Deja vu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 19, 2016 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
to co to jest. Przecież przewidywanie przyszłości nie istnieje, a i przeżywanie życia pożyciu to bzdura.
Je jestem ciekaw co to jest jak dana osoba podczas rozmowy opowiada o tym co widzi na jawie i za 15 lat dane wspomnienie tej rozmowy odżywa i nie ma wrażenia że dane zdażenie jego oczami było wcześniej zarejestrowane tylko jest pewna i jest to dokładnie czasie określić kiedy i gdzie to miało miejsce z dokładną datę np. 2 lipca 1995 roku człowiek widzi na jawie swoje sytuacje które nastąpiły dopiero po 2012 roku. Taką sytuację ta osoba miała tylko dwa razy w życiu druga sytuacja w lutym 2010 roku odnosząca się do sytuacjii od 2012 - 2015 roku i to codziennego życia ale po przeprowadzce w 2012roku do innego województwa.
Jedno tą osobę zastanawia w 2010 roku osoba której te swoje "wizje" opowiedziała proponowała pracę i osoba ta odmówiła że prędzej coś niemożliwego się wydarzy niż się zgodzi i co ciekawe te sytuacje niemożliwe nastąpiły. Tamten człowiek zadał pytanie czy ogląda telewizję odpowiedz była: "nie oglądam telewizji i nawet jakby spadł samolot z prezydentem to bym się o tym nie dowiedział" i to jest najdziwniejsze z tego wszystkiego", żartował sobie dalej że na naszych sąsiadów napadnie Rosja i odzyska swój największy lotniskowiec na Morzu Czarnym (półwysep krymski). Ale tego nie widział tylko sobie żartował tzn. "rzucił ślepy o podłogę i trafił" lub "trafił kulą w płot" bo to chyba jedyne rozwiązanie i tam opisał jakąś katastrofę kolejową, którą można było logicznie przewidzieć ponieważ to jest nie możliwe żeby pociągi się nie zderzyły czołowo w Polsce.


Pn wrz 19, 2016 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
robek mógłbyś swoją wypowiedź rozciągnąć


Pn wrz 19, 2016 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Deja vu
zigi2006 napisał(a):
Je jestem ciekaw co to jest jak dana osoba podczas rozmowy opowiada o tym co widzi na jawie i za 15 lat dane wspomnienie tej rozmowy odżywa i nie ma wrażenia że dane zdażenie jego oczami było wcześniej zarejestrowane tylko jest pewna i jest to dokładnie czasie określić kiedy i gdzie to miało miejsce z dokładną datę np. 2 lipca 1995 roku


To są wspomnienia.

zigi2006 napisał(a):
człowiek widzi na jawie swoje sytuacje które nastąpiły dopiero po 2012 roku. Taką sytuację ta osoba miała tylko dwa razy w życiu druga sytuacja w lutym 2010 roku odnosząca się do sytuacjii od 2012 - 2015 roku i to codziennego życia ale po przeprowadzce w 2012roku do innego województwa.


A to są urojenia :mrgreen:

zigi2006 napisał(a):
Jedno tą osobę zastanawia w 2010 roku osoba której te swoje "wizje" opowiedziała proponowała pracę i osoba ta odmówiła że prędzej coś niemożliwego się wydarzy niż się zgodzi i co ciekawe te sytuacje niemożliwe nastąpiły.


Jakim to sposobem zdarzyło sie coś, co jest niemożliwe do zaistnienia?

zigi2006 napisał(a):
Tamten człowiek zadał pytanie czy ogląda telewizję odpowiedz była: "nie oglądam telewizji i nawet jakby spadł samolot z prezydentem to bym się o tym nie dowiedział" i to jest najdziwniejsze z tego wszystkiego", żartował sobie dalej że na naszych sąsiadów napadnie Rosja i odzyska swój największy lotniskowiec na Morzu Czarnym (półwysep krymski). Ale tego nie widział tylko sobie żartował tzn. "rzucił ślepy o podłogę i trafił" lub "trafił kulą w płot" bo to chyba jedyne rozwiązanie


Putin od dawna sie interesował Krymem, więc to że Rosja zajmie Krym, było wiadome już dużo wcześniej.

zigi2006 napisał(a):
i tam opisał jakąś katastrofę kolejową, którą można było logicznie przewidzieć ponieważ to jest nie możliwe żeby pociągi się nie zderzyły czołowo w Polsce.


Jaki ty jesteś niekumaty!!!!
Cały czas są jakieś wojny wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i temu podobne.
To jak dziś ktoś ci powie że za jakiś czas gdzieś będzie trzęsienie ziemi, i za 2 lata faktycznie będzie miało miejsce trzęsienie ziemi, to ty uznasz że ten człowiek zna przyszłość? :D
Weź ty sie nad sobą zastanów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 19, 2016 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
tak masz racje było oczywista w lutym 2010 roku że putin zajmie krym a usa na to pozwoli i to że samolot spadnie z przezydentem na ziemie i zderzą się pociągi czołowo jadące 250 kilometrów jadące na jednym torze jestem ciekaw z jakich ty informacji czerpałeś że wiedziałes że ruscy napadna na ukrainę.
A wyjaśnij mi to co piszesz urojenia aczkolwiek wiem że widzenie postaci lub dzwięki to omamy anie urojenia, a urojenia uczucie sytuacji w której dany człowiek mysli że jest inną osoba, jest ważny wszyscy na nią zwaracają uwagę tzn. że się dzieje coś w okół niebezpiecznego. Więc raczej omamay a nie urojenia.
Pytanie do ciebie ROBEK czy potrafisz odróżnić marzenia od omamów (po twojemu urojeń) czym to się różni.
Bo rozumiem jak ktoś oczymś myśli i potrafi sobie wyobrazić jakieś rzeczy przedmioty np. ogląda mapę i po 15 latach zwraca uwagę na to uwagę że widział wcześniej tom mapę i pamięta okoliczności kiedy o tym myślał kreśląc ten sam trójkąt szukając domu do wyprowadzki.
Czy naprzykład wygląda w nowym miejscu zamieszkania i widzi dokładnie tak samo i to samo co w 2010 roku planując zmiane miejsca zamieszkania.
ROBEk twierdzisz że deja vu jest urojeniem moim zdaniem raczej są to omamy a wiara w deja vu że jest to prawda to jest urojenie a ludzie którzy więżą w to czego nie widzą są shizofrenikami czyli według ciebie wiara to jest stan w którym człowiek powinien się leczyć.
ROBEK czy ty wierzysz wogóle w Boga bo jest to stan w którym jesteś pewien że to co w Bibli pisali prorocy byli...


Pn wrz 19, 2016 17:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
ROBEK czy ty zabierasz głos na innych forach na temat deja wu i piszesz tym osobom że mają się leczyć bo tak zrozumiałem co piszesz na ten temat nawet na forach poświęconych psychologi nie znalazłem wzmianki że osoby doświadczające deja vu mają urojenia. Wiele osób chcących to zrozumieć nie piszą w ten sposób.
Rozumiem różnice pomiędzy deja vu a omamami ale nie wiem jak osoba, która jest sceptykiem spotyka się z takim zjawiskiem ma się zachować.
Rozumiem że ty ROBEK jesteś sceptykiem i niewierzysz w rzeczy, których nie da się dotknąć i jesteś pewny, że jeżeli myślisz oczymś czego niewidziałeś wcześniej to jest urojenie.


Pn wrz 19, 2016 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2016 10:30
Posty: 7
Post Re: Deja vu
wszedłem na strone katolicką i odrazu spotykam ateiste super.


Pn wrz 19, 2016 17:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL