Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Most w stolicy - problem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 18, 2015 11:08
Posty: 7
Post Most w stolicy - problem
Niestety, jakkolwiek muszę poruszyć ten temat. Chodzi o most, który ostatnio został podpalony. W Warszawie aktualnie panuje chaos, nie da się normalnie przemieszczać. Przez most łazienkowski codziennie przejeżdżały tysiące wozów, w tym moje. Teraz muszę podróżować objazdem, tracąc czas, paliwo i nerwy. Czy nie ma jakiegoś sensownego rozwiązania, żeby most został wyremontowany szybciej? 1,5 roku takiej fatygi to będzie po prostu załamanie. Zastanawiam się, czy nie wynająć czegoś bliżej mojej pracy, albowiem dojazdy zaczynają mnie denerwować. A Wy co o tym myślicie?


Pn lut 23, 2015 12:37
Zobacz profil
Post Re: Most w stolicy - problem
No chyba niedlugo otworza metro?

A zycie to nie gra komputerowa. Technologicznie budowa mostu i to tak obciazonego, trwa dlugo.
W mojej okolicy maly most na dwa pasy ruchu o dlugosci okolo 130 metrow byl zamkniety tylko dla renowacji i konserwacji 3 miesiace. A most Lazienkowski trzeba praktycznie zbudowac na nowo.
Niestety, Warszawa nie jest miastem do normalnego zycia i wspolczuje wszystkim, ktorzy tego probuja.

Jedynym wyjsciem byloby zwiekszyc ilosc autobusow i namowic kogo sie da na komunikacje miejska.


Pn lut 23, 2015 13:57

Dołączył(a): Śr lut 18, 2015 13:31
Posty: 3
Post RE: Most...
Temat mostu chyba zna każdy - został zapalony. Gratulacje podpalaczom, którzy naprzykrzyli życie milionom mieszkańców Warszawy i ludziom, jacy jedynie tamtędy przejeżdżają. Ja także przystaję do tego grona oraz mam już dość gwarantowania władz, że znajdą rozstrzygnięcie. Czego tutaj poszukiwać? Wypada stworzyć most zastępczy. Nim jednak kochane władze metropolii się zdecydują, minie rok oraz łazienkowski pozostanie wyremontowany. Trochę obłęd, ale nic nie poradzimy.


Pn lut 23, 2015 15:08
Zobacz profil
Post Re: Most w stolicy - problem
Nie będzie mostu zastępczego. Hop do autobusów, niezdary. Całe życie nie miałem samochodu i zawsze, patrząc na mijany korek z okien tramwaju, zastanawiałem się, skąd w Warszawie bierze się tylu inwalidów, którzy wszędzie muszą dojeżdżać swoim pudłem.


Wt lut 24, 2015 2:54
Post Re: Most w stolicy - problem
To nie takie proste. 2 lata temu bylam w Warszawie i jezdzilam tylko komunikacja publiczna. Wszedzie byl tlok, choc ja jezdzilam raczej poza godzinami szczytu.

Nie wiem dlaczego nie ma wiecej autobusow czy tramwajow? Moze przepustowosc ulic i torowisk nie pozwala?

Mi by do glowy nie przyszlo jezdzic w duzym miescie dzien w dzien samochodem do pracy. No ale ja tez specjalnie nie lubie siedziec za kierownica, a juz zupelnie nie lubie w korku.


Wt lut 24, 2015 6:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Most w stolicy - problem
Nie wiem jak jest w Warszawie, ale powiedzcie mi Wy którzy wiecie - czy rower nie jest alternatywą i w stolicy? Zimy mamy takie że trzeba tylko dobrej woli i wyrobić kondycje. Czasowo dojazd jest porównywalny z komunikacją miejską, czy staniem w korkach a dojechać można naprawdę daleko.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lut 25, 2015 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 20:24
Posty: 18
Post Re: Most w stolicy - problem
Myślę, że rowery mogłyby być dobrą alternatywą, tym bardziej, że w stolicy są rowery miejsce, na wypożyczenie.

_________________
I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat


Śr lut 25, 2015 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Most w stolicy - problem
Nie wiem jak stolica radzi sobie z infrastrukturą, tu głównie ścieżkami rowerowymi, ale ja również uważam że to dobra opcja, inna niż samochód czy komunikacja miejska. Choć akurat w rower miejski nie wierzę. Tu trzeba mieć swój własny pod ręką bicykl.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lut 25, 2015 23:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Most w stolicy - problem
Nie ma w Warszawie miliona rowerów do wypożyczenia. :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 25, 2015 23:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Most w stolicy - problem
Miliona nie trzeba, ale rower miejski to nadal bardziej atrakcja turystyczna niż realna alternatywa. Osobiście uważam że pieniądze wydane na rower miejski w każdym mieście można by lepiej spożytkować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 0:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Most w stolicy - problem
Nie róbmy polityki-budujmy mosty"powiedział nasz były premier. Czekajcie spokojnie -wybudują wszak obiecali


Cz lut 26, 2015 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Most w stolicy - problem
Dlatego też radzę prywatnie zainwestować w rower, jako że ufam politykom :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 13:31
Zobacz profil
Post Re: Most w stolicy - problem
https://www.veturilo.waw.pl
Osobiście nie korzystam. Ale moi koledzy dojeżdżają nimi do pracy. Z przesiadkami.


Cz lut 26, 2015 14:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Most w stolicy - problem
Tak, przy czym sama strona mi nic nie powie o realiach. Jakie jest rozmieszczenie stacji, czy na miejscu z rana mam pewność że jakiś rower na mnie czeka, oraz że jak dojadę to będzie gdzie zapiąć.Rower miejski działa trochę jak komunikacja, tylko że komunikacja ma jakieś ramy czasowe działania i jeśli nawet mam podejść to wiem że dojadę szybciej. Swoją drogą stolicy przydałoby się chyba więcej mostów,skoro ten jeden zamknięty wprowadza taki chaos.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 26, 2015 14:38
Zobacz profil
Post Re: Most w stolicy - problem
WIST napisał(a):
Tak, przy czym sama strona mi nic nie powie o realiach. Jakie jest rozmieszczenie stacji,
https://www.veturilo.waw.pl/lokalizacje (czytać ci się nie chce)
Cytuj:
oraz że jak dojadę to będzie gdzie zapiąć.
To jest akurat rozwiązane, doczytaj.


Cz lut 26, 2015 14:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL