Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Co sądzicie o sypianu w trumnie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Andy72 napisał(a):
To jest chore i zboczone
Ciężar Twojego elokwentnego, merytorycznego uzasadnienia przygniata.


Wt cze 21, 2016 9:06

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
zefciu napisał(a):
Andy72 napisał(a):
To jest chore i zboczone
Ciężar Twojego elokwentnego, merytorycznego uzasadnienia przygniata.

IMHO w tym konkretnym wypadku tyle naprawdę wystarcza.

Szerzej: Normalny człowiek zazwyczaj nie fascynuje się śmiercią i związanymi z nią atrybutami. Jeśli jest przeciwnie, na co najpewniej wskazuje sypianie w trumnie, to jest to objaw niepokojący.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pt cze 24, 2016 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 9:33
Posty: 2
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Uważam, że takie zachowanie to straszna patologia i nie wiem czym można sie kierować, aby realizować takie założenie - tyle w tym temacie.


Cz paź 20, 2016 10:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Kameduli (taki zakon pustelniczy) przez wieli spali w trumnach. Do dziś to robią klaryski-kapucynki.
I stoi za tym głęboka i piękna teologia.

Poniżej fragment wywiadu:

http://gosc.pl/doc/1866343.Marze-o-swojej-trumnie


Bo tu nie chodzi o sam fakt, gdzie my śpimy, ale czemu ma to służyć. Jakie jest tego źródło, do jakich refleksji ma to nas skłonić – mówi s. Gabriela od Matki Pięknej Miłości. Wyjaśnia, że trumna uzmysławia im, że mają umrzeć dla świata, to symbol przemijania i umartwienia. – Dla mnie jest to ważny symbol. Codziennie modlimy się o noc spokojną i śmierć szczęśliwą. Rano każda jutrznia jest celebracją zmartwychwstania. To jest symbol, że ja umieram z Jezusem Chrystusem i mam szansę na zmartwychwstanie. Doświadczam tego codziennie – wyznaje s. Zuzanna. – Ludzi może szokować taka informacja. Ale proszę mi wierzyć, wygodnie się śpi. Kiedy jestem zmęczona i myślę: „Kiedy w końcu położę się spać”, to marzę o swojej trumnie jak inni o wygodnym łóżku – śmieje się. – Kiedyś zapytał mnie jeden z duchownych, wykładowca w seminarium: „Siostra taka pobożna, to proszę powiedzieć mi, ale tak szczerze, bo słyszałem, że są jeszcze takie wariatki, co w trumnach śpią”. „Jedna z nich to ja”, odpowiedziałam. „Niemożliwe! I siostra się uśmiecha jeszcze”, odpowiedział – wspomina s. Elżbieta od Świętej Rodziny. Bo przecież tak naprawdę kiedy człowiek jest zmęczony, to kładzie się spać. Różnica polega jedynie na świadomości duchowej, na wzbudzaniu myśli, kierowaniu ich ku Bogu, na świadomości, że otoczeni jesteśmy marnościami nad marnościami, a najważniejsza jest miłość wypływająca od Boga. – Każdy symbol można różnie zinterpretować. My interpretujemy go kluczem Bożym – podkreśla s. Gabriela.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz paź 20, 2016 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
jesienna napisał(a):
Kameduli (taki zakon pustelniczy) przez wieli spali w trumnach. Do dziś to robią klaryski-kapucynki.
I stoi za tym głęboka i piękna teologia.

Poniżej fragment wywiadu:

http://gosc.pl/doc/1866343.Marze-o-swojej-trumnie


Bo tu nie chodzi o sam fakt, gdzie my śpimy, ale czemu ma to służyć. Jakie jest tego źródło, do jakich refleksji ma to nas skłonić – mówi s. Gabriela od Matki Pięknej Miłości. Wyjaśnia, że trumna uzmysławia im, że mają umrzeć dla świata, to symbol przemijania i umartwienia. – Dla mnie jest to ważny symbol. Codziennie modlimy się o noc spokojną i śmierć szczęśliwą. Rano każda jutrznia jest celebracją zmartwychwstania. To jest symbol, że ja umieram z Jezusem Chrystusem i mam szansę na zmartwychwstanie. Doświadczam tego codziennie – wyznaje s. Zuzanna. – Ludzi może szokować taka informacja. Ale proszę mi wierzyć, wygodnie się śpi. Kiedy jestem zmęczona i myślę: „Kiedy w końcu położę się spać”, to marzę o swojej trumnie jak inni o wygodnym łóżku – śmieje się. – Kiedyś zapytał mnie jeden z duchownych, wykładowca w seminarium: „Siostra taka pobożna, to proszę powiedzieć mi, ale tak szczerze, bo słyszałem, że są jeszcze takie wariatki, co w trumnach śpią”. „Jedna z nich to ja”, odpowiedziałam. „Niemożliwe! I siostra się uśmiecha jeszcze”, odpowiedział – wspomina s. Elżbieta od Świętej Rodziny. Bo przecież tak naprawdę kiedy człowiek jest zmęczony, to kładzie się spać. Różnica polega jedynie na świadomości duchowej, na wzbudzaniu myśli, kierowaniu ich ku Bogu, na świadomości, że otoczeni jesteśmy marnościami nad marnościami, a najważniejsza jest miłość wypływająca od Boga. – Każdy symbol można różnie zinterpretować. My interpretujemy go kluczem Bożym – podkreśla s. Gabriela.



wow, nawet nie wiedziałem.
dobrze napisane jest, że stoi za tym teologia, tak samo jak stoi teologia za czarnym kolorem stroju duchownych, który ma oznaczać/oznacza (bo to różnie sobie różni duchowni niestety biorą do serca), jakby umieranie dla tego świata i życie światem pozagrobowym, czyli radością Nieba, już tutaj na ziemi :) Czyli kroczenie drogą ku świętości :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N paź 23, 2016 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 14, 2017 16:15
Posty: 2
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
jeszcze zdazysz w niej sie nalezec po smierci

_________________
http://biovi.pl/selenometionina-selen-t ... -suplement


Wt lis 14, 2017 16:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Amanda2 napisał(a):
jeszcze zdazysz w niej sie nalezec po smierci

A fanatykom powinno byc obojetne gdzie ta trumna sie znajduje.
Dzialki na cmentarzach sa tansze od budowlanych wiec oprocz wygody bylo by im taniej. :-)
Poza tym jaka oszczednosc na kosztach pogrzebu. :-)


Wt lis 14, 2017 23:05

Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 12:34
Posty: 1
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Jak dla mnie to kompletnie absurdalny pomysł na wypoczynek po całym ciężkim dniu :)


Cz lis 23, 2017 12:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Sypianie w trumnach to cywilizacja śmierci

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 23, 2017 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
MonaLissa napisał(a):
A nikt nie wpadł na to, iż kolega może mieć problemy nocne i rzuca się w nocy a spanie w łóżku o kształcie trumny zapobiega wypadaniu z łóżka i powstawaniu urazów? Wiem, że to trochę pokrętne, lecz taki przypadek jeden osobiście poznałam.


Urazom nie zapobiegnie, bo sobie boki poobija. Do tego służą łóżka z podnoszonymi barierkami. :spioch:


Cz lis 23, 2017 13:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL