Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co sądzicie o sypianu w trumnie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 14:35
Posty: 4
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
sypianie w trumnie jest bardzo zdrowe dla pleców. dzięki jej konstrukcji człowiek całą noc utrzymuje bardzo korzystną dla pleców pozycję, a twarde podłoże jest wskazane dla każdego, kto cierpi na bóle kręgosłupa. ciekawostką dla niektórych może być to, że kręgarze i rehabilitanci bardzo często polecają swoim starszym pacjentom trumny do spania i nie ma w tym nic dziwnego :)


Wt kwi 14, 2015 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
bardzoczarny napisał(a):
Przypomnienie, o śmiertelności. O tym, że czeka cię koniec. Niektórych to podtrzymuje na duchu po uciążliwym dniu. Pozwala lepiej korzystać z życia.


Rozumiem. Acz osobiście radzę sobie z pamiętaniem o tym bez tego typu nieporęcznych akcesoriów.

joasia678 napisał(a):
Jestem już na emeryturze, codziennie budzę się i zasypiam w trumnie, i czekam na ten moment. Przyzwyczajam się, i oswajam ze śmiercią.


Hm, zasypianie jeszcze rozumiem, że może pełnić taką funkcję, ale czy budzenie się w trumnie nie jest przypadkiem w tym kontekście utrwalaniem złego nawyku?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt kwi 14, 2015 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 13:10
Posty: 30
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Kozioł napisał(a):
bardzoczarny napisał(a):
No ja mam 25 parę lat. Ma to dla mnie raczej wymiar symboliczny i duchowy.

Mógłbyś rozwinąć wątek duchowy? Skąd taki pomysł i jakie masz wzorce?

Sypianie w trumnie jest znaną praktyką duchową w wielu kulturach. Pozwala człowiekowi być bliżej świata duchowego po przez odziaływanie na psychikę symbolu trumny. Pozwala kontemplować własną śmiertelność. Uważam, że to wspaniałe i nadaje życiu głębszego wymiaru, pomaga zwalczać wewnętrzne ciągoty materialistyczne naszej świadomości. Wycisza. Pomaga uświadomić, że wiele naszych codziennych problemów to zaledwie błahostki w obliczu nieskończoności.


Wt kwi 14, 2015 14:42
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
joasia678 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Proponuje wam znaleźć stolarza/producenta i zamówić samodzielnie.
W ten sposób możecie zaoszczędzić na pośredniku i na wieku (no chyba, ze śpicie przy zamkniętym).
Cytuj:
Słyszał Pan kiedykolwiek takie powiedzenie "położyć się do trumny i czekać na śmierć"? Z czasem nadchodzi taki wiek, że już nic innego nie pozostaje.
Wybacz ale takie podejście jest chore. Znam wiele osób w podeszłym wieku, nawet w bardzo podeszłym. W kazdym wieku można czerpać radość z życia i w kazdym ma się cos do zaoferowania otoczeniu.

Te osoby oszukują same siebie.

A ja obserwuję, że nie masz racji.
Z mojego doświadczenia: bardzo wiele wniosła w moje życie prababcia.
W zborze jest bardzoo leciwa kobieta, która pomimo przeciwnosci losu (mogłaby nimi obdarzyc chyba kilkanascie "nieszczęśliwych zyciorysów") wnosi taką pogodę ducha i taką wiarę, że pewnego dnia zostanie po niej spora pustka. Sąsiadka bardzo dużo zrobiła dla lokalnej społeczności i doceniamy to.
W hospicjum spotkałem panią, która była jako wolontariuszka przy trzykrotnie młodszej kobiecie.
To tylko kilka wyrazistych przykładów jak bardzo się mylisz i jak wiele tracisz.


Wt kwi 14, 2015 14:43

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 14:09
Posty: 3
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Znalazłem, jest tu jakiś artysta który ( oczywiście nie za darmo :) wykonałby gwiazdę pitagorejską (koniecznie!!! przykładając wagę do boskiej proporcji, mam na jej punkcie fioła) i krzyżem świętego Piotra? :)

Kontakt na PM :)


Wt kwi 14, 2015 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 13:10
Posty: 30
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Co do wzorców to z pewnością subkultura gotycka tu odgrywa ważną rolę. Aczkolwiek jest ona poprostu jedną z form ucieleśnienia pewnych archetypów, obecnych w historii na przestrzeni wieków. Akurat w XX/XXI wieku wykrystalizowała się ona w takiej postaci. Poprostu efekt spychania pewnego planu zycia coraz dalej przez kulturę masową.


Wt kwi 14, 2015 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 13:10
Posty: 30
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
GotSebastian napisał(a):
Znalazłem, jest tu jakiś artysta który ( oczywiście nie za darmo :) wykonałby gwiazdę pitagorejską (koniecznie!!! przykładając wagę do boskiej proporcji, mam na jej punkcie fioła) i krzyżem świętego Piotra? :)

Kontakt na PM :)

Tego typu ozdoby można znaleźć w internecie bez większego problemu.


Wt kwi 14, 2015 14:48
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
bardzoczarny napisał(a):
Kozioł napisał(a):
bardzoczarny napisał(a):
No ja mam 25 parę lat. Ma to dla mnie raczej wymiar symboliczny i duchowy.

Mógłbyś rozwinąć wątek duchowy? Skąd taki pomysł i jakie masz wzorce?

Sypianie w trumnie jest znaną praktyką duchową w wielu kulturach. Pozwala człowiekowi być bliżej świata duchowego po przez odziaływanie na psychikę symbolu trumny. Pozwala kontemplować własną śmiertelność. Uważam, że to wspaniałe i nadaje życiu głębszego wymiaru, pomaga zwalczać wewnętrzne ciągoty materialistyczne naszej świadomości. Wycisza. Pomaga uświadomić, że wiele naszych codziennych problemów to zaledwie błahostki w obliczu nieskończoności.

Ogólny obraz znam, jego podłoże także: niechęć do życia doczesnego i traktowanie go jako zło samo w sobie. Nie ma w tym nic szczególnego.
Jeżeli ma zwalczać ciagoty materialne, to zwykła trumna z surowej sosny powinna wystarczyć, a taką zbijesz samemu. Lekki luksus to deski heblowane, a pobejcować mozesz samemu.
Mówienie o modelach trumien, to juz czysta rozpusta materialna. To tak jak kontemplować ubóstwo na tylnym siedzeniu bentleya.


Wt kwi 14, 2015 14:50

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 14:35
Posty: 4
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Kozioł napisał(a):
A ja obserwuję, że nie masz racji.
Z mojego doświadczenia: bardzo wiele wniosła w moje życie prababcia.
W zborze jest bardzoo leciwa kobieta, która pomimo przeciwnosci losu (mogłaby nimi obdarzyc chyba kilkanascie "nieszczęśliwych zyciorysów") wnosi taką pogodę ducha i taką wiarę, że pewnego dnia zostanie po niej spora pustka. Sąsiadka bardzo dużo zrobiła dla lokalnej społeczności i doceniamy to.
W hospicjum spotkałem panią, która była jako wolontariuszka przy trzykrotnie młodszej kobiecie.
To tylko kilka wyrazistych przykładów jak bardzo się mylisz i jak wiele tracisz.

wyjątek potwierdza regułę...


Wt kwi 14, 2015 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 13:10
Posty: 30
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Kozioł napisał(a):
Ogólny obraz znam, jego podłoże także: niechęć do życia doczesnego i traktowanie go jako zło samo w sobie. Nie ma w tym nic szczególnego.
Jeżeli ma zwalczać ciagoty materialne, to zwykła trumna z surowej sosny powinna wystarczyć, a taką zbijesz samemu. Lekki luksus to deski heblowane, a pobejcować mozesz samemu.
Mówienie o modelach trumien, to juz czysta rozpusta materialna. To tak jak kontemplować ubóstwo na tylnym siedzeniu bentleya.

Nie każdy musi identyfikować zwalczanie pokus z masochizmem. Spanie w czymć co ci wbija zadry tu i tam przy poruszeniu a spanie w superwypasionej trumnie z hydromasażem i wbudowanym telwizorem to dwie skrajności. Mi chodzi raczej o złoty środek. Nie jest mą intencją dążenie do żadnej z tych skrajności.


Wt kwi 14, 2015 14:54
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
lukasz_garbien napisał(a):
wyjątek potwierdza regułę...
Wiele tych wyjatków wokoło mnie, az potykam się o nie co krok. :twisted:


Wt kwi 14, 2015 14:54

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 14:35
Posty: 4
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
sam widzisz, że to tylko wyjątki


Wt kwi 14, 2015 14:58
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
bardzoczarny napisał(a):
Mi chodzi raczej o złoty środek.
Trumna to zwykła skrzynia. Nic trudnego do sklecenia bez względu na wzór. Wyścielanie także jest banalne. Musisz się liczyc tylko z tym, ze nie umywa się to do porządnego wielostrefowego materaca na reakcyjnym stelażu i jest daleko od optymalności. Trumna z zalożenia słuzy do chowania zmarłych, a nie do odpoczynku.
Na pocieszenie napiszę, że po trzech, czterech tygodniach człowiek przyzwyczai sie nawet do niewygodnego łóżka/trumny (stąd w jednej sieci sklepów zapewnienie: jak po 4 tyg powiesz, ze materac zły, to wymienimy na inny).


Wt kwi 14, 2015 15:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2015 13:10
Posty: 30
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
Kozioł napisał(a):
bardzoczarny napisał(a):
Mi chodzi raczej o złoty środek.
Trumna to zwykła skrzynia. Nic trudnego do sklecenia bez względu na wzór. Wyścielanie także jest banalne. Musisz się liczyc tylko z tym, ze nie umywa się to do porządnego wielostrefowego materaca na reakcyjnym stelażu i jest daleko od optymalności. Trumna z zalożenia słuzy do chowania zmarłych, a nie do odpoczynku.
Na pocieszenie napiszę, że po trzech, czterech tygodniach człowiek przyzwyczai sie nawet do niewygodnego łóżka/trumny (stąd w jednej sieci sklepów zapewnienie: jak po 4 tyg powiesz, ze materac zły, to wymienimy na inny).

I cóż niby ten wpis wniósł do dyskusji?


Wt kwi 14, 2015 15:02
Zobacz profil
Post Re: Co sądzicie o sypianu w trumnie?
lukasz_garbien napisał(a):
sam widzisz, że to tylko wyjątki

Użyłem ironii.
Wyjątkami sa starsi ludzie, którzy się wycofują z zycia z własnej woli. Wystarczy impuls, stworzenie przestrzeni i juz się uaktywniają.


Wt kwi 14, 2015 15:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL