Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 5:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Dziękuję Wam, że wygrał Duda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 24, 2015 23:00
Posty: 5
Post Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Przynajmniej w jakiejś części pokazuje to, że w kraju obecnie dzieje się źle. W oficjalnych sondażach ten człowiek miał w styczniu-lutym kilkanaście proc. poparcia (Komorowski ponad 50), choć słynna strona "AntyKomor" już w lutym przewidywała dlań 48% (a BK 41%) - ciekawe, jak oni ten sondaż zrobili i czy błędów nie było.

Ciekawostka to, dosyć rzadko się zdarzające, duże poparcie dla niego względem BK w Ciechanowie (ponad 70% bodajże). Byłem tam na wiele godzin w dniu wyborów do europarlamentu chyba, ileś miesięcy temu (może nawet jeszcze raz później), i włóczyłem się trochę - grało sporo wyremontowanych instalacji elektrycznych, a to jest miasto 40-tysięczne, może miało to wpływ na wynik.


Pn maja 25, 2015 6:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
To nie Duda wygrał, tylko Komorowski przegrał, a właściwie - przegrała cała PO, która po ośmiu latach gnicia stała się dla Polaków nie do zniesienia. Przegrała też retoryka antypisowska, której PBK poświęcił cały ostatni tydzień kampanii. Wprawdzie można się spodziewać, że PBK i tak uzyska relatywnie wysoki wynik (prawdopodobnie najwyższy u przegranego od 1995 r.), więc do wielu ludzi nadal to trafia, ale już nie gwarantuje zwycięstwa. Polityka nienawiści i szczucia odchodzi, miejmy nadzieję, w niebyt.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 25, 2015 7:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
A co będzie, jak komisja wyboracza ogłosi, że wygrał Jarubas z PSL?

A tak na poważnie: Johny ma rację. To czerwona kartka dla szczucia, siania nienawiści i zemsty.

Ale to jeszcze brak zielonego światła dla zgody i współpracy.

Mam nadzieję, że Duda wyciągnie rękę do wszystkich. Że potrafić będzie bez agresji znosić ataki GW i TVN oraz finanasującej je partii.

Cieszę się, że wygrał Duda. Ale od sierpnia będę go obserwować. Spokojnie, krytycznię, aczkolwiek z życzliwością.

Gicie szczególnie gratuluję. Ale jej przeciwniczkom też. Wszak jesteśmy na dobrej drodze. Otwórzmy się wszystcy. Także przeciwnicy. Idzmy razem dla naszego wspólnego dobra.


Pn maja 25, 2015 7:39
Zobacz profil
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
No, akurat u gity Duda przegral i to sromotnie.
Cytuj:
Także w okręgu wyborczym obejmującym swoim zasięgiem miasto Gdynię oraz powiaty wejherowski i pucki Komorowski wygrał drugą turę wyborów. Urzędujący prezydent uzyskał tutaj 61,86 proc. głosów (152 003). Andrzej Duda otrzymał 38,14 proc. (93 718) głosów.

Frekwencja w tym okręgu wyniosła 61 procent.

http://www.tvn24.pl/oficjalne-wyniki-wy ... 322,s.html
A sztab wyborczy Dudy zaczal juz prace na porazke PiSu na jesieni
Cytuj:
Szefowa sztabu Andrzeja Dudy poinformowała w "Kontrwywiadzie" w RMF FM, że "kandydatem na premiera i premierem jesienią" będzie Jarosław Kaczyński.

http://www.tvn24.pl/andrzej-duda-prezyd ... 344,s.html


Pn maja 25, 2015 7:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Kael napisał(a):
No, akurat u gity Duda przegral i to sromotnie.
...

I jaki z tego wniosek?


Kael napisał(a):
...
A sztab wyborczy Dudy zaczal juz prace na porazke PiSu na jesieni

Wyczuwa, że bardzo się tym martwisz. Ale czy jesienna porażka PiSu pozwoli na zwycięstwo dotychczasowego układu? A co będzie, jak oburzeni uzyskają większość?


Pn maja 25, 2015 14:56
Zobacz profil
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Nic nie bedzie.
Powtorka z rozrywki 2005-2007.


Pn maja 25, 2015 15:00
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Kael napisał(a):
Nic nie bedzie.
Powtorka z rozrywki 2005-2007.

Zgadza się Kael w moim województwie Platforma ma się bardzo dobrze, a jej fani nieugięcie bronią rządzącej sitwy. Tutaj też jak i w moim mieście w Rumi wygrał Komorowski, dlatego na salonie24 napisałam notkę:"Wstydzę się, że mieszkam w woj.betonu antyobywatelskiego"
W/g wszelkich znaków na ziemi i niebie; wynik w Polsce powinien być taki jak na Podkarpaciu. Podkarpacie jest wizytówką POLSKOŚCI, a Gdański Warszawa zdradziły dawne ideały.
Warszawa zdradziła niepodległościowe trendy II wojny światowej, a Gdańsk ideały SOLIDARNOŚCI.
Wstydzę się, że mieszkam w woj pomorskim.
Jeśli natomiast idzie o lata 2005-2007, to były to dobre lata dla Polski, pomimo tego, że już wówczas w woj.pomorskim przewagę miała antyobywatelska Platforma.


Pn maja 25, 2015 16:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2015 22:14
Posty: 96
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Kael napisał(a):
Nic nie bedzie.
Powtorka z rozrywki 2005-2007.

Spadające bezrobocie,wzrost gospodarczy na poziomie 6%? Wspaniale!

_________________
Ein Reich, ein Volk, ein Ticket


Pn maja 25, 2015 20:16
Zobacz profil
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Trzy miliony mieszkań, niższe podatki tez?
Co czeka Polakow z premierem Kaczynskim?
To, co juz bylo: puste obietnice , przypisywanie dobie cudzych sukcesow i zwalanie winy na innych.
Cytuj:
Wycofamy wojsko polskie z Iraku
Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa
Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD


Wt maja 26, 2015 7:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Kael napisał(a):
Trzy miliony mieszkań, niższe podatki tez?
Co czeka Polakow z premierem Kaczynskim?
To, co juz bylo: puste obietnice , przypisywanie dobie cudzych sukcesow i zwalanie winy na innych.
Cytuj:
Wycofamy wojsko polskie z Iraku
Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa
Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD


Powyższe jest jeno przykładem selektywnej amnezji. Aby poprzeć swoje tezy i równocześnie podać przykłady obligatoryjności obietnic Tuska, Komorowskiego, Kopacz (a może też Niesiołowskiego - głównego ideologa partii) musisz zastosować metody z 1984 roku opisane przez Erica Arthura Blaira.
Daremny trud.

Byłbym Ci wdzięczny, za przypomnienie obietnic Komorowskiego i podsumowanie działań. Nie chciałbym, aby zrobiła to GITA. Ale właśnie TY.


Wt maja 26, 2015 8:51
Zobacz profil
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
nielegalnie_pl napisał(a):
Przynajmniej w jakiejś części pokazuje to, że w kraju obecnie dzieje się źle. W oficjalnych sondażach ten człowiek miał w styczniu-lutym kilkanaście proc. poparcia (Komorowski ponad 50), choć słynna strona "AntyKomor" już w lutym przewidywała dlań 48% (a BK 41%) - ciekawe, jak oni ten sondaż zrobili i czy błędów nie było.

Ciekawostka to, dosyć rzadko się zdarzające, duże poparcie dla niego względem BK w Ciechanowie (ponad 70% bodajże). Byłem tam na wiele godzin w dniu wyborów do europarlamentu chyba, ileś miesięcy temu (może nawet jeszcze raz później), i włóczyłem się trochę - grało sporo wyremontowanych instalacji elektrycznych, a to jest miasto 40-tysięczne, może miało to wpływ na wynik.


Andrzej Duda wygrał przewagą tylko 3%. Analizując 8-letnie rządy Platfromy oraz pięcioletnią kadencję Komorowskiego wynik na korzyść Prezydenta Elekta powinna być taka jak na Podkarpaciu:
Andrzej Duda 71,39%, a Bronisław Komorowski 28,61%. Podziękowania należą się przede wszystkim mieszkańcom wo. podkarpackiego. Podkarpacie jest wizytówką mądrości i polskości.


Wt maja 26, 2015 11:06
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
@andej, to Komorowski byl premierem?

Przeciez pisze ciagle, ze prezydent w Polsce malo co moze. Ale PiS u wladzy juz mielismy i owczesny premier wlasnie takie cuda-wianki obiecywal. Ty tez sie powolujesz na "dokonania" za rzadow PiSu.

Moze wreszcie przeczytacie Konstytucje RP i przestaniecie wierzyc w jakiekolwiek obietnice gospodarcze kandydatow na prezydenta?


Wt maja 26, 2015 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dziękuję Wam, że wygrał Duda
Kael napisał(a):
@andej, to Komorowski byl premierem?
...


A jak myślisz? To łatwo sprawdzić. Swoją drogą zasmucasz mnie zadając takie pytanie. Uważałem Cię za osobę znacznie bardziej zorientowaną.

A teraz wyjaśnienie: Zależy mi na stosowaniu tych samych miar w ocenianiu zachowań różnych osób. Niezależnie od tego, czy są przedstawicielami partii A czy B. Zadałemć pytanie, właściwie prośbę o analizę obietnic obecnego Pana Prezydenta. A Ty pytasz, czy on był premierem. Czy to oznacza, że nie masz zamiaru zapamietać obietnic Prezydenta Elekta i nie mieć pretensji, gdy zmieni zdanie na przeciwne lub zapomni o obietnicy?

Mierz dobrą miarą, utrzęsioną. I jednakowo, niezależnie od tego, komu ważysz. To moja kolejna prośba.


Wt maja 26, 2015 12:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL