Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Misjonarski Kościół Kopymizmu 
Autor Wiadomość
Post Misjonarski Kościół Kopymizmu
Obrazek

Misjonarski Kościół Kopimizmu (po szwedzku Missionerande Kopimistsamfundet), założony przez 19-letniego studenta filozofii, Isaka Gersona, jest zgromadzeniem osób dzielących się plikami, które wierzą, że kopiowanie infromacji jest świętym aktem. Kościół, z centrum znajdującym się w Szwecji, został, po trzech próbach rejestracji, oficjalnie zarejestrowany jako zgromadzenie religijne.

Wyznawcy religii zwani są Kopimistami od copy me (skopiuj mnie). "Kopimista" lub "Kopimistyczny intelektualista" jest osobą, która ma filozoficzną wiarę w to, że wszelka informacja powinna być swobodnie rozpowszechniana i nie być obarczoną restrykcjami. Ta filozofia stoi w opozycji do monopolizacji wiedzy we wszystkich jej formach, takich jak prawa autorskie, oraz zachęca do piractwa wszelkich rodzajów mediów, włączając w to muzykę, filmy, programy telewizyjne i software.

Według kościoła: "W naszej wierze komunikacja jest święta." Na ich stronie nie wspomina się o wierze w bogów lub zjawiska ponadnaturalne. CTRL-C oraz CTRL-V, czyli skróty klawiaturowe do "Kopiuj" i "Wklej" są uznawane za święte symbole.

Przedstawiciele organizacji broniących praw autorskich oraz wszyscy, którzy pragną monopolizacji wiedzy są uważani za propagatorów zła.

Czy są tutaj zwolennicy tej religii?


Pn wrz 28, 2015 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Misjonarski Kościół Kopymizmu
taka forma religii to neopoganizm jakiś, to jest jing jang, warto o tym poczytać tutaj:

http://egzorcyzmy.katolik.pl/jin-jang/

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pn wrz 28, 2015 20:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Misjonarski Kościół Kopymizmu
Przeniosłem z działu "Inne religie" do działu "Hyde Park".
Faktycznie, MKK istnieje, ale jest formą żartu, więc i dyskusja o nim w stosownym dziale.

M_m

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 28, 2015 20:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Misjonarski Kościół Kopymizmu
Nie tylko żartu, IMHO. Pewnie cała akcja jest wymierzona w podważanie praw autorskich pod przykrywką wolności religijnej. Właśnie w mojej kryształowej kuli zobaczyłem proces o rozpowszechnianie najnowszego sezonu GoT przez Kopymistów.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn wrz 28, 2015 20:51
Zobacz profil
Post Re: Misjonarski Kościół Kopymizmu
medieval_man napisał(a):
Faktycznie, MKK istnieje, ale jest formą żartu, więc i dyskusja o nim w stosownym dziale.
Toż to skrajna nietolerancja. Czy teksty dotyczące wiary w LPS też znajdują się tylko w tym dziale?


Wt wrz 29, 2015 2:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Misjonarski Kościół Kopymizmu
Zgadza się. To skrajna nietolerancja.
Jestem skrajnie nietolerancyjny i jestem z tego dumny.

Jeśli znajdzie się natomiast dwóch, albo trzech zwolenników kopymizmu, którzy będą chcieli o swoim Kościele rozmawiać w perspektywie religijnej przywrócę temat tam, gdzie go założyłeś.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 29, 2015 10:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL