Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Służba wojskowa 
Autor Wiadomość
Post Re: Służba wojskowa
JedenPost napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A broń czarnoprochową moze posiadac kazdy, kupić kazdy pełnoletni.


Modele sprzed 1850 roku, chyba że coś się zmieniło...

Broń rozdzielnego ładowania, modele do 1885 roku i ich repliki. Mało co się nie łapie.
Na zdjęciu strzela z karabinka rewolwerowego remingtona wz. 1858.


Cz lut 18, 2016 10:00
Post Re: Służba wojskowa
Z broni krótkiej dostępne Colty, Remingtony, Cattlemany (konwersja wsteczna), wszelkie Derringery, pistolety ale także i Howdah Hunter.


Cz lut 18, 2016 10:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A broń czarnoprochową moze posiadac kazdy, kupić kazdy pełnoletni.


Modele sprzed 1850 roku, chyba że coś się zmieniło...

Broń rozdzielnego ładowania, modele do 1885 roku i ich repliki. Mało co się nie łapie.
Na zdjęciu strzela z karabinka rewolwerowego remingtona wz. 1858.


O, czyli się zmieniło, od kiedy się tym interesowałem. Wtedy pamiętam, że niektórzy kombinowali z jakimś legendarnym rewolwerem, który wyszedł w 1851, że wszak jego wersja cywilna była rok wcześniej, więc jakby co można mówić, że replika ją reprezentuje... z prochem też jakieś cyrki były, z Czech ludzie sprowadzali.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 18, 2016 10:27
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Zgodnie z prawem gdy masz broń czarnoprochową, to możesz posiadac proch. Możesz go odkupic od innego posiadacza broni czarnoprochowej lub kupić w sklepie.
Jeżeli chcesz kupic w sklepie, to musisz okazać EKB (Europejska Karta Broni).
Wyrobienie banalne: wypełniasz wniosek (najlepiej ze strony ROMB), załączasz zdjęcie i dowód opłaty (105zł), wysyłasz do KWP i po max 2 tygodniach przysyłają ci do domu. We wniosku musisz wpisać choc jeden egzemplarz z cechami (np. model, kaliber i nr seryjny) jeżeli takie ma. Jeżeli będą coś chcieli więcej (nieprawnie ale ciągle czasem się zdarza), to proś na piśmie.
Broń możesz nawet powiesić na scianie, położyc na biurku, czy zrobic sobie wystawkę. Proch lepiej trzymaj w szafce/szufladzie (w suchym miejscu).


Cz lut 18, 2016 10:46
Post Re: Służba wojskowa
JedenPost napisał(a):
[Wtedy pamiętam, że niektórzy kombinowali z jakimś legendarnym rewolwerem, który wyszedł w 1851, że wszak jego wersja cywilna była rok wcześniej, więc jakby co można mówić, że replika ją reprezentuje...
Colt Navy skonstruowany w 1847, produkowany seryjnie od 1850, wprowadzony do armii w 1851.
Takimi własnie rewolwerami (Colt Navy wz. 1851 cal 0.36") z rękojeściami z kości słoniowej posługiwał się Dziki Bill Hickok


Cz lut 18, 2016 11:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Bo szkolenia maja inny cel. Żołnierz ma zabić strzelając nawet przez ściany, policjant ująć nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia. Inne nawyki, inne cele.


Nie żebym się jakoś szczególnie znał na wojsku czy Policji, ale nie wydaje mi się, by jedynym celem żołnierza było "zabić nawet przez ściany", albo że żołnierze nigdy nie wykonują czynności polegających na ujęciu kogoś bez stwarzania zagrożenia dla otoczenia. Nawet bardzo w to wątpię. To raczej ty przedstawiasz to strasznie jednowymiarowo.

Cytuj:
Po co stwarzać wyspecjalizowane jednostki policyjne, skoro juz takie są i nazywają się policja?


Po to, by móc zlikwidować Policję.

Cytuj:
Do niedawna także Polska była wielonarodowa. Państwa narodowe to twór bardzo świeży.


To jest niedobra analogia, bo tu nie chodzi o "wielonarodowość", tylko o inną postać narodowości, a tym samym i patriotyzmu. Amerykanie to ludzie, którzy sami sobie stworzyli od podstaw nowy "naród" i miało to miejsce na tyle niedawno, że pamięć o tym i to odniesienie jest nadal wśród nich żywe. Specyficzna postać amerykańskiego patriotyzmu bierze się z tego, że Amerykanie traktują swój kraj jako coś, co oni - Irlandczycy, Włosi, Niemcy, Polacy, Holendrzy, Anglicy, Hiszpanie etc. - zbudowali własnymi rękami, a nie jako coś, co po prostu było i tak się akurat złożyło, że urodzili się tu, a nie gdzie indziej. Zapewne z upływem czasu zacznie się to zmieniać, a pojęcie "narodowości amerykańskiej" nabierze podobnego znaczenia, jakie przypisuje się temu pojęciu w Europie. Ale to kwestia wieków.

Cytuj:
Polacy są jacyś inni? Na czym ta inność polega?


Właśnie na tym. Dla współczesnych Polaków Polska to coś, co istnieje od zawsze. Są Polakami, bo się tu urodzili. Jasne, ktoś tę Polskę tworzył i budował, ale nie oni sami - oni już przychodzą na gotowe, a to gotowe często mało im się podoba, więc w sumie pewnie woleliby się urodzić gdzieś indziej, a skoro już przepadło, to zawsze można wyjechać. Oczywiście upraszczam.

Cytuj:
Słowo "nie", to za mało. Proponujesz przejęcie przez wojsko funkcji policji i juz zapala się czerwone swiatełko.
Czym będzie różnił się twój ustrój od dyktatury wojskowej?


Nie bardzo rozumiem. Mnie się nie zapala. Czemu tobie się zapala? A co mamy teraz - dyktaturę policyjną? :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 18, 2016 12:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Ale obecnie jest wolny dostęp do broni. Każdy niekarany i zdrowy psychicznie moze w ciagu kilku miesięcy mieć broń. Zapomniałem dodać, że będzie to kosztowało kilka tysięcy.

Widocznie istniejące w Polsce obostrzenia są wystarczające, skoro nie ma u nas poważnego problemu z napadami z bronią ani strzelanin w szkołach.

U nas dzieciaki znajdują dorosłych do pomocy w kupnie flaszki. W USA - karabinów.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 18, 2016 12:20
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Soul33 napisał(a):
Widocznie istniejące w Polsce obostrzenia są wystarczające, skoro nie ma u nas poważnego problemu z napadami z bronią ani strzelanin w szkołach.

U nas dzieciaki znajdują dorosłych do pomocy w kupnie flaszki. W USA - karabinów.

Jakie obostrzenia? Własnie pisałem, że zgodnie z prawem każdy może posiadać broń czarnoprochową i nosić ją naładowaną. A w domu trzymać ją może na komodzie lub na stoliku nocnym. I to broń poręczną, łatwą do schowanie (rewolwery typu pocked, police, derringery)


Cz lut 18, 2016 12:44
Post Re: Służba wojskowa
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Bo szkolenia maja inny cel. Żołnierz ma zabić strzelając nawet przez ściany, policjant ująć nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia. Inne nawyki, inne cele.


Nie żebym się jakoś szczególnie znał na wojsku czy Policji, ale nie wydaje mi się, by jedynym celem żołnierza było "zabić nawet przez ściany", albo że żołnierze nigdy nie wykonują czynności polegających na ujęciu kogoś bez stwarzania zagrożenia dla otoczenia. Nawet bardzo w to wątpię. To raczej ty przedstawiasz to strasznie jednowymiarowo.
Czyli wydaje ci się tylko, że jak ktos ma giwerę w ręką, to zawsze uzywa ją tak samo.

Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Po co stwarzać wyspecjalizowane jednostki policyjne, skoro juz takie są i nazywają się policja?
Po to, by móc zlikwidować Policję.
Tworzyć policję aby rozwiązać policję. Czysty absurd.

@Johnny99
USA istnieje juz na tyle długo, ze wpółczesni obywatele są amerykanami, bo się w USA urodzili, a nie bo ten kraj stworzyli. To, ze dalekie mają korzenie takie, czy inne jest drugorzędne.
Są amerykanami, bo to ich ojczyzna pomimo różnic etnicznych, kulturowych, religijnych.
Cytuj:
Oczywiście upraszczam.
Raczej sprowadzasz sprawę do absurdu. Amerykanie sa młodym narodem patriotycznym pomimo tego, ze indywidualnie prawie wszystko wszystkich dzieli.
A ty chcesz unifikowac ludzi i wprowadzać jakies dodatkowe spoiwa aby budowac patriotyzm w narodzie tysiącletnim.

Cytuj:
Cytuj:
Słowo "nie", to za mało. Proponujesz przejęcie przez wojsko funkcji policji i juz zapala się czerwone swiatełko.
Czym będzie różnił się twój ustrój od dyktatury wojskowej?

Nie bardzo rozumiem. Mnie się nie zapala. Czemu tobie się zapala? A co mamy teraz - dyktaturę policyjną? :shock:
I własnie to jest niepokojące. dziś władze mamy rozproszoną. Armia nie zalezy od policji, policja od armii, z sądami i prokuraturami podobnie. Wprowadzając wszędzie jedna organizację militarną wprowadzasz realną pokuse przejęcia władzy przez wojsko w oparciu o siłę militarną.
Szokujące jest, ze w swojej niechęci do policji nie zauwazasz tego.


Cz lut 18, 2016 13:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Czyli wydaje ci się tylko, że jak ktos ma giwerę w ręką, to zawsze uzywa ją tak samo.


Eee.. znowu pozostaje mi tylko odpowiedzieć, że nie.

Cytuj:
Tworzyć policję aby rozwiązać policję. Czysty absurd.


Znowu: nie.

Cytuj:
USA istnieje juz na tyle długo, ze wpółczesni obywatele są amerykanami, bo się w USA urodzili, a nie bo ten kraj stworzyli. To, ze dalekie mają korzenie takie, czy inne jest drugorzędne.
Są amerykanami, bo to ich ojczyzna pomimo różnic etnicznych, kulturowych, religijnych.
Raczej sprowadzasz sprawę do absurdu. Amerykanie sa młodym narodem patriotycznym pomimo tego, ze indywidualnie prawie wszystko wszystkich dzieli.


Widzę tu pewną sprzeczność. Poza tym "są Amerykanami bo to ich ojczyzna" - no, nie da się ukryć, ale co z takiego zdania wynika? :?

Amerykanów łączy ich kraj - ale postrzegają to w ten sposób właśnie dlatego, że nie czują się Amerykanami "z przypadku", jak członkowie narodów tysiącletnich.

Cytuj:
A ty chcesz unifikowac ludzi


Eee.. nie.

Cytuj:
i wprowadzać jakies dodatkowe spoiwa


Eee.. nie. Jakie "dodatkowe"?

Cytuj:
I własnie to jest niepokojące. dziś władze mamy rozproszoną. Armia nie zalezy od policji, policja od armii, z sądami i prokuraturami podobnie. Wprowadzając wszędzie jedna organizację militarną wprowadzasz realną pokuse przejęcia władzy przez wojsko w oparciu o siłę militarną.


Eee.. nie. Wojsko ma siłę militarną i dziś - i co, nie ma pokusy? Bo co, bo Policja będzie bronić państwa przed wojskowym przejęciem? :o Chciałbym to zobaczyć.. równie dobrze jedni żołnierze mogą bronić państwa przed innymi żołnierzami :roll: W ogóle nie dociera do mnie twój tok myślenia.

Cytuj:
Szokujące jest, ze w swojej niechęci do policji nie zauwazasz tego.


W czym? :o Nie odczuwam żadnej niechęci do Policji, mam w niej nawet znajomych i członków rodziny. Bardzo lubię policjantów :-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 18, 2016 15:46
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Czyli wydaje ci się tylko, że jak ktos ma giwerę w ręką, to zawsze uzywa ją tak samo.

Eee.. znowu pozostaje mi tylko odpowiedzieć, że nie.

Eeee...tak. Skoro uważasz, że wojsko zastąpi policję.
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Tworzyć policję aby rozwiązać policję. Czysty absurd.
Znowu: nie.

Eeeee. tak, skoro uważasz, że "można zaadoptować policyjne metody szkoleniowe w wojsku, na tyle, na ile byłoby to potrzebne". Stworzysz wyspecjalizowany, pion ... policji dla cywili. Czyli nowa policję.
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
A ty chcesz unifikowac ludzi

Eee.. nie.
Cytuj:
i wprowadzać jakies dodatkowe spoiwa

Eee.. nie. Jakie "dodatkowe"?

Eeeee ... tak. Albo społeczeństwo skoszarować i wbijać im jeden sposób myslenia albo stworzyć państwo wyznaniowe. No bo jak beda szkoły prywatne i ludzie będą mysleli kazdy nieco inaczej, to innej drogi nie widzisz.

Ale czy to juz nie było?
Czy armia nie robiła policyjnej roboty, czy nie obowiazywala jedna (nie)wiara, nie skoszarowano ludzi i nie kazano im wszystkim myślec tak samo?
Zaraz, zaraz, jak to się nazywało? .... :jezor:

Na prawdę, masz bardzo "głębokie" przemyślenia.


Cz lut 18, 2016 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Robek napisał(a):
To jak bym sobie spacerował po lesie, strzelając do wszystkiego co popadnie...
...to byś szybko za kratkami wylądował.


Może ciebie jest inny las niż u mnie.
Bo jak tak sobie chodziłem po lesie, to bardziej komary, może jakiś ptak przeleci, za dużo tego wszystkiego nie ma, to tyle że jest kupa śmieci, to bym sobie do butelek wódki postrzelał :-D
To mam jeszcze w jakiś tam słuchawkach chodzić! :D
Z jakimś porządnym tłumikiem to nawet ciszej by było, nie ma co za bardzo robić hałasu, bo by sie i ludzi naschodziło.
No ale skoro nie można, to trudno.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 18, 2016 16:35
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
@Robek
Na poważnie, to pierwszy bym ciebie sfilmował, odebrał broń i poleciał na policję.


Cz lut 18, 2016 19:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
@Robek
Na poważnie, to pierwszy bym ciebie sfilmował, odebrał broń i poleciał na policję.


No i właśnie na to przydałby sie tłumik, wtedy mniej byłoby mnie słychać :-D
Ciekawe w jaki sposób odebrał byś mi broń, i to w środku lasu? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 18, 2016 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Służba wojskowa
Żadnej wojny nie będzie, jaki jest sens utrzymywania wojska ??? Lepiej te pieniądze przenaczyć na jakieś bardziej potrzebne cele jak np. służbe zdrowia, która leży i kwiczy w Polsce.

Nawet jakby wybuchła wojna to o wygranej decydowałaby technologia, a nie przygotowanie społeczeństwa do odporu ataku. Że jeszcze tyle osób tego nie rozumie :| Już w czasie II wojny światowej tak było...

Poza tym wojsko to patologia i chamstwo do kwadratu - powinno się to wywalić w...


So lut 24, 2018 16:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL