Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Służba wojskowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Służba wojskowa
Ekhm...
Obrazek

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 17, 2016 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
JedenPost napisał(a):
Ekhm...
Obrazek


No chyba łatwiej jest, na stałe mieć przykręcony tłumik do broni, niż zakładać i zdejmować słuchawki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2016 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Służba wojskowa
No chyba nie. Zaczynasz strzelanie - zakładasz słuchawki. Kończysz - zdejmujesz. Proste.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 17, 2016 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
JedenPost napisał(a):
No chyba nie. Zaczynasz strzelanie - zakładasz słuchawki. Kończysz - zdejmujesz. Proste.


To jak bym sobie spacerował po lesie, strzelając do wszystkiego co popadnie, to mam w słuchawkach chodzić? dużo wygodniej mieć tłumik.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2016 20:35
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Robek napisał(a):
To jak bym sobie spacerował po lesie, strzelając do wszystkiego co popadnie...
...to byś szybko za kratkami wylądował.


Śr lut 17, 2016 22:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Służba wojskowa
No, to ja jestem przeciwny wolnemu dostępowi do broni. Uzasadnienie wyżej.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 17, 2016 22:13
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Soul33 napisał(a):
No, to ja jestem przeciwny wolnemu dostępowi do broni. Uzasadnienie wyżej.

Ale obecnie jest wolny dostęp do broni. Każdy niekarany i zdrowy psychicznie moze w ciagu kilku miesięcy mieć broń. Zapomniałem dodać, że będzie to kosztowało kilka tysięcy.
A broń czarnoprochową moze posiadac kazdy, kupić kazdy pełnoletni. I jest to broń celna i śmiercionośna, a w przypadku rewolweru, czy karabinka rewolwerowego takze i wielostrzałowa.
Obrazek
Co więcej zgodnie z prawem mozesz taka bron swobodnie nosić nabitą (choc srodowisko czarnoprochowe pewnie cię wyklnie i na strzelnicę już nie wpuści).
O ile wiem, to nie było jeszcze przestępstwa z uzyciem broni czarnoprochowej, choc szacuje się, ze w Polsce jest jej kilkaset tysięcy.


Śr lut 17, 2016 22:41
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
sapper napisał(a):
Zapominasz ze szkolnictwo nie ma takich mozliwosci i warunkow jakie istnieja w armii.Praktycznie kazda specjalnosc wojskowa moze miec zastosowanie w pracy w cywilu.
Rusznikarze, strzalowi w kopalniach i kamieniolomach, operatorzy spychow, koparek, operatorzy sprzetow plywajacych, piloci, kierowcy, mechanicy wszelakich sprzetow specjalistycznych , radiowcy i wiele wiele innych, ktorych nauka i praktyki nie zawsze sa dostepne w szkolnictwie cywilnym, zwlaszcza gdy potrzebny do szkolenia sprzet lub materialy sa niebezpieczne.

Wojsko szkoli na potrzeby wojska, nie cywilne.
Wszelkie uprawnienia cywilne są dostępne w systemie cywilnym.
Rusznikarzem ani pilotem po zasadniczej służbie nie zostaniesz.


Jesli miales szkolenie i zdobyles kwalifikacje wojskowe to mozesz.
Chyba nawet nie wiesz jak to dziala, skoro wypisujesz takie rzeczy.


Śr lut 17, 2016 23:09
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):
Jesli miales szkolenie i zdobyles kwalifikacje wojskowe to mozesz.

Po pierwsze aby uzyskac koncesję na rusznikarstwo trzeba mieć 21 lat, przejśc przeszkolenie, zdac egzamin państwowy, nie mieć długów, nie być karanym...

W zasadniczego wojsko nie będzie inwestowało, bo zaraz musiałoby przeszkolic następnego. Nawet na kontrakt nie przyjmie bez kwalifikacji potrzebnych wojsku. Wojsko, to nie dobra wróżka.

Dotychczas za argument macie same ogolniki i jakies żądania wzięte z kosmosu (wojsko ma szkolic zawodowo, zmniejszac bezrobocie, wychowywać, a nawet zastępować policję).


Śr lut 17, 2016 23:21
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
sapper napisał(a):
Jesli miales szkolenie i zdobyles kwalifikacje wojskowe to mozesz.

Po pierwsze aby uzyskac koncesję na rusznikarstwo trzeba mieć 21 lat, przejśc przeszkolenie, zdac egzamin państwowy, nie mieć długów, nie być karanym...

W zasadniczego wojsko nie będzie inwestowało, bo zaraz musiałoby przeszkolic następnego. Nawet na kontrakt nie przyjmie bez kwalifikacji potrzebnych wojsku. Wojsko, to nie dobra wróżka.

Dotychczas za argument macie same ogolniki i jakies żądania wzięte z kosmosu (wojsko ma szkolic zawodowo, zmniejszac bezrobocie, wychowywać, a nawet zastępować policję).


Kolego, piszesz o obecnym wojsku ktore ma niewielkie fundusze w porownaniu z wojskiem z przed lat 80-tych.
Wszystkie specjalizacje wojskowe zdobywa sie w wojsku i nie ma cywilnej placowki ktora szkolila by w kwalifikacjach wojskowych. Poza tym porownywalne kwalifikacje cywilne sa zawsze na nizszym poziomie od kwalifikacji wojskowych.
Pokaz mi choc jedna placowke ktora np. szkoli w kierunku saper miner 3, 2 i 1 klasy specjalizacji. Do patrolu rozminowania potrzebna specjalisty z min. 2 klasa, a do unieszkodliwienia nietypowych min pulapek, czy ladunkow domowej roboty musisz miec 1 klase specjalizacji.
Z takimi kwalifikacjami mozesz np. zalozyc firme ktora robi rozbiorki obiektow uzywajac materialow wybuchowych.
W jednostce w ktorej odbywalem sluzbe bylo zawsze 3 rusznikarzy z roznych rocznikow i jeden szkolil drugiego jako nastepce zanim wyszedl do cywila. Jeden najlepiej wyszkolony wykonujac biezace naprawy i regulacje broni uczyl jednoczesnie pozostalych.
Zdobyte kwalifikacje byly (oprocz dodatkowej ksiazeczki specjalisty) wpisywane takze do ksiazeczki wojskowej.


Cz lut 18, 2016 0:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Służba wojskowa
Robek poważnie uważasz ze kilka godzin szkolenia generuje nam prawdziwego strzelca? Bo pomyliłeś xhyba podstawowa obsługę broni osobistej żołnierza z jej znajomością I sprawnym posługiwaniem się. Przypomnę jedynie ze założenie magazynka, odciągnąć ie zamka i naciśnięcie spustu to jeszcze nie znajomość obsługi broni palnej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 18, 2016 0:22
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Regulacja, czyszczenie, smarowanie i naprawa AK (wymiana części) to nie rusznikarstwo. Rusznikarstwo wymaga o wiele obszerniejszej wiedzy. Zdecydowana większość rusznikarzy ma wykształcenie wyższe. Ci ze średnim juz wymierają.
Jestem też ciekaw jak przygotujesz dokumentację strzałową na wyburzenie budynku, ile będzie ona warta jeżeli nie posiadasz inżynieryjnej wiedzy budowlanej. Ogólniak i kurs saperski to za mało.
Wojsko szkoli na potrzeby wojska, nie cywila. Jeżeli to się pokrywa (np. prawo jazdy), to jest to przypadek, a nie celowe działanie.


Cz lut 18, 2016 7:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
@Johnny99
Wojsko miałoby przejąć rolę policji? No to by powstały działy kryminalne, prewencji, drogowe, centralne biuro sledcze, kontroli finansów, logistyki, informatyki, audytów, operacji międzynarodowych, operacji antyterrorystycznych, przestępstw zorganizowanych itd itp. Niewiele wiesz o policji. Jej zadania i metody i szkolenie jest znacząco rózne od wojskowego. Nawet uzbrojenie jest inne.
Zastapienie policji wojskiem jest takim samym absurdem, jak zastąpienie wojska policją.


Ciężko rozmawiać z dogmatami w rodzaju: "zastąpienie Policji wojskiem jest absurdem, bo Policja to przecież co innego i w ogóle nie znasz się". Co to w ogóle znaczy "szkolenie jest inne w Policji, a inne w wojsku"? To jakiś dogmat, że tak jest i nie wolno tego zmienić? Co szkodzi zaadoptować policyjne metody szkoleniowe w wojsku, na tyle, na ile byłoby to potrzebne?

Cytuj:
Szkoły prywatne są np. w GB, w USA i trudno powiedzieć, że dezintegrują społeczeństwo. USA jest bardzo szczególnym przykładem, gdzie "szarość" i "normalność" są wyjątkami, nawet szkoły publiczne bardzo róznia sie programami (bardzo dużo zależy od nauczyciela), ludzie różnią się czym tylko mogą, a jednocześnie przeciętny patriotyzm jest znacznie większy niz w "monolicie" polskim.


Dobrze to ująłeś - USA to szczególny przykład, ponieważ w USA zupełnie inaczej pojmuje się "narodowość", głównie z uwagi na fakt, że jest to stosunkowo młody kraj. Przeciętny Amerykanin ma coś w rodzaju dwóch narodowości: jedna to amerykańska, a druga - kraju, z którego pochodzi (bo wciąż nie ma ludzi "pochodzących z USA"; każdy Amerykanin jest imigrantem, może poza Indianami). Znam wielu Amerykanów, nie tylko polskiego pochodzenia i jest to u nich bardzo zauważalne: są gorącymi patriotami amerykańskimi, którzy jednocześnie na każdym kroku podkreślają swoje pochodzenie.

Cytuj:
W zasadzie to proponujesz jawną lub krytą juntę wojskową, bo tym skończy się w końcu obdarzanie armii szerokimi kompetencjami.


Nie, nie proponuję junty wojskowej (nie wiem co innego odpowiedzieć).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lut 18, 2016 8:48
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Johnny99 napisał(a):
Ciężko rozmawiać z dogmatami w rodzaju: "zastąpienie Policji wojskiem jest absurdem, bo Policja to przecież co innego i w ogóle nie znasz się". Co to w ogóle znaczy "szkolenie jest inne w Policji, a inne w wojsku"? To jakiś dogmat, że tak jest i nie wolno tego zmienić? Co szkodzi zaadoptować policyjne metody szkoleniowe w wojsku, na tyle, na ile byłoby to potrzebne?
Bo szkolenia maja inny cel. Żołnierz ma zabić strzelając nawet przez ściany, policjant ująć nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia. Inne nawyki, inne cele.
Po co stwarzać wyspecjalizowane jednostki policyjne, skoro juz takie są i nazywają się policja?
Cytuj:
Dobrze to ująłeś - USA to szczególny przykład, ponieważ w USA zupełnie inaczej pojmuje się "narodowość", głównie z uwagi na fakt, że jest to stosunkowo młody kraj. Przeciętny Amerykanin ma coś w rodzaju dwóch narodowości: jedna to amerykańska, a druga - kraju, z którego pochodzi (bo wciąż nie ma ludzi "pochodzących z USA"; każdy Amerykanin jest imigrantem, może poza Indianami). Znam wielu Amerykanów, nie tylko polskiego pochodzenia i jest to u nich bardzo zauważalne: są gorącymi patriotami amerykańskimi, którzy jednocześnie na każdym kroku podkreślają swoje pochodzenie.
Do niedawna także Polska była wielonarodowa. Państwa narodowe to twór bardzo świeży.
Jak widzisz nawet "podwójna" narodowość, prywatne szkolnictwo i rozdzielność kościoła od państwa nie przeszkodziło w budowaniu patriotyzmu amerykańskiego. Polacy są jacyś inni? Na czym ta inność polega?
Cytuj:
Nie, nie proponuję junty wojskowej (nie wiem co innego odpowiedzieć).
Słowo "nie", to za mało. Proponujesz przejęcie przez wojsko funkcji policji i juz zapala się czerwone swiatełko.
Czym będzie różnił się twój ustrój od dyktatury wojskowej?


Cz lut 18, 2016 9:04

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
A broń czarnoprochową moze posiadac kazdy, kupić kazdy pełnoletni.


Modele sprzed 1850 roku, chyba że coś się zmieniło...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 18, 2016 9:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL