Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Służba wojskowa 
Autor Wiadomość
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jakie masz braki w szkolnictwie cywilnym?
Kogo chcesz wykształcić?
Konkrety!

W poprzednim bałaganie można bylo zdobyć prawo jazdy na ciężarówkę, papiery operatora spychacza, czy inne uprawnienia, co było szansą dla ludzi bez wykształcenia. Uczyli nawet pisac i czytać (sic!). Dziś nie potrzeba do tego wojska.

Szkolenia specjalistyczne mają sens tylko wtedy, jeżeli przeszkoleni pozostaną żołnierzami.


Braki sa kolosalne, specjalizacje zawodowe pozbawily wiekszosci podstawowej wiedzy (nie chodzi o szkole podstawowa) i nie potrafia sie zaadoptowac do zmieniajacych sie warunkow na rynku pracy.
Z tego niedzy innymi wlasnie bierze sie duze bezrobocie.
Poza tym skolnictwo jest nastawione na szkolenie niewolnikow systemu kapitalistycznego , a nie szkolenie jako przekazywanie wiedzy.

I z tej nędzy jest obecnie bezrobocie 7-8% wobec 20% w latach 2001-2003. W moim powiecie 4,5%, a w mieście powiatowym 2,5%.
Jeżeli są błędy w szkolnictwie, to trzeba zmienić szkolnictwo, a nie wysyłać do wojska.
Wojsko ma uczyć, wychowywać, zastępować policję, zmniejszać bezrobocie ... co jeszcze?


Wt lut 16, 2016 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
WIST napisał(a):
.
Trzeba tylko poczynić założenia. Mówimy o wojsku z prawdziwego zdarzenia.


Jakie ma być, to prawdziwe zdarzenie?
Polska ma 30 tyś żołnierzy zdolnych do walki, przed kim oni byliby w stanie nas obronić?
Nie dalibyśmy rady nawet tym 50 tysiącom separatystów ze wschodu Ukrainy, to jest ponad nasze siły.

Kozioł napisał(a):
Co da, ze ich skoszarujesz na rok, czy dwa, oddadzą kilkadziesiąt strzałów z broni ręcznej, nauczą się szorowac kible i malowac kamienie?


Żeby nauczyć sie strzelać z broni ręcznej wystarczy kilka godzin, nie potrzeba nikogo trzymać tam 2 lata.

sapper napisał(a):
Mylisz szkolenie zolnierzy z patologia w armii ktora zaistniala w balaganie starego systemu.


Patrząc od stront tego w jakim stopniu na dziś dzień społeczeństwo jest przygotowane do jakiejś wojny, to można by powiedzieć że w tej chwili jest patologia.

Nie dość że nikogo już nie biorą na siłe do wojska, to jeszcze jest utrudniony dostęp do broni palnej, w efekcie ja by przyszło co do czego, to wyskoczymy na ulie uzbrojeni w noże kuchenne i patelnie :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 16, 2016 18:51
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Robek napisał(a):
Żeby nauczyć sie strzelać z broni ręcznej wystarczy kilka godzin...
:rotfl2:
W kilka godzin to można na tyle poznać bron, aby nie stanowić dużego zagrożenia dla siebie i otoczenia.
Robek napisał(a):
Nie dość że nikogo już nie biorą na siłe do wojska, to jeszcze jest utrudniony dostęp do broni palnej, w efekcie ja by przyszło co do czego, to wyskoczymy na ulie uzbrojeni w noże kuchenne i patelnie :D
Tu akurat jest o wiele łatwiej, niz kiedyś. Każdy zdrowy psychicznie i niekarany człowiek może mieć broń. Wymagania nie sa duze: trzeba zapisać się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego, zdać egzamin z prawa dotyczącego broni, egzamin praktyczny, kupić szafę na bron i już mozesz zacząć ją kolekcjonować i chodzić na strzelnicę.

Mniej kłopotliwe, to broń czarnoprochowa, która mozesz kupić zwyczajnie w sklepie gdy na tych samych warunkach, co pół litra. A posiadać może każdy.


Wt lut 16, 2016 18:56
Post Re: Służba wojskowa
Metody na nabycie broni palnej (2016)


Wt lut 16, 2016 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
W kilka godzin to można na tyle poznać bron, aby nie stanowić dużego zagrożenia dla siebie i otoczenia.

A po co ci więcej?
Kilka godzin w wojsku, czy kilka lat, to i tak mięso armatnie :-D

Kozioł napisał(a):
Tu akurat jest o wiele łatwiej, niz kiedyś. Każdy zdrowy psychicznie i niekarany człowiek może mieć broń. Wymagania nie sa duze: trzeba zapisać się do stowarzyszenia kolekcjonerskiego, zdać egzamin z prawa dotyczącego broni, egzamin praktyczny, kupić szafę na bron i już mozesz zacząć ją kolekcjonować i chodzić na strzelnicę.


To wtedy będe mógł sobie kupić, każdy rodzaj broni?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 16, 2016 19:30
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Robek napisał(a):
To wtedy będe mógł sobie kupić, każdy rodzaj broni?
Teoretycznie nawet automat, choć niewielu to się udało. Przyczyny masz opisane w artykule.
Nie kupisz broni z tłumikiem.


Wt lut 16, 2016 19:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Nie kupisz broni z tłumikiem.


Dlaczego nie? kto to wymyślił?
To już tłumików nie moge kolekcjonować? :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 16, 2016 23:05
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
Robek napisał(a):
To wtedy będe mógł sobie kupić, każdy rodzaj broni?
Teoretycznie nawet automat, choć niewielu to się udało. Przyczyny masz opisane w artykule.
Nie kupisz broni z tłumikiem.


Tlumik jest prostsza konstrukcja niz pompka do roweru, wiec po co ktos mialby kupowac.
Poza tym kazda bron palna, ktora ma koncowke lufy gwintowana, moze miec zalozony tlumik.


Śr lut 17, 2016 12:11
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
sapper napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jakie masz braki w szkolnictwie cywilnym?
Kogo chcesz wykształcić?
Konkrety!

W poprzednim bałaganie można bylo zdobyć prawo jazdy na ciężarówkę, papiery operatora spychacza, czy inne uprawnienia, co było szansą dla ludzi bez wykształcenia. Uczyli nawet pisac i czytać (sic!). Dziś nie potrzeba do tego wojska.

Szkolenia specjalistyczne mają sens tylko wtedy, jeżeli przeszkoleni pozostaną żołnierzami.


Braki sa kolosalne, specjalizacje zawodowe pozbawily wiekszosci podstawowej wiedzy (nie chodzi o szkole podstawowa) i nie potrafia sie zaadoptowac do zmieniajacych sie warunkow na rynku pracy.
Z tego niedzy innymi wlasnie bierze sie duze bezrobocie.
Poza tym skolnictwo jest nastawione na szkolenie niewolnikow systemu kapitalistycznego , a nie szkolenie jako przekazywanie wiedzy.

I z tej nędzy jest obecnie bezrobocie 7-8% wobec 20% w latach 2001-2003. W moim powiecie 4,5%, a w mieście powiatowym 2,5%.
Jeżeli są błędy w szkolnictwie, to trzeba zmienić szkolnictwo, a nie wysyłać do wojska.
Wojsko ma uczyć, wychowywać, zastępować policję, zmniejszać bezrobocie ... co jeszcze?


Zapominasz ze szkolnictwo nie ma takich mozliwosci i warunkow jakie istnieja w armii.
Praktycznie kazda specjalnosc wojskowa moze miec zastosowanie w pracy w cywilu.
Rusznikarze, strzalowi w kopalniach i kamieniolomach, operatorzy spychow, koparek, operatorzy sprzetow plywajacych, piloci, kierowcy, mechanicy wszelakich sprzetow specjalistycznych , radiowcy i wiele wiele innych, ktorych nauka i praktyki nie zawsze sa dostepne w szkolnictwie cywilnym, zwlaszcza gdy potrzebny do szkolenia sprzet lub materialy sa niebezpieczne.


Śr lut 17, 2016 12:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):
Tlumik jest prostsza konstrukcja niz pompka do roweru, wiec po co ktos mialby kupowac.
Poza tym kazda bron palna, ktora ma koncowke lufy gwintowana, moze miec zalozony tlumik.


O czym ty mówisz? :D
Jeśli tłumik jest prostej konstrukcji to nie można go kupi? mam sam sobie go zrobić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2016 15:09
Zobacz profil
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):
Tlumik jest prostsza konstrukcja niz pompka do roweru, wiec po co ktos mialby kupowac.
Poza tym kazda bron palna, ktora ma koncowke lufy gwintowana, moze miec zalozony tlumik.
Ale nie możesz kupić broni z gwintowaną końcówką lufy. Przeróbka jest karalna, posiadanie także.


Śr lut 17, 2016 16:09
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):
Zapominasz ze szkolnictwo nie ma takich mozliwosci i warunkow jakie istnieja w armii.Praktycznie kazda specjalnosc wojskowa moze miec zastosowanie w pracy w cywilu.
Rusznikarze, strzalowi w kopalniach i kamieniolomach, operatorzy spychow, koparek, operatorzy sprzetow plywajacych, piloci, kierowcy, mechanicy wszelakich sprzetow specjalistycznych , radiowcy i wiele wiele innych, ktorych nauka i praktyki nie zawsze sa dostepne w szkolnictwie cywilnym, zwlaszcza gdy potrzebny do szkolenia sprzet lub materialy sa niebezpieczne.

Wojsko szkoli na potrzeby wojska, nie cywilne.
Wszelkie uprawnienia cywilne są dostępne w systemie cywilnym.
Rusznikarzem ani pilotem po zasadniczej służbie nie zostaniesz.


Śr lut 17, 2016 16:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
Kozioł napisał(a):
.
Ale nie możesz kupić broni z gwintowaną końcówką lufy. Przeróbka jest karalna, posiadanie także.[/quote]

A to dlaczego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2016 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Służba wojskowa
Bo do żadnych legalnych zastosowań, do jakich cywil można posiadać broń, tłumik nie jest potrzebny. Bardzo przydatny może być natomiast przy zabójstwie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lut 17, 2016 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Służba wojskowa
JedenPost napisał(a):
Bo do żadnych legalnych zastosowań, do jakich cywil można posiadać broń, tłumik nie jest potrzebny. Bardzo przydatny może być natomiast przy zabójstwie.


Bez tego tłumika to ja ogłuchne od tego strzelania, takie coś jest bardzo potrzebne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 17, 2016 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL