Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czy mogę samej ogłosić bankructwo ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 0:19
Posty: 2
Post Czy mogę samej ogłosić bankructwo ?
Cześć wszystkim,

do nie dawna jeszcze prowadziłam swoja działalność gospodarczą. Niestety przez ostatnie lata nie przynosiło zysków i się tylko inwestowało. Przez co niestety zrobiły się ogromne długi. Poczytałam troszkę o ogłoszeniu bankructwa i wydaje mi się to jedynym sensownym rozwiązaniem dla mnie. Tylko zastanawia mnie taka myśl czy potrzebuję do tego kancelarii lub osób się tym zajmujących czy może mogę sama przejść przez ten cały proces ?


Pt lut 26, 2016 14:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy mogę samej ogłosić bankructwo ?
To nie forum na porady prawne, ale sprawdz w przepisach jak ma sie Twoj i rodzinny prywatny majatek do statusu firmy.
Poza tym US jest pierwszy w kolejnosci do pobrania naleznosci, a wszelkie bledy ksiegowe moga pociagac za soba kary finansowe ktore roznie moga byc egzekwowane.


Pt lut 26, 2016 15:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy mogę samej ogłosić bankructwo ?
Możesz złożyć w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Nie wiem, czy dasz radę przejść przez cały proces, weź pod uwagę wskazówki @sappera i zanim podejmiesz decyzję. Samo złożenie wniosku jeszcze nie oznacza, że sąd się nim zajmie, ponieważ istnieje kilka przesłanek do oddalenia przez sąd pisma, dlatego warto sprawdzić, czy spełniamy warunki określone w ustawie Prawo upadłościowe i naprawcze z dnia 28 lutego 2003 r.
Ustawowy termin na złożenie takiego wniosku wynosi 14 dni od zaistnienia niewypłacalności. Opłata od wniosku wynosi 1000 zł i nie podlega zwolnieniu. Formalne wymogi wniosku znajdziesz art. 22 ustawy.
Należy pamiętać o wyborze opcji postępowania upadłościowego: układ bądź upadłość likwidacyjna. W przypadku wyboru tej pierwszej do wniosku należy dołączyć propozycje układowe.

Jednak nawet jeżeli sąd oddali Twój wniosek, ze względu na np. tzw. "ubóstwo masy"(brak majątku na koszty postępowania), po upłynięciu roku od chwili wykreślenia z rejestru przedsiębiorców zyskujesz możliwość starania się o konsumencką zdolność upadłościową.
Tu masz nieco szerzej na temat zagadnienia: http://blog.upadlosc-konsumencka.pl/upa ... fizycznej/
http://upadlosc-konsumencka.pl/pl/byli-przedsiebiorcy

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt lut 26, 2016 18:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL