Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 24, 2018 12:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 czy gry są grzechem? 
Autor Wiadomość

Post czy gry są grzechem?
mam pytanie czy granie w gry takie jak np. metin2 to grzech?

Tyle mam żalu i goryczy w sobie. Moje serce jest tym przepełnione. Ile jeszcze życie mi bólu przyniesie I czy w końcu czymś to ukoję. Więcej bólu moje serce nie zniesie A moja dusza pragnie spokoju. A może kiedy korycz w moim sercu się przeleje.

Śr mar 28, 2012 8:35
Post Re: czy gry są grzechem?
Niekoniecznie.

Śr mar 28, 2012 16:44

Wkurzają mnie rodzice matka mówi że metin to szatańska gra a to moje hobby i daje też satysfakcje oraz wspomnienia chciałbym wbić max-lvl ale ona tylko się drze inni grają w GTA i inne nie wiadomo jakie gry horrory a ja w metina co nawet krwi tam nie ma nie mogę zagrać a mam już 18-lat tylko mnie na ośmieszenie wystawia, kolega się śmiał raz myślałem że jej coś zrobię

Tyle mam żalu i goryczy w sobie. Moje serce jest tym przepełnione. Ile jeszcze życie mi bólu przyniesie I czy w końcu czymś to ukoję. Więcej bólu moje serce nie zniesie A moja dusza pragnie spokoju. A może kiedy korycz w moim sercu się przeleje.

Śr mar 28, 2012 16:49

Istnieje takie bardzo ważne zdanie: Strata czasu jest nieodwracalna, jak śmierć.

Weź je do serca, zastanów się nad przyszłością Postaw sobie pytanie: Czy ja, chłopak co ma 18 lat powinien siedzieć przed ekranem i nieodwracalnie zatracać swoją osobowość, czas na swój rozwój? Ile tak na prawdę mam z tego pożytku w grania w gry? Jakie są moje relacje z rodzicami, kolegami, bliźnimi?

Myślę że gry jako takie nie są złe, lecz czasami stają się szkodnikami duchowymi. Czyż właśnie nie przez gry młodzi ludzie kompletnie zatracili więzi międzyludzkie oraz swój rozwój intelektualny, stając się pokoleniem czytającym książki średnio 1/rok?

Pytanie zatem czy można w ogóle grać w gry? W mojej ocenie tak, z odpowiednim umiarem i podejściem. Winno się zawsze kierować ku dobru dla siebie i drugiego człowieka. Jeśli gram w grę codziennie poświęcając na to całe popołudnia lub wieczory zaniedbując relacje między Bogiem czy rodzicami to jest to poważny grzech z którego należy się wyspowiadać.

Matrix18 - proponuję Tobie naprawdę poważne zastanowienie się nad swoim postępowaniem. Zobacz że przez tę grę pokłóciłeś się ze swoją matką. Masz już 18 lat i wiesz to zobowiązuje. Propon.uję Ci również udanie się do dobrego kierownika duchowego, czyli spowiednika który mam nadzieję poprzez łaskę sakramentu pojednania i pokuty uzdrowi Ciebie z wszelkich uzależnień.

Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. św. Jan Maria Vianney

Wt kwi 03, 2012 19:14

Z takiej gry jest zawsze satysfakcja, kto nie grał ten nie wie ;p

N kwi 08, 2012 14:58

Załóżmy, jeżeli mąż żony dopuści się cudzołóstwa z inną kobietą to otrzyma on z doznań cielesnych satysfakcję. Ale co z jego duszą? Z relacjami wobec żony, Boga i samego siebie?

I zobacz, na tym polega pokusa Szatana. Kusi on człowieka obiecując mu dobra ziemskie, same przyjemności - satysfakcję z doznań. Lecz za tym wszystkim kryje się przepaść - utracenie jedności z Bogiem.

"Towar" Złego można porównać do obrzydlistwa zawiniętego w przepiękne opakowanie. Z resztą wystarczy chwycić po Pismo Święte i przeczytać Upadek pierwszych ludzi - Rdz 3, 1-24

Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. św. Jan Maria Vianney

N kwi 08, 2012 17:16
Moderator

Masz 18 lat więc pora już wykazać się umiejętnością pisania po polsku. Ja sam nie jetem mistrzem pisania, co zapewne łatwo byloby mi udowodnić, ale uzywanie wielkich liter i kropek mam opanowane na tyle aby ktoś mógł zrozumieć co piszę. I tu jest jeden z celów - chcesz pytać innych o zdanie to szanuj ich i pisz tak, aby Cie zrozumieli.

Sam oceń czy granie w tą gre jest grzechem, lub inaczej, czy granie w tą grę nie zabiera Ci za dużo czasu. Pytanie jest o Twoje relacje z mamą, bo istnieje podejrzenie że nie są najlepsze. W takim wypadku nie jest ważne co, czy gra, czy inna rzecz, wszystko może być przyczyną kłótni.

Jakie znaczenie ma to co robią inni, w co grają? Tak tłumaczą się dzieci, aby na siłę udowodnić że skoro inni mogą robić rzeczy gorsze, to ja mogę te mniej gorsze. Pora zacząć myśleć dojrzale i niczego nie usprawiedliwiać. Odpowiadasz za siebie i swoje czyny. Jeśli nie są złe to nie ma problemu, ale jeśli są, to nie ważne czy inni robią gorsze. Ważne co Ty robisz złego.

A co to obchodzi kolegę, chcesz być bezwolnym w swoim życiu i sugerować się opinią innych. A satysfakcja jak już Ci napisał Szakal to nie wyznacznik.

Jaki sens ma pytanie o grzech? Tutaj ludzie wypowiadają opinie, a nie tworzą rzeczywistość. Pora zrozumieć że wiele spraw każdy samodzielnie musi rozeznać, w swojej sytuacji, widząc skutki, zarówno pozytywne jak i negatywne. Zadaj sobie pytanie czy jazda na rowerze też jest grzechem? Są argumenty zarówno za jak i przeciw, tak samo jak są ludzie jedzący bezpiecznie, jak i tacy którzy jeżdżą niebezpiecznie.

N kwi 08, 2012 17:40

Matrix18, po owocach poznaje się czy coś jest dobre czy nie. Bolesne się potem okazuje jak sami odbieramy sobie szanse i możliwości, pierwszy krok to uświadomienie sobie rzeczywistości :)

N kwi 08, 2012 18:36

A czy granie w Gry tak zwane Strzelanki są grzechem ?
Bo mi się wydaje ze nie, bo w każdej grze chodzi tez o rywalizacje.

N maja 06, 2012 19:43

Wszystko sprowadza się do tego, że siedzisz przed kompem i marnujesz czas... Nie ma znaczenia czy grasz w strzelankę, czy simsy. Rzuciłem gry sam niedawno i jako nałogowy gracz komputerowy który spędził pół życia przed kompem wiem coś o tym... Tak jak pisał ktoś wyżej przyjemność z takiego grania jest, ale nie ma to kompletnie znaczenia ponieważ rujnujesz swoje życie robiąc nic i w końcu odczujesz tego skutki. Właśnie na tym polega zagrożenie związane z grami. Powiem nawet więcej. Odkąd się nawróciłem to nieustannie myślę o Bogu i staram się jakkolwiek umiem zbliżyć do Niego. Była tylko jedna rzecz która potrafiła odciągnąć moją uwagę na tyle, że zapominałem o Bogu. GRY.

Swoją drogą kiedyś oglądałem ciekawy wykład na temat tego całego biznesu rozrywkowego (entertainment)
Wykładowca pięknie zdefiniował ten entertainment rozkładając samo słowo na czynniki pierwsze.

Enter - wejście
Tain - przyczepić się, odciągać
Ment - mantalny, umysłowy

Tak więc powiedział, że entertaiment znaczy tyle, co wejście w stan umysłu w którym jesteś odciągany. Od czego ? Od wszystkiego co tak naprawdę ważne. Zgodziłbym się z nim.

Kiedy myślę o przyjemności to mam przed oczami ten werset w którym Paweł pisze jacy będą ludzie w czasach ostatecznych.

Cytuj:
A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, (3) bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, (4) zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga.

Pn maja 07, 2012 2:09
Login2 napisał(a):
Wszystko sprowadza się do tego, że siedzisz przed kompem i marnujesz czas...
Można siedzieć przed komputerem i nie marnować czasu. Nie każdy jest nałogowcem, da się przeznaczać umiarkowaną ilość czasu na granie. Trzeba tylko potrafić.
Login2 napisał(a):
Była tylko jedna rzecz która potrafiła odciągnąć moją uwagę na tyle, że zapominałem o Bogu. GRY.
Od Boga może odciągać cokolwiek, niekoniecznie gry.
Login2 napisał(a):
Swoją drogą kiedyś oglądałem ciekawy wykład na temat tego całego biznesu rozrywkowego (entertainment)
Wykładowca pięknie zdefiniował ten entertainment rozkładając samo słowo na czynniki pierwsze.

Enter - wejście
Tain - przyczepić się, odciągać
Ment - mantalny, umysłowy

Tak więc powiedział, że entertaiment znaczy tyle, co wejście w stan umysłu w którym jesteś odciągany. Od czego ? Od wszystkiego co tak naprawdę ważne. Zgodziłbym się z nim.
Czy to znaczy, że jakakolwiek rozrywka jest szkodliwa? Ponieważ rozrywkę mogą stanowić nie tylko gry...

Pn maja 07, 2012 14:23

Login2 Pięknie zaprezentował swój stosunek do gier i w mojej ocenie nie ma co dodawać. Rozmawiamy o grach a nie o innych rzeczy.

Pn maja 07, 2012 14:47

Ja gram w różne gry, strategie, bijatyki, zaczęłam też w mmorpg-i. Nie zajmuje mi to wcale więcej czasu niż powinno, a doskonale rozluźnia i sprawia satysfakcję. Wszystko jest dla ludzi i z wszystkiego trzeba umieć korzystać.

Pn maja 07, 2012 15:19
Szakal napisał(a):
Rozmawiamy o grach a nie o innych rzeczy.
Zgadza się (przy okazji - mówi się "rozmawiamy o rzeczach"). A czym gry komputerowe różnią się od innych form rozrywki?

Pn maja 07, 2012 16:11

Są gry edukacyjne i gry niosące agresję, inne znów traktują kobiety, czy w ogóle innego człowieka jak towar, sam rozważ. Pozdrawiam

Pn maja 07, 2012 17:03
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona