Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak wygląda wizyta u psychologa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 03, 2016 16:46
Posty: 69
Post Jak wygląda wizyta u psychologa?
Ostatnio zastanawiam się nad odwiedzeniem psychologa, mam pewne problemy... Chciałbym was zapytać jak wygląda taka wizyta? Często można usłyszeć odpowiedź "po prostu rozmawiasz z psychologiem". No ok, ale pogadać mogę z każdym i to za darmo... Jednak za coś te pieniądz bierze, po coś ten zawód jest...

Czy był ktoś z was u psychologa? Jak wygląda 'leczenie'? Wiem, że to zależy od problemu i innych czynników. Chodzi mi o jakiś zarys tego co mnie czeka. Po zwykłych lekarzach wiemy czego sie spodziwać(stetoskop, morfologia i inne badania). Tutaj jest jedna wielka niewiadoma(przynajmniej dla mnie). Na czym polega pomoc psychologa?

Pozdrawiam


Śr mar 22, 2017 19:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wygląda wizyta u psychologa?
Widzę, że nie było mnie wtedy na forum i umknął mi Twój wątek.

W życiu zdarzało mi się kilka razy rozmawiać z psychologami i zawsze odbierałem to jako dość zwyczajną rozmowę. Osobiście też znam ludzi po studiach psychologicznych. Co prawda nie byłem u psychologa z żadnym istotnym osobistym problemem ale wiem, że rozmowa byłaby prostsza niż z niejednym lekarzem. Psycholodzy zwykle są ludźmi życzliwymi i chętnymi do pomocy.

Warto pamiętać, że do psychologa zwykle przychodzą ludzie, którym niełatwo rozmawiać, ponieważ są tam po to, aby mówić o swoich osobistych sprawach i problemach. Dlatego psycholodzy mają spore doświadczenie w praktyce takich rozmów, a dzięki temu także dobre wyczucie.

Czasem psycholog może zadawać różne pytania związane z jakimiś kwestiami lub dać kartkę z pytaniami do wypełnienia. Z tym, że nie zawsze psycholog jest terapeutą, więc nie musi prowadzić terapii. Może natomiast omówić dostępne możliwości i skierować w odpowiednie miejsce.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 26, 2017 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jak wygląda wizyta u psychologa?
przystojniak napisał(a):
Ostatnio zastanawiam się nad odwiedzeniem psychologa, mam pewne problemy... Chciałbym was zapytać jak wygląda taka wizyta? Często można usłyszeć odpowiedź "po prostu rozmawiasz z psychologiem". No ok, ale pogadać mogę z każdym i to za darmo... Jednak za coś te pieniądz bierze, po coś ten zawód jest...

Czy był ktoś z was u psychologa? Jak wygląda 'leczenie'? Wiem, że to zależy od problemu i innych czynników. Chodzi mi o jakiś zarys tego co mnie czeka. Po zwykłych lekarzach wiemy czego sie spodziwać(stetoskop, morfologia i inne badania). Tutaj jest jedna wielka niewiadoma(przynajmniej dla mnie). Na czym polega pomoc psychologa?

Pozdrawiam


Pozwólcie, że coś dodam: potrzebne Ci skierowanie od lekarza rodzinnego, chyba,że idziesz prywatnie. Leczeniem, czyli terapią zajmuje sie psychoterapeuta, a nie każdy psycholog takim jest. Psychoterapia trwa rożnie długo, zależy od problemu.
Dzięki terapii sam rozwiażesz swoje problemy, albo zaczniesz lepiej sobie z nimi radzić.
Jednak od psychologa dobrze jest zacząć. Gdy człowieka dotyka trauma (powódź, utrata domu, bliskiej osoby), nawet jedna rozmowa pomaga. I jeszcze jedno: psycholog nie jest lekarzem.
Jeżeli przebywamy w szpitalu np po wypadku, psycholog przychodzi do nas za darmo.
Są tylko 2 warunki: nasz lekarz prowadzacy musi uznać że to konieczne i musimy zgodzić sie na tę rozmowę. Oczywiście psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa.


Wt cze 13, 2017 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: Jak wygląda wizyta u psychologa?
mareta napisał(a):
Pozwólcie, że coś dodam: potrzebne Ci skierowanie od lekarza rodzinnego, chyba,że idziesz prywatnie. Leczeniem, czyli terapią zajmuje sie psychoterapeuta, a nie każdy psycholog takim jest. Psychoterapia trwa rożnie długo, zależy od problemu.

I zależy czy leczysz się prywatnie. Wtedy może trwać bardzo długo ;-)


Wt paź 03, 2017 19:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wygląda wizyta u psychologa?
piro napisał(a):
I zależy czy leczysz się prywatnie. Wtedy może trwać bardzo długo ;-)

Na psychoterapii zwykle terapeuta umawia się z pacjentem z określony czas lub liczbę wizyt.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz paź 05, 2017 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 12, 2016 9:55
Posty: 12
Post Re: Jak wygląda wizyta u psychologa?
To zwykła rozmowa, jest przeprowadzana tak byś czuł się komfortowo (na ile możesz się czuć komfortowo mówiąc o swoich problemach). Nie ma się czego bać, tu chodzi tylko i wyłącznie o Ciebie, pacjenci są różni i dobry psycholog szybko wyłapie jak się powinien z Tobą obchodzić.


Wt sty 23, 2018 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL