Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba) 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Jerzy_67 napisał(a):
Czy New Age tak Cię naucza?!

Nie pierwszy raz sugerujesz @noldzie związku z New Agę, więc nieważne, że tu można więcej. Dorabianie komuś Garbów nie jest mile widziane w żadnym miejscu na forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2023 18:23
Zobacz profil
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Mam wrażenie (może mylne), Jerzy_67 usłyszał, że Jezus nie był dobry i mimo studiowania Biblii przez 30 lat, jak pisze, nie doczytał, że Jezus sam to stwierdził. Zapewne stając w obronie Jezusa użył argumentu ludzi, którzy nie mają argumentu, ot porostu pokrzyczał sobie. Tak robią ludzie, gdy są nieświadomi. Zarówno mi jak i Tobie niejeden raz z powodu braku/utraty świadomości zdążały się nie takie wyskoki. Starajmy się być wyrozumiali.
PS
Czy ktoś mi może podesłać ciekawe publikacje na temat New Age?


Wt mar 21, 2023 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
nolda, czyli wg Ciebie, jaki był Jezus, skoro nie był dobry? Tak konkretnie możesz to określić?
[a może błędnie rozumiesz Jego wypowiedź, do której zdajesz się nawiązywać?]

"Użalam się" na brak tematów duchowych/biblijnych - więc może właśnie się taki "wykluwa": porozmawiamy o tym, jakim był Jezus...?
nolda - opisz Jezusa i uwzględnieniem tego, co podajesz, że On mówił, że nie jest dobry... Wobec tego napisz, jaki On jest (jeśli nie jest dobry)?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 22, 2023 5:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
nolda napisał(a):
Czy ktoś mi może podesłać ciekawe publikacje na temat New Age?
Zapraszam tu: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=51&t=43415

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 22, 2023 8:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
nolda - aktualny adres do tematu o New Age: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=43&t=43418
Podaję, bo zaszła zmiana lokalizacji, więc proszę moderację o wyrozumiałość, że piszę post za postem...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr mar 22, 2023 9:55
Zobacz profil
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Jerzy_67 napisał(a):
nolda, czyli wg Ciebie, jaki był Jezus, skoro nie był dobry?

Jeśli ktoś mówi, by go nie nazywać dobrym, bo tylko Bóg jest dobry, oznacza, że nie uważa się za Boga. Czytając dalej możemy uznać, że najprawdopodobniej wie, gdzie jest Królestwo Boże (z wypowiedzi Jezusa wynika, że jest w nas i wokół nas). Jako nauczyciel wskazuje (między innymi majętnej osobie), że przestrzeganie nakazów i zakazów nie wystarcza by znaleźć się w nim. Odkryjemy je, gdy nie będziemy przywiązywać się do rzeczy, majątku, pozostawimy dzień jutrzejszy samemu sobie, gdyż przywiązanie powoduje uzależnienie. Nie przywiązywać nie znaczy być biednym (biedny też może się przywiązać się do swej misy żebraczej i znaleźć się w piekle w wyniku jej zagubienia czy kradzieży). Zaczynamy martwić się by tej rzeczy nie stracić, by nam jej nikt nie ukradł, zgromadzonych pieniędzy nie zjada inflacja. Tym samym martwiąc się i bojąc o dzień jutrzejszy, jesteśmy cały czas w piekle dnia codziennego. Mówi nam, byśmy mieli w nienawiści matkę, ojca za to, że przekazali nam strach o jutro, zabili w nas dziecko będące w Królestwie. Dziecko, które zachwycało się wszystkim i wszyscy się nim zachwycali, dziecko które się śmiało, a wraz z nim śmiał się cały świat. Z dziecka które było dobre - tym samym według słów Jezusa, było Bogiem, zrobili ... .


Cz mar 23, 2023 19:05

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Pozwólcie, że dodam do tej wypowiedzi noldy jedną rzecz.

Wskazanie przez Jezusa na potrzebę "stania się takimi jak dzieci", jest w zgodzie z jego inną wypowiedzią - tym razem z Ewangelii Jana. Jest tam powiedziane, że "kto nie narodzi się na nowo, nie może wejść do królestwa Bożego". Wydaje się, że w tym właśnie rzecz: spoglądać na świat oczami dziecka, w sposób świeży i nowy, tak jakby się właśnie niedawno narodziło.


Cz mar 23, 2023 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
nolda napisał(a):
Jerzy_67 napisał(a):
nolda, czyli wg Ciebie, jaki był Jezus, skoro nie był dobry?

Jeśli ktoś mówi, by go nie nazywać dobrym, bo tylko Bóg jest dobry, oznacza, że nie uważa się za Boga.


Jesus nigdy i nigdzie nie mówił, żeby nie nazywać Go dobrym.

Ponadto w Ewangelii Jana, 8:46, Jezus mówi: "Kto z was udowodni Mi grzech?"
A w Ewangelii Jana, 14:30, Jezus mówi: "Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.". Słowa te sugerują, że Jezus uważał siebie za bezgrzesznego i nieskalanego przez świat.

Wg. mnie jest zupełnie odwrotnie. Wypowiedzi Jezusa niejednokrotnie wskazują na to, że uważa się za Boga.


Pt mar 24, 2023 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
nolda napisał(a):
Mówi nam, byśmy mieli w nienawiści matkę, ojca za to, że przekazali nam strach o jutro, zabili w nas dziecko będące w Królestwie.

Mogłabym prosić o cały cytat Jezusa wskazujący, że akurat za to mamy ich nienawidzić? O ile pamiętam to chodziło o pierwsze miejsce (w nas) dla Boga.
nolda napisał(a):
Dziecko, które zachwycało się wszystkim i wszyscy się nim zachwycali, dziecko które się śmiało, a wraz z nim śmiał się cały świat. Z dziecka które było dobre - tym samym według słów Jezusa, było Bogiem, zrobili ... .

Nadinterpretujesz :roll:
Wybierasz z Jego słów fragment, który pasuje do Twego przekazu, pomijając przy tym całą resztę.
Swołocz napisał(a):
est tam powiedziane, że "kto nie narodzi się na nowo, nie może wejść do królestwa Bożego". Wydaje się, że w tym właśnie rzecz: spoglądać na świat oczami dziecka, w sposób świeży i nowy, tak jakby się właśnie niedawno narodziło.

Zapomniałeś o wodzie i Duchu.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 24, 2023 7:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Koniec offtopu. Dyskusję na temat tego, co Jezus powiedział a czego nie proszę prowadzić w odpowiednim wątku.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 24, 2023 7:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Problematyczna staje się dyskusja na chrześcijańskim forum, bez odwoływania się do tego co powiedział Jezus, a czego nie powiedział.


Pt mar 24, 2023 7:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Nie, nie jest, ale ten wątek nie jest w nieco innej tematyce. Byłoby ok, jeśli wypowiedzi Jezusa dotyczyłyby tematu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 24, 2023 7:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1476
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Ten wątek zaczyna się tak:
Jak przystało na Hyde Park (tu zakładam temat), stanę sobie i wypowiem się publicznie...

A chcę to zrobić, aby wyrazić rozczarowanie, jakie odczuwam, gdy obserwuję aktywne wątki, które kręcą się wokół polityki... wzajemnym obwinianiem się o byle co (nie można się pogodzić?)... itd. a brakuje mi tematyki biblijnej, która chyba na takim forum powinna być często podejmowana, ale nie jest...


Biorący w nim udział, są zafascynowani tematem, rozwija się szybko, a Ty co robisz? Wstajesz rano, w oczka śpiochy i wrzucasz swoje widzimisię, że ten temat jest nie o tym co powiedział Jezus, lecz o tematyce nieco innej.
Jak można rozmawiać o dobrym, nie mówiąc o złym.


Pt mar 24, 2023 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Popieram sprzeciw wobec decyzji Małgosi, że to nie jest miejsce na rozważanie słów Jezusa. Ależ czemu nie?!
Już się zabierałem, by nolda dać odpowiedź, a tu czytam, że nie wolno... :-( (mogę szybko mu odpisać, jeśli nie wolno inaczej ;) )
Proszę o zmianę decyzji i o nietraktowanie jako offtopu wymiany zdań nt nauk Jezusa...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt mar 24, 2023 10:46
Zobacz profil
Post Re: Użalanie się... które nic nie zmieni (chyba)
Swołocz napisał(a):
"kto nie narodzi się na nowo, nie może wejść do królestwa Bożego". Wydaje się, że w tym właśnie rzecz: spoglądać na świat oczami dziecka, w sposób świeży i nowy, tak jakby się właśnie niedawno narodziło.

Powiedziałbym, stać się na powrót jak dziecko. Jak dziecko nie oznacza dzieckiem. Dziecko można zastraszyć, zniewolić, ukierunkować, zaprogramować. Gdy stajesz się ponownie jak dziecko, masz doświadczenie, nikt nie jest w stanie cię oszukać, czegokolwiek zakazać, wyśmiać, że zachwycasz się wszystkim, biegasz za motylami, diament jest dla ciebie zwykłym kamieniem, który wymienisz na muszelkę.
PS
Małgosiaa dziękuję za zakaz. Mam wrażanie, że nie do końca przemyślany.
Jeśli odwołasz postaram się zaspokoić ciekawość adwersarzy. W między czasie skorzystam z braku zakazu cytowania tego pana, celem pogłębienia świeckich refleksji nad dzieckiem, być może powstałymi w skutek analizy prawidłowej lub błędnej Biblii.

"Psychologicznie rzecz biorąc - dziecko jest ojcem człowieka dorosłego."
Freud


Pt mar 24, 2023 17:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL