Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 9:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ochrona przed diabłem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Ochrona przed diabłem
Dariusz-555 napisał(a):
szkaplerz św Szarbela ma moc obronną przeciw lucyferowi.

viewtopic.php?f=24&t=14369&p=584334#p584334

Czy rzeczywiście kawałek materiału uszyty przez człowieka może obronić innych ludzi przed diabłem? Czy Wy w to wierzycie? Czy też to zwykły zabobon, który tak naprawdę odwraca uwagę ludzi od UFANIA SŁOWU BOŻEMU?

Cytuj:
Ef 6:10-18 BT „W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość,a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże -wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych”


N mar 06, 2011 8:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Ochrona przed diabłem
Zabobon


N mar 06, 2011 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ochrona przed diabłem
Login2 napisał(a):
Zabobon
No ale przecież sama Matka Boga mówiła o cudownych łaskach płynących z noszenia go,
a Kościół te słowa potwierdził.

"Przywileje szkaplerza karmelitańskiego:
1. Kto umrze odziany Szkaplerzem świętym, nie zostanie potępiony.
2. Noszący(a) Szkaplerz jako czciciel(ka) Matki Bożej
zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci.
3. Każdy(a), kto pobożnie nosi Szkaplerz święty i zachowuje czystość według stanu,
zostanie wyprowadzony(a) z czyśćca osobiście przez Matkę Bożą w pierwsza sobotę po swej śmierci.
4. Ci którzy należą do Bractwa Szkaplerznego są duchowo złączeni z zakonem Karmelitańskim
i maja udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc;
we Mszach świętych, Komuniach świętych, umartwieniach, modlitwach, postach itp.

Wszystkie te słowa wypowiedziała sama Matka Boża o czym czytaj w historii Szkaplerza – powyżej."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szkaplerz#Przywileje_szkaplerza_karmelitańskiego
historia:
"Od połowy XIII w., to jest od wizji św. Szymona Stocka, generała karmelitów,
szkaplerz stał się znakiem opieki Matki Bożej nad zakonem,
a zarazem źródłem przywilejów i nową formą pobożności maryjnej w całym Kościele."

Wizja Szymona Stocka - świętego zakonnika
Dar od Matki
"Jego prośba została wysłuchana. w nocy z 15 na 16 lipca 1251
Maryja wskazała mu na szkaplerz, część habitu zakonnego, czyniąc z niego znaki swej opieki.
Następnie obiecała wyprosić wszystkim wiernie noszącym szkaplerz łaskę zbawienia mówiąc:
"Umiłowany synu! Przyjmij Szkaplerz Twojego Zakonu. Przywilej dla ciebie i Karmelitów.
Kto w nim umrze, to jest w Szkaplerzu, nie zazna ognia wiecznego.
Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania
".
Maryja poleciła Szymonowi udać się do papieża Innocentego IV, celem załatwienia spraw dotyczących stabilizacji Zakonu w Europie.
Widzialnym znakiem opieki Matki Bożej stał się list papieski z 1252 roku polecający biskupom Zakon karmelitański."
(http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=dzieje02 - Objawienie szkaplerzne)


Skoro objawienia zostały uznane za prawdziwe, to nad czym się tu rozwodzić?
Pobożność szkaplerzna to nie zabobon, tylko forma pobożności uznana przez Kościół za właściwą, miłą Bogu.
No i - jak widać - szkaplerz karmelitański ma znacznie lepsze właściwości niż szkaplerz św. Szarbela.
Tamten tylko chroni przed diabłem, a ten zapewnia wieczne zbawienie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N mar 06, 2011 9:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Ochrona przed diabłem
No ale ja wierzę, że objawienia maryjne są demoniczne więc tym bardziej mnie to utwierdza w tym przekonaniu.


N mar 06, 2011 9:54
Zobacz profil
Post Re: Ochrona przed diabłem
Login2 napisał(a):
No ale ja wierzę, że objawienia maryjne są demoniczne więc tym bardziej mnie to utwierdza w tym przekonaniu.

Taaa...już w Protoewangelii mamy zapowiedź walki Maryi z szatanem.
W Biblii nigdzie nie napotykamy obecności szatana obok Maryji, gdzie nawet ma on bezpośredni dostęp do samego Jezusa.
A po zmartwychwstaniu, po zwycięstwie Chrystusa, przez wieki Bóg pozwolił szatanowi mamić świat i udawać Maryję :o
Skąd taki przypływ, wzrost demonicznej mocy??????


N mar 06, 2011 10:12
Post Re: Ochrona przed diabłem
W Biblii w ogóle mało jest o Maryi..


N mar 06, 2011 10:28
Post Re: Ochrona przed diabłem
Ochrona przed szatanem jest bardzo prosta.Przyjęcie i stosowanie nauki Chrystusa,oddana wiara i zaufanie jemu.Wszelkie medaliki itp to bardziej symbolika,mają nam przypominać o modlitwie a nie same odrzucać od nas wszelkie demony.Tak samo jest z wszelkimi objawieniami.


N mar 06, 2011 10:31
Post Re: Ochrona przed diabłem
Cytuj:
A po zmartwychwstaniu, po zwycięstwie Chrystusa, przez wieki Bóg pozwolił szatanowi mamić świat i udawać Maryję :o
Skąd taki przypływ, wzrost demonicznej mocy??????

A czy Szatan nie ma wolnej woli?


N mar 06, 2011 10:47
Post Re: Ochrona przed diabłem
Cytuj:
A czy Szatan nie ma wolnej woli?

W granicach wyznaczonych przez Boga - Księga Hioba ukazuje ograniczenia szatana.
Ukazują ograniczenia szatana słowa Jezusa - Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiac jak pszenicę(Łk 22,31).


Ostatnio edytowano N mar 06, 2011 11:08 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 06, 2011 11:01
Post Re: Ochrona przed diabłem
Alus napisał(a):
Cytuj:
A czy Szatan nie ma wolnej woli?

W granicach wyznaczonych przez Boga - Księga Hioba ukazuje ograniczenia szatana.

Czyli interwencja Boga w działania Szatana nie wyklucza wolnej woli szatana.Bóg po prostu wykorzystuje swoja większa moc.
Nasuwa mi się więc oczywiste pytanie: Czemu zatem Bóg, korzystając ze swojej mocy ( wiekszej od mocy szatana) nie "pozbędzie się "w ogóle" Szatana( albo np. uniemożliwi mu działania na szkodę człowieka)?


N mar 06, 2011 11:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ochrona przed diabłem
Znowu o Maryji, wolnej woli i likwidacji Szatana przez Wszechmocnego...
A może - dla odmiany- ktoś spróbowałby odpowiedzieć na temat?

Szkaplerz karmelitański - z tego co rozumiem - jest zarezerwowany tylko dla karmelitów (zakonników).
Czy ktoś może wie, w jaki sposób (jeśli w ogóle) może go dostać osoba świecka?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N mar 06, 2011 11:12
Zobacz profil
Post Re: Ochrona przed diabłem
Na temat tematu:Szkaplerz jest nie tylko dla karmelitów:http://www.katolicki.net/droga_do_boga_szkaplerz.html
A temat o szkaplerzu już też był:http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=5938&start=30


Ostatnio edytowano N mar 06, 2011 11:21 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 06, 2011 11:19
Post Re: Ochrona przed diabłem
Cytuj:
Czyli interwencja Boga w działania Szatana nie wyklucza wolnej woli szatana.Bóg po prostu wykorzystuje swoja większa moc.
Nasuwa mi się więc oczywiste pytanie: Czemu zatem Bóg, korzystając ze swojej mocy ( wiekszej od mocy szatana) nie "pozbędzie się "w ogóle" Szatana( albo np. uniemożliwi mu działania na szkodę człowieka)?

Gdyby szatan pozbawiony został możliwości działania, ludzie także pozbawieni zostaliby możliwości wyboru.
Gdy przyjdzie Królestwo Boże zapowiedziane w Apokalipsie, szatan uraci moc działania.
Elbrus napisał(a):
Znowu o Maryji, wolnej woli i likwidacji Szatana przez Wszechmocnego...
A może - dla odmiany- ktoś spróbowałby odpowiedzieć na temat?

Szkaplerz karmelitański - z tego co rozumiem - jest zarezerwowany tylko dla karmelitów (zakonników).
Czy ktoś może wie, w jaki sposób (jeśli w ogóle) może go dostać osoba świecka?

Otrzymałam szkaplerz w trakcie rekolekcji karmelitanów w mojej parafii.


N mar 06, 2011 11:20
Post Re: Ochrona przed diabłem
Cytuj:
Gdyby szatan pozbawiony został możliwości działania, ludzie także pozbawieni zostaliby możliwości wyboru.

Myślę,że się mylisz. Wybierać można nie tylko pomiedzy dobrem i złem.


Cytuj:
Gdy przyjdzie Królestwo Boże zapowiedziane w Apokalipsie, szatan uraci moc działania.

A ludzie wówczas (wobec tego co wcześniej napisałaś) zostaną pozbawieni mozliwości wyboru...


N mar 06, 2011 11:26
Post Re: Ochrona przed diabłem
Cytuj:
Myślę,że się mylisz. Wybierać można nie tylko pomiedzy dobrem i złem.

Wybierając między "większym/mniejszym" dobrem, a co dla nas jest mniejszym dobrem dla innego może być złem.


Cytuj:
A ludzie wówczas (wobec tego co wcześniej napisałaś) zostaną pozbawieni mozliwości wyboru...

Oczywiście - nie będzie to przecież życie w wymiarze ziemskim. doczesnym.
Otrzymamy albo wieczne życie zbawionych, lub wieczną śmierć potępionych.


N mar 06, 2011 11:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL