Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 16:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Medytacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 15:29
Posty: 5
Post Medytacja
Ostatnio zacząłem medytować, jest to medytacja która skupia się na własnym oddechu. Medytuje po to aby się uspokoić, mam również problemy z koncentracją i podczas medytacji rozwijam spokój, koncentracje i inne wartości od Boga... Medytacja ma mi również pomóc zbliżyć się do Boga poprzez skupienie się podczas modlitwy. Czy powinienem ją nadal praktykować? Moja medytacja nie nawiązuje do religii wschodu, ponieważ tamta ma na celu co innego, a zaczynając swoją nie wiedziałem jak tamta nawet wygląda.


Pt lis 26, 2010 15:36
Zobacz profil
Post Re: Medytacja
Medytujesz wg własnej metody, czy korzystasz z jakichś wskazówek, książek?


Pt lis 26, 2010 15:40

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 15:29
Posty: 5
Post Re: Medytacja
nie tzn kiedyś przeczytałem jak się medytuje bo wcześniej nie miałem pojęcia co to takiego. zapomniałem dodać poprzez nią chciałem bardziej się otworzyć na innych


Pt lis 26, 2010 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: Medytacja
a gdzie przeczytałeś ?

_________________
1 KOR 13


Pt lis 26, 2010 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 15:29
Posty: 5
Post Re: Medytacja
na stronie internetowej której nie pamiętam i oglądałem jakiś filmik na youtube


Pt lis 26, 2010 16:42
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Medytacja
Oczywiście że możesz medytować.

Na stronie http://www.wccm.pl masz o tzw. medytacji chrześcijańskiej proponowanej przez benedyktynów takich jak John Main czy Laurence Freeman.

Tutaj jednak zamiast koncentrować się na oddechu skupiasz się na słowie Maranatha.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Ostatnio edytowano Pt lis 26, 2010 16:58 przez Angella_S, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 26, 2010 16:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 15:37
Posty: 103
Post Re: Medytacja
Ej ludzie orientujcie się trochę :D benedyktyni właśnie założyli wątek na forum w którym będą wrzucać linki o medytacji między innymi
viewtopic.php?f=9&t=26842
car_arm dołączyłeś do forum z swoim pytaniem w idealnym momencie ale tak właśnie jest bo Pan Bóg pomaga się odnaleźć :-D

_________________
Przez słowa Twe jestem chrześcijanin,
Choć gladiator - przez całe me życie!- Cyprian Kamil Norwid "Spowiedź"


Pt lis 26, 2010 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Medytacja
To tamten wątek będzie taki pomocniczy do tego tematu :-)

_________________
[KMI ...]
------------.


Pt lis 26, 2010 17:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Medytacja
benedyktyni proponują inna formę..formę medytacji nad tekstem,i nad zauważaniem rozproszeń...forma o której pisze car-arm..jest całkowicie właściwą forma kontemplacji---z tym ze ja koncentruję się na słowie Jezus(Jee//wdech..zus..wydech) ewentualnie--bardzo też popularne zdanie "panie jezu Chryste zmiłuj się nade mną"...to może być jakiekolwiek słowo,lub zdanie..z pisma.
Nie rezygnuj..ta modlitwa naprawdę zmienia życie..aloe oczywiście każdy ma swoją własną drogę..dla jednego ta będzie dobra,dla innego nie ;)


Pt lis 26, 2010 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 15:29
Posty: 5
Post Re: Medytacja
http://www.youtube.com/watch?v=ksLnbmSa6TM obejrzałem ten filmik, skupiałem się na technice a te inne korzyści z tego filmiku mnie nie interesują, czasami żeby bardzie się skupić liczę oddechy


Pt lis 26, 2010 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Medytacja
w pierwszym poście piszesz o Bogu..a dlaczego nie włączasz Go w swoją medytacje?..jeśli chcesz rozwinąć Jego łaski w sobie...to chyba naturalne,że sięgasz do źródła?..a po za tym?..pozycja..oddech..liczenie oddechu?..ten oddech ma "zaniknąć"..liczeniem chyba do tego nie dojdziesz?


Pt lis 26, 2010 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 15:29
Posty: 5
Post Re: Medytacja
ok, dzięki wielkie za odpowiedzi. O to właśnie mi chodziło.


Pt lis 26, 2010 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Medytacja
Prawdziwa medytacja wiąże się nierozerwalnie z filozofią buddyjską, której główne zagrożenie polega na zwiększającej się chęci odrzucenia konceptu Boga w ogóle.

Zaczyna się niewinnie, "pomedytuję sobie, bo się uspokajam", a potem... wciąga.

Medytacja chrześcijańska to takie "czekolado-podobne", próba integrowania czegoś, co jest nie do pogodzenia. Samo wzywanie Jezusa tylko dlatego, że chcę sobie posiedzieć w kucki i poudawać, że medytuję - jest co najmniej niestosowne... Będę się niestety wypowiadał krytycznie o tej nowej "modzie".

Celem medytacji jest wyzwolenie człowieka z wszelkich więzi, przywiązań, pragnień, lęków - to stan, który kształtuje postawy świętych (arhatów?), z tąż różnicą że w chrześcijaństwie pustka i nicość zostają zastąpione osobową postacią Boga w Trójcy, Budda, postacią Jezusa.

Powolne "wsiąkanie" w myślenie buddyjskie jest często jak objawienie - i bardzo szybko spycha Boga poza nawias, czyniąc z nas kompletnych ateistów (na najlepszej drodze do oświecenia).

Ale głowa do góry!

Medytacja polegająca na "wyłączeniu" się, na siedzeniu i nie-myśleniu jest naprawdę super i nie prowadzi do odejścia od Boga. Inne jej rodzaje, np. medytacja z mantrami, wizualizacje buddów, itp. sprawiają, że człowiek zaczyna czuć, że nie jest zupełnie fair wobec Boga.

Wolność, którą przytłoczeni naszą duszną formą religii odnajdują w buddyzmie, człowiek uczy się odnajdywać w chrześcijaństwie. Szczególnie, w tym, co mówił J.C.


So lis 27, 2010 0:40
Zobacz profil
Post Re: Medytacja
zephyr7, a czym jest kontemplacja chrzescijanska praktywkowana w wielu zgromadzeniach zakonnych, pod ogolna nazwa "kontemplacyjne"? I to od stuleci.


So lis 27, 2010 10:12

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Medytacja
Tak, zawiera ona elementy medytacji, ale medytacją nie jest.


So lis 27, 2010 19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL