Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 4:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
 Niezmienność piekła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Jerzy 67
A gdzie ja pisałem że Jezioro Ognia i Siarki jest życiem wiecznym?
Jest wieczną śmiercią, jest wieczną zagładą, jest wiecznym cierpieniem, jest wiecznym istnieniem, ale nigdzie nie napisałem że jest życiem.
To tylko ci co nie wiedzą czym jest życie mylą ją z wiecznością.
Wieczność to Czas a nie Życie , mylisz czas z życiem i śmiercią, zlewa ci się to w jedną całość, lecz nie ma to ze sobą nic wspólnego.
To tak jak byś czekoladę nie odróżniał od opakowania i spożywał , przyjmował wraz z opakowaniem.
Jak można życia i śmierci nie odróżniać od Początku, od Końca, od Teraźniejszości, od Wieczności itd?
To przecież jest Elemetnaż jakiejkolwiek wiedzy a ty chcesz rozmawiać przecież o Piśmie Świętym, ze mną?
I cóż ci dają te twoje cytaty - jeszcze większy chaos .
Jeżeli nie rozumiesz czym jest czas, czym jest wieczność, czym jest przemijanie, to jak zrozumiesz czym jest Życie Wieczne, lub wieczna Śmierć.

Kiedy nastąpi koniec Czasu Czasów jak głosi Apokalipsa i nastanie Wieczność o Której uczymy się już od Księgi Rodzaju, to czy ludzie będą umierać, albo się rodzić, czy ludzie będą za mąż wychodzić - NIE ! bo - " Będą JAK Aniołowie w Niebie"
A jak wiemy Aniołowie to duchy i nie znają poczucia czasu i przemijania.
Tylko to co cielesne i materialne można zniszczyć, zabić, lub unicestwić, ale " Nie Bójmy Się Tych, Którzy Zabijają Ciała, Bo Duszy Zabić Nie Mogą, Bójmy Się Raczej Tego, Który Może i Ciało i Duszę ZATRACIĆ W PIEKLE !

No to by było tyle z Biblijnego Elementarza, a teraz możemy zacząć jeszcze raz od nowa, tylko na miłość Boską nie mieszaj już więcej życia i śmierci ze zwykłym przemijaniem.


N kwi 23, 2023 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
[quote="Jerzy_67"]

Podczas pierwszego spotkania z apostołami po zmartwychwstaniu, Pan Jezus powiedział do nich
,, Weźmijcie Ducha Świętego. Komu grzechy odpuścicie są im odpuszczone, komu zatrzymacie , są im zatrzymane."
Nic tam nie ma o samo odpuszczaniu grzechów przez ludzi.
Tak, że wcale to nie ja kłamię.
To chyba Panu wypada zamilknąć w tej kwestii.
W temacie religii nie odważyłbym się pisać nieprawdy.
Dobrze jednak jest znać Ewangelię, a nie opierać się na świadectwie Protestantów, czyli heretyków.


N kwi 23, 2023 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2104
Post Re: Niezmienność piekła?
HenrykK napisał(a):
Nic tam nie ma o samo odpuszczaniu grzechów przez ludzi.
Grzechy odpuszcza Bóg! O tym są wersety, jakie zacytowałem z Listu ap. Jana... (czytałeś je?).

HenrykK napisał(a):
W temacie religii nie odważyłbym się pisać nieprawdy.
A jednak napisałeś nieprawdę, bo ktoś, kto grzeszy w sposób, jaki opisałeś, nie jest uważany za świętego!

HenrykK napisał(a):
Dobrze jednak jest znać Ewangelię, a nie opierać się na świadectwie Protestantów, czyli heretyków.
To ją znaj i poznawaj, ale nie podawaj nieprawdziwych treści...
Powodzenia!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn kwi 24, 2023 4:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1609
Post Re: Niezmienność piekła?
Mówisz, że Pan Jezus taki żarcik sobie zrobił i tak dla jaj obdarował Duchem Świętym? Ponoć do takiego wniosku co niektórzy doszli kilkanaście wieków po zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Powiem więcej, potrafili wielokrotnie przewidzieć koniec świata, interpretując po swojemu Ewangelię. I wszystko by się sprawdziło, tylko ponoś jakiś błąd był w Ewangelii, który oczywiście znaleźli i poprawili. Teraz już w sposób prawidłowy obliczą. Dobrze, że trzymasz się od nich z daleka.


Pn kwi 24, 2023 6:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Niezmienność piekła?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A gdzie ja pisałem że Jezioro Ognia i Siarki jest życiem wiecznym?
Jest wieczną śmiercią, jest wieczną zagładą, jest wiecznym cierpieniem, jest wiecznym istnieniem, ale nigdzie nie napisałem że jest życiem.
Wieczność to Czas a nie Życie

Super. Czym w takim razie Jezioro Ognia i Siarki jest dla potępionych? Wieczną śmiercią, cz może wiecznym cierpieniem? Nie mogą oni bowiem doświadczać jednego i drugiego równocześnie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn kwi 24, 2023 6:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony napisał(a):

Super. Czym w takim razie Jezioro Ognia i Siarki jest dla potępionych? Wieczną śmiercią, cz może wiecznym cierpieniem? Nie mogą oni bowiem doświadczać jednego i drugiego równocześnie.


Wieczną śmiercią w cierpieniu, ponieważ tego stanu już nigdy nie zmienią.
Nigdy również nie zmienią swego miejsca i będą wiecznie przebywali w krainie śmierci dla żywych.
Ludzie żyją na ziemi i umierają względem życia na tym świecie.
Jednak ten stan śmierci nie jest wieczny, gdyż w wybrani w pewnym momencie przechodzą do życia w Niebie.


Pt kwi 28, 2023 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Niezmienność piekła?
HenrykK napisał(a):
Wieczną śmiercią w cierpieniu, ponieważ tego stanu już nigdy nie zmienią.
Nigdy również nie zmienią swego miejsca i będą wiecznie przebywali w krainie śmierci dla żywych.

Czyli według Ciebie będą żywymi trupami?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So kwi 29, 2023 7:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony napisał(a):

Czyli według Ciebie będą żywymi trupami?


Gorzej. Nie ma porównania na Ziemi, które oddałyby charakter Piekła i stan dusz tam przebywających.


So kwi 29, 2023 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Niezmienność piekła?
Komu coś takiego (o ile byłoby prawdą) miałoby przynieść chwałę?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 30, 2023 7:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony napisał(a):
Komu coś takiego (o ile byłoby prawdą) miałoby przynieść chwałę?


Jest to świadomy i wolny wybór człowieka.
Są to skutki wolności duchowej istot stworzonych.
Każdy pragnie być wolnym i w niczym nie ograniczanym. Nawet nierozumne zwierzęta nie znoszą niewoli.


N kwi 30, 2023 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Niezmienność piekła?
HenrykK napisał(a):
Gorzej. Nie ma porównania na Ziemi, które oddałyby charakter Piekła i stan dusz tam przebywających.

Byłeś tam, że z takim przekonaniem o tym opowiadasz?


N kwi 30, 2023 11:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2022
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony napisał(a):
Komu coś takiego (o ile byłoby prawdą) miałoby przynieść chwałę?

Przecież nie o chwałę Boga tu chodzi, tylko o przypieczętowanie decyzji człowieka. Piekło to wybór człowieka, który oddał się w niewolę grzechu i nie chce z nim zerwać. Póki żyje, ma możliwość zerwania ze złem(wystarczy wyrazić akt woli, bo sami siebie wybawić nie możemy), jeżeli na poziomie woli takiego pragnienia nie ma, a człowiek się zatraca w tym co złe, definiując je jako dobro, któremu warto się oddawać oraz odrzuca zbawienie przez Jezusa, to śmierć przypieczętuje ten wybór.
Dlatego Bóg nie rezygnuje z owiec, które się pogubiły i póki żyją, jest dla nich nadzieja na nawrócenie. Dopiero nawrócony człowiek rozumie, czym jest oddawanie Bogu chwały.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 30, 2023 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony:
Super. Czym w takim razie Jezioro Ognia i Siarki jest dla potępionych? Wieczną śmiercią, czy może wiecznym cierpieniem? Nie mogą oni bowiem doświadczać jednego i drugiego równocześnie.

IPW :
Wybawiony nie rozumiesz czym jest śmierć i czym jest życie, na życie i śmierć patrzysz przez ziemski, krótki pryzmat.
Aby to wyjaśnić zadam ci kilka pytań.
Powiedz mi i nam tu wszystkim czym różni się śmierć ziemska, śmierć pierwsza od tej drugiej śmierci i która śmierć jest większa i ostateczna, czy ta po której umierać będziemy jeszcze raz, czy ta po której nic już nie będzie, która śmierć jest prawdziwa, czy ta która zabija nas ostatecznie, czy ta po której zabijani będziemy jeszcze raz?


N kwi 30, 2023 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Niezmienność piekła?
Jak naucza Słowo Boże, po pierwszej śmierci następuje zmartwychwstanie albo na sąd albo do życia wiecznego. Ci, którzy nie odziedziczą życia wiecznego doświadczą drugiej śmierci, z której nie będzie już powrotu do życia a więc będzie ona stanem ostatecznym.
Grzech oraz jego skutki wraz z tymi którzy nie chcieli się nawrócić do Boga zostaną unicestwione, co będzie powodem wielkiej chwały dla Stwórcy, z powodu Jego sprawiedliwości i miłosierdzia.
Bóg nie odbierze natomiast chwały z powodu propagowania diabelskiego kłamstwa.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 30, 2023 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Niezmienność piekła?
Wybawiony
Tak nie pisze w Biblii, nie wiem skąd ty czerpiesz tą swoją naukę, ale na pewno nie z Biblii.
Po pierwszej śmierci wszyscy staną na sąd, czy to sprawiedliwi, czy niesprawiedliwi, tego zabrakło w twojej wypowiedzi.
Tak samo słowo "U n i c e s t w i o n e" które użyłeś znaczy tyle co w "niwecz obrócone" i nie dotyczy tych którzy skończą w jeziorze gorejącym.
Przyjrzyj się jeszcze raz co pisze w Biblii , źli oraz zło zostanie "w r z u c o n e" , taką jest nauka Biblijna i nie zmieniaj Jej.


Cz maja 04, 2023 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL