Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Chrześcijański anarchizm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 10:17
Posty: 17
Post 
Witam po dłuższej przerwie już jako świeżo upieczony mąż ;))

Niestety dołączone do strony linki do niczego nie odsyłają, więc jeśli kolega ma gdzieś zapisaną tę dyskusję, to byłoby fajnie.

_________________
"Nie ma czynnika tak destrukcyjnego jak proch zmarłych bogów." (Gustav Le Bon)


Śr sie 08, 2007 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post :)
Ta strona (: " http://dyskusje.katolik.pl/index.php ") często się psuje niestety (w niejeden sposób...), ale ona ma zacząć działać jutro (: czwartek), wtedy też moje linki powinny działać.

Ale tu na razie dam mojego ostatniego posta z tej ankiety o anarchii (ale poprawiłem go trochę), bo on jest trochę krótki, i bo odpowiada na niektóre nieporozumienia w tym temacie co zdążyłem zauważyć (jeszcze nie czytałem wszystkiego w tym twoim temacie, ale jeden z powodów do tego jest niestety nudny poziom waszej dyskusji, bo dyskutujecie o w pewien sposób oczywistościach, które ja w moim temacie dawno temu, już w pierwszym moim liście (zresztą chyba poprawię go i wkleję tutaj później; bo jest naprawdę świetny), rozwiązałem :D ).

"Chyba wszystkie społeczeństwa mają jakiegoś przywódce (najlepiej BOGA :D ), nawet anarchistyczne (przez historię ludzkości to chyba prawie zawsze byli mężczyźni, jako że my jesteśmy dostosowani genetycznie do przywództwa, co nauka pokazuje przez np. różne badania), co pokazuje np.: przykład “anarchistycznego” (: to jest słowo niestety często kojarzone z chaosem i bezprawiem, że może dla dobrego wrażenia (: uniknięcia złego wrażenia) lepiej używać jakieś inne słowo żeby opisać “brak państwa”) Izraela wychodzącego z Egiptu co miał też przywódce w proroku Mojżeszu. Ale to że społeczeństwo ma przywódce, to nie jest to samo co istnienie państwa, to trochę już oczywista (w tym temacie) ale jednak ważna dystynkcja. Bo główną cechą państwa to pobieranie podatków/zmuszanie do przymusowej pracy (np. w wojsku) swoich własnych obywateli (że Izrael (jak był w okresie "anarchii") jak zmuszał obce narody do danin i pracy przymusowej, to dawał swoim własnym obywatelom wolność "anarchii", ale dla tych obcokrajowców działał jak państwo zagraniczne).

Za dni owych nie było króla w Izraelu i każdy czynił to, co było słuszne w jego oczach. “ (Księga Sędziów 17, 6 i 21,25) = Że naród czasami miał przywódce (: np. “sędzie”) wynika z tego wtedy, ale państwa nie (: dopóki epoka królów się zaczęła: ale to było Przeciwko Woli BOGA (: 1 Księga Samuela 8 ))."

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr sie 08, 2007 23:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post 
Cytuj:
już w pierwszym moim liście (zresztą chyba poprawię go i wkleję tutaj później; bo jest naprawdę świetny), rozwiązałem ).

Ale zresztą po co wklejać jak on już jest na tym forum w tym (moim) temacie: viewtopic.php?t=10258&start=0 ? Że na razie ja nie planuje go poprawiać i wklejać ponownie.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pt sie 24, 2007 19:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL