Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak rozpoznać mesjasza ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Powiedz mi w jaki sposób sandały ostały sie całe ?

Chyba chodzi o to, że Bodhidharma specjalnie zostawił jeden sandał jako znak.


Śr sie 15, 2007 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zencognito napisał(a):
Skoro Bodhidharma mógł sobie stworzyć od nowa ciało, to czemu miałby nie móc stworzyć sobie ubrania i sandałów? Nie rozumiem Twojego robienia z tego problemu, bo ja go tu zupełnie nie widzę :-)


Powiedz mi w takim razie dlaczego szedł przez góry o jednym sandale mówiąc że zgubił gdzieś drugiego . Przecież wdług ciebie mógł sobie sam stworzyć brakującego sandała. cytuję:


Zencognito napisał(a):
Pisałem z pamięci o Bodhidharmie i trochę namieszałem, oto historia śmierci Bodhidharmy bardziej szczegółowo:
Bodhidharma zmarł w klasztorze Shaolin, a jego ciało spalono na wzgórzu Niedźwiedzie Ucho. Jednakże kilka lat po śmierci, jak zapisał urzędnik cesarza Wei, podróżujący w misji politycznej do Azji Mniejszej, spotkał Bodhidharmę w górach, w dzisiejszym Turkiestanie. Zapytany, dokąd idzie, odparł, iż wraca do Indii. Urzędnik doniósł cesarzowi, że Bodhidharma był w dobrej kondycji fizycznej, maszerował półboso, bo zgubił gdzieś jeden sandał. Cesarz po wysłuchaniu tej opowieści nakazał zbadać spalone szczątki mnicha. Wśród kości i popiołu znaleziono sandał.[ Cesarz, zaskoczony i przestraszony faktem zmartwychpowstania, polecił umieścić sandał w klasztorze Shaolin w charakterze relikwii. Sandał ten później skradziono.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 15, 2007 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
No już odpowiedział na to pytanie. Drugi sandał pozostał w grobie jako znak.


Śr sie 15, 2007 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zencognito napisał(a):
No już odpowiedział na to pytanie. Drugi sandał pozostał w grobie jako znak.


Widzę Zenciognito że Ateiści pomagają ci rozwiązać tę zagatkę.

Ale na poważnie .Jeśli w księdze z której cytujesz swą opowieść pisze, że zgubił to ty wyciągasz wniosek ,że zostawił go spejalnie jako znak?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 15, 2007 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
No oczywiście. Nie ma innego powodu dla którego tak wielki mędrzec miałby chodzić bez jednego buta niż przekazanie czegoś innym.


Śr sie 15, 2007 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Zencognito napisał(a):
No oczywiście. Nie ma innego powodu dla którego tak wielki mędrzec miałby chodzić bez jednego buta niż przekazanie czegoś innym.


Zenciognito jesli twoja opowieść nie jest wyssana z palca to podaj tytuł księgi z której cytowałeś te mądre słowa i stronę na której znajduje się ta nieprawdopodobna historia . Chciałbym o tym sam poczytać.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 15, 2007 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Myśle że do jutra coś wymyslisz .Dobranoc. :spioch:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr sie 15, 2007 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Fragment który wkleiłem pochodzi stąd i choć chyba we wszystkich opisach Bodhidharmy pojawia się informacja o jego zmartwychwstaniu to nie spotkałem się z jakąś antyczną księgą, która by o tym mówiła tak jak Biblia o zmartwychwstaniu Jezusa. Historia Bodhidharmy była przekazywana w szkołach Zen, najwyraźniej ustnie.


Śr sie 15, 2007 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post : )
Ten Sai Baba jest chyba doskonałym dowodem na to że tacy ludzie jak (św.) ojciec Pio mogą być oszustami.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Pt sie 17, 2007 18:17
Zobacz profil
Post 
Tylko że jest ogromna różnica między Sai Babą a Ojcem Pio ... ja nie twierdze że ten pierwszy to oszust ale moim zdaniem charyzmaty Pio były naprawde od Boga a ten ma w sobie wiele sprzeczności ..zresztą przy Ojcu Pio nawracali sie masoni i komunisci ... a ja znam jedną osobą która miała styczność ze wspolnotą Sai Baby i mowi że ciężko się z tego wyrwac to było jak sekta .. nie chciala mowić wiecej bo sie bała ...


N wrz 30, 2007 17:27

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 12:25
Posty: 326
Post 
Wracając jak myślący i lereeeek do pierwszego pytania, dwie rzeczy przemawiają za tym, że Sai Baba nie jest Mesjaszem, Chrystusem, który powrócił. Nawet trzy. Cztery.

1. Chrystus ma wrócić tak, jak doszło do Jego wniebowstąpienia. Nie poprzez ponowne narodziny(reinkarnację). Tak powiedział.
2. Wszyscy będą o tym wiedzieć, bo...
3. Dojdzie do Sądu Ostatecznego i Końca Świata, który obejmie każdego bez wyjątku. Sai Baba dość długo stąpa po Ziemi i do niczego nie doszło jak na razie.
4. Sai Baba nazywa się wcieleniem Boga? To go dyskwalifikuje, wedle tego co mówił Chrystus na temat fałszywych.

Pozdrawiam.


N wrz 30, 2007 18:00
Zobacz profil WWW
Post 
Popieram BioZ ... natomiast twierdzenie że Pio jest oszustem troche mnie zabolalo bo ja sie nawrócilem dzieki niemu !! na Boga !!! a nie na Pio ...on zawsze powtarzał że jest narzędziem Boga ... co do Sai Baby nie wiem skąd posiada swoje niezwykłe zdolności ale je posiada i tyle ...


N wrz 30, 2007 20:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Ja tylko dodam, że zwolennicy Sai Baby mogą - jeśli chcą - przeczytać sobie książkę Spotkanie z Guru - B. Szandorowskiej. Z niej można się dowiedzieć jakie źródło ma moc Sai Baby. Wskazówka: nie jest to moc od Boga-Stwórcy tego świata.

Chciałbym jedynie podkreślić, że Szatan też ma moc czynienia różnych cudów. Są tacy szamani, którzy potrafią uzdrawiać, "przywracać" do życia "umarłych" itp...

Przypadki pojawiania się osoby umarłej, jak w przypadku owego mnicha bez sandała może okazać się: "to nic wielkiego" - samo "przelotne" widzenie takiej osoby to jeszcze nie znak, że to żywa osoba a nie zjawa. No ale w to nie wnikam jak było, bo nie wiem. Moja babcia też widziała nieżyjącego swojego męża jak szedł przed nią do stacji PKP. No ale to na pewno nie był mój zmartwychwstały dziadek. Tak więc najpierw musiałbym mieć pewność że ten mnich okazywał dowody że nie jest zjawą a osobą, powstałą do życia z martwych. Poza tym pojawia się też problem sobowtórów...

Jednym z konkretnych dowodów na temat mesjaństwa danej osoby jest ewentualna konfrontacja mocy jaka stoi za tą osobą w stosunku do mocy imienia JEZUS.

W historię z powyższej książki można wierzyć lub nie. Można też się samemu przekonać, lub dotrzeć do osób które takiej konfrontacji doświadczyły. Można też porównać podejście do życia i Boga w ujęciu Jezusa i Sai Baby. Próbowałem - nie da się ich pogodzić. Więc nie mogą jednocześnie pochodzić od Boga.

Na koniec przytoczę coś starożytnego:
Apokalipsa 13,11: Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok.
Znając symbolikę można to odczytać, że byli, są i będą ludzie Szatana, którzy z pozoru będą się wydawać mesjaszami, zbawicielami, super-mędrcami (rogi), jednak ich mowa, to co mówią stoi w sprzeczności z nauczaniem Jezusa - są posłańcami Smoka.

drugi starożytny fragment - Mateusza 24,23nn:
23  Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie!
24  Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.
25  Oto wam przepowiedziałem.
26  jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu, nie wierzcie!
27  Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

Jakby nie patrzeć, Jezus zastrzegł sobie COPYRIGHTa do MESJAŃSTWA.

Jeśli ktoś chce wierzyć Sai Babie musi uznać Jezusa za kłamcę...i na odwrót.

Dla niepewnych pozostaje obserwowanie życia i działalności Sai Baby.

Mi osobiście szkoda gościa, jego zwolenników też. Jednak nie możemy jako wierzący z wyższością, pogardą i pychą patrzeć na innych o odmiennym podejściu do tej sprawy...pokora koroną cnót. :)

Bóg pysznym się sprzeciwia...a pokornym łaskę daje. Jeśli ktoś chce prawdziwego duchowego objawienia od Boga w tej sprawie, musi być przed nim pokorny.

Skoro ja szaraczek ;) od czasu do czasu doświadczam tego, to czemu nie mieliby inni? :D

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


N wrz 30, 2007 20:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL